Evde kedi beslemek psikolojiye iyi gelir mi?

Zaten evin heryerinde geziyor. Evimiz dubleks üst kafa çıktım sabah, arkamdan geldi bekliyor beni ya çok tatlı
Ama işte kucağıma alamıyorum, ağzını açtığım zaman korkuyorum, yada tırnaklarını görünce çekiniyorum ama evin havasını çok değiştirdi. Kızım ve eşim çok mutlu

ısırsın ay korkmayın bişey yapamıyor

Gerçekten çok çok iyi geliyor
Bol bol kucaklayın sarılın öpün

Peluş gibi genetiğiyle oynanmış kedi almışsınız ne ısırır ne tırmıklar merak etmeyin

Kedi, insan huzur verir, hele ki kucağınızda mırlıyorsa resme o ses dalgaları içinize işler.
Odaya kapatmak ne demek, madem odaya kapatacaktınız o yavrucağı neden sahiplendiniz?
British asil kanlı genetiği ile oynanmamış bir kedi cinsidir, tüy dökmez, hemen hemen hiç kum dağıtmaz, gerçekten çok temizdir, sadece erkek olanları kızgınlık dönemlerinde koku bırakırlar, onu da kısırlaştırarak bu sorunu çözmüş olursunuz.

4 yıldır beni de iknaya uğraşıyor çocuklar.
çocuklar için kedi alınmasında bir sakınca görmüyorum
çocuklar oyuncak olsun diye istemiyor
sevmek , o duyguyu yaşamak istiyorlar
ben de oyuncak olsun diye almak istemyrum,alırsam sevgisini tatsınlr istiyorum
ve kabul etmeme sebebim,hayvanı sahplenince ölene kadar bırakmamak
kapıya koymaya başkasına vermeye ben dayanamam
bunu bildiğimden ikna edemiyorlar beni
sonuçta o hayvanı alınca ölene kadar bakmak lazım
nerden baksanız 15 yıl
büyük emek ,iyi düşünmek lazım
o canlar sıkılınca atacağınız bir oyuncak değil
aslında çok da istiyorum çocuklar o duyguyu yaşasın ama 2 gün sonra yine bakmak bana düşecek
eşyalarım yeni ,tırmalar ,zarar verir diye de çekiniyorum
kedi sahibi arkadaşlar da hiçbiri al demiyor,3 çocuğun var , o da bir çocuk gibi bakımı var zorlanırsın diyorlar
ben de kararsızlar arasındayım

Ben anlamıyorum çocuk istedi diye kedi almak nasıl bir yetişkin mantığı. hayvanı bir odaya nasıl hapsedeceksiniz. Ve yazık kumu maması suyu hep aynı odada. Psikolojisi bozulur.
Sevmeye çalışın minik bişey zaten illaki kucağa gelir. Kedi evin neşesi pozitifliğidir. Umarım bakmaya devam edersiniz insanın çocuğu gibi oluyor çünkü.
Ve inşallah parayla satın almamışsınızdır o hayvanlar kuluçka makinesi gibi sadece doğruyor.

Aslında burada sorun neden tırmaladığı. İnternette bununla ilgili yazılar var bazı durumlar tırmalama saldırganlık gibi durumları arttırıyor. Belki o noktalara odaklanmak iyi olur. Bizim evde iki tane var. Seveceğim diye çok daraltmazsam çizme gibi bir şey hiç olmuyor. Bizim kedilerimizin tırnakları perde dışında bir şeye takılmıyor. Bazen perdeye tırmandıklarında takılıyorlar. Eğer çok takılıyorsa kesmek daha iyi olabilir tabii. Tırnağı malesef kimse pek olması gerektiği kesemiyor, derine iniyor vs. O zaten başka bir tehlike. Dediğim gibi kestiğinde daha çok tahtalarını falan tırnaklayıp törpülemeye çalışıyorlar bir de insan değiller ki tırnak kesmeye ihtiyaç duysunlar. Bir de bizim kedilerimiz masaya dolapların üstüne atlıyor inerken de tutunuyorlar

Ben de hayvanlarla ilgilenen bir gönüllüyüm gruplarımız, paylaşımlarımız var. Dediğiniz problemi duydum. Bu durumda da yine bir rutin olarak değil de ihtiyaç duyuldukça kesilmesi öneriliyor

Kalorifer peteklerine takılıp ciddi yaralanmalar de olabiliyor, tırnak bakımı şart.

Bizde siyam kedisi sahiplendik yaklaşık olarak 3 aylık.
Düzenli olarak kumunu temizleyin koku olmuyor. Her gün özel küreği ile temizliyorum en fazla 10 günde tüm kumu atıp yeni kum kabını yıkayıp yeni kum koyuyorum.
Suyuna mamasına dikkat ediyorum.
İç dış parazit aşılarını yaptırdım.
Diğer aşılarını yaptıracağım.

Konu açılmış iken belediyeler sokak hayvanlarına ücretsiz bakıyor. Sahipli hayvanlara ilaç parasını alarak baksalar sokakta hayvan kalmaz maddi külfeti azalınca insanlar daha kolay hayvan sahiplenir.

Biz özellikle tay tüyü almıştık zarar veremiyor, keten çok hoşuma gitmesine rağmen alamamıştım da merakımdan sordum
Yok annemin evi de tay tüyü. Biraksam benim koltuklari yolup atar şüşko o da ama kendi kedim yapmaz hayatta. Her kedinjn huyu farkli. Benim ki de mutfak masasindan inmiyo. Şüşko cikmaz mesela.

Biz özellikle tay tüyü almıştık zarar veremiyor, keten çok hoşuma gitmesine rağmen alamamıştım da merakımdan sordum

Tay tüyü ve kadifeye zarar vermiyorlar evet ama benim kız bir yeri manikür merkezi belledi koltukta sürekli orayı kullanıyor. Sonuç: tay tüyünğn ruhuna el fatiha

Tay tüyü ve kadifeye zarar vermiyorlar evet ama benim kız bir yeri manikür merkezi belledi koltukta sürekli orayı kullanıyor. Sonuç: tay tüyünğn ruhuna el fatiha
Berjerim keten benim de arasıra sesine kalkıp gidiyorum popişine vuruyorum. Tay tüyünün de dikiş yerlerini zorluyor bazen :)
Aman canları sağolsun.

Benimde kedim var pardon bebeğim çünkü bebegim gibi oldu ayni sahiplendigimizde daha 2 aylikti...banada çok diyen oldu tüyü kakası bilmem ne diye hiç birini duymadım ve odaya hapsetmek ne demek ya !! Asla bizimki gelir yanımızda yatar ben nereye gideyim peşimden gelir tin tin yemek yaparken beni izler öyle tuvalete gideyim kapıda bekler benim aşkım o herseyim bebeğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…