(¯`¸·´¯)Evde Kedi Var-Yardım(¯`·¸´¯)

Merhaba bu haberi birkaç gün önce duydum çok üzüldüm sizin adınıza:çok üzgünüm:Zararın bu boyutta olduğunu bilmiyordum Allah yardımcınız olsun:çok üzgünüm:KK70:aha kötülerinden sakınsın sizi ve ailenizi inşallah:1hug:

Canım benim sagol...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Seloş sana kadifen le uzuun bi hayat diliyorum....:1hug:

Ditacım sanada çok geçmişler olsun.....üzüldüm ama size ve kedilere bişey olmamışya herşey düzelir...a.s
Tüm bilgiler içinde çok teşekkürler ....bende aynen sizin gibi kedi aşığı olanlardanım...var bi tane benimde 1,buçuk yaşında kızım şirinem...her ne kadar çok şirin olmasada o benim için dünya şekeri ..onun kalbi ruhu güzel...a.sben onu ve tüm kedileri çok seviyorum...:1hug:bahçemizde baktıklarım var her ne kadar apartman sakinleri bana kızsada ben vazgeçemiyorum onları beslemekten...:1no2:
hep dediğiniz gibi aynı şeyleri yaşıyoruz canlarımızla....saklambaç oynarız benimkiyle bizde canımız sıkıldıkça evde...
geceleride hep benim bacaklarımın yanına yatar sıcaklığımı hissederek...

15072007782fe1.jpg

işte buda benim yaramazım....sırnaşık şey
Evin neşesi onlar yaaa....rabbim onları ve tüm hayvanlarımızı korusun....:1rolleyes:

Nevbaharcım bende senin şu avatardan biraz tırsıyorum ya aniden görünce ..kusura bakmada canım......:asigim:kedin çook şekerde maaşallah...:nazar:

Merhaba ne kusuru avartarıma alışamayanlar var:roflol:Şeniz

Kedinizi daha öncede görmüştüm ve çok tatlı maşallahŞeniz:nazar:

Kedim badem kocaman oldu yasırnaşık şeyBugün ilk geldiği alşam çektiğim fotoğraflarına baktık kocaman olmuş şimdisırnaşık şey1 ocakta tam 4 aylık olacak:nazar:

dita geçmiş olsun
evdeki yangını okumuştum ama o ara cevap yazamamıştım
simdi daha iyi sindir umarım toparlayabildinmi kendinizi
ihtiyacınız varmı birseye :-)

soruma gelince
şaşkın benim kedimin adı yaklaşık 7 aydır bizimlee
2 aylıktı geldiğide
sorunum ise evdeki 3,4 yeri belleyip gözümü cevirdiğimde gidip oraya çiş yapması öyleki halıflekslerin o kısımlarını kestim düşün artık silmekten bıktığımda
kabına götürdüğümde yapıyor şaşkın cişini ama asla kendi aklına gelmiyoor
yada geldiğinde gidip yapmıyoor
sirkeli su ile sildim kokular aldım koydum banamısın demiyoor
cişini yapmayı ya unutuyor geldiğinde salıveriyor yada bilmiyorum

nasıl alıştıracam :-(
öyleşişştden falanda asla anlamıyor :-(

yardımcı olabileceğin bir konumu bu :-)

ciş inadını nasıl kırarıım
:-)

birde günde kaç kere yapar bu cişini
aklıma geldikten alıp götürüyorum kumuna yaparsa yapıyoor
ama bilsemkii günde 2 kere yada 3 kere bekleyecem o saatleri sonrasında o rahat ben rahaat ama
bilmediğim için hep bi tedirginlik çünkü çok kötü kokuyor ne yapsam çıkmıyoor o ciş kokusu :-(

dita geçmiş olsun

soruma gelince
2 aylıktı geldiğide
sorunum ise evdeki 3,4 yeri belleyip gözümü cevirdiğimde gidip oraya çiş yapması öyleki halıflekslerin o kısımlarını kestim düşün artık silmekten bıktığımda

..

ama bilsemkii günde 2 kere yada 3 kere bekleyecem o saatleri sonrasında o rahat ben rahaat ama
bilmediğim için hep bi tedirginlik çünkü çok kötü kokuyor ne yapsam çıkmıyoor o ciş kokusu :-(

Merhaba,bende kedindeki bu çiş sorununa birşeyler yazmak istedim...
Kediler normalde kumlarından başka bir yere yapmazlar,tuvalet terbiyeleri genetiktir aslında.Ama bazı hastalıklarında kediler sahiplerinin farketmeleri için uygunsuz yerlere çiş yaparlar.Bunlar genelde ortalıkta sizin görebileciğiniz yerlerdir(lavabolar,küvetler,masalar,pc ler vs.vs.)Böbrek rahatsızıklarında ben bizzat yaşadım.
Veya Şaşkın ın cinsiyeti ne bilmiyorum eğer erkek ise azgınlık dönemine girmiş olan erkek kedi genelde etrafa koku bırakmak için çişini yapıyor olabilir.Ve bu çişde genelde çok kötü kokar:KK43:(((Çözümü ya kısırlaştırmak yada çiftleşme imkanına izin vermek...
Ama sanki Şaşkın da mesane veya idrar yolu problemi var giime geldi benim.Normalde hiçbir kedi öyle çişini olmadık yere bırakmaz bildiğim kadarıyla.
Umarım en kısa zamanda probleminiz çözüme kavuşur,Sevgiyle kal.

dita geçmiş olsun

soruma gelince
2 aylıktı geldiğide

Merhaba,bende kedindeki bu çiş sorununa birşeyler yazmak istedim...
Kediler normalde kumlarından başka bir yere yapmazlar,tuvalet terbiyeleri genetiktir aslında.Ama bazı hastalıklarında kediler sahiplerinin farketmeleri için uygunsuz yerlere çiş yaparlar.Bunlar genelde ortalıkta sizin görebileciğiniz yerlerdir(lavabolar,küvetler,masalar,pc ler vs.vs.)Böbrek rahatsızıklarında ben bizzat yaşadım.
Veya Şaşkın ın cinsiyeti ne bilmiyorum eğer erkek ise azgınlık dönemine girmiş olan erkek kedi genelde etrafa koku bırakmak için çişini yapıyor olabilir.Ve bu çişde genelde çok kötü kokar:KK43:(((Çözümü ya kısırlaştırmak yada çiftleşme imkanına izin vermek...
Ama sanki Şaşkın da mesane veya idrar yolu problemi var giime geldi benim.Normalde hiçbir kedi öyle çişini olmadık yere bırakmaz bildiğim kadarıyla.
Umarım en kısa zamanda probleminiz çözüme kavuşur,Sevgiyle kal.

ben çok üzüldüm büyük geçmiş olsun hepinize ALLAH sizleri korumuş ve çok tatlı bir kayınvalideniz var bence düşüncelerine katılıyor sizi bu fedakar sevginizden dolayı kutluyorum Allaha emanet olun sevgi dolu başlangıçlarla kolay gelsin diy:1hug:eek:rum

X