Evet , derdim var ..

burda genelde işine gelen yorumlar olunca taktir görüyo nedense. bi kere aileleri içinize çok almışsınız bence hata... sen babanın lafınla sırf inat olsun diye kına gecesi yapmamışsın hata.. nişanlın haklı demiyorum ama başından beri bunları yaşayıpta düğüne 1 gün kala düğünü iptal etmen hata.. param yok diye ağlayan adamdan yemekli düğün istemeniz hata... nişanlına hiçbir sorumluluk yüklememen hata.. daha bunun gibi bi çok hata sayabilirim. aynı şekilde nişanlın içinde sayabilirim... dışarıdan bakarak!!!!!!
ama hatalar insanlar için maalesef yaşamadan insan anlayamıyor. umarım bundan sonra karşınıza çıkan insanla çoook mutlu olursunuz çünkü kimse üzülmeyi haketmez... rabbim yaşadığın acıyı tahmin bile edemem biran önce kalbinden çıkarsında sende mutlu ol...

hem babanıza annesi gelmezse bu iş biter demişsiniz , ee anne gelmeyince iş bitmiş , sonrada babanızı çiğneyip evlenmeye kalkmışsınız bence karşılıklı hatalar var hayırlısı olsun çok üzmeyin kendinizi

merhabalar konunuzu baştan sona okudum. Sizin acı çekerek yazdığınız
cümleleri içimde acınızı hissederek okudum. insanın birşeylerin hayalini kurması
umut etmesi ancak sonra hayalinin umudunun yıkılması nasıl acı verir bilirim. her insan kendine
göre kötü şeyler yaşıyor. aynı şeyler olmasada bende hergün ölüyrum dediğim şeyler yaşadım.
o lafa çok inanıyorum çünkü insan gerçekten hergün ölüyor. sonrasında ruhsuz duygusuz bütün hisleri alınmış
bir robota dönüşüyor. umudu kayboluyor. insanlara inancı güveni herşeyi... kendinize daha fazla acı çektirmek istermiyorsanuz
eski nişanlınızla iletişi kesin lütfen. çünkü bunun ne size ne ona faydası yok. toparlanmak adına bunu yapmalısınız. ha birde şu var emin ol o senden önce hayatına dönecek genelde erkekler çabuk toparlanır. biz bayanlar daha duygusalız çünkü. seninle tekara barışmakta isteyebilir. sen ne yaparsın bilmem ama iki düşünüp bir hareket etmeni tavsife ediyorum. evlendiğin insan kadar ailesi de cok cok cok önemli. aile bir evliliği yok edebilir günümüzde örnekleri çok degil mi? biran önce toparlanıp güzel umutla mutlulukla huzurla hayata tekrar sarılmanı canı gönülden dilyorum. unutma batan hergüneş tekrardan doğar belki ilk zamanlar sıcaklıgı kış sıcaklığı olur ama yaz sıcaklığının yaşanacağı günlerde gelir.. sen yeterki iste !

Konuyu baştan sona gözümde canlandırarak okudum.Siz sevdiğiniz adam için elinizden geleni yapmışsınız.Bence daha da yapacak bir şeyiniz kalmamış. Ailenizi tebrik ediyorum, sizin için elinden geleni yapmışlar.Benzer bir olayı ben değil ama kardeşim yaşadı, ama onların ilişkisi 6-7 yıl sürdü.İşsiz bi adam, bir de cadı annesi vardı O'nun da :) .Eğer evlenmiş olsaydınız, yine de aynı şeyleri yaşayacaktınız ve olan yine size olacaktı. Bence bir an önce ailenizle barışın,onlar senin için güzel şeyler yapmak dışında birşey yapmamışlar.Ve bir de o adamdan tamamen kurtulun,size ulaşmasını engelleyin.Siz sadece annesi düğüne gelmiyo diye ayrılmamışsınız bence,yapılanlar yeniliir yutulur şeyler değil.Hep içinize atmışsınız,en son annesi düğüne gelmem deyince de patlamışsınız.

valla güzelim ne uzun yazmışın ancak 4 seferde okuyabildim
açık konuşacağım.........
seninki saflık değil salaklık !!!!!

kendini ona adamışsın ve alışkanlığın olmuş okumuş etmişsin ama acizliğini giderememişsin!!!!!

buarada gerçekten haline çok üzüldüm hele ki o adamın seni avucunda tutmak için sana kendinde suç bulman için attığı msjlara bile kanman hala ona karşı umut beslemen gerçekten çok içimi acıttı o adamdan ne sana koca ne de ailesine hayırlı bir evlat olabilir.....
ayrıca mahkemeye başvurabilirsin bu kadar kendini niye sineye çekiyorsun çektiriyorsun sana ulaşmasını engelle o adamın o reszmen senin başına belaa biraz olsun gururun varsa ki bırakmamış adam ama küllerinden doğacağına inan ve kalk silkelen o adamın sana ulaşmasını engelle attığı o msj lar yine seni kandırmak için
dikkatli ol aldanma.............. çok safsın biraz insan içine çık ve gözünü açmaya çalış.......

çok acı oldu farkındayım ama inan bu söylediklerim haline acıdığım ve farkına varman için gerçekten çok saf temiz bir kalbin var ve artık onu daha fazla hırpalamalarına izin verme

kendine iş ev dışında uğraşacak meşkaleler bul, evinden taşın telefonunu değiştir o adamın sana ulaşmasına engelle ve mahkemeye başvur sen onun için yeterinde süründün bırak braz da o sürülsün

mesajını baştan sona okudum. benim üzüldüğüm senin ailen oldu. ailene kırgın olduğunu ima etmişssin ama onlar senin için olması gereknden daha fazla tavizkar olmuşlar. ailene kızma darılma hatta sıkı sıkı sarıl destek al. ayrılmakda senin en doğru kararın olmuş akıllı davranmışın çünkü çekilecek aile değil bunlar. hiç birşey unutulmaz değil zamanla unutursun.

Konunuzu bastan sona okudum, yorumlari da atlaya atlaya okudum. Ama once size cevap yazmak yerine size ukalaca cevap yazanlara cevap vermek istiyorum. Insan kendi basina bir olay gelmeden uzaktan ahkam kesmeyi nasil da iyi becerir. Nasil da guzelcene "ben aslaaa boyle birsey yapmazdim, bu dupeduz aptallik, saflik!" falan der! Cok buyuk konusmayin hanimlar, suana kadar ask veya herhangi birsey size boyle oyunlarini oynamamis olabilir, ama insan ne oldum degil ne olacagim demeli

Ki ben sizin bir safliginizi da gormedim ustelik. Iliskinin basinda guzelliginize laf gelmis iki de bir ama sonrasinda karsilikli sevmis sevilmissiniz. Cok emek harcamissiniz. Ve dogal olarak emeklerinizi sevmis, simdi de onlara uzuluyorsunuz. Sorunlari olan bir ailenin oglunu sevmissiniz ama kalp bu tabii ki olur. Eger o ailesinden kendisini soyutlamis bir insan olsaydi, ve siz de geleneklerine bu kadar bagli insanlar olmasaydiniz belki iliskiniz guzel bir sekilde sonuclanirdi. Ama sartlar bunu gerektirmis. Ve her iste bir hayir vardir diyorum ben.. Giden 1000 tl niz olsun, 5000tl niz olsun kac olursa olsun. Bunlar giden hayaller, gelecek sene anne olma umitlerinin yaninda soz konusu olabilecek seyler mi? asla.. Suan da bu kadar duygusal skintinin icindeyken, bir de parayi dusunup iyicene psikolojinizi bozmayin. Birakin isin maddi kisminizi babaniz halletsin.

Suanda ki ofkenizi anliyorum. Birseyi kaybettiginde insan ilk inanamaz, sonra isyanlar baslar. Bu ofken ailenede olur, kendine de, nisanlina da, hayata da, kaderine de, hatta belki Allah'a bile. Ama bu duygular cok normal ve gecicek bunu unutma. Hayirlisi neyse o olsun. Suanda aglaman sizlanman normal, ofken normal, hatta depresyona da girebilirsin, ama bunlarin hepsi gececek. buna inan...

okudum hepsini ve içim karardı yahu.iki tarafta da çok hatalar var.baştan iki aile de uyum sağlayamamış birbirine.belki böylesi daha hayırlıdır sizin için.

bacım kaç günde yazdın bunu

en son ailelerin size geleceği vs vs.de kaldım

şimdi geri dönüp devamını okuyacam

konunu ilk okuduğumda inan içim daraldı yorum bile yapamadan çıktım o derece

kısaca sana kızdığım konu kendi deyiminle ailen sırf sen üzülme die herşeyi yapmışlar sen ne dersen o olmuş üzülme die inan kendi babamı düşündüm bu olayda asla bu kadar sabretmez di ve beni bile silerdi o derece . sonunda onlar senin hakkını aramak isterken senin onlara davranış şeklin hiç hoş değil

en başından tehlike çanları çala çala gelmiş ama sen kabul etmişisn hayatına 3 yıl herşeye göz yummuşsun . aşk resmen gözlerini kör etmiş senin . onca zaman alesinin yaptıklarını kabul edip düğününe az bir zaman kala neden bıraktın bunu anlamış değilim . annesi zaten en başından beri iyi davranmamış ve istememiş seni sadece düğününe gelmek istememesi seni ne bu kadar rahatsız etti ki ben şaşırmadım bile .

hakkında hayırlısı olmuş bence başta yapman gerekeni sonda yapmışsın ama olsun geç olsun temiz olsun derler . inşallah bu yaşadıklarını tez zamanda atlatıp mutlu olursun ...

sonunda bitirdim

hatalar kesinlikle tek taraflı değil

zaten herşeyde bitmiş

tavsiye edilecek bişeyde kalmamış

öyle unut munutta demeyeceğim

çünkü zaman geçecek ve zamanla hafifleyecek yaraların pat diye olmaz

ama daha nişanlılık aşamasında ( biz okurken yıldık )

sen yaşamıssın

ikiniz içinde hayırlısı olmuş

aileler yemiş bitirmiş sizi

he bi ayrıntı daha

bizim buralarda kayınvalide gelmez gelinalmaya
o evde bekler
demekki her yerin adeti başka:26:

Basindan sonunda kadar herbir kelimesini okudum, biliyormusun beni eskilere götürdün
Bende bundan yaklasik 10 sene önce birisini sevmistim, bosanmisti bir kizi vardi.
Özet geciyorum fazla uzatmamak icin Annemle bir abim ögrendi istemediler hem yasim kücük, hem bosandi bir cocugu oldu icin, hemde uzakta oldu icin.
Onunda babasi istemedi neymis "Neden bir kiz evlenmis, bosanmis bir cocugu olan adamla evlenmek istermis" biz ayrildik ben hergün hüngür hüngür agliyorum görenler sinav korkum var zannediyorlar bisey diyemiyorum tabi.
Aradan bi kac ay gecti ben kendimi toparladim biraz bu beni aradim pisan oldunu falan filan söyledi. Benimle yine beraber olmak istedini söyledei bende aptal gibi cok sevindim kabul ettim, hatta ettim.
Aradan birkac ay gecti yine beniterk etti babasi istemiyor diye.
Ben onu Allaha havale ettim. Simdi Allah bozmazin 7 senelik evliyim ikitane cocuklarim.
Bunlari niye yazdim? Evet, kendini onsuz birhicmis gibi görüyorsun, nefes alamiyorum sannediyordum. Ben kimseyi birdaha sevemem zannediyordum,ama insan unutuyor ask acisi geciyor.
Kendine zaman tani, güzel yönünden gör, para yine kazanilir ama evlenseydin hergün kavga tartisma annasi biyerden babasi yerden.
Büyük bi beladan kurtulmuszun

tetraktis senin kısmen isim baban ve en yakın arkadaşın olarak diyorum ki ; iyi ki bitti iyi ki kurtuldun. bir kısımın anlatmana rağmen ben bile zor okudum :):) herşey düzelecek. her yara kapanıyor. zamana havale etmek gerekiyor.
yakamoz.87
demiş ya insan bir süre ruhu çekilmiş bir robota dönüyor ama sonra herşey yoluna giriyor diye; hemfikirim. buna inan boylece bitecek gidecek. daha üzüleceksin belki ama sonrasında unutacaksın. seni seviyorum canım arkadaşım....

ilk sözcüğünden son sözcüğüne kadar okudum. iyi ki bitmiş arkadaşım. aslında seni güzel bulmuyorum diye senden ayrıldığı zaman döndüğünde o yakışıklı suratına tükürüp yakışığına yakışık katmalıydın. sen yaraya neşteri vurmuşsun zamanla kapnacak. şimdi küllerinden doğmak vakti senin için.

her bir kelimesini okudum...
seviyorsunuz, özlüyorsunuz ama inanın ki evliliğinizde yaşadığınız mutsuzluk, pişmanlık daha beter olacaktı..
ailenize bu kadar değer vermeyen bi aileyle dünür olmalarını kaldıramayacaktınız, bunu aileme nasıl yaptım diyecektiniz.. üstelik ilk paragraflardaki şu güzellik meselesi bile, ne kadar çocukça davrandıklarını gösteriyor... umarım unutur, yepyeni bir sayfa açar, cok mutlu olursunuz.

baştn sona okudum hepsini..

kesinlikle zaten olmaması gereken bir evlilikmiş. Allah seni ciddi ciddi korumuş. Ailen de çok sabırlı insanlarmış gerçekten. ailene sakın kızma onları suçlamışsın birkaç yerde ama sakın! kendini düşün benim kızım olsa bunlar yaşatılsa ben ne yapardım diye ki sizinkiler hiçbişey yapmamışlar bile...

para pul 'başımın gözümün sadakası olsun' de geç. unut gitsin. Zaten verilmiş sadakan varmış böyle manyak bir adam ve manyak bir aileye gidemediğin için.

Valla birazını okuyabildim anca. Evlenmemekle çok iyi etmişsin. Çocuk zaten kendinden emin değil,bi ayrılıyo bi evlenelim diyo felan. aileye zaten bişey demiyorum, resmine bakıp bu kürtlere alevilere benziyor diyip aşağılayan insanlardan insanlık beklenmez bence.

selam,
baştan sona okudum konunu.
avukat bir arkadaşım var, bir keresinde bana nişanlı, sözlü bile olanların hakları olduğunu söylemişti.
işin resmiyete döküldüğü andan itibaren hakların doğuyor. bir avukatla konuşmanı öneririm. yaptığın ödemeleri, tarihleri gösterebilirsin. şahitlerin de var nişanlı olduğuna dair. iki tarafında ailesi, arkadaşlarınız vs.
ama tabii şöyle bir durum da var. o da kredi çekmiş evlenmeniz için gereken para için. şimdi bir de babası hapse girmiş, o yüzden borçlarını ödemeyeceğini söylüyordur. herşeyi unutmak istiyorsan bu mahkeme işleri ile bunu başarmak zor. acın daha da artabilir. ama böyle bir hakkın var, onu bil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…