Evet , derdim var ..

Canım nasılsın,toparlandın mı biraz?Osman hala sana ulaşıyor mu,sen ne durumdasın?

tamamını okudum kardeşim. O senin tek zerreni bile haketmemiş. Adam gibi adam olsaydı sana sahip çıksaydı. Bu iş daha baştan koca bir yalanmış. Üzülme artık. Geçti bitti sevinmen lazım kurtuldugun için.

evet benimde bir derdim var, hatta birden fazla derdim var, eski sevgilimi unutamıyorum, bunu kimseye söyleyemiyorum, hayatımın içine ettiler, bunu buraya neden yazdım onuda bilmiyorum, söyleyeceklerim bu kadar nokta.
hayır düşündündümde bu kadarda değilmiş, aynı zamanda mutsuzum, aynı zamanda erkeklerden nefret ediyorum, şimdi nokta.
NOT: sevgili arkadaşım tetraktis senin derdini de okuyamadım, kendi dertlerimden gözüm dönmüş durumda kusura bakma olur mu?

Evet derdin var ama gecicek evlenmeyerek bence en iyisini yapmissin tabiki yaşanan onca gunü hemen silemezsin ama zaman ve sabır hayatı akısına bırak acı cek ağla uzul ama ılerde bittiği için sukrediceksin evlilik çok ince bı çizgi ve bence bu kadar sorunu kaldırmazdi evlenip de boşanmayı istemezdin heralde değil mı

keşke ayrılmasaymışsınız canım,insan sevdikten sonra tüm bunlar vız gelir tırıs gider.maalesef bu evlilik öncesi dönem çoğu zaman sancılı geçer,ama aslında işin püf noktası aileleri pek işin içine sokmamak galiba.nişanlınızla siz aileleri işin içine çok sokmuşsunuz.keşke nişanlınızla aranızda halledebilseymişsiniz.biliyormusun bende benzer şeyler yaşadım;
1)babam eşimi istemediği için doğrudürüst nişanım bile olmadı
2)gelinliğimin alınması yerine kiralanması konusunda baya bir ısrar edilsede bu konuda asla ödün vermedim ama ilk beğendiğim gelinlik değil başka gelinlik alındı,sesimi çıkarmadım
3)beğendiğim ayakkabı alınmadı yerine kendi istedikleri ayakkabıyı allem kullem edip aldılar sustum
4)ama eşimin damatlığı ve ayakkabısını onlar en pahalı yerden aldırdılar,5 sene önce sadece ayakkabı bile 200 tl idi,sustum.
5)kına gecem zaten olmadı.
6)düğünün olacağı gün sabah eşimi aradım telefona annesi baktı,dedim beni almaya gelmeyecekmisiniz,dedi;biz zaten gelemeyiz de oğlumda gelemez misafirler var onlarla ilgilenecek,sen otobüse atla git kuaföre dedi:KK53:özellikle bu lafını yıllardır unutmam.düşün düğün günü kuaföre otobüse atlayıp gidicem,evden alınmıycam,adettir bilirsiniz gelin evden alınır.neyse sonuçta nişanlım arabayla aldı sonra ama laf hep içimde kaldı.ama yine sustum.
7)düğünde çekilen fotoğrafların parasını biz ödedik.
8)düğünde takılan altınları hemen kayınvalidem arkadaşını göndertip aldırttı,düğün sonrası geri verdi ama niye aldı niye geri verdi hala anlamadım yine yine yine sustum.
9)davetiyeleri eşimle birlikte bastırttık,birlikte üstüne isimleri yazdık ve birlikte eşe dosta dağıttık.
10)evlendikten sonra taşınacağımız evi bir pazar günü eşimle birlikte beraber temizledik,eşyalar taşınırken hiçkimsemiz yoktu yanımızda,kız başıma yarısı ben varken taşındı yarısını eşimin arkadaşları birlikte taşıdılar.
11)perdeciler geliyor gidiyor,yok ölçü tutmadı tekrar gelin,yatak odası gelecek mobilyacılar arıyor öbür yandan,kan ter içinde koştur koştur tek başıma hallettim eşim yanımda olmadığı zamanlar.

daha aklıma gelmeyen birsürü şey var canım ama hep eşimle birbirize destek olduk,peki değdimi;evet değdi!eksik kalanları ne o ailesine söyledi nede ben kendi aileme.evlendikten sonra borç harç aldık ödedik şükür.bunları yazmamın sebebi sen neden susmadından ziyade keşke nişanlınla aranda halletseydiniz herşeyi.bırak eksik kalan eksik kalsın,önemli olan sevginiz.bende bu süreçte çok düşündüm ayrılmayı ailesi yüzünden,çok korktum ama ayrılmadım,iyikide ayrılmamışım çünkü eşimi çok seviyorum,şimdi herşeyimiz var çok şükür,6.senemizdeyiz evliliğimizin,tek eksiğimiz bebek,bak bizim derdimizde bu,Allah sağlıkla ilgili dert vermesin yeterki,gerisi hallolur gider.
demem o ki canım,gerçekten seviyorsan gurur yapma,al karşına konuş,o da seni gerçekten seviyorsa aileleri çok karıştırmadan,annen onu dedi,baban bunu yaptı demeden bakın kendi işinize gücünüze.mutluluklar diliyorum şimdiden size,BIRAKMA!!!

çok çok sevmemek lazım ama olmuor işte bizde çok sorunlar yaşadık kapalı kız istyrlardı beni hiç istemiyrlardı o evliliği istemiyordu aklımda bi ton soru işaretiyle evlendim ama bana cesaret veren eşimin arkamda durmasıydı her konuda destek olmasaydı evlenemeyecektik biz OSMAN bunu yapamamış böyle biriyle de ömür geçmez çünkü sadece eşinle de evlenmiyorsun ailesi hep var hep te olcak yeterki eşim arkamda olsun onlara saygıda kusur etmem ama kendimi de ezdirmem

Bu fedakarlıkları hakeden adamlar var , birde etmeyen adamlar.
Osman ın hakettiğini düşünmüyorum.
Bunlar aşılabilirdi belki bir şakilde ama ailelerin cılkı çıkmış iş inada binmiş bir kere.
Bence için için bunu sizde biliyordunuz ...

Canım nasılsın,toparlandın mı biraz?Osman hala sana ulaşıyor mu,sen ne durumdasın?

Tşekkür ederim ,düşündüğün için. Daha iyiyim evet. Burda yazılan bazı olumsuz yorumlar yine beni kötü yaptı ara ara ama yine de daha iyiyim. Osman bana ulaşmıyor.Ulaşmaması için elimden gelen engellemeleri yaptım. Artık okulumun başlamasını bekliyorum.O zaman her şeye yeniden başlayacağım ve daha iyi olacağım inşallah .

Bana özel mesaj atan arkadaşlar , mesaj sayım yeterli olmadığından sizlere mesaj atamadım. Ama ilginiz için teşekkür ederim. Sizlere cevap vermek istedim ama veremiyorum bilesiniz.

keşke ayrılmasaymışsınız canım,insan sevdikten sonra tüm bunlar vız gelir tırıs gider.maalesef bu evlilik öncesi dönem çoğu zaman sancılı geçer,ama aslında işin püf noktası aileleri pek işin içine sokmamak galiba.nişanlınızla siz aileleri işin içine çok sokmuşsunuz.keşke nişanlınızla aranızda halledebilseymişsiniz.biliyormusun bende benzer şeyler yaşadım;
1)babam eşimi istemediği için doğrudürüst nişanım bile olmadı
2)gelinliğimin alınması yerine kiralanması konusunda baya bir ısrar edilsede bu konuda asla ödün vermedim ama ilk beğendiğim gelinlik değil başka gelinlik alındı,sesimi çıkarmadım
3)beğendiğim ayakkabı alınmadı yerine kendi istedikleri ayakkabıyı allem kullem edip aldılar sustum
4)ama eşimin damatlığı ve ayakkabısını onlar en pahalı yerden aldırdılar,5 sene önce sadece ayakkabı bile 200 tl idi,sustum.
5)kına gecem zaten olmadı.
6)düğünün olacağı gün sabah eşimi aradım telefona annesi baktı,dedim beni almaya gelmeyecekmisiniz,dedi;biz zaten gelemeyiz de oğlumda gelemez misafirler var onlarla ilgilenecek,sen otobüse atla git kuaföre dedi:KK53:özellikle bu lafını yıllardır unutmam.düşün düğün günü kuaföre otobüse atlayıp gidicem,evden alınmıycam,adettir bilirsiniz gelin evden alınır.neyse sonuçta nişanlım arabayla aldı sonra ama laf hep içimde kaldı.ama yine sustum.
7)düğünde çekilen fotoğrafların parasını biz ödedik.
8)düğünde takılan altınları hemen kayınvalidem arkadaşını göndertip aldırttı,düğün sonrası geri verdi ama niye aldı niye geri verdi hala anlamadım yine yine yine sustum.
9)davetiyeleri eşimle birlikte bastırttık,birlikte üstüne isimleri yazdık ve birlikte eşe dosta dağıttık.
10)evlendikten sonra taşınacağımız evi bir pazar günü eşimle birlikte beraber temizledik,eşyalar taşınırken hiçkimsemiz yoktu yanımızda,kız başıma yarısı ben varken taşındı yarısını eşimin arkadaşları birlikte taşıdılar.
11)perdeciler geliyor gidiyor,yok ölçü tutmadı tekrar gelin,yatak odası gelecek mobilyacılar arıyor öbür yandan,kan ter içinde koştur koştur tek başıma hallettim eşim yanımda olmadığı zamanlar.

daha aklıma gelmeyen birsürü şey var canım ama hep eşimle birbirize destek olduk,peki değdimi;evet değdi!eksik kalanları ne o ailesine söyledi nede ben kendi aileme.evlendikten sonra borç harç aldık ödedik şükür.bunları yazmamın sebebi sen neden susmadından ziyade keşke nişanlınla aranda halletseydiniz herşeyi.bırak eksik kalan eksik kalsın,önemli olan sevginiz.bende bu süreçte çok düşündüm ayrılmayı ailesi yüzünden,çok korktum ama ayrılmadım,iyikide ayrılmamışım çünkü eşimi çok seviyorum,şimdi herşeyimiz var çok şükür,6.senemizdeyiz evliliğimizin,tek eksiğimiz bebek,bak bizim derdimizde bu,Allah sağlıkla ilgili dert vermesin yeterki,gerisi hallolur gider.
demem o ki canım,gerçekten seviyorsan gurur yapma,al karşına konuş,o da seni gerçekten seviyorsa aileleri çok karıştırmadan,annen onu dedi,baban bunu yaptı demeden bakın kendi işinize gücünüze.mutluluklar diliyorum şimdiden size,BIRAKMA!!!

Güzelim senin yaşadıkların benimkiyle benzer sıkıntılar değil ki ..keşke ayakkabı gelinlik sorun olsaydı..ben anlatamadım sanırım , gördüğüm muamale komple baştan sona yanlıştı. Gösterilmesi gereken ilgi sevgi bana gösterilmedi. Sürekli bir aman ezilmeyeyim psikolojisiyle davranıldı ve ezilen ben oldum .Eski nişanlımın da gerçek yüzünü bu olaylardan sonra gördüm. Hiç de öyle erkek deyip kocam yapabileceğim biri değilmiş. Ben sizlere mutluluk dilerim. İsterdim ki benim de sıkıntılarım evlilik öncesinde sizinkiler gibi olsun. O dertlerin altından ben çok çok rahat gelirdim ama öyle değillerdi malesef.

Tektaris,ben sana özelden msj attım ama cvp vermedin burda da belirtmişsin zaten özel msj atamıyomuşsun...Mesajımı okumuşsundur,peki ben sana nasıl ulaşabilirim bana o konuda biraz yardımcı olmaz mısın ?:KK54::KK34:

Tşekkür ederim ,düşündüğün için. Daha iyiyim evet. Burda yazılan bazı olumsuz yorumlar yine beni kötü yaptı ara ara ama yine de daha iyiyim. Osman bana ulaşmıyor.Ulaşmaması için elimden gelen engellemeleri yaptım. Artık okulumun başlamasını bekliyorum.O zaman her şeye yeniden başlayacağım ve daha iyi olacağım inşallah .
Canım burayla bağlarını koparma lütfen.Senin kadar ağır olmasa da benim de hikayem seninle çok benzer biliyorsun.Yaşadığımız şeylerden,eş ve kayınvalide adayı profillerimize kadar,hatta yaşımıza,mesleklerimize ve babalarımızın mesleklerine kadar.Bu sebeple seni hissediyorum,sana dua ediyorum her zaman.Kk ve bu topikle bağlantını koparma lütfen.Ben nasıl toparlandım biliyor musun,yani toparlanmak demeyim ama eskisinden bir nebze daha iyi hale geliş sebebim burada okuduğum hikayeler.Bir gün bir bakıyorum aynı olayları yaşamış ama evlenmiş bir insanın dramı,O da sen gibi ben gibi bir Osman'ı sevmiş,değişir diye evlenmiş ve hayatı kararmış.Bir gün bakıyorum,kayınvalide yüzünden tıkılan bir yuva.Canım hala acısa da -şükürler olsun beni yolumdan son anda döndüren Rabbim-diyorum.Ne olur sen de kendine çekilme,burda beraber saralım yaralarımızı diğer yaralı kadınlarla beraber :KK70:

Tektaris,ben sana özelden msj attım ama cvp vermedin burda da belirtmişsin zaten özel msj atamıyomuşsun...Mesajımı okumuşsundur,peki ben sana nasıl ulaşabilirim bana o konuda biraz yardımcı olmaz mısın ?:KK54::KK34:

ben sana taa ilk başlarda burdan cevap yazdım . ilk mesajları okursan göreceksin :))

konunu sonuna kadar okudum...yanlız en bastan ben dugune ıkı gun kala ayrılan bırıyım dedıgın ıcın okurken ıcım o kadar rahattıkı hanı bı fılmın sonunu bıle bıle ızlemek gbı oldu bıraz ... senın adına cok uzuldum bu borclardan , ve yasadıklarından dolayı ... ama bı o kadarda sevındım bu ınsanlarla bı omur gecermı ya?

hikayeni sonuna kadar okudum ve gerçekten senin adına çok üzüldüm. Bir insan nasıl bu kadar bencil olabilmiş hele o anne evladının mutlu olmaması için elinden geleni ardına koymamış resmen bak yine sinirlendim. kısa zamanda kendini toparlamalısın ve bence ailene söylediğin şeylerden dolayı pişman olduğunu belirtmelisin onlar her zaman yanında olmuş, yerlerinde benim ailem olsaydı hemen Osmanla birlikte bende kapı dışarı edilirdim:)

bence çok güzel yazmışsın canım beni hiç sıkmadı..
belki çok benzer bir hikaye başımdan geçtiği içindir..benim hikayem de yine nişanlımın annesi yüzündendi ve nerdeyse aynı tekniklerle savaşmışlar seninkiyle... benim nişanlım da seninki gibiydi pasifti korkak davrandı hep hatta seninkinden de beterdi..
neyse aradan 1.5 yıl geçti ve izi bile kalmadı.. tabi bu sürede çok dönmek istedi ama ben noktayı çoktan koymuştum..
senin hikayende sana kızdığım tek nokta ailene olumsuz davranmandır çünkü oysa ne kadar özverili ne kadar fedakar davranmışlar.. özellikle baban seni ne kadar çok seviyorumuş bu çok açık.. bi de onların çektiği acıyı düşün belki senden bile çok... o yüzden lütfen acı çektiğini onlara belli etme.. iyi olmasan da iyi görün onların da toparlanmasına yardım et..
inan bana ben şu an kendi yaşadıklarıma değil anne babama hatta kardeşlerime yaşattıklarım için üzülüyorum sadece..
böyle bir aile de gelin olsan zaten Allah korusun boşanırdın belkide.. bu kadın sana rahat vermezdi.. hep huzursuzluk olurdu..
ben artık bazı şeylerin kolay olması gerektiğine inanıyorum.. kolay yormadan oluyorsa hayırlıdır diyorum böyle çetrefilli işlerin sonu pek hayırlı olmuyor ne yazıkki..
sen de lütfen artık üzme kendini sen çok asil yürekli bi kızsın.. umarım karşına bunları unutturacak kdr asil biri çıkar..
kaderin karşına senin gibi birini çıkarması dileğimle...

Özet şeklinde geçseydin mesela osmanın senin maddi imkanlarından yararlandığını, kredi kartı borcunu bile sana ödettiği sonra kpss girmesini senin sağladığını bunun için eğitim parasını senin ödediğini onunda şerefsiz biri olarak senin ömrünü yediği paranın üstüne yattığı utanmadan seni unutmayacağım dediğini osmanla geçen bütün aylarının özetini yapmışsın:KK52:... Arkadaşın dediği gibi taviz tavizi doğurmuş üzülme osman fazla yiyici bir tipmiş hem maddi hem manevi. Boşver kurtulmuşsun. Üstüne para versen hayattan böyle ders alamazdın olaya birde bu yönden bak.

sana bin can feda seven ne yapmaz modundasın arkadasım sen:KK43:

öncelikle geçmiş olsun diyorum Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın. demekki böylesi daha hayırlıymış evlendikten sonra bitseydi yada krediyi sen çekseydin parayı o harcadıktan sonra bitseydi daha kötü duruma düşerdin. Ana baba kaybedildikten sonra birdaha geri gelmiyor bence aileni hiçe sayma. sen ne kadar şanslısınki senin ailen hem seni hem onu sahiplenmiş yalnız bırakmamış birde onun ailesine bak. Üzülme demek kolay ama üzülmemek elde değil biliyorum. sen yinede Allah a dua et balık baştan kokmuş. Sabır diliyorum sana ama bu da geçecek. Neler geçmiyorki.
Allah derdi dağlara vermiş dağ parçalanmış taşa vermiş taş kum olmuş ama insanoğluna vermiş bir tek o dayanabilmiş. İnsan ölüme bile alışıyorken daha ötesi varmı???

Rabbim sana sabır versin. Çektiklerin güzel günlerinin habercisi olsun inşallah.

selam,
baştan sona okudum konunu.
avukat bir arkadaşım var, bir keresinde bana nişanlı, sözlü bile olanların hakları olduğunu söylemişti.
işin resmiyete döküldüğü andan itibaren hakların doğuyor. bir avukatla konuşmanı öneririm. yaptığın ödemeleri, tarihleri gösterebilirsin. şahitlerin de var nişanlı olduğuna dair. iki tarafında ailesi, arkadaşlarınız vs.
ama tabii şöyle bir durum da var. o da kredi çekmiş evlenmeniz için gereken para için. şimdi bir de babası hapse girmiş, o yüzden borçlarını ödemeyeceğini söylüyordur. herşeyi unutmak istiyorsan bu mahkeme işleri ile bunu başarmak zor. acın daha da artabilir. ama böyle bir hakkın var, onu bil.

evet bende bunu biliyorum bir kaç ay önce haberturk.comda okumuztum buna benzer bir haber hatta erkek arkadaşımla aramızda espirisi bile geçti sana aldığım hediyelerin fişleri duruyor beni terk edersen mahkemeye verip ispatlar hyarcadığımı geri alırım diye :) arkadaşımız yapılan harcamaları ispat edebilirse en azından maddi olşarak kaybettiklerini geri alabilir

canim oda seni Annasi icin terk etmis, Annasi manken istemis diye. üzülme aylenide üzme bende olsam bende aylen gibi davrinirdim kizimin iyli icin.

X