Evililik teklifi almadan evlilik

Hic konusulmadan evlilik teklifiyle cat diye gelinmesi beni cok rahatsız ediyo ya ne yani beyefendi artık evlenmek istiyo biz de onun istedigi zamana mı uycaz? Bence bu isin dogrusu zaten iliskinin evlilige gitcegi bellidir artık konusuluyordur bazı seyler o zaman gelsin teklif etsin iste. Ben onem veriyorum istiyorum da ama buyuk organizasyonlar vs degil. Bi yuzuk alsın gelsin bu zaten evlilik hazırlıklarını baslatalım artık demek. Yoksa yok yatta teklif yok arkadaslarla teklif falan bos

Adı üstünde teklif bu, ben evlenmeye karar verdim sen de benim istedigim zamana uy denmiyor ki. 🙄

Konuşulup evlenmeye karar verildikten sonra tekrar evlilik teklif etmenin asıl manası yok cunku karar verilmiş zaten konuşulmuş artik. 😬😬

Bizde ilişkinin evliliğe gidecegi belli degildi, oyle evlilik filan konuşmuyorduk.
Teklif ettikten sonra kabul ettim ve konuşmaya başlamistik neyi nasıl yapariz.

Adı üstünde teklif bu, ben evlenmeye karar verdim sen de benim istedigim zamana uy denmiyor ki. 🙄

Konuşulup evlenmeye karar verildikten sonra tekrar evlilik teklif etmenin asıl manası yok cunku karar verilmiş zaten konuşulmuş artik. 😬😬

Bizde ilişkinin evliliğe gidecegi belli degildi, oyle evlilik filan konuşmuyorduk.
Teklif ettikten sonra kabul ettim ve konuşmaya başlamistik neyi nasıl yapariz.
Teklif edilen kisi daha hazır degilse ama bi anda boyle bi teklifle gelinirse emrivaki yapmak gibi geliyor bana. Tabii herkes farklı dusunur ben biraz plancı birisiyim 😬

Ya bu çok net evlilik teklifi almadan evlenir mısınız neden bu tarz şeylere çok önem veriyorum
Evlilik teklifinden beklenti tek taş yüzük ise, evet teklif almadan da evlenirdim. Zira ben yüzük takmam, sevmem de. Tektaş konusu da tamamen bir para tuzağı, ciddi bir sektör.

Ama oturup birebir konuşma yapmadan, karşılıklı birbirimizle evlenmek istediğimizi konuşmadan işi akışına bırakıp evlenmezdim.

Teklif edilen kisi daha hazır degilse ama bi anda boyle bi teklifle gelinirse emrivaki yapmak gibi geliyor bana. Tabii herkes farklı dusunur ben biraz plancı birisiyim 😬

Ben çogu zaman değilim. 😬 Eşim de çok olanci değil yani evlilik teklif etmeye de bir anda karar vermiş adam. Yuzugu beni eve birakinca gitmiş almiş ertesi gun teklif etmek için. 😁😁
Ama guzel oldu.

Ya bu çok net evlilik teklifi almadan evlenir mısınız neden bu tarz şeylere çok önem veriyorum
Biz eşimle 6 yıl çıktık isteme söz nişan yaptık evlilik teklifi almadım tabi askerdeyken çok güzel bir fotoğraf atmıştı arkadaşlarını toplayıp benimle evlenir misin diye ama yüz yüze yapmadı . Öyle şeylere çok takılmayın önemli olan mutlu olmak hiçbir evlilik dizilerdeki gibi değil öyle hayallere kapılırsanız sonradan hayal kırıklığı yaşarsınız .

Erkek arkadasimla 10 aydir birlikteyiz, dun aileleri tanistirdik, biz de gecen ay tanismistik birbirimizin aileleriyle ama evlenme teklifi gelmedi henuz. Sorun etmiyorum hic.

Isteme nişan oldu sordum mesela neden evlenme teklifi etmedin diye organizasyon yapacak kimseyi bulamadım dedi bana cevap olarak.
Merhaba, teklifin şekline değil de edilmemesine takilirdim. Nişanda teklif etti benimki de... Dümdüz teklif etti valla. Komikti. Sizinki de dümdüz teklif edebilirdi. Ama bu tabi ki nisanliniz için bir karakter tespiti olamaz :KK66: odunluguna verin :))

Evlilik teklifi batı modasıdır. Yabancı insanlar evlilik gibi ciddi konulara sıcak bakmadıkları için kadınlara teklif ediyolar.
Erkek ciddiliğini belirtmiş oluyor, kadın cevabını veriyor. Bizim ülkemizde batı özentiliğinden gelmiş bişey diye düşünüyorum. Evlenmeye niyetli olmasak biz baştan konuşmuyoruz bile.. O yüzden sıkmayın canınızı. Ben teklif aldım ama almasaydım da beni sevmiyor diye düşünmezdim. Böyle şeyleri önemli görmüyor diye düşünürdüm. Mesela benim eşimde doğum günü kutlamayı sevmez hem kendinin hem başkasının. Bu sevip sevmemeyle alakalı değildir.

Evlilik teklifi bana mantıksız geliyor. Evlilik iki kişinin ortak alacağı bir karar. Bir tarafın kendini hazır hissedince teklif yapmasıyla olacak bir şey değil. O an hazır olmayıp sırf teklif yapıldığı için kabul eden bir sürü insan var.
Ayrıca söz, nişan olduktan sonra evlilik teklifi yapılmasını da ayrı bir mantıksız buluyorum.
evet damat adayının kendisi de ailesi de hazır olmadığı halde evlenme teklifi edip parmağa yüzüğü takınca ailelerden çevreden sürekli eee ne zaman evleniyorsunuz ee ne zaman şu yapılacak vs sorular yüzünden insanın ruh hali de bozuluyor.

ben evlendim. 9 yıldır hala almadım. 6,5 yaşında çocuğum var. mutlu ve huzurluyum..
en şaşaalı teklifi alan arkadaşların çoğu ya boşandı ya çocuk hatrına zor dayanıyorlar..
kısacası böyle şeylere takılmayınız geçiniz lütfen...

Sözde, nişanda, nişandan sonra vesaire teklif alsam "dalga mi geciyorsun" derdim sanirim. Evlenilecegi belliyken nedir yani tiyatro mu bu :)

Organizyonlu teklifse, hayir almadim. Evlilik ciddi bir sey. Ortak kararla artisi eksisi degerlendirilerek olmali.

X