Evimden altınım alındı..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
arkadşaım beni her yerden sildi. Sen bana nasıl hırsız dersin filan dedi elim ayağım titriyor dedi. Bir daha konuşmicam seninle dedi. Umarım günahını almamışımdır. Keşke onlardan bi arayan olsaydı gelseydi empati de yapmıyorlar hiç. Mecburum yani eşim polis çağırdı ben ne yapabilirim

Arkadaşınızla açık açık konuşup arkadaşınızın adını polise vermemek absürt geldi bana. Her koşulda sizi sildi artık. İsmini versenizde vermesenizde, yaptıysada yapmadıysada artık sizinle konuşmayacak. İsmini verin. En azından o yapmadıysa ortaya çıkar.

Yıl 1994-5 olmalı. Biz daha ilkokul bebesiyiz. Öğretmenim de inanılmaz sert mizaçlı birisi. Sınıftan bir öğrencinin parası çalındı. Öğretmenimiz bütün sınıfı kapının önüne çıkardı. Dedi ki o para bulunacak. Ama kalabalık olup arayınca karmaşa oluyor. Tek tek sınıfa girip herkes tek başına her yere baksın. Muhtemelen parayı alan ilkokul bebesi utandı ve sınıfa tek girdiğinde parayı yerine koydu sonra hep birlikte girip parayı bulduk.
O sert mizaçlı öğretmenimiz hem arkadaşları anlamasın hem de öğrenci mahçup olmasın diye (kimin aldığını muhtemelen biliyordu) bu yolu seçti.
Sizin arkadaşınıza çıtlatmanız çok doğru ancak telefonla arayıp sen aldıysan söyle bak demeniz çok yanlış. Zan altında bırakmışınız. Almadıysa günahına girdiniz, aldıysa da bu saatten sonra o altın gelmez.
Yatak odasındaki çekmecenizi arkadaşınız niye ellemiş olabilir ki? Keşke öğretmenim gibi onu evde yalnız bırakma gibi bir yolu seçip altın gelirse arkadaşlığınızı siz koparsaydınız. Haklı da haksız da olsanız haksız duruma düşmüşsünüz. Umarım yerine gelir.
Gerçekten çok güzel anlattın. Teşekkür ederim. İnan bunu da düşündüm. Çok aceleci davrandım. 20 gün sonra farkettim bir de ben altının olmadığını.

Arkadaşınızla açık açık konuşup arkadaşınızın adını polise vermemek absürt geldi bana. Her koşulda sizi sildi artık. İsmini versenizde vermesenizde, yaptıysada yapmadıysada artık sizinle konuşmayacak. İsmini verin. En azından o yapmadıysa ortaya çıkar

Haklısın güzel yazmışsın. Ama şöyle bir durum var. Olay savcılığa gidiyor. Yüzde yüz şikayetçi olmam gerekiyormuş.

Devlette hepimizin parmak izi yok mu ya? Yok ehliyet alırken alıyırlar yok pasaport alırken alıyorl
Kapı kapaliysa neden girmiş olabilir ki icerde acil olacak
Bilemedim çok değişik bir durum almadiysa günahını almak var aldıysa onca senelik arkadaşın sonucta
Kapı kapalıydı onunda benimde bebeğimiz var ben kahvaltı hazırlarken çocuklarla ilgilen dedim. Sonra bir tıkırtı geldi. Baktım yatak odasının önündeler. Kendi çocuğumu aldım baktım kapı açık. Böyle içime bir kuşku doğdu resmen arkadşaımı. Gözünün içine baktım böyle sakşn sakin o da benim gözümün içine baktı sonra içeri geçtik bilmiyorum kafam karışık

Haklısın güzel yazmışsın. Ama şöyle bir durum var. Olay savcılığa gidiyor. Yüzde yüz şikayetçi olmam gerekiyormuş.
İşi buraya kadar getirdiysen yapacaksın. O kız yapmadıysa nasıl aklayacak kendini? Gerçi yapmadıysada yorucu bir yol olacak onun için ama aklanması için başka yol da yok. Bu kadar duygusal bakıyorsanız ve tek şüphelide oysa en başından polisi neden aradınız? İş buraya kadar gelmiş ve o olduğunada inanıyorsunuz. Suçluysa zaten ortaya cıkması lazım. Hırsızlık basit birşey değil. Alışkanlığa dönüşebilen birşey.

Kapı kapalıydı onunda benimde bebeğimiz var ben kahvaltı hazırlarken çocuklarla ilgilen dedim. Sonra bir tıkırtı geldi. Baktım yatak odasının önündeler. Kendi çocuğumu aldım baktım kapı açık. Böyle içime bir kuşku doğdu resmen arkadşaımı. Gözünün içine baktım böyle sakşn sakin o da benim gözümün içine baktı sonra içeri geçtik bilmiyorum kafam karışık
Yani cidden ilginç bir durum eğer gerçekten aldıysa bu ne cesaret ortaya cikacaginin da farkında değil mi ?

İşi buraya kadar getirdiysen yapacaksın. O kız yapmadıysa nasıl aklayacak kendini? Gerçi yapmadıysada yorucu bir yol olacak onun için ama aklanması için başka yol da yok. Bu kadar duygusal bakıyorsanız ve tek şüphelide oysa en başından polisi neden aradınız? İş buraya kadar gelmiş ve o olduğunada inanıyorsunuz. Suçluysa zaten ortaya cıkması lazım. Hırsızlık basit birşey değil. Alışkanlığa dönüşebilen birşey.
Evet doğru söylüyorsun. Polisi eşim aradı. Ama benim kağıda …. İsimli arkdaşım yapmıştır şikayetçiyim demem lazım. Şikayetçiyim demek ne demek. Hapis demek ceza demek. Bu süreç çok zor onunda çocuğu var bilmiyorum dediğim gibi yazdım çok duygusalım ben bana şuan bu travma olarak yaşıyorum kendime gelemiyorum. Bünyem zayıf. Bir de biz şöyle düşündük parmak izinde onun ismi çıkarsa ararız filan. Ama ben şikayetçi olmadan bilgi vermiyor polis

Ben çekmeceye bırakmasaydım altınımı kimseyi zan altında bırakmayacaktım farkındayım aslında en büyük suçlu benim.
Sizin adınıza da cok üzüldüm ama yine de keske o sekilde söylemeseydiniz arkadasiniza.O değilse sayet telafisi yok artik durumun.
İnsallah bulunur bir yerden cıkar kimse almamıstır.

Yani cidden ilginç bir durum eğer gerçekten aldıysa bu ne cesaret ortaya cikacaginin da farkında değil mi ?
Bizim daha önce onunda olduğu bir gün eşim ben yatak odasında çocuğu uyutuyorum diye küçük odaya cüzdanını tespihini filan bırakmış. Sonra içinden küçük bir mebla olmadığını fakrettik eşim şüphelendi ama ben asla arkadaşım yapmaz dedim hiç birşeyini görmedim dedim. Savundum konuyu kapattırdım düşürmüşsündür dedim. Şimdi de bu olayla karşılaşınca eşim şüphe duydu. Yoksa ben hala derim ki ben kaybettim bulamıyroum filan arkadşaımdan şüphelenmiyorum çünkü. Arkadşaım son zamanlarda beni kıskanıyordu hep ondan filandır diye düşündüm altın için

Sizin adınıza da cok üzüldüm ama yine de keske o sekilde söylemeseydiniz arkadasiniza.O değilse sayet telafisi yok artik durumun.
İnsallah bulunur bir yerden cıkar kimse almamıstır.
Eğer bir yerden çıkarsa ister konuşsun konuşmasın ben eşimi alıp gidicem yanına özrümü dilicem benim öyle dememin sevebi benim oarmak izi. Çokabilir neden polisi aradınız niye abartıyorsunuz gibi kelimeler kullanması, eğer ben aldım deseydi ben gizlerdim. Ama bu poliste çıkar sa eşim onu maffeder herkese söyler filan diye korktum

Eşime bir ara gram altın al düğün dernek çıkıyor demiştim. O da gidip arabanın torpido gözüne koymuştu. Bir süre sonra arabaları değiştirme kararı aldık. Ben onun arabasına geçtim. Bir baktım altın yok. Arabayı yıkamaya verdiğinde çalındığını düşündük. Dedik yapacak birşey yok. Aradan 6-7 ay geçti dünyanın en saçma yerinde o altını bulduk. Eşim konsola koymak isterken konsolda duran bardağa koyuyor bardağı benim oğlan alıp oyun hamuru dolduruyor içine o oyun hamuru kuruyor falan. Oyun hamurunu atarken buldum:)
Şimdi birinden net bir şekilde şüphelenmişsiniz ama günaha girmeyeyim aramız da bozulmasın istiyorsunuz o zaman polisi sokmayacaktınız işin içine.
Parmak izi çıktı diyelim. Kadın çıkıp benden çamaşırları yerleştirmemi istemişti yendiğimiz içtiğimiz ayrı gitmez dese takipsizlik verirler diye düşünüyorum. Zaten 20 gün geçmiş üzerinden bir tur silmişsinizdir ya da iz kaybolmuştur. Ben sonuç alınacağını sanmıyorumx
Boşverin olan olmuş. Arkadaşınıza bu saatten sonra seni aklamak için işlemi devam ettiriyorum bir kere ok yaydan çıktı dersiniz.

Yatak odamda çekmecem. 3 gün boyunca evş aradım evimde çok eşyam yok. Altını bulamıyorum 18 bin tl filan ediyor bilezik. Ben önce arkadaşımı denedim kuyumculara sorduruyoruz dedim özel tasarım sertifikalı dedim. O da bana numara filan mı yazıyor nasıl oluyor dedi. Abartmayın filan dedi polis işine de bende ondaysa alayım eşimden habersiz evde bulayım dedim. Hep şüpheli davrandı. Bir kere bana deseydi ki bak kardeşim ben almadım Allah var alnım açık çocuğum var benim yemin ederim filan hiç bir şey yok. Tamam ben ona sen aldın dedim hakılda olabilir ama bana böyle bişey dense ben giderdim arkadaşıma yani yardım ederdim ben almadım çekmeceye dokundum ama yinede almadım arkadşaımı kaybettiğime de üzülüyorum eğer o almadıysa. Eşim polis aramasaydı ben bu konuyu açmayacaktım bile
Bence üzülmeyin, o işte bir şey var.
Aksine lafın nereye geldiğini anlayıp ‘ben kendimi nasıl ispat edeceğim şimdi sana çok mahçup oldum’ gibi bir üzüntüye girmeliydi.
El izi neden var yani çok saçma dokunmuş olabilirim ne demek sizden gizli bir de?

keşke biraz düşünüp harekete geçseydiniz. çıtlattıktan sonra direk arayıp "bak sendeyse ver" vs demek biraz hatalı olmuş. zira o aldıysa bile böyle bir durumda kalmamak için zaten yine vermezdi. "tamam ben aldım getireceğim, sen kocana söyleme bulmuş gibi yap" denilecek bir olay değil çünkü eğer yaptıysa. eşinizin polisi aradığını, son 1 ayda eve girip çıkan herkesin parmak izinin alınacağını -anne babalar vs de dahil- söyleseydiniz. hani haberin olsun senden de alınacak diye. belki gerisini polis hallederdi ama böyle konudan bir şey çıkacağını düşünmüyorum. aldıysa da çıkmaz gibi gerçi. geçenlerde annemin komşusunun evine hırsız girdi, ne var ne yok tüm altınları almışlar.. polis hiçbir şey bulamadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X