Evlat ayrımı yapan anne

Bir erkek kardeşim ve iki ablam var. Derdim annemin yaptığı evlat ayrımı. Ortanca ablam ve beni her zaman hor gördü. Erkek kardeşim ve en büyük ablam hep bir tanesiydi. Örnek vermem gerekirse, erkek kardeşim evlenirken ona kredi çekti (büyük ablam hariç bize söylememiş), emekli maaşından çok büyük bir kısmını ödüyor. Erkek kardeşim okumadı ve çalışmıyor da, eşi çalışıyor öyle geçiniyorlar. Sen kredi çek ben öderim demiş ama 3 senedir tabii ki tek bir taksit bile ödemedi. Buna rağmen annem her sıkıştığında beni ve ablamı arıyor para istemek için. Erkek kardeşimden iste bende yok dediğimde 'Oğlumu üzemem!' diye bir cevap alıyorum. Helal olsun ona çektiğim kredi diyor. En son bir banka işi için mail adresi gerekiyordu annemin onu istedim, bir baktım kredi kartı ekstresi (annemin kredi kartı yoktu kontrollü harcayamıyor diye seneler önce iptal ettirmiştik). Bu ne diye sordum, önce inkar etti sonra itiraf etti büyük ablama kredi kartı göndermiş! İnceledim ablam da sadece asgarisini ödüyor. İhtiyacı vardı ne yapayım dedi. Anne nasıl ödeyeceksin ablam ödemezse bu parayı diyorum, biraz senden biraz ablandan (ortanca ablamı kast ediyor) alırım diyor. Zaten ben yaşlanıyorum (hastanede yattı gripten geçen ay), ben iyileşmem artık, hepiniz bana aylık para gönderirsiniz ben rahat ederim dedi. Gerçekten dayanamadım anne dedim, paranı yiyenlerden almayı denesene parayı, ablanın iki çocuğu var erkek kardeşin de çalışmıyor laf getiremem çocuklarıma dedi. Ben 18 yaşından beri evden ayrıyım ve çalışıyorum, annem eve gittiğimde yazları kyk kredi bankamatik kartımı alırdı, tek kuruş para vermezdi. Ciddi manada beni ve ortanca ablamı sadece maddi olarak ihtiyacı olduğunda arıyor, sanki üvey evlatmışız gibi davranıyor. Şimdi daha büyük bir eve taşınmak istiyor, ama kredi borcu olduğu için kiraya yardım edilmesi gerekiyor(muş). Erkek kardeşimi arayıp söylememiş çünkü anneme neden böyle yaptınız diye kızarmış, arayıp bize çatarmış anneme neden yardım etmiyorsunuz diye!! Dedim kim ki o, sen onun borcunu ödüyorsun o yüzden daha yüksek kiralı bir eve çıkamıyorsun diye arayıp bize çatacak.

Şimdi tekrar doktora gitmesi gerekiyormuş az önce aradı, ben bu ay yollayamam para demiştim geçen hafta, erkek kardeşimi ya da ablamı ara demiştim. Aradın mı anne onlar da mı sıkışıkmış dedim, yok aramadım kimsenin huzurunu bozamam!! dedi, anne peki ben? dedim, tamam kapatalım bu konuyu dedi. 5 dk sonra büyük ablamdan mesaj geldi: 'Anneme doktor parasını yolla!'. Gerçekten daha anlatamadığım çok şey var, çok doluyum artık bu ayrımcılığa dayanamıyorum.
Ne diyeceğimi bilmiyorum .adına derin üzüntü duydum . Annene bu zamana kadar destek olmuşsun, iyi -hoş ! Yalnız bundan sonra tek bir kuruş gönderme . İsterse hayırsız evlat ilan etsin ,gönderme ! Böyle anneleri okudukça ,insanlığımdan utanıyorum :KK43:

Çok iyi anlıyorum sizi aynen öyle oluyor. Hastanede yattığı zaman geçen ay, büyük ablam hepimize mesaj attı, artık anneme bakacağız neden gitmiyorsunuz yanına diye. Ben izin alamadım abla sen gitsene o zaman dedim. Her işine ben mi koşacağım siz nesiniz?? diye bir cevap aldım. İnanır mısınız sadece ortanca ablamın eşi gitti görmeye, o da çok iyi niyetlidir ablam durdurmasa annem çok güzel kullanır. O çok sevdiği oğlunun eşinin bir kere olsun ziyarete gittiğini bilmem annemi
Son attığı mesaja aynen bunu söyle bence "Her işine ben mi koşacağım siz nesiniz??" de gönder.

böyle yapmasının sebebi nedir acaba? hiç ciddi ciddi konuştunuz mu? çocukluğunuzda da mı böyleydi? konu para olmadıkça sizi yok sayan bir insanı siz de yok sayın bence. oğlunu kayıran anne çok malesef ülkemizde ama genelde oğullarından tekme yiyolar :super: ama sizin anneyi de çözemedim ben.

Kesinlikle bir süre kardeşiniz,ablaniz ve annenizle görüşmeyin telefonlarına ve mesajlarına'da cevap vermeyin derim ben.cok acil annenize ilaç lazım olursa eczaneye git beni ara diyerekten eczane sahibinin hesap nosuna ilaç tutarını havale edersiniz.boylelikle vicdan yükünden'de kurtulmuş olursunuz.zaten devlet hast. Ücretli degil.kolayliklar diliyorum.

Bir erkek kardeşim ve iki ablam var. Derdim annemin yaptığı evlat ayrımı. Ortanca ablam ve beni her zaman hor gördü. Erkek kardeşim ve en büyük ablam hep bir tanesiydi. Örnek vermem gerekirse, erkek kardeşim evlenirken ona kredi çekti (büyük ablam hariç bize söylememiş), emekli maaşından çok büyük bir kısmını ödüyor. Erkek kardeşim okumadı ve çalışmıyor da, eşi çalışıyor öyle geçiniyorlar. Sen kredi çek ben öderim demiş ama 3 senedir tabii ki tek bir taksit bile ödemedi. Buna rağmen annem her sıkıştığında beni ve ablamı arıyor para istemek için. Erkek kardeşimden iste bende yok dediğimde 'Oğlumu üzemem!' diye bir cevap alıyorum. Helal olsun ona çektiğim kredi diyor. En son bir banka işi için mail adresi gerekiyordu annemin onu istedim, bir baktım kredi kartı ekstresi (annemin kredi kartı yoktu kontrollü harcayamıyor diye seneler önce iptal ettirmiştik). Bu ne diye sordum, önce inkar etti sonra itiraf etti büyük ablama kredi kartı göndermiş! İnceledim ablam da sadece asgarisini ödüyor. İhtiyacı vardı ne yapayım dedi. Anne nasıl ödeyeceksin ablam ödemezse bu parayı diyorum, biraz senden biraz ablandan (ortanca ablamı kast ediyor) alırım diyor. Zaten ben yaşlanıyorum (hastanede yattı gripten geçen ay), ben iyileşmem artık, hepiniz bana aylık para gönderirsiniz ben rahat ederim dedi. Gerçekten dayanamadım anne dedim, paranı yiyenlerden almayı denesene parayı, ablanın iki çocuğu var erkek kardeşin de çalışmıyor laf getiremem çocuklarıma dedi. Ben 18 yaşından beri evden ayrıyım ve çalışıyorum, annem eve gittiğimde yazları kyk kredi bankamatik kartımı alırdı, tek kuruş para vermezdi. Ciddi manada beni ve ortanca ablamı sadece maddi olarak ihtiyacı olduğunda arıyor, sanki üvey evlatmışız gibi davranıyor. Şimdi daha büyük bir eve taşınmak istiyor, ama kredi borcu olduğu için kiraya yardım edilmesi gerekiyor(muş). Erkek kardeşimi arayıp söylememiş çünkü anneme neden böyle yaptınız diye kızarmış, arayıp bize çatarmış anneme neden yardım etmiyorsunuz diye!! Dedim kim ki o, sen onun borcunu ödüyorsun o yüzden daha yüksek kiralı bir eve çıkamıyorsun diye arayıp bize çatacak.

Şimdi tekrar doktora gitmesi gerekiyormuş az önce aradı, ben bu ay yollayamam para demiştim geçen hafta, erkek kardeşimi ya da ablamı ara demiştim. Aradın mı anne onlar da mı sıkışıkmış dedim, yok aramadım kimsenin huzurunu bozamam!! dedi, anne peki ben? dedim, tamam kapatalım bu konuyu dedi. 5 dk sonra büyük ablamdan mesaj geldi: 'Anneme doktor parasını yolla!'. Gerçekten daha anlatamadığım çok şey var, çok doluyum artık bu ayrımcılığa dayanamıyorum.

tek kuruş verme arkadaşım sen abin ve ablan yesin diye çalışmıyorsun. böyle evlat ayrımlarını gördükçe/okudukça dolup taşıyorum sinirimden. ben de bir anneyim bir anne kendi canından yüz can da çıksa hiçbirini ayıramaz bu nasıl bir vicdandır.
yanlış anlama seni gaza getirmiyorum ama sen ve diğer ablan bunları hak etmiyorsunuz. ve kesinlikle para mara vermeyin. sevmeyen sevmesin siz ablanla birbirinize dayanak olun. evliysen eşine çocuğun varsa ona sarıl yeter.

para vermeyin ve mümkün olduğunca az görüşün
annenizdir diyemiyorum annesiz büyümüş biri olmama rağmen

içimden annenizi mecliste rezil edin demek geçiyor ama susuyorum

engelle hepsini telefondan ve sosyal medyadan.
en azından cevap vermek zorunda kalıp ezilmezsin.

İnanılmaz hafif yazmışsın :-) O mesajın başında "Emrin olur!" Olaydı tadından yenmezdi :super:
Ablanın numarasını ver ben yazayım mesajları, kardeş görsün gözü:KK8:

Ne dedi ablaniz çok merak ettim.

Merak ettim.ne cevap gelecek diye :))

Cevap verdi mı ablanız ?

Annemin parası, sen ne karışıyorsun yazdı.
Ben de E ile senin masraflarını annem karşılasın diye, Z ablamla biz sürekli para yolluyoruz, tabii ki karışırım yazdım.
Ben senin ne zaman paranı almışım, terbiyesiz dedi sonra engellemiş beni whatsapptan

Sizde annenize ,erkek kardesinize ve ablaniza hayatinizi kapatsaniza ,
Neden bunlari cekiyorsunuz ,
Telefon numaranizi degistirin ,
Yuzgoz olmayin ,vicdan vs bir yere kada,aileniz sizi sonsuz kullanma hakkina sahip olmamali ,
Sonucta sen karsindaki kisinin davranislarini degistiremezsin kendini degistir ,
Psikiyatra gidin ,insanlar zaman zaman kendine aci cektiren anne baba gibi kisilerden kopamiyor bagimlilik yasiyor

Evet doğru gitmeyi düşünüyorum ben de

İlk göz agrısından sonra erkeğe ulaşmak İçin dogurulmus iki tane kız çocuğu. Yazık gğnah valla.
Asla para göndermeyin. Haddini bilsin herkes. Annem de ablam da olsa asla kabul etmem böylr bir şeyi. Kuruş göndermem. Telefonlarını açmam.
Erkek kardeşiniz neden çalışsın ki? Anneniz, karışı herkes sırf ç.kü var diye ona bakmak zorunda zaten.

Çok doğru ne zaman erkek kardeşimin üstüne gitsek ben erkeğim diye söylenmeye başlar bu da annemin eseri

Kesinlikle bir süre kardeşiniz,ablaniz ve annenizle görüşmeyin telefonlarına ve mesajlarına'da cevap vermeyin derim ben.cok acil annenize ilaç lazım olursa eczaneye git beni ara diyerekten eczane sahibinin hesap nosuna ilaç tutarını havale edersiniz.boylelikle vicdan yükünden'de kurtulmuş olursunuz.zaten devlet hast. Ücretli degil.kolayliklar diliyorum.

Annem hiç devlet hastanesine gitmez, sıra bekleyemezmiş

böyle yapmasının sebebi nedir acaba? hiç ciddi ciddi konuştunuz mu? çocukluğunuzda da mı böyleydi? konu para olmadıkça sizi yok sayan bir insanı siz de yok sayın bence. oğlunu kayıran anne çok malesef ülkemizde ama genelde oğullarından tekme yiyolar :super: ama sizin anneyi de çözemedim ben.

Çok denedik ablamla ama hep kapatalım bu konuyu, fena oluyorum, ya da yok öyle bir şey gibi cevaplar aldık

Ablana çok güzel cevap vermişsin. Bence bu tavrını surdur, yolunacak bir kaz bir enayi bulduktan sonra kardeşimi kizimdi diye bakmıyor insanlar.

Erkek kardeşin madem evlenmeyi biliyor essek gibi çalışmayı da bilsin. Bir insan bu derece kullanılmaz. Ablana da afedersin bok yemek düşer. Ben dört kardeşimin en büyüğüyum, bir kız iki de oğlanın ablasının asla kardeşlerime böyle bir yük bindiremem. Ablalık çok farklı bir şey, ablanın yaptığı değil.

Annemin parası, sen ne karışıyorsun yazdı.
Ben de E ile senin masraflarını annem karşılasın diye, Z ablamla biz sürekli para yolluyoruz, tabii ki karışırım yazdım.
Ben senin ne zaman paranı almışım, terbiyesiz dedi sonra engellemiş beni whatsapptan
Çok güzel bir cevap vermissiniz,anladıkları dil bu demek ki, sinirlenip engellemesi de soylediklerinizin doğru olduğunu bildiğinden,sizden de böyle bir cevap beklemiyordu ..
Hem ne kadar da yüzsüz ya annemin parası sen ne karışıyorsun diyor, hem de anneme hastane parası yolla diye emrivaki yapıyor..Bundan sonra beş lira bile vermeyin bence birazda başkalarını sömürsunler size de yazık.. Kendiniz için birikim yapın para kolay kazanilmiyor.

X