Evlatlık olup olunmadığı nasıl anlaşılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu ogrenen 4 kisi oldu cevremde.. sizin ailede oldugu gibi 1 onceki nesilde bu bilgi evlat edinilen cocuktan saklanirdi.. 90'li yillarda simdiki gibi "pedagog esliginde falanca yasinda cocuga bunu aciklayalim da tramva olmasin vs.." gibi dusunceler yoktu pek tabii ki ve cok da onemsenmezdi bu tarz seyler..
genelde evlat edinildigini konu komsudan duyan ve icinde hissettigi seylerle taslari oturtup, sorgulamaya baslayip ailesinden ogrenenler oldu... boylelikle direkt alindigi ailenin bilgisine ulasmalari daha kolay oldu.. hatta 1 tanesinin , farkli. 1 aileye verilen ikizi varmis, onu da bulmustu ...
umarim siz de gerceklere kavusursunuz... annenize hissettiklerinizi acin bence.. gizli sakli 1 sey kalmasin aranizda...
hakkinizda en hayirlisi olsun..

Yok tek çocuk değilim, annem de bana karşı pek sıcak değildir maalesef ama babama karşı çok ayrı bir sevgim vardır anlatamam yani ki babam tarafından asla el bebek büyümedim. Dövdüğü olmuştur ama babamı çok seviyorum içten.

Anneme çok bi yakınlık hissedemiyorum yabancı gibi geliyor hep çocukluğumdan beri, zaten biraz travmatik bir çocukluğum var pek hatırlayamıyorum çocukluğumu.

Yine de eğer beni başka birinden olmama rağmen alıp büyüttüyse sevgim ve saygım katlanır ona karşı. Şimdiye kadar hiç üzerinde düşünmedim ve sorgulamak istemedim ama artık yaş büyüyünce insan genetiğini de merak ediyor hastalığı var her şeyi var sonuçta
ilk okuldaki sira arkadasim buna benzer durumdaydi.. oz annesi o cok kucukken babasini terk edip gitmis ve cocugunu da birakmis.. akabinde adam koyden 1 es getirmis. cocuk da cok kucuk oldugu icin"senin annen artik bu falan demisler.." yuzune estetik yaptirdi vs diye kandirmislar, kucuk oldugu ve sizin dediginiz gibi tramvatik 1 cocukluk gecirdigi icin animsayamiyordu pek o donemleri.. hep annesiyle sogukluk hissederdi, kadin kendi oz cocuklarina hep ayri davranirdi , herkes anlardi ... kiza da tatil icin gittiklerinde koyden birileri soylemisti ; senin annen X degil ki aslinda Y diye...
sonrasinda kiz da taslari yerine oturtup konusmustu ailesiyle..sizin de buna benzer 1 durum olabilir mi, hangi anne diye sormalari vs..bana bu hikayeyi animsatti..

Böyle sağlık ocağı doktoru adamın birine demiş. Hastanede karismis olabilir mi bebek diye. Yenidoğan kontrolüne getirmişler. Sonra DNA testi yapılacaktı hem anneye hem babaya. Anne cocukla beraber kaçtı. Belli ki başka adamdan.
Ben negatif pozitif mevzusunu hatırlamıyorum ama çaprazlamayi iyi hatırlıyorum. Evde ortanca çocuk olarak ihmal edilmiş bir çocuktum. İlk yaptığım şey çaprazlama ile ebeveyn kontroluydu :)))
Sizin örnekte başka bir baba söz konusu olabilir ama herkesi şüphe altında bırakmaya gerek yok :)
Bazı nadir durumlarda AB0 grubu nedeniyle bizim lisede öğrendiğimiz çaprazlama dışında kan grubu ortaya çıkabiliyor. Bombay fenotipini araştırmanızı öneririm.

Babam kesin babam diyorsunuz, çocuklarıyla biraraya geldiğiniz, yakin çevrenizden bir kadından çocuk yapıp annenize baktırmış gibi bir hikaye çıkıyor yazdıklarınızdan.

Meseleyi de emin olduğunuz babanızla değil de annenizle konuşmak istemenizi de anlamadım. Sen benim babamsın ama annem kim diye babanıza sormanız lazım asıl.

Of şimdi de aklıma o kadının birgün yanıma hiçbir sebep yokken gelip annenin adı ne diye sorması geldi, şu an bu da bende bi travma yarattıgından acaba o değil miydi başka bi kadın mı demişti diye düşünüyorum. Çok zor keşke annem ben bunları düşünmeden bana bi açıklama yapsaydı.

Of şimdi de aklıma o kadının birgün yanıma hiçbir sebep yokken gelip annenin adı ne diye sorması geldi, şu an bu da bende bi travma yarattıgından acaba o değil miydi başka bi kadın mı demişti diye düşünüyorum. Çok zor keşke annem ben bunları düşünmeden bana bi açıklama yapsaydı.
Şüphelendiğiniz kadınla konuşsanız ama üstü kapalı olarak? Kendi hemen itiraf edecekmiş gibi duruyor.

Ben sanırım çoktan ortaya yem atıp itiraf etmelerini sağlamıştım ve e-devletten çözmeye çalışmıştım. İyi sabretmişsiniz.

Bu şekilde çıkmıyormuş sanırım üst mesajı okuyun isterseniz. Ben de bu şekilde çıkmadığını düşünüyorum çünkü istanbulda hukuk okuyan kuzenim 23 yasında öğrendi, hissetmiştim falan dedi ama ben de çok küçük yaştan beri öyle hissediyorum ona bakarsınız yani bence hisle alakalı bir durum mu bilemedim. Ama babam kesin benim babam bundan eminim. His olarak da babama babalık hissederim ve çok severim. Halam da sen babana benziyorsun demişti ben de anneme benzemiyor muyum demiştim hangi annen demişti mesela😅 yani arkadaşlarım da benzetmez pek anneme
belki babaniz öz, anneniz degildir, size soylememişlerdir.

Şüphelendiğiniz kadınla konuşsanız ama üstü kapalı olarak? Kendi hemen itiraf edecekmiş gibi duruyor.

Ben sanırım çoktan ortaya yem atıp itiraf etmelerini sağlamıştım ve e-devletten çözmeye çalışmıştım. İyi sabretmişsiniz.
O kadınla konusamam maalesef. E devletten de çözülmüyor nufuslarına aldılar ise

Anne, baba ve kendisi çıkıyor. Ebeveynin evlilik tarihleri de görünüyor. Kardeşler çıkmıyor. Kendi e-devlet bilgilerinizden kontrol ettiniz mi bunu?
Screenshot_20240325-000952_Chrome.jpg

Bir anneniz bir babanız var başınızı sokacak bir eviniz var şükür öz veya değil şükretmek lazım ama böyle bir konuyu tek başına çözmek baya zor aklıma Müge anlı geldi 🤦🏻‍♀️😃.. şaka yana eğer böyle birşey varsa bence seni sahiplenen anneye babaya helal olsun herkes anne baba olamıyor olmasında zaten yapıp atmak nedir senin için özellikle demiyorum yanlış anlama sakın okadar kötü olaylar var ki bebeğini çöpe atan anneler var..

Ramazan ayındayız eğer evlatlık isem annemi üzmek istemiyorum üzerimde çok hakkı var, o yüzden ramazan bittikten sonra konuşacağım öyle planladım
Ramazan ayı olmasıyla ne ilgisi var ?
O mantıkla bakarsanız normal zamanda da söyleseniz üzülecek
Bir gerçeği bilmek en doğal hakkınız
Bunun için üzülecekse de yapacak bir şey yok

Anne, baba ve kendisi çıkıyor. Ebeveynin evlilik tarihleri de görünüyor. Kardeşler çıkmıyor. Kendi e-devlet bilgilerinizden kontrol ettiniz mi bunu?Eki Görüntüle 3406350
Direkt evde doğum gibi gösterip şu anki annesi kendi doğurmuş gibi gösterebilir ki. E devlet sağlıklı bir sağlama sağlamaz bence

Direkt evde doğum gibi gösterip şu anki annesi kendi doğurmuş gibi gösterebilir ki. E devlet sağlıklı bir sağlama sağlamaz bence
Babasının ikinci evliliği mi veya şu anki eşiyle ne zaman evlenmişler? Belki ilk eşi varsa o yazacak? Tarihlerde anormallik varsa yine şüphe duyabilir. Olur mu olur?

Baktım ama pek bir şey yazmıyor ki, tescil tarihinin kaç olması gerekiyor
Benimki 3 yaşındaykenki tarih. Sanırım kimliğim geç çıkmış 😅 Anne ve babamınki de doğum tarihlerine yakın.

Olaylarda yazıyor mu evlilik tarihi? Siz doğmadan önce mi evlenilmiş?

Benimki 3 yaşındaykenki tarih. Sanırım kimliğim geç çıkmış 😅 Anne ve babamınki de doğum tarihlerine yakın.

Olaylarda yazıyor mu evlilik tarihi? Siz doğmadan önce mi evlenilmiş?
Ben doğmadan önce evlenildi evet 1 çocuk oldu sonra bebekken vefat etti ve 4yıl çocukları olmadı, sonrasında ben olmuşum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X