Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayınvalidem ile 7 senedir oturuyorum.fikirler kişiden kişiye değişebilir bence. ben kayınvalidem ile yasamanın hem yararlarını hem zararlarını gördüm. yararları oldu sağolsun severimde onu ama kendisi eski kafalı ve baskın bi karakter. zararlarını tek tek yazmama gerek yoktur heralde anlamışsınızdır😊

Annesi yalniz da olsa aciz.mi hasta mi?
Benim rahmetli babaannem dedem öldükten sonra 30 sene yalnız yaşamış biz memlekete dönünce kışın gelirdi inanin agzi var dili yoktu hic kaynanalik yapmadı anneme ama herkesin kendi düzeni, uzun süreli misafirlik bile yoruyor insanı.
Anneannem de 20.senedir yalniz yaşıyor, teyzem ilgileniyor dayım erkek diye onu ustun tutar ama teyzem dayimdan yengemden daha cok kosturur. Yani bekar kizi varken gelini de aileye katmak bana garip geliyor.
Hani yalnız olur, hasta olur belki bir nebze kabul.edilebilir.
Görümce evlenince hadi yanimiza gelsin dersiniz ona da okey ama o.zamana kadar en azindan tanimis olurdunuz birlikte yasanir mi geçimsiz biri mi?
Hic kocanizla cicim aylari yasamadan direkt kayinvalidenin duzenine uyum sağlamak zorunda kalacaksınız ki ne biliyim ben simdiki durumuma bakarak kabul.edemem gibi geliyor yasitim birine de tavsiye edemiyorum

Kayınvalidem ile 7 senedir oturuyorum.fikirler kişiden kişiye değişebilir bu bence ben kayınvalidem ile yasamanım hem yararlarını hem zararlarını gördüm yararları oldu sağ olsun severimde onu ama kendini eski kafalı ve baskın bi karakter. zararlarını tek tek yazmama gerek yoktur heralde anlamışsınızdır😊
Ayrılmayı düşünüyor musunuz peki? Pişman mısınız? Keşke evlenmeseydim diyor musunuz? Veya çok mutsuz musunuz? Boşanmayı düşündünüz mü hiç? Sorular için üzgünüm. Cevaplarsanız aydınlanırım🙏🏻

Erkeklerin hepsi benim annem melek der hatta cahildir günahtır ağzı var dili yok der evlenince annemi dinle çocuk olunca annem kaç çocuk büyütmüş onu dinle yemeği annem yapsın güzel yapıyor falan senin her işine anne oğul karışıp seni sinir ederler en ufak tepkide eşin saygı duymaz gorumceler düşman olur o yüzden ikinci evliliğin risk alma derim

Aynen ha...Kimi tanısam annem melek gibidir, ağzı var dili yok dedi gerçekten 😂 ama tünelin sonu Mahmut Hoca'ya çıkıyor

Siyirmalarin en temizini yaşarsın, net.
Bir de çocuk falan olunca tertemiz delirirsin, oh mis.
Kendi annenle bile olmaz canım, değil ki elin insanıyla.
Şuan senin mantiklar devre dışı belli.

Olmaz :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20: altlı üstlü oturulabilir ama aynı ev olmaz bence tecrübeliyim bu konuda olmuyo
Altlı üstlü bile kötü aile apartmanında 1 sene yaşadım şükür şimdi yurt dışındayız tatilde bile yetiyor hatta kayınvalide bile değil bizim kayınpeder sorunu oluyor en iyisi mümkün olduğunca uzak

Neyin kafası bu ya? Kadın bakıma muhtaç degil bişey degil. Kocasızlıktan kurusam aşkımdan ölsem kabul etmezdim ben. Kendi annemle bile 15 günden fazla kalınca benim bi ayarlarım bozuluyor. Burda açılan eski konuları okuyun. Dünya iyiside olsa olmaz zaten iyi niyetli kadın hiç bir sağlık sorunu yokken asalak gibi yapışmaz. Ha dersen ki hiç birşey olmasada bi "kocam" olsun olur yani...

Ayrılmayı düşünüyor musunuz peki? Pişman mısınız? Keşke evlenmeseydim diyor musunuz? Veya çok mutsuz musunuz? Boşanmayı düşündünüz mü hiç? Sorular için üzgünüm. Cevaplarsanız aydınlanırım🙏🏻
önümüzdeki sene taşınmayı düşünüyoruz. Oda anlaşamadığımız için değil pişman olduğum yanları çok oldu ama dayanılmayacak sorunlar yaşamadım ,birbirimize saygımızı kayıp etmedik çünki.eşim sürekli arkadaşlarıyla gezen biri o yüzden çok yanlız hissettim ben hep kayınvalidem ile oturuyodum sanki onunla evli gibi boşanmayı bu sebeble düşündüğüm zamanlar olmuştu.

Görüşmeye başladığımızda söylemiştim. Olmaz demişti. Aslında o zaman yolumu ayırabilirdim. Ben kabul edip devam ettim.
Bu yorumuzunu yeni gördüm.
En doğal hakkınızı talep etmişsiniz ve o size olmaz demiş. Bu şu demek;
Siz onun hayatında birinci planda değilsiniz. Birinci planda olsa idiniz sizin bu teklifinizi düşünmeksizin reddetmezdi. Onun hayatının birinci planında her zaman annesi olacak.
Evliliğinizde ikinci kadın olmayı kabul edebilecek misiniz?

önümüzdeki sene taşınmayı düşünüyoruz. Oda anlaşamadığımız için değil pişman olduğum yanları çok oldu ama dayanılmayacak sorunlar yaşamadım ,birbirimize saygımızı kayıp etmedik çünki.eşim sürekli arkadaşlarıyla gezen biri o yüzden çok yanlız hissettim ben hep kayınvalidem ile oturuyodum sanki onunla evli gibi boşanmayı bu sebeble düşündüğüm zamanlar olmuştu.
Kolaylıklar dilerim

Bu yorumuzunu yeni gördüm.
En doğal hakkınızı talep etmişsiniz ve o size olmaz demiş. Bu şu demek;
Siz onun hayatında birinci planda değilsiniz. Birinci planda olsa idiniz sizin bu teklifinizi düşünmeksizin reddetmezdi. Onun hayatının birinci planında her zaman annesi olacak.
Evliliğinizde ikinci kadın olmayı kabul edebilecek misiniz?
Çok umutsuzum şu an😒

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X