Evlenme Sürecim

profanne

hey babe, how are you :3
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2023
8
8
26
Selam kızçeler nasılsınız umarım iyisinizdir çok çok sevgiler :KK200:
Ben evlenme sürecine girmiş bulunuyorum 2 hafta sonra nişanım var çoook heyecanlıyım. Nişanla düğün arasını çok fazla uzatmayacağım. Çeyiz için şimdiden başlayalım diyoruz internetten örnek çeyiz listelerine baktım uzuun uzun gidiyor :halay:Çok şükür ki müstakbel eşim masraflardan kaçınan birisi değil. O bakımdan hevesimi kaçırmayacağı için çok şanslıyım. Kiradansa paramızı tamamlamak için az bir kredi çekip ev almayı planlıyoruz kimisi evi görüp öyle çeyize başlayın diyor kimisi ne beğenirsen al kafasında ama ben bilemedim. Gözüm kara her şeyi alıp sonra evde kalabalık istemiyorum. Karacanın ufak defolu ürünleri sattığı bir yer vardı daha uygun fiyata alabiliyordunuz (bilmeyen varsa öğrenmiş olsun:) oradan alışveriş yapan var mı? Önerir misiniz?

Edit: Belli başlı şeylerde "defolu" ürün mağazasını sordum diye linç etmeye kalkışan güzel hanımlar neden böyle yapıyorsunuz anlayamadım biz de milyoner değiliz sonuçta o "defolu" lafı geçince ürünler 1 TL'ye düşmüyor yani :)) Lütfen üzgün olduğunuzda insanlara yazıp mutluluklarını bozmaya çalışmayın rabbim daha iyilerini size nasip etsin ben naçizane sizlerin güzel tavsiyelerini almak için yazıyorum buraya sevgiler <3

Son düzenleme:
Selam kızçeler nasılsınız umarım iyisinizdir çok çok sevgiler :KK200:
Ben evlenme sürecine girmiş bulunuyorum 2 hafta sonra nişanım var çoook heyecanlıyım. Nişanla düğün arasını çok fazla uzatmayacağım. Çeyiz için şimdiden başlayalım diyoruz internetten örnek çeyiz listelerine baktım uzuun uzun gidiyor :halay:Çok şükür ki müstakbel eşim masraflardan kaçınan birisi değil. O bakımdan hevesimi kaçırmayacağı için çok şanslıyım. Kiradansa paramızı tamamlamak için az bir kredi çekip ev almayı planlıyoruz kimisi evi görüp öyle çeyize başlayın diyor kimisi ne beğenirsen al kafasında ama ben bilemedim. Gözüm kara her şeyi alıp sonra evde kalabalık istemiyorum. Karacanın ufak defolu ürünleri sattığı bir yer vardı daha uygun fiyata alabiliyordunuz (bilmeyen varsa öğrenmiş olsun:) oradan alışveriş yapan var mı? Önerir misiniz?
Müstakbel eşiniz masraftan kaçınmıyor ama "ufak defolu" mu tercih ediyorsunuz? hmm peki🤗

Ev belli olunca alincak şeyler mobilya halı perde buzdolabı vs. Onun dışında incik boncuk alınacak bir sürü şey var. Defolu ürünlere yönelmeyin bence kısa omurlu olur. Bir de yeni evinize defolu eşya almayın bence. Sonuçta esinizde masraftan kaçan biri değilmiş

Ev belli olunca alincak şeyler mobilya halı perde buzdolabı vs. Onun dışında incik boncuk alınacak bir sürü şey var. Defolu ürünlere yönelmeyin bence kısa omurlu olur. Bir de yeni evinize defolu eşya almayın bence. Sonuçta esinizde masraftan kaçan biri değilmiş
ufak defolulardan zarar gelmez diyolardı ondan düşünmüştüm de haklısınız sanırım hiç yönelmim o tarafa.

Çatal kasik bicak, düdüklü tencere, celik tencere, kepçe vb. bunlarin hepsi uzun ömürlü esyalar. Ay ben sıkıldım artik degistirecegim diyene kadar kullanmaya devam edersiniz. O yuzden defolu tercih etmeyin. Yemek takimlarinda ise genelde defolu urun+ eksik parca oluyor.

Çatal kasik bicak, düdüklü tencere, celik tencere, kepçe vb. bunlarin hepsi uzun ömürlü esyalar. Ay ben sıkıldım artik degistirecegim diyene kadar kullanmaya devam edersiniz. O yuzden defolu tercih etmeyin. Yemek takimlarinda ise genelde defolu urun+ eksik parca oluyor.
doğru evet ya eksik ürün bakımından hiç düşünmemiştim direkt vazgeçtim değerli düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler <3

Ev alıyoruzya hani akıllı bıdığım her şeyin en lüksüne meraklı değilim ondan :3
Lükse meraklı olsanız Jumbo, Smeg falan alırdınız. Siz zaten Karaca alacakmışsınız, onu da defolu almayın bence. Hele de elektronik eşya, granit tencere tarzı şeyleri.

Mutfak için;
Tabak
Tencere
Çatal bıçak
Plastik ürünler
Annenizin mutfağını açıp not alın gidin alın 😁

Yatak odası;
Nevresim 4-5 tane
Battaniye 2 tane
Yorgan 2 tane
Yatak örtüsü

Banyo
Banyonun içinde olanlar 😀

Vs vs

Lükse meraklı olsanız Jumbo, Smeg falan alırdınız. Siz zaten Karaca alacakmışsınız, onu da defolu almayın bence. Hele de elektronik eşya, granit tencere tarzı şeyleri.
bütün her şeyim karaca olmayacak nasıl mümkün olsun zaten belli başlı şeyleri ordan alırım demiştim de vazgeçtim burdaki tatlı insanların güzel önerileri üzerine vazgeçtim yani

yok yok mutfağın belli olsun işte dolaplara sığar mı bilmem ne herkesin çok karıştığı mevzular bilirsiniz evlenirken herkesin bi fikri oluyor sizden önce :))

yok yok mutfağın belli olsun işte dolaplara sığar mı bilmem ne herkesin çok karıştığı mevzular bilirsiniz evlenirken herkesin bi fikri oluyor sizden önce :))
Mecbur alınacak şeyler çok fazla. Yemek takımı, çatal bıçak takımı,bardak takımı vs daha da bir sürü detay. Başkalarını çok karıştırmayın sınırı çizin yoksa alır başını gider herşey

X