Evlenmeden önce

sophiex

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
33
24
27
Herkese merhaba, yakında evleniyorum ve sizden tavsiye istiyorum
Evlenmeden önce bana verebileceğiniz tavsiyelere açığım her konuda. Yap veya yapma dediğiniz, dikkatli ol dediğiniz şeyler var mı?
Ayrıca evlilik ile ilgili okunabilecek kitap öneriniz varsa o da çok güzel olur. Annem babam ayrı olduğu için evlilikle ilgili çok gözlem şansım olmadı.
Yardımcı olursanız sevinirim

Tahammül seviyemizi en sona kadar açıyoruz, sabrımızı sonsuzluğa ayarlıyoruz, sıkı tutunuyoruz, her sallantıda paniklemiyoruz, ilk 2-3 sene uyum süreci bitene kadar çocuk yapmıyoruz, ateşli gecelerin tadını çıkarıyoruz (en güzel tarafı bu bence), hayırlı olsun diyoruz =))

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. Bol bol saygı duymak lazım birbirine. Her iki taraf içinde geçerli. Arada sallantılar yaşayacaksın gayet normall. 😊

Yaşamadan, deneyim kazanmadan zor bu işler. Tek bildiğim saygı olmadan hersey bos. Sevgi bile. Tabiki zaman zaman kavgalar olacak evinizde. Hayırlı olsun inşallah.

Tahammül seviyemizi en sona kadar açıyoruz, sabrımızı sonsuzluğa ayarlıyoruz, sıkı tutunuyoruz, her sallantıda paniklemiyoruz, ilk 2-3 sene uyum süreci bitene kadar çocuk yapmıyoruz, ateşli gecelerin tadını çıkarıyoruz (en güzel tarafı bu bence), hayırlı olsun diyoruz =))
çok sıkıcısın
neden sadece gece :KK53: :KK53:

Eş adayınızı aklınıza gelen heeeeer konuda (seks dahil ve mutlaka) denemeden evlenmeyin.

Evlilik bence çok büyük risk. Her şeyi deneyince bir nebze daha az riskli olabiliyor. İçinize sinmeyen bir şey varsa asla evlenmeyin.

Değiştiririm diye yola çıkmayın

Eşinizin köyü huylarını tolore eder miyim diye düşünüp yola çıkın

Özellikle ilk aylarda güç savaşına mahal vermeyin senin ailen benim ailem karşılaştırmasına girmeyin

Evi ve eşinizi sadece size ait kabul etmeyin, ev ikinizin eşiniz de sizden ayrı bir birey

Mutluluklar

Kendini ezdirme. Saygini da yitirme ama evlilik yurusun aman yuvam bozulmasin diye de sinme. Evlilik oturana kadar mumkunse ilk 3 sene cocuk yapma. Kayinvalide gorumce ile mesafeli ol. Cok fedakar olma. Fedakarlik iki taraflidir. Tek tarafli fedakarlik olmaz. Baktin ki hep fedakarlik yapan sensin hooop orada bir dur de. Sacini da supurge etme.

Nişanlılık sürecinde hiçbir şeyi halının altına süpürme, o dönem ne yaşadıysan evliliğinde daha kapsamlısı seni bekliyor olacak.
Nişanlı iken sinirli mi, evlenince çok daha sinirli olacak, kıskanç mı, evlenince daha fazlası olacak vs. vs.
Evlenince geçer deme, hiçbir şey evlenince geçmiyor.

Herkese merhaba, yakında evleniyorum ve sizden tavsiye istiyorum
Evlenmeden önce bana verebileceğiniz tavsiyelere açığım her konuda. Yap veya yapma dediğiniz, dikkatli ol dediğiniz şeyler var mı?
Ayrıca evlilik ile ilgili okunabilecek kitap öneriniz varsa o da çok güzel olur. Annem babam ayrı olduğu için evlilikle ilgili çok gözlem şansım olmadı.
Yardımcı olursanız sevinirim
Ailenle ilgili kocana, kocanla ilgili ailene yakınma. İki tarafın da eksikliklerini, kusurlarını diğer tarafa taşıma. Tek tavsiyem budur.

Esitsiniz.
Unutma unutturma.
Her daim hatirlat bunu esine.
Gorevler ortak, hayat bir olmali.

2 dusunup 1 konusun bazi sorunlari hemen cozmelisiniz ama zamanla degisebilecek sekillenecek seyler vardir mesela ev islerinde duzen yemege yardim gibi boyle konulari sevgiyle hosgoruyle cozun
Ayri yatmamaya ozen gosterin
Hakareti saygisizligi kabul etmeyin
Ailesiyle istediginiz kadar gorusun ama abartmayin herseye alinmayin samimi saygili olun

X