Evlenmek benim için bir hayal sadece diyenler....

süper hikaye emeğin için sağol.a.s.
kızlar üzmeyin kendinizi Allah kaderlerimize ne yazdı ise onu yaşıyoruz,bugun mutsuzsunuz,endişelisiniz ama ilerde bugunleri gülerek hatırlayacaksınız.zaman kötü evet kabul edıyorum güvenılecek insan sayısı ciddi anlamda azalmış durumda fakat iyi insanlarda var.Allah istemeden yaprak bile düşmez,o ol dediğinde oldurcak ve sizin karşınıza doğru insanları çıkarcak.Zamanı var demekki sizinde evlenmenizin yuva kurmanızın.hem saçma sapan bir insanla evlenip mutsuz olucağınıza,birkaç yıl sonra doğru insanla doğru bir evlilik yapmak daha önemli.umudunuzu yitirmeyin...

Umudumuzu ytirmek falan değil canım ya.Allah herşeyin iyisini,hayırlısını zamanı gelince versin.Şimdilik düşüncelerimiz bunlar ilerde güleriz,gülmeyiz bunlara o da ayrı ama evlenenlere bakıyorsun ahh niye evlendim diyorlar,evlenceklere bakıyorsun öylesine evlencem deyip şans deniyorlar ya da gerçeketen emin olup mutlu bir evlilik yapıyorlar.Ama şu da bir gerçek 10 sene sonra evlilik diye bişey kalmıycak.Çünkü değerlerimizi kaybetmek üzereyiz artık.turkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragi

Ben de çok isterdim evlenmeyi, yuva kurmayı anne olmayı. Ama olmayınca olmuyor. Artık istemiyorum. Düşünmüyorum bile. Düşündürceke, ve tekrar aynı hevesleri bana yaşatacak birisi çıkana kadra da ben böyle bekar bekar kafamı dinliyorum mutluyum...

hayal değil de kabus gibi geliyo bana şu sıralar evlilik. etrafımda hiç iyi örnek yok. erkeklerin bencilliğinden, erkek analarının merhametsizliğinden midem bulandı. kimseye güvenim yok. 30uma kdr evlenmezsem de yerinmem sanırım. midemin bulandığı ortamlarda bi sinek de ben olmak istemiyorum.

Valla bu sitede zaman geçirmem iyi mi oluyor kötümü oluyor hiçç bi fikrim yok :)
Evlilik konusunda da pek bi karşığım....
Evlilik istiyorum... Sevdiğin kişi ile herşeyi paylaşamak çok güzel bir şey...
Ama daha çok var... Çünkü beyimiz askerliğini yapmadı...ve askere gidip gelmeden aileler evlilik istemiyor.. Askere git gel kendini topla hazırlık vs derken nerden baksan 2-3 seneyi alır...
Bir yandan da evlilikten korkuyorum... Yani bu devirde herşey o kadar farklı ki... Eskilerin anlattıkları ve bu gördüklerim şahit olduğum evlilikler çok farklı...
Artık evlilikler sağlam temeller üzerine kurulmuyor... Küçük sallantıda yıkılmaya yüz tutuyor... Birde aldatma olayları şiddet maddi sıkıntılar vs vs vs böyle şeyleri burda okuyunca korkuyorum gerçekten...
Hakkımızda hayrılısı olsun...

X