Evli bir adam ve yıkılan, mahvolan gençliğim... (2013)

herkesin zayıf anları ve noktaları vardr. nasıl bir normalleştirmedir bu böyle? buradaki fantezi +18 olmasından değil, yaşça +20 olmasından dolayı en büyük hata zaten!..[/QUOTE

evet kesinlikle herkezin zayıf anları var ama herkezin sebebi aynı olmadığı gibi tedavi olma sürecide aynı değildir, ve her psikolojisi bozulan gittiği doktorla aşk yaşamıyordur tabii, (ki asıl normalleşme duruma bu şekilde yaklaşmanız sanırım) çünkü yalnış zamanda yalnış insan kavramı herkez için geçerlidir fakat hiç kimseninki aynı insan aynı zaman değildir, oyüzden herkesinki herkese aynı standardı doğurmuyor ve herkezin karşınına karakterli insanlar çıkmıyor malesef...
eğer öyle olsaydı, bu kız ne tacize uğrardı, kendisini bekar olarak gösteren evli bir adamın aşk tuzağına düşerdi!

her insan tek başına bireydir ve yaşadıkları toplumsal deneyimlerle denkleştirilemez, çünkü herkez anlatır; yaşayan bilir...
ve yazılanları biraz anlamaya çalışmak isterseniz "empati" yeterli olacaktır!

herkesin zayıf anları ve noktaları vardr. nasıl bir normalleştirmedir bu böyle? buradaki fantezi +18 olmasından değil, yaşça +20 olmasından dolayı en büyük hata zaten!..[/QUOTE

evet kesinlikle herkezin zayıf anları var ama herkezin sebebi aynı olmadığı gibi tedavi olma sürecide aynı değildir, ve her psikolojisi bozulan gittiği doktorla aşk yaşamıyordur tabii, (ki asıl normalleşme duruma bu şekilde yaklaşmanız sanırım) çünkü yalnış zamanda yalnış insan kavramı herkez için geçerlidir fakat hiç kimseninki aynı insan aynı zaman değildir, oyüzden herkesinki herkese aynı standardı doğurmuyor ve herkezin karşınına karakterli insanlar çıkmıyor malesef...
eğer öyle olsaydı, bu kız ne tacize uğrardı, kendisini bekar olarak gösteren evli bir adamın aşk tuzağına düşerdi!

her insan tek başına bireydir ve yaşadıkları toplumsal deneyimlerle denkleştirilemez, çünkü herkez anlatır; yaşayan bilir...
ve yazılanları biraz anlamaya çalışmak isterseniz "empati" yeterli olacaktır!

genel kurallar ve bunlara aykırı davranmak herkese aynı sonucu doğurmaz ama aykırı davranmak durumunda negatif bir sonuç ortaya çıkacağı bellidir. yalnızca yaşanan sonuç, yaşandığı şartlara bağlı olarak herkese farklı standartlar doğuruyor. yani şöyleki, dr una karşı içinden gelen bu seslere kulak vermeye devam ederek, kendinden yaşça büyük ve evli olma ihtimali çok yüksek olan bir insana karşı hislerini akışına bırakması bu kuralların dışına attığı ilk adımdı. dr bu hisleri reddedebilir, onu uyarabilirdi. o zaman da kendini küçük düşürmüş olacaktı. her halükarda attığı bu adım ona negatif bir sonuçla gelecekti...

genel kurallar ve bunlara aykırı davranmak herkese aynı sonucu doğurmaz ama aykırı davranmak durumunda negatif bir sonuç ortaya çıkacağı bellidir. yalnızca yaşanan sonuç, yaşandığı şartlara bağlı olarak herkese farklı standartlar doğuruyor. yani şöyleki, dr una karşı içinden gelen bu seslere kulak vermeye devam ederek, kendinden yaşça büyük ve evli olma ihtimali çok yüksek olan bir insana karşı hislerini akışına bırakması bu kuralların dışına attığı ilk adımdı. dr bu hisleri reddedebilir, onu uyarabilirdi. o zaman da kendini küçük düşürmüş olacaktı. her halükarda attığı bu adım ona negatif bir sonuçla gelecekti...

öncelikle mantıklı yaklaşım! bunu belirtiyim..
ama herkez sizin gibi mantıkla yaklaşamayabiliyor herdaim, ben evli erkeklerle birliktelik yaşayan kızlara tiksinti gözüyle bakıyorum bu tamam, ama bu kız adamın evli olduğunu bilmeden kapılıyor hayallere... anlaması gerekirdi deniyor, herkez uyanık, açık gözlü, kaçın kurrası değilki anlasın, heleki adam gizlemeyi saklamayı kafasına koymuşsa! birde bazı insanlar 3boyutlu düşünemeyebiliyor malesef... bi insanı tanırken objektif eleştiremiyor herkezaman, kimizaman görmek istediğini görebiliyor bilinçaltı... kaldıki burada 19 yaşındaki bi ergen öğrenciden bahsediyoruz.... dr hissedip reddetseymiş ve kız hala peşine düşseymiş yorum yazma gereği bile duymaz ucuz bakardım duruma... ama mağdur bi ergen, ve yaşından büyük olan doktor değil aslında yaşadıkları...
attığı adım sonuç olarak yalnışın ötesi tabii, doktoru bekar zannetmiş de olsa 20 yaş büyük kendisinden fakat gelişme süreci daha acı malesef...

nitekim 19 yaşında bi kızın, tacize uğramış bi kızın, psikolog ihtiyacı duyup doktora başvuran bi kızın kandırılıcak en kolay kız olduğunu düşünürüm ve kalbine dokunulacak en kolay kız olduğunu söylerim...

yavrucum ;sen o adamı aslında bir kurtarıcı ;kara günlerden aydınlığa çıkaran bir çıkış yolu bir ışık olarak görüyorsun...ki adam sadece mesleğini yapmış...senin ona karşı hislerini farkednce kancasını sana takmış
daha yaşın ne ki ;19.......ergenlikten yeni çıkmış hayatının çok başında baharında bir yaş..o yaşlarda birinden az hoşlanmayı aşık olmak sayardık....ve emin ol "çokkkk seviyorum unutamam" dedğin kişiyi öyle bir unutursun ki...ZAMAN derler ya adına o biraz geçince hayat karşına başkasını çıkarınca unutup gidersin....
yaşım 31 ;sana abla hatta anne tavsiyesi;
kimse için geleceğini asla yakma..asla okulunu bırakma..hele de böyle üç kağıtçı insanlar için!
inan yaşın ilerledikçe bakış açın düşünce ve duyguların değişecek..insanları tanımaya başlayacaksın...annen baban bişi diyorsa bilk doğruyu görüyorlar....neler unutulmuyor ki hayatta.ölüm acısı bile unutulduktan sonra...çık gez arkadaşlarınla dolaş..telefon hattını değiştir ve bu adama asla slm bile verme...senin gençliğinden körpeliğinden yaşadığın psikojik çöküntünden faydalanmaya çalışmış bir vampir gibi geldi bana!!
ve gidip senin için ağlayan tansiyonları çıkan üzülen anneciğine babacığına sarıl ufak hediyeler alıp gönüllerini kazan..şükür ki hala yaşıyor ve kızlarını gelecek tehlikelere karşı korumaya çalışıyorlar..

Son düzenleme:
yavrucum ;sen o adamı aslında bir kurtarıcı ;kara günlerden aydınlığa çıkaran bir çıkış yolu bir ışık olarak görüyorsun...ki adam sadece mesleğini yapmış...senin ona karşı hislerini farkednce kancasını sana takmış
daha yaşın ne ki ;19.......ergenlikten yeni çıkmış hayatının çok başında baharında bir yaş..o yaşlarda birinden az hoşlanmayı aşık olmak sayardık....ve emin ol "çokkkk seviyorum unutamam" dedğin kişiyi öyle bir unutursun ki...ZAMAN derler ya adına o biraz geçince hayat karşına başkasını çıkarınca unutup gidersin....
yaşım 31 ;sana abla hatta anne tavsiyesi;
kimse için geleceğini asla yakma..asla okulunu bırakma..hele de böyle üç kağıtçı insanlar için!
inan yaşın ilerledikçe bakış açın düşünce ve duyguların değişecek..insanları tanımaya başlayacaksın...annen baban bişi diyorsa bilk doğruyu görüyorlar....neler unutulmuyor ki hayatta.ölüm acısı bile unutulduktan sonra...çık gez arkadaşlarınla dolaş..telefon hattını değiştir ve bu adama asla slm bile verme...senin gençliğinden körpeliğinden yaşadığın psikojik çöküntünden faydalanmaya çalışmış bir vampir gibi geldi bana!!
ve gidip senin için ağlayan tansiyonları çıkan üzülen anneciğine babacığına sarıl ufak hediyeler alıp gönüllerini kazan..şükür ki hala yaşıyor ve kızlarını gelecek tehlikelere karşı korumaya çalışıyorlar..

ne ince ne içten negüzel bi yaklaşım...

Yaşından büyük şeyler yaşamışsın.
Yazılabilcek çok şey var ama çoğu zaten yazılmış.
Geçmişte yaptığın hatalar yüzünden kendini üzüp yorma.
O adamdan (adam diyorum ama lafın gelişi) kurtul.Ayrılmadıysan hala,alıştıra alıştıra değil de tek seferde bitir.
Gerisi çorap söküğü gibi gelir.
Bu adamı da,bu yaşananları da unutursun,insanlar neleri unutuyo.Unutur muyum,başkasını bulur muyum bunlar hep yaşın gereği aklına gelen şeyler.Unutursun,seni gerçekten seven birisini de bulursun.
2 sene sonra bütün bunlar hatırlamak istemediğin,uzak bi anı olur senin için.
Tekrar söylüyorum önce o adamdan kurtul.Yeniden hata yaparım,gene o adamla görüşürüm gibi korkuların olursa annenden ya da yakın bi arkadaşından destek al.Beni de lisedeyken yapışkan bi tipten yakın bi arkadaşım kurtarmıştı.Açık açık yardım iste bu konuda.Yeniden hata yapmandan iyidir.
Bu arada anne ve babandan da özür dile bence.Çok üzülmüşlerdir.

Son düzenleme:
Bugün erken yatacaktım güya....İşten gelmişim iki büklüm oturdum pc başına konunu okudum herkesin yapmayacağı birşey yapıp bir daha okudum.
Sen sadece kendine acıyorsun.Kendine acımakla eline birşey geçemez.Bu hayatta feleğin tokadını yemiş aldatılmış,dayak yemiş,onun bunun koynuna girmiş ama doğru yolu bulup geçmişine sünger çekmiş ve dimdik ayakta duran o kadar çok kadın varken sana ne desem boş gelir.
Silkelen bir kendine gel.Ne acılar unutuluyor seninki bunların yanında devede kulak kalır.
Yaşın 19 karşında senin zayıflığından faydalanmış titpik evli bir adam.
Kendini öyle bir anlatmışsınki yazdıklarının sonu seni yüzlerce erkeğe pazarlayan bir adama varacak sandım.
Şanslısın,en azından birlikte olmamışsın,sana daha kötü şeyler de yapabilirdi,senin bu zaafından faydalanabilirdi.
Ben burada özelimi paylaşan biri değilim.Eşimden önce hayatımda bir tek insan oldu.Unutulmaz dediğimiz ne acılar unutuluyor sen biliyormusun.Çok sevmiştim onu,bırak öpmeyi koklamayı eli elime değse utanırdım.Öyle çocukça masumaneydiki bizimkisi,ilk olan herşeyimi eşimle paylaştım ki bunun için beni yetiştiren ana babama,beni incitmeden seven ve yüreğimde yeri asla doldurulmayacak bir sevgi bırakan ona ne kadar teşekkür etsem azdır.
Sen sevdiğini kendi elleri ile toprağa veren birini gördünmü hiç karşında.Yada sevdiğini parça parça toplayıp birleştirmeye çalıştınmı.Bir ceset torbasında 3 parça bir adam için yana yakıla ağladınmı.
HAYIR sa cevabın ben yaptım,ben unuttum unutmak zorundaydım,hiçbir acı ölene kadar gözyaşı ile hatırlanmaz.Ölüm acısı kadar hiçbir acı yoktur ki geçmesin.Şimdi karşıma çıksa ne yaparım diye düşünürüm bazen.Yerimde olsan sanırım hiç düşünmem ona giderim dersin belki ama ben gitmem.Gidemem.Eşim ve dünya tatlısı 2 evladım var.Gidemem bu hayat sadece benim değil.

Şu yaşadığın hayat sadece senin değil.
Sen aşk acısından bahsederken başka hikayeler oku..Yaşım 34 sana abla tavsiyesi silkelen kendine gel.Üzdüğün o anne ve babanın ahını alma.Bu hayatı sen onlarla yaşıyorsun.Biz kadınlar hiçbir zaman tek kişilik sahnelerin rollerini üstlenmedik.Bizim yaratılışımız asla buna izin vermedi vermeyecekte...
İyi bir ünv.de okuyorum diyorsun.Ama bu adam ne yapmışsa aklını başından almış.Geleceğini kimse için çöpe atma çok pişman olursun.İşte biz kadınların en büyük hatası burada.Uğruna herşeyi bırakıp gidecek erkekler yaratıyoruz hayalimizde ve karşımızdaki erkekte bunları görüyoruz.Yazık sana şu an senin yerinde (ünv.anlamında diyorum)olmak için çalışan çabalayan atama bekleyen burs çıksın diye bekleyen kazanmak için geceleri gündüze katan ne kadar genç insan var biliyormusun.
Şimdi şu saatlerde köprü altlarında yatan nice kimsesizler,ona buna peşkeş çekilen kadınlar,tecavüze uğrayanlar bir cinayete kurban gidenler.
Dua et başını göğsüne koyup ağlayacağın bir annen,seni hatalarınla kabul edecek gözlerinin içine bakıp kızım diyrebilecek bir baban,ablam diye onun kadar kimsenin sevmeyeceği bir kardeşin var.Ve şurada sana destek olmak için sayfalarca yazı yazmış insanlar.Kimseye acımıyorsan ayaklarının altında Cennet saklı o annene acı.Bir erkek uğruna akıttığın o kadının gözyaşlarında boğulursun birgün.
Sana küfürler eden,seni tınlamayan,zaaflarından faydalanan,yalancı bir adam için şu yazdığın cümlelere yazık vallahi.Ne malum senden öncede senin gibi insnalarla aynı şeyleri yaşamadığı.Garantisi varmı yarın sen onun hayatında iken başkaları ile aynı şeyleri yaşamayacağının,yada başka gencecik kızların duyguları ile oynamayacağının..YOK...Öyleyse sendeki bu karamsarlık,bıkkınlık,umutsuzluk,yokolma duygusu neden..(Tansiyonum düştü yazarken valla)
Ölü biriyim artık diyorsun,sen 25 yaşında bir cami tuvaletinden evladının cesedini toprağa veren bir annenin,toprağını avuçlayıp değermiydi oğlum diyen bir babanın feryadınıda duymamışsın ki yaşadığın şu ...ktan acıyı katmerleyip ketmerleyip büyütmüşsün yüreğinde.O ana baba ve ben ölmüyorsam sen hiç ölmezsin merak etme..
Ölmez sağ kalırsak bu sayfanı kaydet bir yerlere 3 ay olmadı 3 yıl 5 yıl sonra tekrar cevap yaz olurmu.
Ama hayatında mükemmel olmasada adam gibi bir adam olsun,iyi bir işin sahibi olarak gel.
Ben ne aptalmışım demeyide unutma sakın.
VESSELAM...............Sözlerimi bir KARACAOĞLAN dizleri ile bitireyim...

Ağacın eyisi özünden olur,
Yiğidin eyisi sözünden olur,
El için ağlayan gözünden olur,
Ağlama hey gözü yaşın sevdiğim.

Son düzenleme:
Bugün erken yatacaktım güya....İşten gelmişim iki büklüm oturdum pc başına konunu okudum herkesin yapmayacağı birşey yapıp bir daha okudum.
Sen sadece kendine acıyorsun.Kendine acımakla eline birşey geçemez.Bu hayatta feleğin tokadını yemiş aldatılmış,dayak yemiş,onun bunun koynuna girmiş ama doğru yolu bulup geçmişine sünger çekmiş ve dimdik ayakta duran o kadar çok kadın varken sana ne desem boş gelir.
Silkelen bir kendine gel.Ne acılar unutuluyor seninki bunların yanında devede kulak kalır.
Yaşın 19 karşında senin zayıflığından faydalanmış titpik evli bir adam.
Kendini öyle bir anlatmışsınki yazdıklarının sonu seni yüzlerce erkeğe pazarlayan bir adama varacak sandım.
Şanslısın,en azından birlikte olmamışsın,sana daha kötü şeyler de yapabilirdi,senin bu zaafından faydalanabilirdi.
Ben burada özelimi paylaşan biri değilim.Eşimden önce hayatımda bir tek insan oldu.Unutulmaz dediğimiz ne acılar unutuluyor sen biliyormusun.Çok sevmiştim onu,bırak öpmeyi koklamayı eli elime değse utanırdım.Öyle çocukça masumaneydiki bizimkisi,ilk olan herşeyimi eşimle paylaştım ki bunun için beni yetiştiren ana babama,beni incitmeden seven ve yüreğimde yeri asla doldurulmayacak bir sevgi bırakan ona ne kadar teşekkür etsem azdır.
Sen sevdiğini kendi elleri ile toprağa veren birini gördünmü hiç karşında.Yada sevdiğini parça parça toplayıp birleştirmeye çalıştınmı.Bir ceset torbasında 3 parça bir adam için yana yakıla ağladınmı.
HAYIR sa cevabın ben yaptım,ben unuttum unutmak zorundaydım,hiçbir acı ölene kadar gözyaşı ile hatırlanmaz.Ölüm acısı kadar hiçbir acı yoktur ki geçmesin.Şimdi karşıma çıksa ne yaparım diye düşünürüm bazen.Yerimde olsan sanırım hiç düşünmem ona giderim dersin belki ama ben gitmem.Gidemem.Eşim ve dünya tatlısı 2 evladım var.Gidemem bu hayat sadece benim değil.

Şu yaşadığın hayat sadece senin değil.
Sen aşk acısından bahsederken başka hikayeler oku..Yaşım 34 sana abla tavsiyesi silkelen kendine gel.Üzdüğün o anne ve babanın ahını alma.Bu hayatı sen onlarla yaşıyorsun.Biz kadınlar hiçbir zaman tek kişilik sahnelerin rollerini üstlenmedik.Bizim yaratılışımız asla buna izin vermedi vermeyecekte...
İyi bir ünv.de okuyorum diyorsun.Ama bu adam ne yapmışsa aklını başından almış.Geleceğini kimse için çöpe atma çok pişman olursun.İşte biz kadınların en büyük hatası burada.Uğruna herşeyi bırakıp gidecek erkekler yaratıyoruz hayalimizde ve karşımızdaki erkekte bunları görüyoruz.Yazık sana şu an senin yerinde (ünv.anlamında diyorum)olmak için çalışan çabalayan atama bekleyen burs çıksın diye bekleyen kazanmak için geceleri gündüze katan ne kadar genç insan var biliyormusun.
Şimdi şu saatlerde köprü altlarında yatan nice kimsesizler,ona buna peşkeş çekilen kadınlar,tecavüze uğrayanlar bir cinayete kurban gidenler.
Dua et başını göğsüne koyup ağlayacağın bir annen,seni hatalarınla kabul edecek gözlerinin içine bakıp kızım diyrebilecek bir baban,ablam diye onun kadar kimsenin sevmeyeceği bir kardeşin var.Ve şurada sana destek olmak için sayfalarca yazı yazmış insanlar.Kimseye acımıyorsan ayaklarının altında Cennet saklı o annene acı.Bir erkek uğruna akıttığın o kadının gözyaşlarında boğulursun birgün.
Sana küfürler eden,seni tınlamayan,zaaflarından faydalanan,yalancı bir adam için şu yazdığın cümlelere yazık vallahi.Ne malum senden öncede senin gibi insnalarla aynı şeyleri yaşamadığı.Garantisi varmı yarın sen onun hayatında iken başkaları ile aynı şeyleri yaşamayacağının,yada başka gencecik kızların duyguları ile oynamayacağının..YOK...Öyleyse sendeki bu karamsarlık,bıkkınlık,umutsuzluk,yokolma duygusu neden..(Tansiyonum düştü yazarken valla)
Ölü biriyim artık diyorsun,sen 25 yaşında bir cami tuvaletinden evladının cesedini toprağa veren bir annenin,toprağını avuçlayıp değermiydi oğlum diyen bir babanın feryadınıda duymamışsın ki yaşadığın şu ...ktan acıyı katmerleyip ketmerleyip büyütmüşsün yüreğinde.O ana baba ve ben ölmüyorsam sen hiç ölmezsin merak etme..
Ölmez sağ kalırsak bu sayfanı kaydet bir yerlere 3 ay olmadı 3 yıl 5 yıl sonra tekrar cevap yaz olurmu.
Ama hayatında mükemmel olmasada adam gibi bir adam olsun,iyi bir işin sahibi olarak gel.
Ben ne aptalmışım demeyide unutma sakın.
VESSELAM...............Sözlerimi bir KARACAOĞLAN dizleri ile bitireyim...

Ağacın eyisi özünden olur,
Yiğidin eyisi sözünden olur,
El için ağlayan gözünden olur,
Ağlama hey gözü yaşın sevdiğim.

ne kadar güzel içten bir yazı olmuş arkadaşım her kelimene tek tek katılıyorum
19 yaşındaki bir insanın zaaflarından yararlanan kart bir adam için şu kızcağızın ailesini akkıttığı göz yaşlarına yazık , o adam annesinin akıttığı tek damla yaştan bile değerli değil
konu sahibi arkadaşım bu yazılanları sakla ilerde anne olursan okuyunca anneni ağlattığın için ne kadar pişman olacaksın

kendinden 20+ yaş büyük bir adama bir nevi kur yapan kız ve ona karşılık veren erkek. sonucunda kız "zavallı,zayıf,mağdur" addediliyor, erkek "karakteri sorunlu". bana göre bu denklem çözümünde iki taraf birbirine eşit değil. her ikisi de aynı şekilde suçlu. sizin erkek arkadaşınıza yada eşinize kur yapan bir kız çıkıp karşınıza gelse aynı şekilde "empati" yapabilir misiniz acaba?
insan daha küçük yaşta yaptıklarının bedeli ve sonucu olduğunu öğrenir. sobayı ellerse yanacağını, ağlarsa karnı doyacağını. kaldı ki iki taraf da akıl baliğ.. ikisi de aynı şekilde sorumlu...

ben seanslarda (bu olaylardan olmadan önce) neden sarıldıklarını göğsünü neden başının üzerine koyduğunu anlamadım:S

ne kadar güzel içten bir yazı olmuş arkadaşım her kelimene tek tek katılıyorum
19 yaşındaki bir insanın zaaflarından yararlanan kart bir adam için şu kızcağızın ailesini akkıttığı göz yaşlarına yazık , o adam annesinin akıttığı tek damla yaştan bile değerli değil
konu sahibi arkadaşım bu yazılanları sakla ilerde anne olursan okuyunca anneni ağlattığın için ne kadar pişman olacaksın

Anlayamıyorum canım ya,insanlar ne dertlerle uğraşırken 19 yaşında zehir gibi enerjisinin olması gereken,boş işlerle uğraşmaması geleceğini kurtarması gereken biri olması gerekirken Ya Rab düşmüş bir aşk acısına oda ne lanet birşeyse içinde büyütmüş beslemiş ve mantığının durduğu yerde duyguları girmiş araya ağlıyorum ağlayanım ölüyorum sahip çıkanım yok.Ya senin kimsem yok dediğin yerde Allahın var.Annen baban kardeşin bir sözünle kucaklarını açacak insanlar varken sen sapık tiniyetli bir adam için gel şuraya satırlarca yazı yaz.Yazık ya bunları yazana kadar seni rahatlatacağını umud ettiğin bir kitap okusan,bir şarkı dinlesen ne bileyim annene ben bir hata yaptım yol yakınken döndüm dizinde ağlamak istiyorum desen kadın yok demez sanırım içinde beslediği şu gereksiz acıda büyümezdi bu kadar.
Küçümsemiyorum yok saymıyorum belkide konu açması gerçekleri görmesine daha çok vesile oldu ama bu saatten sonra gelip küçük beyaz haplarım var onlarsız yaşayamıyorum derse o zaman bende sıyırırım herhalde.

Babasını kaybetmiş birinden senin için Dipnot:Pazar günü babamın mezarına gittim.Tam tamına dört saat boyunca başında oturdum.Bir yandan ağladım bir yandan anlattım.Ne gittiğim psikoloğum,nede kullandığım antideprersan ilaçlar beni bu kadar rahatlatamamıştı.Hayatta olmasa bile ondan güç alabildiğim için mutluyum,huzurluyum...

Bilmem anlatabildim mi...Şu an senin mezarına değilde omuzuna yaslanıp ağlayacağın biri var.1-0 öndesin gözyaşlarını silecek biride tabi ki..

Ve eşimin (41 yaşında) 3 gün evvel ağzından dökülen şu cümleler.Canım ya ben annemi babamı çok özledim.Yok ya senin bu acının yanında bizimkisini dağlar taşımaz..

Bir zamanlar cok sevdim onsuz kalsam sanki nefesim kesilecekmis, olecekmisim, gulemeyecekmisim gibi gelirdi senin yaslarindaydim. Yillarimi vermisdim. Ayrilmak zorundaydik seviyorduk ama ayrilacakdik. severken ayrilmak o kadar zor geldi o kadar zor geldiki ozamanlar tarifini anlatamam. Ben ailem icin o ailesi icinden benden vazgecmeliydi, ya birbirimizin olup ailesiz kalacaktik, ya ailemizin yaninda olup birbirimizden mahrum kalacaktik. Ben ailemi sectim onuda buna ikna ettim. Ben yurt disinda o ise trdeydi. Son konusmamizda soz verdik bir birimize bir daha ulasamamak icin konusmamiz bitince kartlarimizi kiracaktik. Vedalastik, helallestik, agladik, acimizi paylasdik, ben evlenemem baskasiyla dedi, bende dedim :-). o tlfon kapanmasin diye dualar ettik, ama kontor bitti konusma bitti herseyin sonuydu o an sanki. Sabaha kadar agadim boyle gunler gecti, aylar gecti. Artik hayat tatsiz, tuzsuz igrencti. Sirf ailem icin cok sevdigim adamdan ayrildim. Ya bir gun aldatirsa, sevmekten vazgecerse, sogursak birbirimizden, hadi ailem hakli cikarsa. Hadi hata yaptiysam ailemi dinlememekle. Diyordum onunla cikarken. Ondan ayrilincada tam tersini neden biraktim neden mucadele etmedim neden neden neden... Diye diye yillar gecti. oyle guzel seyler gectiki onunla seneler. Agzindan cikan en kotu kelime canimdi. Toz pembeydi hersey yillarimiz gecmis olmasina ragmen hic kirmamisdik birbirimizi. Hic kavgamiz olmamisdi. ( degilki kufur, hakaret hemde sevdigin adam bunlari yapan.) Ailem beni buyuttu bu yasima getirdi mutlu olmami istiyor elbette. Ailesinin ahini alan evlat mutlu olamaz diye buyutuldum. Annelerimizin tek bir damla goz yasi bile mutsuz olmana yeter Allah hesabini sorar dediler. Insan sevgilisini, esini, dostunu, arkadasini hepsiNi
Siler ailesinide siler ama ailenin ve evladin yerini kimseler dolduramaz dediler. Cok uzun yillar gecti aradan acim zamanla azaldi onu hatirdikca gulumsuyordum aglamiyordum artik. Yillar sonra gorucu usulu esimle tanisdim halbuki hala onu sevdigimi dusunuyordum esimi gorunce heycanlandigimi, hoslandigimi fark ettim. Tanisdik konusduk nisanlandik evlendik bes yildir evliyim iki tane dunyalar guzeli evladim var. Esimi cok seviyorum deliler gibi asigim hala. Peki pismanmiyim asla. Onu unutmadim seviyorum insan olarak. Ama asik degilim. Bir kalbe iki ask sigmaz. Hep dua ediyorum onun icin kendim icin ailem icin. Ailemin hayir duasini aldim. Bir sey olsa esimle (Allah korusun.) Ailem arkamda biliyorum. Bende anneyim artik cocuklarimin aglamasini degil nerdeyse yorulmasinlar diye yurumesini bile istemiyorum. Ailenin yerini kimse tutamaz. Gunlerce arkasondan agladigim adam, sevdigim adam, senden baskasiyla evlenemem diyen adam simdo evli. Oda evlendi bende demekki hic kimse vazgecilmez degilmis. Allah kimseye tasiyamayacagi yuku vermez Hic bir aci sonsuza kadar surmez. Hic bir aci benim kimsem yok diyecek kadar buyuk olamaz. Rabbim seni siniyor, sinavdasin simdi bu sinavda Rabbime sukurler olsun bu gunum icin diye dua etmen lazim. Cogu insanlarin yasadigi acinin yaninda seninki devede kulak. Anliyorum seni acini icimde hissettim okurken. Ama inan bana yasamis biri olarak soyluyorum. Hic kimse ailenin yerini tutamaz. Hic bir insan oglu icin aileni silmeye degmez. Sadece Rabbime sigin dualar et. Ailenin gonlunu al hayir duarini al. Sana guzel Yaradanimdan baska kimse yardim edemez. Rabbim sana yardim etsin. Yar ve yardimcin olsun. Insallah bu sinavdan basariyla cikarsin. Insallah yazdiklarimiz seni bu konu hakkinda dogru kararlar vermeye yoneltir.
Allah cumlemizin hakkinda hayirli olani versin.
Yazim biraz uzun oldu. Hakkinizi helal edin.

Önemli olan bunun yanlış olduğunun farkına varman.. bu bir adımdır. ve bir her zaman sıfırdan büyüktür. evli olması ayrı senden büyük olması cok cok daha büyük bir sorun aslında ve senden sorunlarla boğuşamaması. senin onun algılarına ulaşman gerçekten çok zor çünkü sen daha 19 yasındasın. ve ona ulaşmak içinde çok sorunları atlatman gerekiyor.
bende üniversiteye giderken kendimden 8 yaş büyük bekar birisine çok aşık olduğumu zannetmiştim, hatta öyleki aşkından zafiyetler geçirip kupkuru kalmıştım ailem arkdaşlarım hepsi artık acıyarak bakıyordu çünkü onsuz olmuyordu onu çok sevdiğimi zannediyordum onunla olmuyordu çünkü kavgalarımız artık ayyuka çıkmıştı, hatta bi keresinde bana vurmuştu bile ben hangi akla hizmetse onu affedip yine devam etmiştim bu böyle 4 yıl sürdü çünkü okulumu bitirince evlenecektik,ama bende ne öz güven, ne başkabişey hiç bişey kalmamıştı, çünkü depresifti yani hasta. sonunda okulum bitti tam evlilik hazırlıklarını yaparken mağazada saçma bir koltuk rengi kavgasında gözümde şimşekler çaktı ben napıyorum dedim çünkü artık gitmiyordu o az mutsuz huzursuz evlilik hayatı gözümün önüne geldi ve onu orada bırakıp kaçtım annemin yanına, o güne kadar kötü gördüğüm kavga ettiğim ailem sanki o zorlukları ben yaşatmamışım gibi bağırlarına bastı beni o an anladım tek ve karşılıklıksız gerçek sevgi evlat sevgisiymiş.

toparlanmam çok uzun sürdü, yeniden gülebilmek, kendi yaşıtım insanlarla eğlenmek meğer ne güzelmiş o zaman farkettim. işimi buldum, kariyerime odaklandım ve ailemle ilişkimi o günden sonra hiç bozmadım sonunda 30 yaşına geldm. ve yine aşık oldum ve yine benden 8 yaş büyük birine yani şuan eşim olan kişiye bu defa o problemlerim hiç birini yaşamadım hatta çok huzurluyum, eşim muhteşem bir insan hep hayal ettiğim gerçek aşkı onunla yaşıyorum...

aradaki yaş farkı yine 8 ama asıl .fark ne biliyomusun...

ben şuan 30 yaşındayım, 30 yaşındaki bir kadın gibi düşünebiliyorum...

o yüzden güzel kız arkana bile bakmadan uzaklaş onun girdabında sende kaybolma, kendinin farkına var... bol bol oku,hemen numarını değiştir sana ulaşamasın ve ailene sarıl. bırak güzel bir anı olarak kalsın öteki türlü kendi kişiliğinin katili olursun..

abla tavsiyesi..

Bence yeni bi sayfa aç . Gelecegin icin çaba harca . Aileni üzmeden ! Aşkmiş svmeymiş bunlar illa ki çıkar karşina . Allah kimseye kaldiramayacagi yûkü vermez .

Allah razı olsun ya hepinizden yardımseverlik, insanlık ölmemiş. Dikkate alıp da onca uzun uzun yazmışsınız :) Bunu görmek bile kalbimi sıcacık yaptı, yani siz tanımadığım insanların bile hatrı kırılmaz onunki kırılır. Annemi ve babamı hele hiçbir şeyin farkında olmayan küçük kardeşimi üzdüğüm için çok pişmanım.

Ben hayatımda aşk dışında istediğim her şeye sahibim. Okulum çok iyi, bölümüm çok yüksek bir bölüm, mesleğimi dayım şimdiden hazır ediyor mezun olunca hazır işin diyor büyük bir şehirde iyi bir şirkette, yediğim önümde yemediğim arkamda maddi manevi başka hiçbir sıkıntım yok belki bunca takmam ondan. Ama yazdıklarınızı okuyunca utandım. Anne-baba-evlat acısı eminim ki çok ayrıdır. Ben babamla küstüğümde ona üzüldüğümden daha çok üzüldüm, merak ettim babacığımı, tutamadım gözyaşlarımı.

İyi ki bir yıl sürdü. Ya yıllarım gitseydi. Evet giden güzel bir dönem, kırık notlar var ama düzeltebilirim, yapabilirim. 30 yaşında bezmiş diyorum ya o yaştaki kadınlara da imrenmiyor değilim, nasıl ve ne güzel resti çekebiliyorlar kendilerine en ufak zarar geldiğinde ben onu henüz öğrenemedim belki de bu sefer öğrenmişimdir :KK43:

İyi ki ailem izin vermedi de bir delilik edip evlenip daha da perişan olmadım bu yaşta. Ya yapsaydım, bunu düşününce şuraya yazdıklarımdan daha kötü burkuluyor içim. Hayatımı amcam yaşında -hadi yaşını da geçtim kendisi iyi olsa- onun gibi bir adamdan dayak, küfür yiyerek geçiriyor olsaydım, kurtulamasaydım. Bunu kafamda kurunca rahatlıyorum bir nebze de olsa.

Evlenip boşanmış çocuklu insanlar da aşık oluyorken ben bekar ve henüz 20 ye girmemiş halimle öldüm, bittim diyorum, ne deseniz haklısınız işte, iyi ki bir aşık olmuşum, suyunu çıkarmışım, hoş aşk da değil bu saplanmışım belli ki...

Kendisine cevap vermememi öfke olarak gördü, sahip olma hakkını kendimde bulup öfkeleniyormuşum, ona sahip olamadığım içinmiş bunca acıması demek içimin... Şaka gibi... Onu terk etmek için bahane arıyormuşum onu suçlu gösterip de terk ediyormuşum, onun ahını alıyormuşum, çok kurnazmışım!

Onun vicdanı yok, bugün bunu gördüm. Onun insanlığı, sevme yetisi, cesareti ve bir erkekliği de yok. Olsaydı da evet bak Cicegmm ben sana böyle böyle yalanlar söyledim deseydi. Hadi böyle kabullen beni deseydi. Yapamaz çünkü korkuyor kabul etmem, kaçar giderim diye düşünüyor içinden besbelli ki. Oysa ki gerçekleri bilmek ve içimin soğuması benim hakkım, bir şey yaşadım ne yaşadım bilmiyorum.

Dilerim bir gün evlenir, onun da bir gün güzel bir kızı olur, çok çok güzel olur umarım. Etrafında onca yakışıklı, saygılı erkek varken gider onun yaşında birinin tuzağına düşer ki o da çırpınışlarını izler, babamın hissettiklerini hisseder. Elinden bir şey gelmezken ne olur kızımın aklı başına gelsin derken ve kızı aynılarını hissederken umarım beni hatırlar. Gerçekten ah alan taraf kimmiş bunu hatırlar. Kapıma tıpış tıpış gelip özür diler ve her şeyi tüm gerçekliğiyle anlatır. Bunu çok içten diliyorum.

Ve ben bir gün bunları atlattığımda artık küçük, saf bir kız olmayacağım, genç bir kadın olma yolunda minik adımlar atıyor olacağım. Kendimi biraz dışa, insanlara kapatmam lazım. Bir daha asla ama asla duygularımın sömürülmesine izin vermeyeceğim. Asla. Acınma acınacak hale düşersinin ana fikrini öğreten bir 1 yıl geçirmiş bulundum...

Son düzenleme:
Ben gitmek istemedim, bırakmak istedim. Karşısında ağladım beni zor durumda bırakıyorsunuz, yangına körükle gidiyorsunuz daha kötü oluyorum, takıntı haline getiriyorum dedim. Bir nevi itiraf ettim duygularım olduğunu. Başka psikoloğa gönderin dedim ama allem etti kallem etti yine ikna etti beni bir yere gidemedim. Aksine yangına körükle gidiyorsunuz dediğimin akşamı mesajlar atmaya başladı. Neden ben senin abinim demiyorsunuz, karşılık veriyorsunuz diye ağladığımı biliyorum. Ama aradan iki hafta geçmedi bana aşkım dedi prensesim dedi. Biz danışan değil, sevişeniz esprisinden sonra çok korkmuştum. Sevişmek kelimesi tabuydu bende ve bundan ne kadar korktuğumu biliyordu. Kendimi korkularıyla, acılarıyla alay edilmiş, duyguları sömürülmüş gibi hissediyorum. Asla evlenmeden biriyle birlikte olma kaldıramazsın ben birbirimizi sevmek anlamında dedim demişti ama şimdi dile getirdikleri tuhaf oldu. Daha anlatsam neler var. O gün acelem var deyip kaçmıştım ben. Onlar son çırpınışlarımdı. O benim gözümde ideal erkek olmuştu o dönemde şimdi o ideali yıktığı için çok öfkeliyim. İntikamvari bir şey düşündüm ama al lisansımı senin olsun dedi ama bu kadar sakin kalacağını düşünemiyorum, kariyeri her şeyi.

böyle psikolog olmaz olsun , çok üzülerek söylüyorum ki , seni kullanmış ve faydalanmış..kaç kurtar kendini..etik ,ahlak sıfır , onun yaptığı danışmanın bir kuruşluk değeri yok zaten..kaç kurtar kendini.. kendin için yap , başka hiç kimse için değil..

19 yaşındayken üniversitedeydim ben ve hüngür hüngür beni ağlatan unutamayacağımı sandığım bir aşk yaşamıştım.Tamam aşk acısı asla küçümsenmez yaşım gereği bende çok üzüldüm,yıprandım ama kariyerimi,eğitimimi bitirecek kadar,ailemi hiçe sayacak kadar da delirmedim yani bir erkek için de hayatımı,geleceğimi yok edemem.Herşeyden önce mantık denen şey var...Bişey olmuyorsa olmuyordur,genç kızlar buna alıştırın kendinizi..Şu an 31 yaşındayım ve o zaman ki yaşananlar çerez gibi geliyor gülüyorum yani..

ben unutmadığım eski aşk olarak sadece ilk aşkımı hatırlarım, o da o kişiye değil , o zamandaki yaşadığım saf ve temiz ötesi duygularıma. hiç mantık girmemiş sadece duygularla yoğurulmuş hayallerime.

elini bile tutmadım, bakışlardan öteye gitmedi, arkadaşça konuşmadan ileriye gitmedik ikimiz de, ama o da seviyordu biliyordum. ikimiz de cesaretsizdik. yıllarca onu kendi kendime sevdim. üniversiteye başlayınca da onu hiç görmemeye başladığım için bir nevi atlattım ama dediğim gibi o duyguları hiç unutmadım.
bana gelip açılsaydı ve okul bitene kadar bekle deseydi kesin beklerdim kendimi biliyorum, hiç kimseye bakmazdım o da ayrı şehirde okurken bekleyebilirdim. :) hayırlısı böyleymiş demek ki inşallah mutlu olur

herkes unutamadığı aşklarını anlatınca aklıma bu geldi

çiçeğim bence sen bu adamı çok çabuk unutursun çünkü sizinkisi saf ve temiz bir aşk değil, çıkarcılık, yalan ve pislikle dolu bir çarpık ilişki. o yüzden ileride sen geriye dönüp baktığında gülümseyerek hatırlamayacaksın. hep ah edeceksin. unutamam diye korkma yani.

gerçekleri görmüş olman da güzel bir şey. lütfen fikrini değiştirip o adama sakın dönme. cevap bile yazma. en büyük tepki tepkisizliktir derler. fikrini değiştirip ona dönersen sana sayfalarca yazı yazan bir sürü kişinin hakkı sende kalır, en azından sırf bunun için bile dönme. daha da önemlisi ailen için tabi.

Dilerim bir gün evlenir, onun da bir gün güzel bir kızı olur, çok çok güzel olur umarım. Etrafında onca yakışıklı, saygılı erkek varken gider onun yaşında birinin tuzağına düşer ki o da çırpınışlarını izler, babamın hissettiklerini hisseder. Elinden bir şey gelmezken ne olur kızımın aklı başına gelsin derken ve kızı aynılarını hissederken umarım beni hatırlar. Gerçekten ah alan taraf kimmiş bunu hatırlar. Kapıma tıpış tıpış gelip özür diler ve her şeyi tüm gerçekliğiyle anlatır. Bunu çok içten diliyorum.
,

Daha doğmamış bir evlat için bile beddua etme canım.Karşılıksız beddua döner dolaşır sahibini bulur.Bu hayatta kötülüklerin bitmesini istiyorsak öncelikle iyi yönde dualar etmeliyiz ki gülelim mutlu olalım.Bir yerlerde birileri için beddua edersek bu hayatta asla kötülük bitmez.
Sen alacağını ahrete havale et.Suçu günahı daha dünyaya gelmemiş hatta öyle bir ortam oluşmamış iken senin bunları içindeki acı ile söylediğini bilerek olmayan şeyleri düşünme yoluna bak.Sen affetsen bile senin ahın varsa onda Allah unutmaz merak etme.
YOLUN AÇIK BAHTIN GÜZEL OLSUN.Bizleride unutma bu ülkenin ve biz kadınların daha akıllı zeki başarılı anlayışlı mantıklı kadınlara ihtiyacı var.En azından ben okuyamadım ama kızım için oğlum için iyi bir gelecek istiyorum Rabbimden.

X