Evliliğe adapte olmak

Ben özür diledikten sonra her seyi normal rutinde yapmaya devam ettim. Ama onun şikayetleri bitmedi. Öyle savunmalarla geliyor ki üstümü başımı yırtasım geliyor. Mesela tek öğünün bulaşığıyla makineyi çalıştırmadığım için bana pinti diyor. Ne olacak yani diyor. Borçlarımız bitmedi daha, sıkışmıyoruz ama ay sonunu anca getiriyoruz. Böyle olmasa dahi makineyi bomboş çalıştıracak kadar müsrif değilim. Haftada bir evi temizliyorum. Bazen bu süre daha da uzuyor. Ama ona evi temizlesek beraber dediğimde her gün evi temizliyoruz diyor, ben şok. Onu yapmasak nolur, bunu yapmasak nolur, çok mu önemli kalp kırmaya değer mi diyor. Peki bu işleri kim yapacak. Yardım etmiyorsun deyince, e sen de yapma o zaman diyor. Bir de o kadar nazlı ki. Her gün bir yeri ağrıyor. Öldüm bittim, ah oh diye inliyor ilgilenmeyince. Artık komik gelmeye başladı. Dün de boynu tutulmuş acile gidelim diyor. Yani bunları bak ben çok kötüyüm, sana yardım edemem, sen de çok acımasızsın demek için yapıyor. Bu kez hastalığını umursamadım. Tüm bunları ona da söyledim. Biraz tartıştık. Baslardaki gibi yardım edersen, her şeyi birlikte yaparsak evliligimiz çok güzel devam edecek dedim. Ama eğer ben tek başıma yaparsam her şey bireysele döner ve ev arkadaşı olmaya başlarız dedim. Sonuç olarak yardım edeceğine söz verdi. Umarım sözünü tutar. Maşallah gece de boynunun ağrısı bir anda geçti
Kaytarmak için yapıyor.
Erkekler genel olarak ev işinin kadina atfedilen bir şey olduğunu sanıyor.
Bunu düşünmeyen nadir adam vardir.
Hepsi bunu yardım ya da lux görüyor.
Siz yinede vazgecmeyin
Ortak yapin.
Yoksa hepten size kalır.

Kaytarmak için yapıyor.
Siz yinede vazgecmeyin
Ortak yapin.
Yoksa hepten size kalır.
Zaten sürekli ben erkeğim deyip duruyor. O zaman neden bir şeyi monte ederken, duvara bir çivi çakacak olsan dahi bu kadar basit işlerde bile mutlaka beni çağırıyorsun, birlikte yapıyoruz, işin ucundan tutuyorum dedim. Ben de kadınım dedim. Dank etti kafasına
Kaytarmak için yapıyor.
Siz yinede vazgecmeyin
Ortak yapin.
Yoksa hepten size kalır.

Sizinki bencede kaytarmak için yer arıyor ve tamamen size yıkma derdinde.. eskiden kadınlar çalışmazmış tamamen kendini eve ve çocukların bakımına ayırırmış.. erkek ise çalışır ev ekonomisine katkıda bulunur.. gün boyu dışarda çalışan adamada karısı haliylen hiç bir işe koşamazdı.. ama şimdilerde durum değişti gel zaman git zaman kadında erkek gibi çalışıp evin ekonomisine katkıda bulunuyorsa o erkekte ev işlerinin ucundan tutmak zorunda yok öyle ben erkeğim demek.. siz de evde yan gelip yatmıyorsunuz sizde dışarda çalışıyorsunuz..

Evet ben sürekli uyarıyorum, bazen de sert bir şekilde. O da sürekli off diyor. ben bile düşünüyorum ne kadar çok off dedi ve ben ne kadar çok uyarıyorum diye 😄 ama uyarmazsam aynı şeyleri yapmaya devam ediyor. Biraz daha tatlı dilli olmaya çalışayım bari. Bu güzel bir öneri. Teşekkürler 🥰
Cok titizlik, surekli bu konuda söylenme beni bile bıktırır, cok titizsiniz ama su an anlattiginiz ev çöp eve dogru adim adim ilerliye inatlasmalariniz yüzünden, 3 aydan bu hale gelmeyin, sonra her kavgada buraya saracaksiniz, hersey 4/4luk sizin elinizden cikmis gibi olsun istiyosaniz, tek basiniza yapacaksiniz, bunu istemiyorum diyorsaniz da bu konuda surekli itişmeyin. Orta yolu bulmaya calisin.

Zaten sürekli ben erkeğim deyip duruyor. O zaman neden bir şeyi monte ederken, duvara bir çivi çakacak olsan dahi bu kadar basit işlerde bile mutlaka beni çağırıyorsun, birlikte yapıyoruz, işin ucundan tutuyorum dedim. Ben de kadınım dedim. Dank etti kafasına
Madem sen erkeksin evi geçindir borçları tek başına öde ve benden medet umma derdim ben olsam. Maaşımdan da eve zırnık girmezdi.

Madem ikimizde çalışıyor sunuz .bı kadın tutun bir haftada ya da iki haftada gelsin temizleyip gitsin . Sizde biraz cilve yapın .onun silahıyla vurun.ay bugün kolum ağrıyor ,ay suram ağrıyor deyin. Kocacığım seninle iş yapmayı çok seviyorum ama çok ağrım var deyin

Merak ettim sondurum nedir. Umarım özelinizde yoluna girmiştir. Ben eşimi çok uyandırmışımdır birlikte olmak için siz eşinizi rahatlatırsanız eşinizde sizi üzmez belki.

Erkekler ilgi alaka ve poh pohlanmayı severler..mutfakta yanlış birşeyde yapsa
Ah hayatım çok tatlsın harikasın cansın falan filan deyin..asla kızmayın aksi halde hiçbirşeye elini sürmez herşey size kalır...kavga etmeyin az sabırlı davranın..cinselliği istediğinizdede konuşmaya çekiniyorsanız hareketlerinizle belli edin.Tahrik edici kıyafetler giyinin dikkat çekin.Mesela iç çamaşırsız göğüs dekolteli bluz iş görür.baktınız yine hareket yok boynum tutuldu masaj yapar misin deyip ...gerisini sizin hayal gücünüze bırakıyorum..elleri illaki aşağı uzuvlarınıza kayacaktır..gerisi gelir merak etmeyin
Daha çok yenisiniz..zamanla bunları nasıl aşacağınızı öğreneceksiniz..panik yok

Ben özür diledikten sonra her seyi normal rutinde yapmaya devam ettim. Ama onun şikayetleri bitmedi. Öyle savunmalarla geliyor ki üstümü başımı yırtasım geliyor. Mesela tek öğünün bulaşığıyla makineyi çalıştırmadığım için bana pinti diyor. Ne olacak yani diyor. Borçlarımız bitmedi daha, sıkışmıyoruz ama ay sonunu anca getiriyoruz. Böyle olmasa dahi makineyi bomboş çalıştıracak kadar müsrif değilim. Haftada bir evi temizliyorum. Bazen bu süre daha da uzuyor. Ama ona evi temizlesek beraber dediğimde her gün evi temizliyoruz diyor, ben şok. Onu yapmasak nolur, bunu yapmasak nolur, çok mu önemli kalp kırmaya değer mi diyor. Peki bu işleri kim yapacak. Yardım etmiyorsun deyince, e sen de yapma o zaman diyor. Bir de o kadar nazlı ki. Her gün bir yeri ağrıyor. Öldüm bittim, ah oh diye inliyor ilgilenmeyince. Artık komik gelmeye başladı. Dün de boynu tutulmuş acile gidelim diyor. Yani bunları bak ben çok kötüyüm, sana yardım edemem, sen de çok acımasızsın demek için yapıyor. Bu kez hastalığını umursamadım. Tüm bunları ona da söyledim. Biraz tartıştık. Baslardaki gibi yardım edersen, her şeyi birlikte yaparsak evliligimiz çok güzel devam edecek dedim. Ama eğer ben tek başıma yaparsam her şey bireysele döner ve ev arkadaşı olmaya başlarız dedim. Sonuç olarak yardım edeceğine söz verdi. Umarım sözünü tutar. Maşallah gece de boynunun ağrısı bir anda geçti
ben genelde esime disaridaki isleri veriyorum, mesela alisverise gidiyor, cocuklari kurslara goturuyor, bir sey tamir edilecek onu yapiyor, cocuklari doktor randevusuna goturuyor, ya da cocuklari gezmeye goturuyor, oyle olunca benim uzerimdeki yuk azaliyor ve evde dinleniyorum. eger cok yorulursam direk soylerim ne yapmasi gerektigini, mesela camasirlari katla vs gibi. bizim cocuk cok oldugu icin bazen o ders calistirirken ya da kitap okurken ben bulasiklari yikiyorum.

Konudan iki şey çıkarttım
1) canınız kavga çekmiş (bazen güzel ilişki içindeki herkesin canı kaos çeker, içgüdüsel bir şey bile olabilir)
2) iletişim kurmayı bilmiyorsunuz

Rabbim evinize aranızdaki ilişkiye huzur versin. Aynı evde farklı karakterler gercekten zor oluyor. Bende evleneli iki ay oldu alışmak anlaşmak yer yer zor oluyor. Çalışan bi bayandım işten cıktım çalışmamı istemedi sektörümde biraz zordu vardiyalar uyuşmuyordu. Ama bana da agır ve zor geliyor bazen akşama kadar ev iş güç temzilik yemek. Biz bayanlar erkeklere göre daha geniş düşünürüz detaycıyız hassasız nariniz kırılgan olabiliyoruz. Ama önemli olan dengeyi korumak iletişim kurabilmek. Hiçbirimiz mükemmel değiliz sonuçta herseyin orts yolu vardır elbet. Yapıcı olmak lazım Rabbim herkesin evine huzur versin bizlerede beraber

Ben kendimi net bir şekilde ifade ediyorum. Ne beklediğimi, nelerden hoşlanmadığımı söylüyorum, o da söylüyor. Birbirimizi anlıyoruz. Daha nasıl iletişim kurayım. İletişim illa okşayarak pohpohlayarak kuruluyorsa hah işte onu bilmem:)) Sonuç olarak eşimin işine gelmiyor, yardım etmek istemiyor, yokuşa sürüyor, bahaneler sunuyor. Böyle zamanlarda evet canım çok kavga etmek istiyor çünkü sabrım taşıyor

Konudan iki şey çıkarttım
1) canınız kavga çekmiş (bazen güzel ilişki içindeki herkesin canı kaos çeker, içgüdüsel bir şey bile olabilir)
2) iletişim kurmayı bilmiyorsunuz
Ben kendimi net bir şekilde ifade ediyorum. Ne beklediğimi, nelerden hoşlanmadığımı söylüyorum, o da söylüyor. Birbirimizi anlıyoruz. Daha nasıl iletişim kurayım. İletişim illa okşayarak pohpohlayarak kuruluyorsa hah işte onu bilmem:)) Sonuç olarak eşimin işine gelmiyor, yardım etmek istemiyor, yokuşa sürüyor, bahaneler sunuyor. Böyle zamanlarda evet canım çok kavga etmek istiyor çünkü sabrım taşıyor

Konu nerelere gelmiş. Sizin kavga edesiniz varmis ve tahammulunuz azalmis..bence bir adim adın. Ilkokul 3 seviyesindesiniz
Allah askina şu yorumlarınıza dikkat edin. Eleştirin ama ölçülü bir şekilde. Siz hepiniz dört dörtlüksünüz ve çözemediğiniz durumlarda hep çok kontrollü mü davranıyorsunuz. Biraz haddinizi bilin. Evet kendi hatalarımı da görmek bilmek isterim ama üslubunuza dikkat edin

Aramız iyiyken sorun yok. Şu sıralar yolunda
Konuyu yeni gördüm ve baştan sona okudum. Başlangıçta abarttığını düşünmüştüm ama ilerleyen zamanlarda gördüm ki pek çok konuda haklısın. 13 yıldır evliyim, geçtiğiniz yollardan her aile az çok geçiyor. Erkekleri ev düzeninin parçası yapmak zaman alıyor. Tavrını çok güzel koymuşsun, zaman zaman tekrarla bunu. Lakaitlik her erkekte var. 3 hafta ampul bekleyip en son "almazsan eve gelme" dediğim de oldu, hala da oluyor.

Eşim tembellik yaptığında "bunu da ben yapacaksam neden evliyim" demişliğim de var. "senin kadar ben de dışarıda yoruluyorum, ortak yaşıyorsak parayı beraber getiriyorsak bu işler de beraber yapılacak" demişliğim de. "Bu işi iki kişi daha hızlı yapar başbaşa daha çok zaman geçiririz" ya da "hadi şunu sen yap da işim bitince bize bir kahve yapayım" da. İşler onun da üzerine yapışana kadar biraz çaba sarfedeceksin. Evliliğin en zor tarafı anasının kuzularını kocaya çevirmek. Sende bunu becerecek potansiyeli gördüm ben. Gazan mübarek olsun

Konuyu yeni gördüm ve baştan sona okudum. Başlangıçta abarttığını düşünmüştüm ama ilerleyen zamanlarda gördüm ki pek çok konuda haklısın. 13 yıldır evliyim, geçtiğiniz yollardan her aile az çok geçiyor. Erkekleri ev düzeninin parçası yapmak zaman alıyor. Tavrını çok güzel koymuşsun, zaman zaman tekrarla bunu. Lakaitlik her erkekte var. 3 hafta ampul bekleyip en son "almazsan eve gelme" dediğim de oldu, hala da oluyor.

Eşim tembellik yaptığında "bunu da ben yapacaksam neden evliyim" demişliğim de var. "senin kadar ben de dışarıda yoruluyorum, ortak yaşıyorsak parayı beraber getiriyorsak bu işler de beraber yapılacak" demişliğim de. "Bu işi iki kişi daha hızlı yapar başbaşa daha çok zaman geçiririz" ya da "hadi şunu sen yap da işim bitince bize bir kahve yapayım" da. İşler onun da üzerine yapışana kadar biraz çaba sarfedeceksin. Evliliğin en zor tarafı anasının kuzularını kocaya çevirmek. Sende bunu becerecek potansiyeli gördüm ben. Gazan mübarek olsun
Ben her zaman eşitlikten yanayım. Erkek adamsın şunları, bunları sen yap gibi beklentilerim olmadı. Sanırım burda hata yaptım ve en başta onun yoğunluğunu bahane ederek geri çekilmesini kabullenip fazla sorumluluk aldim. Evin tutulması, eşyaların taşınması, düğün hazırlıkları vs hepsi benim itelememle, takibimle oldu. Evin elektrik, dogalgaz ve suyunu hepsini ben açtırdım. Düğün salonlarını tek başıma dolaşıp ben tuttum. Ki ısrarla düğün isteyen de kendisi. Gelinlik vs gibi tüm hazırlıkları yine o olmadan tek başıma ben yaptım. Ama o bensiz çorap bile alamıyor. Nasil olsa her şeyi o düşünür yapar, her şeyin altından tek başına kalkar diye düşünüp iyice gamsız oldu adam. Hep iş yoğunluğu ve hastalıkları bahane. Örneğin bu işi de sen yapar mısın dediğimde tamam diyor ve aylarca yapmıyordu. Mecburen ben yapıyordum. Simdi ayni şeyi evde yapmaya çalışıyor. Yıldırma politikasını uyguluyor. Sadece benim uyanmam biraz geç oldu

X