Evliliğimdeki sorunlar çözülmez hale geldi. Ne yapmalıyım?

Nazanen

Hoşgeldin ömrum ,ruhum canım kızım prensesin
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2012
4.529
1.074
Valla okurken ben yıldım bacım sende amma takintikisin 5 kavanoz verdiler oh ne güzel vee bir garibana al 1 kavanozu yeter se sana buda kafaya takılmazki ,

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1473 gün geçti.

Ysmnzgr

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
2.494
2.265
36
12 yil gecirip de adami taniyamamak cok ilginc. Yasiniz da kucuk degil,beraber falan yasayabilirdiniz evlilik oncesi. Ille sevismek gerekmezdi adamin evinde nasil oldugunu gormus olurdunuz.
Gelen erzaklar vs iyiymis ama,su kkda okudugum kadariyla en manyak kaynana,kayinpeder ve gorumce acik arayla bende:KK66: hic bir hayirlarini gormedik anasini satayim valla benim de hakkimdi yani erzak getiren aile :)
Kesinlikle ya benimde hakkimdi 🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-04-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ysmnzgr

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
2.494
2.265
36
Babasi size uyuz diyor dekoltenize ne dedi bilmiyorum ama siz erzaga mi takiliyorsunuz?
Yani degisik bir bakis aciniz var biz bunlari ver.fazlasini ihtiyaci olan birine ya da kesin dille istemiyorum de kullanacagim kadarini aliyorum geri kalani kapinin onunde goturun giderken dersin.
Ha evet erkeklere evlenince bir sey oluyor benim esim mesela ablasiyla evlenmeden once 4.yıl konusmamis ve evlenirken bir baristi suan ablasindan daha kiymetlisi yok 😆
Ayrica ailesiyle hic gorusmezdi simdi surekli goresi var oyle oluyor neden bilmiyorum ben cozemedim belki de benim aile baglalarima ozeniyordur diyordum ama burda genelde boyle istisnalarda var.tabii

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-04-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
35.010
134.040
Siz gerçekten PhD misiniz konumuz yoğurt peynir lor KV kp tezden çalışmadan bunlara kafa yoracak vakit kalıyor mu?? Yoğurt pembe diye Google atan PhD öğrencisi tek sizi tanıyorum😂😂

Konuya geleyim eşiniz problemli
Ailesi zaten acaip
10yılda karşıdaki insanın problemli olduğunu anlayamadıysanız doktora eşiniz değil siz görünün
İşi niye bıraktınız, tezi niye saldınız, bu adam ve garip ailesi için değer mi hayatınızı çöpe atmaya?? Boşanıp bir an önce bu insanlardan kaçmanız en doğrusu. Hasta birine yapışıp ille de bunu iyi edicem diye çabalamak hayatı ziyan etmek. Dışarda sağlıklı, normal erkekler de var geç olmadan dönün bu işten

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
8.310
26.515
31
Siz gerçekten PhD misiniz konumuz yoğurt peynir lor KV kp tezden çalışmadan bunlara kafa yoracak vakit kalıyor mu?? Yoğurt pembe diye Google atan PhD öğrencisi tek sizi tanıyorum😂😂

Konuya geleyim eşiniz problemli
Ailesi zaten acaip
10yılda karşıdaki insanın problemli olduğunu anlayamadıysanız doktora eşiniz değil siz görünün
İşi niye bıraktınız, tezi niye saldınız, bu adam ve garip ailesi için değer mi hayatınızı çöpe atmaya?? Boşanıp bir an önce bu insanlardan kaçmanız en doğrusu. Hasta birine yapışıp ille de bunu iyi edicem diye çabalamak hayatı ziyan etmek. Dışarda sağlıklı, normal erkekler de var geç olmadan dönün bu işten
Naptı acaba? En son tezine odaklanıp, eşi ile iletişimi makul seviyeye indireceğini, daha sonra çift terapisini düşündüğünü yazmış.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
35.010
134.040
Naptı acaba? En son tezine odaklanıp, eşi ile iletişimi makul seviyeye indireceğini, daha sonra çift terapisini düşündüğünü yazmış.

Umarım geleceğini problemli insanlar için çöpe atmaz. İşten çıktım yazmış okuyunca ona da çok kızdım. Kadınlar 5 para etmez tipler için emeklerini ne de çabuk çöpe atıveriyorlar :ruh:

lily86

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Ağustos 2011
12.641
7.692
Ben tezini bitirdiğini sanmıyorum
Hanimefendi bosanmaz
Ömür boyu hem ceker hem dert yanar ama "yarim is birakmam" dediği icin adamı kendi istedigi sekle sokmak icin, olmayanı oldurmak icin ömrünü bu adama adayacaktir. Simdi 37 yasinda bir kadın anne olmayi da ister ama koca sorunlu, eee bosanip baska alternatifleri degerlendireyim de demiyor. Iki tarafi cikmaz sokak icinde debelenip duruyor.
Bir gün "ayhhh yeter beeee" diye isyan ederse şayet, o gun geldiginde bosanmak için bile geç olacagindan şüphem yok. O zaman da "bunca sene emek verdim yas oldu bilmem kaç, bosanip emeğimi çöpe mi atayım " der.

d3nizz

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
14.923
27.749
34
şu gida getirme işine kısmen bende sinirliyim 3 kisiyiz biri 3 yasinda cocuk 10 kilo ev salcasini ben ne yapayim ya 😳
her seferinde 2 3 kilo yeter dememe ragmen israrla geliyor bu salça sağolsunlar ama cidden ziyan oluyor ben artik konuya komsuya dagitiyorum sizde oyle yapin.
ben okurken yanlismi anladim bilmiyorum ama çokta buyuk sorunlariniz yok gibi geldi anlattiklarinizda.
kayinbabanin uslubu haricinde

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
6.524
10.893
41
Tek sorun sürekli erzak getirmesi mi şimdi?

Konunun ne girişi var ne gelişmesi ne sonucu...
Nası başardın bu kadar karmaşık yazmayı yaw

Akhtar

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2017
307
302
Bu konuya çözüm sunabileceğim tek konu getirilen kışlıkları ihtiyaç sahibi bir aile bulup onunla paylaşın
Sürekli sizinle paylaşma içinde olmaları olumsuz bir durum değil ne güzel kadın eli bolmuş ve sanırım bir şeylerin eksiğini kapatmak ister gibi veriyor onları size kirmadan alın ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşın
Bu zamanda çok sevaba girersiniz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 104 gün kaldı.

Bebeğinizin açılmaya başlayan burun delikleri, periyodik nefes alıp verme kas hareketleri yaparak doğumdan sonra nefes almaya hazırlanıyor. Bu nefes alıp verme hareketleri akciğerin gelişimini teşvik eder ve ultrason görüntülenmesinde tespit edilebilir. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 23 cm civarında ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 700-800 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Cade

O benim pıt pıt atan ikinci kalbim❤️👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
1.560
6.830
Evet kıskandım sizi :KK47:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-02-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 28 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Deltavealfa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
864
1.060
30
Erzak diyince acıktım bana yollayabilirsiniz😅

KB ettiği laf ne bilmiyorum ama tahmin ediyorum, o laf unutulmaz. KB ile görüşme küs vs onun dışında takma

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-05-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)