Evliliğimdeki sorunlar çözülmez hale geldi. Ne yapmalıyım?

Herkese çok teşekkür ederim. Ben artık tezime odaklanmalıyım. Eşimle de aynı ev içinde tartışmamaya çalışarak şu birkaç günü de makul düzeyde iletişim kurarak geçirmeyi düşünüyorum. Çift terapisini de araştırıp en kısa zamanda gideceğim. Nasıl bir yol aldığımızı da bilmek isteyenler için paylaşabilirim. Belki zor durumda olup benim gibi sıkıntılar yaşayanlar için örnek olur.

Elbette sizin sınırlarınızı ihlal etmelerine kiziyorsunuz haklisiniz yani siz istemiyorsunuz israr ediyorlar ve benim icin de israr bir saygısızlık gostergesi siz de boyle dusunup bikmissiniz anladigim kadariyla
O torpulenmeler zaten bence de 30larda oluyor
O zaman şöyle düşünün evlendiniz gordunuz tabii ki umarim evliliğiniz duzelir ama olur da ayrilik olursa da ben elimden geleni yaptim diyebilirsiniz

Tamam işte onda sorun var
Belki ben yanlış anlamisimdir 12 sene birliktelik yasamissiniz, onca okul is kosturma arasinda esinizin sorunlarini dinlemeye de vakit ayirmissiniz eee haliyle bana yansiyan da 12 yilda sorunlu bir adamı duzeltme çabası oldugu... yanlis olabilirim izlenimimi soyledim
Bir önceki mesajlarımda da belirttim esiniz ailesinde yaşadığı travma sonrasi kendini iyilestirmeden evlenmis, siz onu düzeltme/degistirme/iyilestirme görevini almissiniz keske ayri kaldiginizda distan bir gozlem.yapsaydiniz
Ben de şuna inanırım, 34 yasindayim bu arada, 35 + yaşta olan bir erkegin de artık hayatını yoluna koymus ve hem hayattan hem evlilikten hem de bir esten ne beklediğini net bilmesi gerekir. Ben de sizin gibiyim biraz mukemmelliyetci bir yönüm de var ama bazi konularda koselerimi torpuledim
O yüzden de ben kendimi bu hale getirene kadar kendime odaklanip caba gosteriyorsam, benimle evlenecek insanin da benzer sekilde olmasını isterim. Kimse bana vay efendim ben şu travmamdan böyleyim diyemez, ben kimsenin ne anasi ne psikoloğuyum. Ki bir cok insandan öğretmen misin psikolog mu sorusunu duyuyorum. Dinlemeyi ve cozum aramayi severim. Fakat bu, bir erkegi olgunlastimaya sebep olmamalı
Erkekler şöyle böyle diyerek onlari masumlastirmaya gerek yok o zaman ben de buyum sennbeni idare et deme hakki dogar.

Sizin de su an icinizde yaşadığınız gelgitin sebebi bu, hem ugrasmaya deger mi diyorsunuz hem nereye kadar diyorsunuz hem de ya iyileşirse, yanında olmaliyim o benim kocam diyorsunuz kiyamiyorsunuz.
Ayrıca esiniz bence ilgi manyagi, siz onunla.ilgilenince size surat yapıyor siz kendinize odaklaninca yaninizda bitiyor. Cocuk gibi pispislanmayi bekliyor. Lütfen terapist bulun acilen ve seanslara baslayin. Esiniz duzelmez boyle giderse
Herkes sorunlarını anlatmıyor ki.Benim eşimde aynı kapalı kutu birşey anlatsa bunun yanlış olduğunu söylesem duymaya tahammülü yok çünkü doğru yanlış nedir söylenmemiş bunun bahsi bile olmamış yeni yeni törpülüyor bu huyunu.Sınır bilmeyen çocuklar gibi ya hiç kimse oralı olmamış yada ne halin varsa gör denilmiş hep aynı tip....

Elbette sizin sınırlarınızı ihlal etmelerine kiziyorsunuz haklisiniz yani siz istemiyorsunuz israr ediyorlar ve benim icin de israr bir saygısızlık gostergesi siz de boyle dusunup bikmissiniz anladigim kadariyla
O torpulenmeler zaten bence de 30larda oluyor
O zaman şöyle düşünün evlendiniz gordunuz tabii ki umarim evliliğiniz duzelir ama olur da ayrilik olursa da ben elimden geleni yaptim diyebilirsiniz
Evet aslında temel derdim bu. Hayatta da biraz böyleyim. Yarım iş bırakmam. Aslında istesem hemen ailemin evine dönebilirim. Ama ertesi gün ne olacak? Bu sorunlar yüzünden tezimde 1 satır yazamadım şu ana kadar. Benim normalde onu yarılamış olmam gerekiyordu. Tabi ki evlilik bekarlık gibi değil, başka sorumluluklar var ama insan huzurlu olduğunda az uyuyor yine de yapıyor. Ama kafam o kadar dolu ki...
Bu yüzden de şu an sadece okula odaklı olmak istiyorum. Öteki sorunları da akışına bırakıp sadece uzman bulmak ve eşimle gidip uzmanın dediklerini uygulamaktan başka çarem yok. Ailesine karşı da o kadar nötrüm ki şu an hiçbir duygu hissedemiyorum.

Aaay şaka gibi ya bir kalıp peynir yenir mi valla eşiniz kendine yapıyor kendini hasta edecek.Aklı başında bir insan iki kişiye bir bidon peynir vermez zaten bari düşünüyor az öz olsa...Bir maddi beklentileri var mı?Parayla alıp yapıyorlar demişsiniz bu aklımdan geçmedi değil...
Büyük bir saklama kabına koymuş. Ama taze olduğundan mı ne dayanmıyor. Bozulmaya başladı. Neyse onu boş verelim. Maddi beklentisi yok. Ancak borç almışlardı ve ödemediler.

12 yil gecirip de adami taniyamamak cok ilginc. Yasiniz da kucuk degil,beraber falan yasayabilirdiniz evlilik oncesi. Ille sevismek gerekmezdi adamin evinde nasil oldugunu gormus olurdunuz.
Gelen erzaklar vs iyiymis ama,su kkda okudugum kadariyla en manyak kaynana,kayinpeder ve gorumce acik arayla bende:KK66: hic bir hayirlarini gormedik anasini satayim valla benim de hakkimdi yani erzak getiren aile :)
Kesinlikle ya benimde hakkimdi 🙄

Babasi size uyuz diyor dekoltenize ne dedi bilmiyorum ama siz erzaga mi takiliyorsunuz?
Yani degisik bir bakis aciniz var biz bunlari ver.fazlasini ihtiyaci olan birine ya da kesin dille istemiyorum de kullanacagim kadarini aliyorum geri kalani kapinin onunde goturun giderken dersin.
Ha evet erkeklere evlenince bir sey oluyor benim esim mesela ablasiyla evlenmeden once 4.yıl konusmamis ve evlenirken bir baristi suan ablasindan daha kiymetlisi yok 😆
Ayrica ailesiyle hic gorusmezdi simdi surekli goresi var oyle oluyor neden bilmiyorum ben cozemedim belki de benim aile baglalarima ozeniyordur diyordum ama burda genelde boyle istisnalarda var.tabii

Siz gerçekten PhD misiniz konumuz yoğurt peynir lor KV kp tezden çalışmadan bunlara kafa yoracak vakit kalıyor mu?? Yoğurt pembe diye Google atan PhD öğrencisi tek sizi tanıyorum😂😂

Konuya geleyim eşiniz problemli
Ailesi zaten acaip
10yılda karşıdaki insanın problemli olduğunu anlayamadıysanız doktora eşiniz değil siz görünün
İşi niye bıraktınız, tezi niye saldınız, bu adam ve garip ailesi için değer mi hayatınızı çöpe atmaya?? Boşanıp bir an önce bu insanlardan kaçmanız en doğrusu. Hasta birine yapışıp ille de bunu iyi edicem diye çabalamak hayatı ziyan etmek. Dışarda sağlıklı, normal erkekler de var geç olmadan dönün bu işten

Siz gerçekten PhD misiniz konumuz yoğurt peynir lor KV kp tezden çalışmadan bunlara kafa yoracak vakit kalıyor mu?? Yoğurt pembe diye Google atan PhD öğrencisi tek sizi tanıyorum😂😂

Konuya geleyim eşiniz problemli
Ailesi zaten acaip
10yılda karşıdaki insanın problemli olduğunu anlayamadıysanız doktora eşiniz değil siz görünün
İşi niye bıraktınız, tezi niye saldınız, bu adam ve garip ailesi için değer mi hayatınızı çöpe atmaya?? Boşanıp bir an önce bu insanlardan kaçmanız en doğrusu. Hasta birine yapışıp ille de bunu iyi edicem diye çabalamak hayatı ziyan etmek. Dışarda sağlıklı, normal erkekler de var geç olmadan dönün bu işten
Naptı acaba? En son tezine odaklanıp, eşi ile iletişimi makul seviyeye indireceğini, daha sonra çift terapisini düşündüğünü yazmış.

Naptı acaba? En son tezine odaklanıp, eşi ile iletişimi makul seviyeye indireceğini, daha sonra çift terapisini düşündüğünü yazmış.

Umarım geleceğini problemli insanlar için çöpe atmaz. İşten çıktım yazmış okuyunca ona da çok kızdım. Kadınlar 5 para etmez tipler için emeklerini ne de çabuk çöpe atıveriyorlar :ruh:

Ben tezini bitirdiğini sanmıyorum
Hanimefendi bosanmaz
Ömür boyu hem ceker hem dert yanar ama "yarim is birakmam" dediği icin adamı kendi istedigi sekle sokmak icin, olmayanı oldurmak icin ömrünü bu adama adayacaktir. Simdi 37 yasinda bir kadın anne olmayi da ister ama koca sorunlu, eee bosanip baska alternatifleri degerlendireyim de demiyor. Iki tarafi cikmaz sokak icinde debelenip duruyor.
Bir gün "ayhhh yeter beeee" diye isyan ederse şayet, o gun geldiginde bosanmak için bile geç olacagindan şüphem yok. O zaman da "bunca sene emek verdim yas oldu bilmem kaç, bosanip emeğimi çöpe mi atayım " der.

şu gida getirme işine kısmen bende sinirliyim 3 kisiyiz biri 3 yasinda cocuk 10 kilo ev salcasini ben ne yapayim ya 😳
her seferinde 2 3 kilo yeter dememe ragmen israrla geliyor bu salça sağolsunlar ama cidden ziyan oluyor ben artik konuya komsuya dagitiyorum sizde oyle yapin.
ben okurken yanlismi anladim bilmiyorum ama çokta buyuk sorunlariniz yok gibi geldi anlattiklarinizda.
kayinbabanin uslubu haricinde

Bu konuya çözüm sunabileceğim tek konu getirilen kışlıkları ihtiyaç sahibi bir aile bulup onunla paylaşın
Sürekli sizinle paylaşma içinde olmaları olumsuz bir durum değil ne güzel kadın eli bolmuş ve sanırım bir şeylerin eksiğini kapatmak ister gibi veriyor onları size kirmadan alın ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşın
Bu zamanda çok sevaba girersiniz

Erzak diyince acıktım bana yollayabilirsiniz😅

KB ettiği laf ne bilmiyorum ama tahmin ediyorum, o laf unutulmaz. KB ile görüşme küs vs onun dışında takma

X