Evlilik hayatım için yardım

Yarısına kadar okudum içim karardı kaç kurtar kendini o evden çocuğunu annene bırak iş bul çalış boşan o ruh hastasından

Hala evlimisiniz? Yani inanamadim okuduklarimada yani gelin kaynana iliskisi, kari koca iliskisinigectim normal bir iliskisi yok kimsenin. Allah yardimciniz olsun. Esinizin duzelmesini bekleyeceginize bence once kilolardan baslayarak kendinize vakit ayirin.

Boşan geç ne zorluyorsun.kendine saygın kalmamış böyle çocuğuna da faydan olmaz. Arkana dönüp bakma bile.

Bir niyet başladım okumaya ama uzun konuları sabırla okuyan ben bile dayanamadım. En başta okuduklarımdan en garip gelen kısmı sizi istemeye gelmeyen bir aileyle nasıl nişan kararı aldınız ve aileniz tüm bunlara rağmen nasıl sesini çıkarmadı??

Sinir krizi geçirdim okurken nasıl dayandınız ya nasıl yaptınız kendinize ruhunuza bunları şu an ne durumdasınız merak ettim ne olur boşanmış olun ve mut olmuş olun sakın 2. Çocuğu yaptım demeyin sakın

Allah ıslah etsin onları kızlarında görürler inşallah sana yaşattıklarını

Allah yar ve yardımcınız olsun çok zor

Allah kolaylık versin hakkında hayırlısı ne ise o olsun. Bütün bu çektiklerini mükâfatını öbür dünyada gani gani alırsın inşallah. Böyle bi ailedede ömür geçer mi bilmem bence hayatının kararını vermelisin

Benim bir arkadaşım vardı sevgilisi ailesiyle birlikte kızı istemeye geleceklerdi. Gün kararlaştırıldı arkadaşım ve ailesi hazırlık yaptı oturup beklediler ve gelen giden olmadı. Bir kaç gün sonra çocuk şöyle bir açıklama yaptı “unutmuşum ben onu kusura bakma” buna rağmen gel zaman git zaman bu aptal evlendi o cocukla. Sonra ne mi oldu? Çocuk pavyondan çıkmadı kısa bir süre sonra arkadaşımı dövdü ve ondan da kısa bir süre sonra hamile kaldı. Sonra ne oldu bilmiyorum. Akıl var fikir var sana ne yapman gerektiğini biz mi söyleyeceğiz?

Sonuna kadar okudum bu iş düzelmez böyle kafayı yersin bırak bu ko...leri boşan sana çocuğuna yazık. Bir sabah kalk pilini pırtımı topla git boşan çocuğunu al git.zayifla ve inatla mutlu bir anne olacağım de.çok üzüldüm durumuna gerçekten böyle yaşanmaz ki buna izin veren de sensin kusura bakma sana yaklaşmayan kocan başka kollardA gezer sen bilmiyorsun boş ver kendine gel artık güçlü durmaya çalış boşan olmuyorsa napacaksın olmuyor işte bildiğin adam senden soğumuş Napacan işte kabullenecek geçmiş te kalmış sevdiği günler hatyat işte insanın başına herşey gelebilir seni yatağında istemiyor işte olmaz kabulleneceksin artık boşanmalısın yada gururunu ayaklar altına aşırmaya devam edeceksin bu adam canınki istediğini yapacak sana soyleyeyim

Değerli kardeşim baştan sona okudum yazını ve çok üzüldüm...

Anladığım kadarıyla ailen arkanda ne olursa olsun sana bu kadar saygısızlık eden, sana kendini değersiz hissettiren insanlardan kendini kurtar lütfen.

Evet Rabbime dua edeceğiz tabii ki ama duanın yanında eylemde lazım.

Bu kısır döngüden çıkar kurtar kendini.
İnan hayat çok kısa ve sana kıymet vermeyen insanlara harcama hayatını.!

Sonuna kadar okudum. Peki sen boşandım mi yoksa bu insan görünümlü yaratıklarla hala beraber misin bunu cevabini verir misin?

Kendi nişanına gelmeyen, ertesi hafta babanızın gömleğiyle kız isteyen adam bu kadar olur.
Sizin gözünüz kör olmus da keske aileniz tercihi size birakmasaydi.

Benim ailem hic bir şeyime karismaz rahattir da babam kimsenin beni 1 hafta ekip sonra da babamin gömlegiyle istemesine müsade etmezdi.

Yapılacak şey belli

Boşan kendine bakım yap ve zaman ayır Çocuk böyle ise çok düzelmez .Sen kendine bakk amannnn BO ŞANNNNN çekilmez bunlar
Bak hasta olmuşsunn ne bekliyorsun

Boşanmayıp napacaksınız.Yaxık drılmı o cocuga ole bır ortamda psıkolojısı boxuluyor .Lutfen def edın şunları .Neyi beklıosun ?

Hepsini okudum hiç atlamadan. Arkadaşım ne desem bilemedim. İnan çok çok üzüldüm seni o kadar iyi anlıyorum ki .ben de yanlış bir evlilik yaptığımı düşünüyorum eşimle aramız bozuk. İletişim problemi yaşadığımız için geçim de yok. Ama benim evliliğimde herşey olumsuz değil. Senin evliliğinde elle tutulur olumlu hiçbirşey yok. Tek olumlu şey o masum yavru. O da orda olmayı değil huzurlu bir ortamda yaşamayı hak ediyor. Biliyorum her şeyi bırakıp gitmekzor gelir insana. Ama senin kaybedecek bişeyin kalmamış. Ailen de durumunu biliyor. Gizlin saklın da yok. Senin evli kalmak için hiçbir sebebin yok. Evlenmeden kimse kimsenin gerçek yüzünügörmüyor malesef. Senin sınavın da böylesi ağır olmuş. Ama geçmiş yılların geleceğini mahvetmesine izin verme. Kalk toparlan yeniden başla hayata evladına hem anne ol hem baba. Allah güç kuvvet vermiş akıl vermiş sana rızkını da verir sen istersen. Sana seni değersiz hissettirecek hiçkimsenin yanında kalma. Kendine değer ver herşeyden önce. Kimse seni yargılayamaz neden böyle yaptın diyemez. Hepimiz ne büyük hatalar yapıyoruz. Bundan sonra evlâdına katkıda bulun onu geliştir onu daha iyi yetiştir. Katabildiğin kadar şey kat ona. Onun hayatını kurtar. O çocuk o evde daha da geriye gidecek. Ama sen güçlüsün hem kendini hem evladını bu hayattan kurtarırsın

Konuyu okurken fenalastim gercekten midem bulaniyor şu an bi tuhaf oldum bu nasıl bir hayat bu nasıl insanlar... İnsan bu kadar şeyi yaşar da nasıl durur aklim almiyor beynim durdu aman Ya Rabbi!

Normalde her olayda kolay kolay boşanma kelimesini kullanmam.
Ama sizin evlenmemiş hataymis zaten bir de masum çocuk getirmissiniz dünyaya.yavrum benim o ilgi ister şefkat ister anne baba birbirine destek olsun ister.
Siz zaten şu an yalnizsiniz yapayalnız üstüne üstuk küfür hakaret duyuyorsunuz önce kendinize değer vermekle başlayın kendinizi önemseyin.Siz kendinizi nerede görürseniz karşı tarafa da öyle akseder ve haddini bilir.O insanları hayatınızdan çıkarın boşanin.
Yoksa oğlunuz da ergenlikte aynı onlar gibi olur acilen bunu kendiniz ve oğlunuz için yapın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…