evlilik hazirliginda surekli tartismak

Babasının kartından ödemesi sorun değil ki, aynı şekilde sizin babanızın ödemesi sorun değil.
Ortada bu kadar büyük gerilecek serum takılacak duruma gelecek sorun yok.

He derseniz ki ailesi ile ilgili soru işaretlerim olumsuz düşüncelerim var ayrılın.
Evlilikte oooo neler oluyor neler oluyor.
Önce siz onun ailesi ilgili laf söylemişsiniz , sonra nişanlınız abinizle ilgili konuşunca sorun olmamalı.

zaten onun anne babasi haric sulalesi bu birlikte yasama olayina aliskin degil. turkiyede bu sekilde devam etmek zordu. okul da bitince artik vakti geldi diye dusunduk. cocuk da olabilir bilmiyorum tabi evlenebilirsek.
Ne bileyim sana hiç yakıştıramadim bu evlilik bu sevgilini ve ailesini hiç bir zaman bidr şimdi cocuk 😁

herkese selamlar, umarim hepiniz iyisinizdir. elimden geldigi kadar kisa yazmaya calisacagim.

nisanlimla anlasamiyoruz yani ne desek birbirimize batiyor bu evlilik hazirligina dair. onun disinda konular konusurken sorun yok gayet normaliz ama evle ilgili bir sey soyleyince ikimize de batiyor.

dun nisanlimla ev icin alisverise ciktik, orada tartistik. o alacaklarimizi babasinin kartindan almak istedi ben de istemedim kendi hesabimizdan almak istedim ortak hesap yani. orada tartistik ben almadan ciktim arkadaslarimin yanina gittim. nisanlim da onlari alip cikmis. aksam telefonda konustuk iste bana para hesabi yapman beni geriyor, bu kadar ince hesabi ben sevmiyorum falan dedi. sanki ben hep para konusuyormusum gibi. ben de ben bu yasima kadar hic para hesabi yapmadim ama soz konusu senin ailen olunca yapmak zorundayim cunku nerede ne konusacaklari belli olmuyor dedim. o da benim abimle olan bir mevzuyu kast ederek benim ailem hicbir zaman bana harcanan parayi kurus kurus liste yapmadi dedi. ben de bel alti vurmaya calisiyorsan beceremiyorsun, benim babamdan baska ailem yok o da senin ailen gibi degil zaten aradaki farki sen de biliyorsun dedim yuzune kapattim. ama inanilmaz uzuldum yani butun gun agladim neredeyse.

bugun de o tatile gitti. aslinda yarin gidecekti bugun evle ilgili isleri halletmesi lazimdi ama bugun gitmis, hicbir sey demedim sonucta sadece benim evim degil. beni dugun salonundan aradilar nisanlima ulasamamislar. ek odeme istedi adam ben de tamam yarin gelirim konusuruz dedim. yanimda babam vardi onunla konustuk, bu normal mi falan dedim. yoksa zaten babama soylemeyip ben odeyecektim. babam da gayet normal yarin ben gonderirim dedi. sonra nisanlim aradi seni aramislar diye ben de evet konustuk yarin babam gonderecek dedim. bana bagirmaya basladi iste hicbir sey gondermeyecek falan dedi. ben de ona bagirdim benimle boyle konusamazsin falan dedim. sen babanin parasiyla beni ezmeye calisiyorsan yanlis yapiyorsun dedi. ben de benim oyle bir gorgusuzlugum yok ama onu kimin yaptigini cok iyi biliyoruz ikimiz de dedim. baya bagir cagir tartistik kapattik. sonra ben resmen krize girdim agladim, titredim vs. babam serum takti anca toparlandim.

su an ben hicbir sey dusunemiyorum kendime yeni geldim neredeyse. babam inanilmaz sinirli, buyuk ihtimalle yarin nisanlimi da babasini da cok kotu fircalayacak. bir yandan da ona iste yuz goz olma falan diyerek sakinlestirmeye calisiyorum.

inanilmaz basim agriyor ne yapacagimi yine asla bilmiyorum. evlilik hazirliginda tartismanin normal oldugunu biliyorum ama bu kadar cirkinligi kaldiramiyorum yani benim de ailemin de yapisinda yok bunlar. su noktada devam etmeme gerek var mi hic bilmiyorum. ayrilmak icin de cok mu ani karar veriyorum onu da bilmiyorum ama inanilmaz kirginim.

bu kadar tartisma uzerine evlenince bu bana mutluluk verir mi diye dusunuyorum.
En çirkin kısmı senin ailende ( abinle ilgili) şahit olduğu birşeyle ilgili seni vurması
Bu çok çirkin ben dr yaşadım aynısını
Sassy iyi düşün derim

evlilik hazirliginda tartismanin normal oldugunu biliyorum
Tartışmanın normal olduğunu düşünmüyorum. Ufak gerginlikler olur ama tartışma varsa evlilik sonrasında olacakların habercisi gibi.

Evli de değilim ama düğün öncesi yaşanan her şey ilerisinin özeti.

İkiniz de evlilik için olgun gelmediniz ayrıca bana.

Babasının kartından ödemesi sorun değil ki, aynı şekilde sizin babanızın ödemesi sorun değil.
Ortada bu kadar büyük gerilecek serum takılacak duruma gelecek sorun yok.

He derseniz ki ailesi ile ilgili soru işaretlerim olumsuz düşüncelerim var ayrılın.
Evlilikte oooo neler oluyor neler oluyor.
Önce siz onun ailesi ilgili laf söylemişsiniz , sonra nişanlınız abinizle ilgili konuşunca sorun olmamalı.
aliskin olmadigim icin evet cok uzuldum serum taktirdim. yoksa drama queen degilim.

bence sorun ailelerimizin odemesi. evi zaten yaptirdilar, gelinligi yaptirdilar, dugun mekanini tuttular. bir zahmet mobilyalari ev esyalarini da biz alalim diye dusunuyorum.

Tartışmanın normal olduğunu düşünmüyorum. Ufak gerginlikler olur ama tartışma varsa evlilik sonrasında olacakların habercisi gibi.

Evli de değilim ama düğün öncesi yaşanan her şey ilerisinin özeti.

İkiniz de evlilik için olgun gelmediniz ayrıca bana.
genel olarak cok durgun bir cift olmadigimiz icin bence tartisma da normal. fikir ayriligi yasayabiliriz yani. ama bu derece cirkinlesmek normal degil.

sadece kavga anlarini okuyup olgunlukla ilgili konusmayi dogru bulmuyorum. gayet olgun bir insanim. hatta ben olgun oldugum icin tartisma cikiyor. aksi durumda evet evet her seyi ailene yikalim der gecerdim.

aliskin olmadigim icin evet cok uzuldum serum taktirdim. yoksa drama queen degilim.

bence sorun ailelerimizin odemesi. evi zaten yaptirdilar, gelinligi yaptirdilar, dugun mekanini tuttular. bir zahmet mobilyalari ev esyalarini da biz alalim diye dusunuyorum.
Aslında arkadaşın demej istediği bu şimdi çok ufak şeyler sen bide evliliğe gel maaelsef ne kadar iyi bir evlilik olsada aileler yüzünden hep sorunlar çıkiyor daha bu zamanlar katlanamıyorsan evlenince çok zorlanırsın canım

herkese selamlar, umarim hepiniz iyisinizdir. elimden geldigi kadar kisa yazmaya calisacagim.

nisanlimla anlasamiyoruz yani ne desek birbirimize batiyor bu evlilik hazirligina dair. onun disinda konular konusurken sorun yok gayet normaliz ama evle ilgili bir sey soyleyince ikimize de batiyor.

dun nisanlimla ev icin alisverise ciktik, orada tartistik. o alacaklarimizi babasinin kartindan almak istedi ben de istemedim kendi hesabimizdan almak istedim ortak hesap yani. orada tartistik ben almadan ciktim arkadaslarimin yanina gittim. nisanlim da onlari alip cikmis. aksam telefonda konustuk iste bana para hesabi yapman beni geriyor, bu kadar ince hesabi ben sevmiyorum falan dedi. sanki ben hep para konusuyormusum gibi. ben de ben bu yasima kadar hic para hesabi yapmadim ama soz konusu senin ailen olunca yapmak zorundayim cunku nerede ne konusacaklari belli olmuyor dedim. o da benim abimle olan bir mevzuyu kast ederek benim ailem hicbir zaman bana harcanan parayi kurus kurus liste yapmadi dedi. ben de bel alti vurmaya calisiyorsan beceremiyorsun, benim babamdan baska ailem yok o da senin ailen gibi degil zaten aradaki farki sen de biliyorsun dedim yuzune kapattim. ama inanilmaz uzuldum yani butun gun agladim neredeyse.

bugun de o tatile gitti. aslinda yarin gidecekti bugun evle ilgili isleri halletmesi lazimdi ama bugun gitmis, hicbir sey demedim sonucta sadece benim evim degil. beni dugun salonundan aradilar nisanlima ulasamamislar. ek odeme istedi adam ben de tamam yarin gelirim konusuruz dedim. yanimda babam vardi onunla konustuk, bu normal mi falan dedim. yoksa zaten babama soylemeyip ben odeyecektim. babam da gayet normal yarin ben gonderirim dedi. sonra nisanlim aradi seni aramislar diye ben de evet konustuk yarin babam gonderecek dedim. bana bagirmaya basladi iste hicbir sey gondermeyecek falan dedi. ben de ona bagirdim benimle boyle konusamazsin falan dedim. sen babanin parasiyla beni ezmeye calisiyorsan yanlis yapiyorsun dedi. ben de benim oyle bir gorgusuzlugum yok ama onu kimin yaptigini cok iyi biliyoruz ikimiz de dedim. baya bagir cagir tartistik kapattik. sonra ben resmen krize girdim agladim, titredim vs. babam serum takti anca toparlandim.

su an ben hicbir sey dusunemiyorum kendime yeni geldim neredeyse. babam inanilmaz sinirli, buyuk ihtimalle yarin nisanlimi da babasini da cok kotu fircalayacak. bir yandan da ona iste yuz goz olma falan diyerek sakinlestirmeye calisiyorum.

inanilmaz basim agriyor ne yapacagimi yine asla bilmiyorum. evlilik hazirliginda tartismanin normal oldugunu biliyorum ama bu kadar cirkinligi kaldiramiyorum yani benim de ailemin de yapisinda yok bunlar. su noktada devam etmeme gerek var mi hic bilmiyorum. ayrilmak icin de cok mu ani karar veriyorum onu da bilmiyorum ama inanilmaz kirginim.

bu kadar tartisma uzerine evlenince bu bana mutluluk verir mi diye dusunuyorum.
Bu evlilik hazirligı tartısması değilki. Siz onun ailesini begenmiyorsunuz o da sizinkini. Sizin evlilil cok sürmez diyeyim

Allah herkese sizinkiler gibi kp versin ne diyelim 🤣

Aileler ne güzel ama siz bunu savaşa çevirmişsiniz ne gerek var böyle gövde gösterilerine? Aileler destek oluyor siz birbirinize köstek ben anlayamadı…

Olayın başlangıcı sizsiniz bence çektir gitsin kp kartından sonra sizde hediye alırsınız altta kalmamak için bu mu sorun yani.

bence de almayalim kimseden para. ama ona gore onun babasindan alalim benim babamdan almayalim. ben ikisinden de almak istemiyorum.
3 sorum var

1) madem böyle kimseden almayalım diyorsun. neden düğün salonu parasını baban yolluyor? dediğinle yaptığın uyuşmuyor ki
2) " babam inanilmaz sinirli, buyuk ihtimalle yarin nisanlimi da babasini da cok kotu fircalayacak. bir yandan da ona iste yuz goz olma falan diyerek sakinlestirmeye calisiyorum."
demişsin.

e ama yuh. onun babası arasa sana ütüne bir de babana fırça çekse ne olur?

3) siz şu ana kadar yaşadığınız hayatı aileleriniz olmadan yaşayacağınız adar kazanıyor musunuz ikiniz?

sorulara cevap almadan fikrim şu ki

sen babanı peygamber gibi filan bir şey görüyorsun. sen böyle gördüğün için karşı taraf da üstüne geliyor ne olsa sorun çıkıyor bu konuda.

"benim babam tapılacak insan..evet bir de sorunlu abim var ama ben onu zaten aileden saymıyorum. senin taraftaysa herkesi aileden sayıyorum, o yüzden sen hepsinin yaptığından sorumlusun, hepsinden vurabilirim sana" olmuş durum şu anda.

Allah herkese sizinkiler gibi kp versin ne diyelim 🤣

Aileler ne güzel ama siz bunu savaşa çevirmişsiniz ne gerek var böyle gövde gösterilerine? Aileler destek oluyor siz birbirinize köstek ben anlayamadı…
herhalde burada hep kayin ailesini somurmeye calisan daha fazlasini isteyen gelinleri okudugunuz icin anlayamadiniz. ben bundan sonrasi icin kendi babamdan da onlardan da bir sey istemiyorum. gerekeni fazlasiyla yaptilar. evlenmeye karar veren iki kisi olarak evin esyalarini alabilmeliyiz.

evlendikten sonra babasiyla calisacak maas mi alacak bilmiyorum sormadim hic. o zaman da herhalde kartini babasina odetmez diye dusunuyorum.
Babasiyla çalışacaksa ileride onlara ters herhangi bir şey yapamayacak,gün gelir aranız daha çok gerilirse gereken mesafeyi koyamayacak demektir 🙄🙄🙄
Ekonomik olarak onlara bağımlı olacak çünkü. Tam Kore dizilerindeki chaebol* hayatı gibi, zenginsin ama bağımsız değilsin

*Holding varisi

herhalde burada hep kayin ailesini somurmeye calisan daha fazlasini isteyen gelinleri okudugunuz icin anlayamadiniz. ben bundan sonrasi icin kendi babamdan da onlardan da bir sey istemiyorum. gerekeni fazlasiyla yaptilar. evlenmeye karar veren iki kisi olarak evin esyalarini alabilmeliyiz.
Bende aynı fikirdeyim. Buradakilere bakıp yanıt vermiyorum. Ama ikiniz de fazla fevrisiniz. Başka bir konu olsa tamam haklısınız derdim ama daha basit çözülebilir bir konu bu.

Kiz sassy paranin yoklugu da dert varligi da dert😂 sizin zaten inisli cikisli bir iliskiniz vardi bence siz bu aile islerini cok goturemezsiniz. Sevgili olarak devam etsneiz belki sorun olmaz ama adma evlenelim diye tutturunca mecbur aileler isin icine giriyor ve bence ikiniz de kotaramiyosunuz bu isi. Bu evliligin iyi olacagini dusunmuyorum ben.

evlendikten sonra babasiyla calisacak maas mi alacak bilmiyorum sormadim hic. o zaman da herhalde kartini babasina odetmez diye dusunuyorum.
e bu normal bir şey mi?

hem biz kendimiz geçinelim diyorsun
hem daha adamın maaşı mı var kaç lira fikrin yok....

dürüst davranmayı denesen? ikiniz de şu ana kadar aileleleriniz olmadan ne olurdunuz bilmiyorsunuz. çünkü daha öğrenciliğiniz yeni bitti. bismillah demeden evleniyorsunuz....bu lüksten vazgeçmek de istemiyorsunuz.

e istemezsiniz de, normal...yani zengin değilim ama herhalde normaldir :KK70:

üstelik o bir de erkek
bu toplum ne de olsa geçimi erkekten biliyor
kendin diyorsun ailesi birlikte yaşama olayına yabancı, öğrencilik de bitti, evlenelim dedik diye...

X