evlilik için şehir dışına taşınmak

Kiz sen malatya nin neresindensin diye şarkı sözüyle seslenesim geldi 😁

Bende burdayım evlendikten bir yil sonra geldik ama ailesi ile hiç sorunum olmamasına gayet sevgili saygılı olmamıza rağmen iki hafta görmediğimiz olur sorun olmaz telefonda konuşuruz karışmazlar asla. Böyle okuyunca Malatya nin Parisinde mi yaşıyorum dedim acaba 🙊
Benimde aklıma hello Malatya ne var ne yok orada demek geldi.😅

Burada insanlar çok farklı .Yani Malatyali olup çok farklı yaşam süren de var ama gözlemlediğim kadarı ile az .Benim kv de de çok çevresi olan biri ama her yere beni de götürmek ister üstelik teklifsiz .Arka arkaya çocuğum oldu da kurtuldum .Bir de pandemiyi bahane ediyorum .Evimizin ayrı olmasıni kabullenemiyor.Her davet edildiği yere bizde gidelim istiyor.Bence kardeşiniz ailesini iyice ölçüp biçip tartsin .Başı ağrımasın.
Kvsi gördügüm kadarıyla içli dışlı olmayı seven biri ve kardeşime aşırı yakın davranıyor. Evlenince pek rahat vermez gibi duruyor. Ama nişanlısı içli dışlı olmayı sevmiyor.15 20 dk mesafede oturacaklar. Kardeşim şuan kvsine mesafeli davranıyor, sık aramıyor, sık gitmiyor.
Sizin kv kötüymüş bayaa. Yani kusura bakmayında siz çanta degilsiniz, sizi niye götürüyor. Kendi gitsin napıyorsa yapsın. Ciddi mesafeyi hak ediyor

Kvsi gördügüm kadarıyla içli dışlı olmayı seven biri ve kardeşime aşırı yakın davranıyor. Evlenince pek rahat vermez gibi duruyor. Ama nişanlısı içli dışlı olmayı sevmiyor.15 20 dk mesafede oturacaklar. Kardeşim şuan kvsine mesafeli davranıyor, sık aramıyor, sık gitmiyor.
Sizin kv kötüymüş bayaa. Yani kusura bakmayında siz çanta degilsiniz, sizi niye götürüyor. Kendi gitsin napıyorsa yapsın. Ciddi mesafeyi hak ediyor

walla gaslighting yapiyor olabilir senin kardesinin KVsi, dikkatli olsun bence.

walla gaslighting yapiyor olabilir senin kardesinin KVsi, dikkatli olsun bence.
Benim kardeşim kvsi nasıl olursa olsun, çekecek biri degil. Nişanlısı da kardeşim ne derse yapıyor. Evlenınce nasıl olur bılmıyorum. Ben sürekli kardesıme aynı semtten tutma evı dıyorum. Bu konuda benı dinlemiyor.

Bir mücadelenin içine girecek kadar sevmiyorum seni diye bir söz vardı o geldi aklıma.Bence sizinki öyle bir durum. Olmayacak şeyi oldurmaya çalışıyorsunuz bir macera arayışı gibi sanki zıt olan uzak olan hayatın cazip gelmesi gibi sizinkisi. Yapmayın.

merhaba 25 yaşındayım, 2018 de üniversite de biriyle tanıştım . bu zamana kadar çok kez ayrıldık(ben ayrıldım hep) ama sonunda dayanamadım annem biliyor ailemden herkes biliyor (babam hariç) herkes onaylıyor. Onunda babası hariç ailesi biliyor. o kadar güzel seviyor ki onunla evlenirsem mutlu olacağımı biliyorum. Biz ilk konuşmaya başladığı zaman denizlide yaşıyordu şuan malatyada yaşıyor ben ise İstanbul'da yaşıyorum. ona ilk zaman da söylemiştim mesafeler benim için çok önemli o da bunu aşarız demişti hep bu uzak olduğumuz için ayrılmıştım. Benim annem ve babam ayrı ve aileme ben bakıyorum erkek kardeşim var ama aşırı sorumsuz birde 11 yaşında bi kız kardeşim var. Ben ona da bak asla ailemi bırakıp gelemem diyordum o da tamam ben gelirim diyordu şuan inşaat mühendisi ve işe daha yeni başladı şimdilik nereden baksanız iki fabrikanın bitmesi 3-5 yılı alır, şimdi gelemeyeceğini burada işinin olduğunu söylüyor benim gelmemi orada yaşamamızı ya da evlenelim işlerim bitsin istanbula gideriz diyor. Farkındayım ailesine de diyemiyor ailesi de benim için burada yaşamasına onay vermez biliyorum. Kaç sene bekleyeceğim bunu da bilmiyorum. Ve annem asla malatyada yaşamamı istemiyor. Ve bende asla istemiyorum. Ailesi çok kalabalık benim orada asla kimsem yok. Kafayı yiyeceğim lütfen bana bi akıl verin ayrılmakta istemiyorum, ailemi bırakıp oraya taşınmakta.
Aileden uzak yere taşınma bence memurluk atama vs olur o başka.Kendini çok yalnız hissediyorsun.Bir de çocuk olunca nefes alamaz olduğunda kalıyorsun bir başına. Bence o işi bitince senin yanına gelsin.3 sene çok değil. Evlenirsiniz ailenin yanında kalmaya devam edebilirsin bir süre bundan bişey olmaz bence.Ben uzaktayım çok zor kendimi çok yalnız hissediyorum.

Aile görüşü ve yaşantıları için bisey diyemem siz daha iyi bilirsiniz ama biz eşimin görevi gereği 7 senedir malatyadayiz buraya gelirken çok ağladım ama şuanda tayin zamanımız geldi ve biz 5 sene daha kalmak için tercihlerde ilk sıraya malatya yazdık yine.. İzmirliyim ve oraya gitmek için delirdiğim halde 2.siraya yazdık...Aile için bisey diyemem ama malatya aklınızda nasıl bilmiyorum ama çok güzel bir memleket...

Sen arkadaşlarınla gezerken ben ne yapacağım evde seni mi bekleyeceğim kukumav gibi dediğimde anneme bırakırım seni demişti 💩
Ay tövbeler olsun, sen de de ki,hayatım beni de çevredeki bir AVM ye bırakırsın takılır alış veriş yaparım, ayrıca kaç gün gezebilir ki yani arada bir çıkar hergun çıkmaz ya

Ay tövbeler olsun, sen de de ki,hayatım beni de çevredeki bir AVM ye bırakırsın takılır alış veriş yaparım, ayrıca kaç gün gezebilir ki yani arada bir çıkar hergun çıkmaz ya
Haftada en fazla üç kez dedi ama bilemiciiim. Ay evde beklerim daha iyi 😂

X