Evlilik Öncesi Eşya Krizi

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar,
Benden başka kişilerinin de benzeri problemler yaşamış olması beni bir nebze rahatlattı.
Sanırım bir çok kişinin ortak önerisi hayır cevabımda kararlı olmam yönünde.
Benim kızdığım en büyük nokta nişanlımın hayır cevabını aldığı halde defalarca aynı soruyu sorması. Bazen bu çocuk beni aptal mı sanıyor acaba diye içimden geçiriyorum. Sorduğu sorulara verdiğim cevapları unuttuğumu düşünmesi çok ilginç. Bu sadece bu konuda değil diğer konularda da böyle, hayır cevabını kabullenmiyor adeta.

Bu konuyu bir şekilde aştığımızda eşya vb diğer problemlerin de aşılacağını düşünüyorum. Onun dışında ufak tefek problemler haricinde bugüne kadar büyük problemler yaşamadık. Şuanki en büyük problemimiz onun çok ısrarlı olması ve hayırı kabullenmek istemeyişi. Bu durum beni kırıcı yapıyor nedeni ise ancak hayır cevabını ben yoldan çıkıp bağırmaya başladığımda algılıyor olması. Bunun sonucu olarak ise ben asabi olan, o ise hep ezilen taraf konumunda oluyor.

Eğer o eşyaları almayı kabul edersen devamında her evine geldiklerinde eşyaları sorma ve görme istekleri doğacaktır aman arkadaşım sakın ağrısız başını ağrıtma :18:

Kisaca sorun nisanlisiniza, "ben bu kadar degersiz miyim ki, ailece bana hep eski seyleri layik görüyorsunuz" diye bir soru yöneltin bakalim ne diyecek.
Sonucta evleniyorsunuz ve bir ev kuruyorsunuz, tabi ki alacaginiz bir igne bile yeni olmasi gerekiyor.
Bu kadar israrci olmanin ne anlami var.
Tavrinizi koruyun ve onlar israr ettikce hayir demeye devam edin.

Sanırım böyle bir cevap biraz sert olmasına rağmen onu kendisine getirecek nitelikte. Bu konu muhtemelen her haftasonu olduğu gibi bu haftasonuda dile getirilecek o zaman buna yakın bir cevap vermeyi planlıyorum.

Sanırım böyle bir cevap biraz sert olmasına rağmen onu kendisine getirecek nitelikte. Bu konu muhtemelen her haftasonu olduğu gibi bu haftasonuda dile getirilecek o zaman buna yakın bir cevap vermeyi planlıyorum.

Size bir örnek vereyim, esim biz nisanliyken saka yapardi, mesela kina elbiseme uygun ayakkabi arardik, aman bosver ne gerek var alma ablamda ayakkabi vardir sana versin derdi, ve saka yaptigindan 100 % emin olmama ragmen kendisine size yazdigim gibi cevap vermistim.
Inanin insan kendi degerini biraz kendi belirliyor, baktiniz cok israr ediliyor, hatta ailesinin yaninda "ben o kadar degersiz miyim ki bana hep eski seyleri layik görüyorsunuz" diyin.
Bu onlari kendilerine getirecektir umarim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…