Evlilik Pişmanlık

yumussweat

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
890
1.353
Evlilik yürütülmesi oldukça çaba isteyen zor bir süreç bence. Genelde insanlar böyle sıkıntıları varsa bile gerçek hayatta dile getirmiyorlar.

Dürüst olmanızı bekleyerek evlenenlere sormak istiyorum.

Evlendiğinize pişman mısınız? Eğer öyleyse neden?
Çocuk olmasa boşanırdım diyen, daha bekleseydim çok daha iyi olurdu, erken evlendim ya da daha uygun bir eş seçmek isterdim gibi dertleri olan var mı?

olmaz mi? evlilik cok cok zor, hadi esinle iyisin e bin tane akrabasi var. onlarla sorun yasadiginda otomatik esinle de problem yasiyorsun. tabi istisnalar vardir yine. hele evliligi oturtamadan cocuk yaptiysan yandin, cocuktan sonra aksamlari donulmez aksamin ufkundayim dinle dur 🥴 say say bitmez...

olmaz mi? evlilik cok cok zor, hadi esinle iyisin e bin tane akrabasi var. onlarla sorun yasadiginda otomatik esinle de problem yasiyorsun. tabi istisnalar vardir yine. hele evliligi oturtamadan cocuk yaptiysan yandin, cocuktan sonra aksamlari donulmez aksamin ufkundayim dinle dur 🥴 say say bitmez...
Akrabaları unutmuşum bir de onlar vardı doğru ya 😄

Ben evlendigime asla pişman değilim
Tabi bu durumun yasadgnz hatay, sectgnz eş ve maddi manevî durum ile alakası var..
Eşimden çok memnunum bir daha gelsem dünyaya yine aynı asla sever, aynı kişi ile evlenirim🥰 hem maddi hem manevî anlamda tatmin ediyor beNi.. para için diyenler olur belki😏 9 senenin sonunda evlendik, evlendigimizde hiçbirşeyi yoktu eşimin herşeyi çalışıp yaptık.. millet oraya buraya giderken bizhep birikim yaptık. Şükür şimdi sefasını sürüyoruz

Velhasil Evlilik çok güzel bisey dengini bulduğun sürece 😍

Evlilik yürütülmesi oldukça çaba isteyen zor bir süreç bence. Genelde insanlar böyle sıkıntıları varsa bile gerçek hayatta dile getirmiyorlar.

Çocuk olmasa boşanırdım diyen, daha bekleseydim çok daha iyi olurdu, erken evlendim ya da daha uygun bir eş seçmek isterdim gibi dertleri olan var mı?
Tekrar evlenir misin derseniz evlenmem çünkü evlilik insanı değilim ben. Ama evlenmek mecbur derseniz evet eşimle evlenirdim. Çünkü beni bu dünyada çekebilecek tek kişi o :KK70:
Eşimle çok iyiyiz seviyorum seviliyorum çok şükür bir evladım da var ama o sorumluluklar bana göre değil. Evliliğin ağırlığı altında ezildiğimi hissediyorum

Evlendigime pişman değilim.
İlk sene eşimin işlerinin bozulmasi ve ailesiyle sorunlar yaşadim ama birlikte gecirdik o zor gunleri hallettik. Sevince, gecinmek isteyince o sorunlar illa ki cozuluyor simdi evliligimizde 7. Yila girecegiz. Bekar hayatinda da sorunlar yasayabiliyor insan o kadar.
Bitmek bilmeyen eş ailesi, akrabasi sorunu varsa suç %100 eştedir.

Evlilik kendi başina o kadar altindan kalkilmaz birsey degil. İki sevgili ayni evde nasilsa oyle işte. (Cocuk yok tabi bizde)

Daha geç evlenirdim. Eşimle evliliğe ayak uyduruna kadar çok fedakarlıklar yaptık ikinizinde aklı başında değildi bence ben daha 21 eşim 25ti bence eşimede sorsam daha geç evlenirdim der 😁 o yaşta çok büyük sorumluluk almışız bakiyorumda yani az bocalamamisiz ne gereksiz kavgalar etmişiz

Tekrar evlenir misin derseniz evlenmem çünkü evlilik insanı değilim ben. Ama evlenmek mecbur derseniz evet eşimle evlenirdim. Çünkü beni bu dünyada çekebilecek tek kişi o :KK70:
Eşimle çok iyiyiz seviyorum seviliyorum çok şükür bir evladım da var ama o sorumluluklar bana göre değil. Evliliğin ağırlığı altında ezildiğimi hissediyorum
Mesela nasıl sorumluklar? Çocuktan artmıştır tabii ama normalde ne gibi zorluğu olabilir? Temizlik, yemek, hesap vermek gibi mi?

1-2 yıl, ne yapsa sorun olmaz, herşey toz pembe.
2-4 yıl, ufak ufak sorunlar başlar ama alttan alınır, konuşulur ve çözüldüğü sanırlır. Kaybolan özgürlük hissi burada başlıyor
5-8 yıl en önemlisi, 5 yılda bir çiftlere sorulmalı tamam mı devam mı? Ne yapsa göze batar oluyor, pişmanlıklar keşkeler, hakaretler... havadan nem kapılıyor. Kim kimin peşinden koştu kavgaları, kimin daha çok emek harcadığı... tüm kirli çamaşırlar dökülüyor.
8-10 yıl hepsi unutuluyor, alışılıyor herkes kendi köşesinde diğerinin gitmesini bekliyor. Kimse adım atmıyor, kabaca bir evcilik oyununa dönüyor.

Ben evlendigime asla pişman değilim
Tabi bu durumun yasadgnz hatay, sectgnz eş ve maddi manevî durum ile alakası var..
Eşimden çok memnunum bir daha gelsem dünyaya yine aynı asla sever, aynı kişi ile evlenirim🥰 hem maddi hem manevî anlamda tatmin ediyor beNi.. para için diyenler olur belki😏 9 senenin sonunda evlendik, evlendigimizde hiçbirşeyi yoktu eşimin herşeyi çalışıp yaptık.. millet oraya buraya giderken bizhep birikim yaptık. Şükür şimdi sefasını sürüyoruz

Velhasil Evlilik çok güzel bisey dengini bulduğun sürece 😍
Çok sevindim sizin adınıza 💗

Mesela nasıl sorumluklar? Çocuktan artmıştır tabii ama normalde ne gibi zorluğu olabilir? Temizlik, yemek, hesap vermek gibi mi?
Evliliğimde hiç hesap vermedim. Temizlik ve yemek konusunda da eşim yardımcı olur. Ay böyle yazınca bildiğin bana rahat batıyormuş gibi geldi :KK70:
Ya ne bilim her şeyi benim düşünmem lazım. Kafam rahat değil. Çocuk gece öksürse acaba hasta mı olacak nasıl oldu düşüncesi gibi. Yani birilerinin sorumluluğunu almak bana zor geliyor. Yüksünmüyorum iyi bir anne olduğumu düşüyorum ama çok yorucu.
Mesela bana bir şey olsa ona kim bakar ya da ona bir şey olsa ben ne yaparım gibi.

1. Erken evlenmezdim
2. Kendimle aynı yaşta bir eş seçerdim
3. Ailesi olmayan biriyle evlenirdim
4. Kıskançlık zaten başlı başına esaret
5. Sanırım hiç evlenmezdim ya

Ev işi, sürekli ne yemek yapcam derdi, zaten kocam inanılmaz yemek seçen dışarıdan yemek yemekten nefret eden biri ve bu durum insanı aşırı yoruyor. Tembel oluyorlar erkekler hep kanepede otur film izle asla evcil biriyle ömür geçmiyormuş çok iyi anladım.

Taze evli olarak ben pişmanım daha geç evlenebilirdim. Öğrenci evinde sevgiliyle yaşamaya benzemiyor çok zor bi ton sorumluluk var. Sürekli ortak adımlar atılıyor bireysellik kısıtlanıyor.
Kayınvalide görümce bir şey dese batıyor ve bir ömür o insanlara katlanmak zorundasın kötü bir şey deseler bile. Bunlar bana zor geldi yani kısaca ne kadar geç o kadar iyi.

Evlendigime pişman değilim ama gerçekten 30 ki yaşlarda evlenmek isterdim.cok acele etmişim.
Çocuğum var.2. evliliğimi yaptım.

İlk evliliğim cahillik denilebilir.heyecan, aşk,heves çok büyük etkenler oldu.3 sene sürdü.1. seneden sonra çok pişman oldum ama hamileydim.cok zorluk çektim ama ayrıldım çok şükür.

İkinci evliliğim(suanki eşim)çok büyük destekcim.maddi manevi yanımda.cocugumuz olmadı ben çok istiyorum bakalım kısmet.11 yıldır evliyiz.esimle onun çok konuşması,herşeye konuşması dışında zorluk yasamiyorum.

Ama evlilik gerçekten çok zor.mesela bugün gercekten keyifsizim yemek yapmak,mutfağı toplamak,yatağı toplamak bile istemiyorum.ama kızım yemek yemeli diye kendimi zorluyorum.mutfagi bıraksam eşim rahatsız olur diye mecburen yapıyorum.
Yarın sabahtan akşama kadar kendime vakit ayrışan dinlensem yine kızımı,eşimi dusunucem.
Dışarıdan yemek yemek istiyorum eşim midesinden dolayı asla istemez.
Anneme gidiyorum 3-4 gün kalıyorum biraz dinlenirim diye eve bı dönüyorum odaları toparlamak o bu derken dinlenmem heba oluyor.
Eşimi çok seviyorum.esimde sevgisini gösterir,benimle ilgilenir.ama sorumluluk ikimiz içinde çok ağır.

Yani kendi istediğimi her aklıma estiğinde yapamıyorum.bu bazen bunaltabiliyor.
Akraba vs. Gibi şeylere girmiyorum benim eşimin ailesiyle aram yıllardır çok açık.

Evliliğimde hiç hesap vermedim. Temizlik ve yemek konusunda da eşim yardımcı olur. Ay böyle yazınca bildiğin bana rahat batıyormuş gibi geldi :KK70:
Ya ne bilim her şeyi benim düşünmem lazım. Kafam rahat değil. Çocuk gece öksürse acaba hasta mı olacak nasıl oldu düşüncesi gibi. Yani birilerinin sorumluluğunu almak bana zor geliyor. Yüksünmüyorum iyi bir anne olduğumu düşüyorum ama çok yorucu.
Mesela bana bir şey olsa ona kim bakar ya da ona bir şey olsa ben ne yaparım gibi.
nasil hislerime tercuman oldun anlatamam...

X