Evlilik sebebiyle işten ayrılma

Ne kadar gerici ve saçma bir hak.
Evlendim ve şehir değişikliği yaptım, eşimin geliri benimkinden iyiydi, haliyle benim onun yanına gelmem daha mantıklıydı, aksi durumda o istifa edip benim bulunduğum şehirde iş arayacaktı. Evlilik sebebiyle istifa edince haklarımı alarak ayrıldım. Geldiğim şehirde iş bulana kadar en azından beni tatmin eden bir gelirim vardı elimde.

Şimdi iş buldum, yeni bir düzen kurdum. Keşke bu hak erkeklere de verilse. Bence adil bir düzen olur. Bu haliyle bence kadınlar için yerinde bir hak.

Bu arada evlendim, işten ayrıldım artık çalışmıyorum gibi bir durum söz konusu değil. Çalışmak evlenmeden önce eşimle konuştuğum kırmızı çizgimdi. Eşim de bunu bilerek evlendi benimle. Şartlar değişebiliyor maalesef.

Evlendim ve şehir değişikliği yaptım, eşimin geliri benimkinden iyiydi, haliyle benim onun yanına gelmem daha mantıklıydı, aksi durumda o istifa edip benim bulunduğum şehirde iş arayacaktı. Evlilik sebebiyle istifa edince haklarımı alarak ayrıldım. Geldiğim şehirde iş bulana kadar en azından beni tatmin eden bir gelirim vardı elimde.

Şimdi iş buldum, yeni bir düzen kurdum. Keşke bu hak erkeklere de verilse. Bence adil bir düzen olur. Bu haliyle bence kadınlar için yerinde bir hak.

Bu arada evlendim, işten ayrıldım artık çalışmıyorum gibi bir durum söz konusu değil. Çalışmak evlenmeden önce eşimle konuştuğum kırmızı çizgimdi. Eşim de bunu bilerek evlendi benimle. Şartlar değişebiliyor maalesef.
Erkeklerde de aynı hak varsa sorun yok.adaletsizlik ve cinsiyetçiliği eleştirmeye çalışıyorum.yaa ikisine de olsun ya ikisine de olmasın.

Dilekce yaz İK'ya, evlilik nedeni ile is akdimin feshini talep ediyorum ve tum haklarimin verilmesini istiyorum vs. Ihbar kullanmana gerek yok, direkt cikarsin. Tazminat icin direnirler ama uzatabildikleri kadar uzatirlar. Olmadi noterden ihtar cekersin ona da...
Çok teşekkürler🙏

Kadının işten ayrılması kocası dışında herkese dert olmuş :KK48:
Ay sormayın cevap vermeyecektim ama ne kadar da eminler benim hedeflerim ve planlarımdan ilerde şöyle böyle düşünürmüşüm herkes en iyisini kendini bildiğini sanıp büyüklenmeci fikirler veriyor dikkate almamak en iyisi.. ☺️

Kızlar merhaba çok acil yardıma ihtiyacım var eğer evlilik sebebiyle işten ayrılamıyorsam bir an önce ihbar başlatmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Konu şu; birkaç ay önce evlendim ve evlilik sebebiyle bu ay işten ayrılacağım. İhbar süresi olmadığını, tazminat alabileceğimi, işten ayrılırken o iş yerinde bir yılını doldurma zorunluluğu olduğunu biliyorum. Ama bir şey kafamı karıştırdı. Ben evlendiğimde iş yerimde bir yılım dolmamıştı. Bu ay bir yılım doldu. Evlendiğimde iş yerimde bir yılımın dolmuş olmaması evlilik sebebiyle ayrılmada problem yaratır mı?
Yaratmaz diye biliyorum. Ancak bir yıllık tazminat çok bir para etmez. Bu para için işinizi bırakmayın. Tabi zaten bırakacaksanız o zaman en azından elinizde biraz para olur.

Kadınların çoğu çıkıyor ama. Ben evlenirkende patronum sormuştu devamlı edicekmisin diye. Evet dedim maalesef 🤣🤣

Evlenince yolum çok uzamıştı ama yine de çıkmadım. Çocuk olana kadar devam ettim sonrasında da firma ile anlaşamadık ayrıldım. Çocuk 2 yaşına gelince tekrar işe başladım. Çalışmayı severim

Sanki bütün konularda kadın erkek eşitliği var da bir burda kadınlara pozitif ayrımcılık var gibi davranmaları🤦🏻‍♀️

Bu konuda böyle bir hak var ise kullanıp kullanmamak kişiye kalmış. Sonuçta bu yasal hak. İş veen de bu durumu biliyor. Kaldı ki aynı işveren yeni evli diye işe almıyor çocuk olur da beni yarı yolda bırakır diye.
Bir de herkesin yeri doluyor

Kendinizi açıklamak zorunda değilsiniz kimse ne tercih ettiğinizle ilgili sizi suçlayamaz. Çocuk gibi azarlamaya çalışmak onların ayıbı keşke herkes bu üslupla konuşmaya hakkım var mı diye kendini sorgulasa

Evlenince yolum çok uzamıştı ama yine de çıkmadım. Çocuk olana kadar devam ettim sonrasında da firma ile anlaşamadık ayrıldım. Çocuk 2 yaşına gelince tekrar işe başladım. Çalışmayı severim
Bende calcifer öğrenciyken bile çalıştım. Şuanki işyerimde çok yıprandım çıkış saatimiz belli değim tekim ve hem asistanlık hem muhasebe hem cihaz hem temizlik ne ararsan ben yapıyorum. Patronum sorunlu ve aşırı psikolojik şiddet görüyorum işten çıkmam bile problemli olucak. 4 yılda 1 kere izin yapabildim onda da geldiğimde tonlarca azar işittim. Sanma ki susuyorum cevap verdiğimde dilinde pabuç gibi diyor. Gelgitli hem iyi hemde dünyanın en çekilmez insanı.
Kaza geçirdim ve ayağım sargılıyken geldim çünkü yerime kimse yok. Ben gelmesem bozulan düzenden yine benim başım ağrıyacak. Dua edinde bana gebe kaldığımda hamilelik dolayısıyla işimi sonlandırmak istiyorum. Hem saygıyla olur hemde belki alabilirsem rapor parası almış olurum.

Kadınların çoğu çıkıyor ama. Ben evlenirkende patronum sormuştu devamlı edicekmisin diye. Evet dedim maalesef 🤣🤣

Ben de evlendikten sonra işten ayrılmıştım. Aslında sebebim de farklıydı bunu da anlatmıştım ama işten çıktıktan sonra yöneticimiz evlendi o yüzden çıktı demişti buna rağmen 🤣

evet ayrılabilirsiniz. Millet buna kurnazlık demiş ama zaten çok büyük bi ücret değil ve verilen maaşlar ve kadınlara iş sahasında yer verilmesi oranları erkeğe göre çok düşük seviyede hamile veya çocuklu bir kadın da işverenler için tercih edilmiyor iş görüşmelerinde ne zaman çocuk yapacağımız soruluyor. yaniii demem o kiii erkek egemen toplumun bizden aldığı hakları alıyoruz günün sonunda. İş yerimde en eüşük maaşı kadınlar alıyodu tazminatımı aldım ve çok daha iyi bi işe geçtim oh olsun

evet ayrılabilirsiniz. Millet buna kurnazlık demiş ama zaten çok büyük bi ücret değil ve verilen maaşlar ve kadınlara iş sahasında yer verilmesi oranları erkeğe göre çok düşük seviyede hamile veya çocuklu bir kadın da işverenler için tercih edilmiyor iş görüşmelerinde ne zaman çocuk yapacağımız soruluyor. yaniii demem o kiii erkek egemen toplumun bizden aldığı hakları alıyoruz günün sonunda. İş yerimde en eüşük maaşı kadınlar alıyodu tazminatımı aldım ve çok daha iyi bi işe geçtim oh olsun
İnsanlar çok tuhaf gerçekten soruma yanıt veren birkaç kişi olmuş onun dışında hep alakasız bir fikir beyan etme zorunluluğu hissetme😂 size de çok teşekkür ederim🌺

Erkeklerde de aynı hak askere giderken var, belirtmek istedim.

Konu sahibi evlendikten sonra 1 yıl içinde istediğiniz zaman tazminatınızı alıp istifa edebilirsiniz, evlendiğinizde 1 yılınızın dolmuş olması gerekmiyor. İstifa ederken dolmuş olması yeterli.

Kızlar merhaba çok acil yardıma ihtiyacım var eğer evlilik sebebiyle işten ayrılamıyorsam bir an önce ihbar başlatmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Konu şu; birkaç ay önce evlendim ve evlilik sebebiyle bu ay işten ayrılacağım. İhbar süresi olmadığını, tazminat alabileceğimi, işten ayrılırken o iş yerinde bir yılını doldurma zorunluluğu olduğunu biliyorum. Ama bir şey kafamı karıştırdı. Ben evlendiğimde iş yerimde bir yılım dolmamıştı. Bu ay bir yılım doldu. Evlendiğimde iş yerimde bir yılımın dolmuş olmaması evlilik sebebiyle ayrılmada problem yaratır mı?
Bence ayrılma ciddi problem yoksa 22 bin hesapladım 29 ay çalıştım.Bana yatırdıkları para 19.500.

X