evlilik sırasında ailelerle nasıl başedilir. evlilerin fikrine ihtiyacım var

ciddi bir adım olmadan ailesiyle tekrar bir araya gelmeli miyim?

• evet, kesinlikle

• hayır kızım ne işin var ya önce aileler

• kararsızım ( bu kişilerden kesin yorum bekliyorum)

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Niye ayaklarına çağırıyorlar ya. Sen ailenle konuşursun gelirler nedir ne değildir değerlendirilir. Seni tek yakalayıp bastırıcaklar hiç iyi niyetli gelmediler bana
Ben de ayni şeyleri yazdigimi farkettim yorumunuzu şimdi okudum demek ki aklin yolu bir, umarim konu sahibi arkadas da bunları dikkate alir

Bir kere o nasil kp de size mesaj atıyor valla bu olay bana cok saçma geldi. İkincisi siz neden kv adayınızı arayasiniz ki bu da gereksiz, aileler aralarinda siz de sevgilinizle halledin bu işi. Ve son olarak daha evlenmeden yaşadıklarıniza bakılırsa siz daha buraya cok konu açarsınız gibi ama umarim yanılırımo_O

Okuduğum kadarıyla ileride kayınvalidenizle aranızda sorunlar olabilirmiş gibi geldi bana, fazla içli dışlı olmamak gerek ciddi bir adım atılana kadar bekleyin bence konuşmak için..
şimdi erkek arkadaşım aradı ve önüzümde ki hafta bize gel konuşalım dedi
neyi konuşucaz dedim işte neyi nasıl yaparız, sizde adetler neler vs dedi
bende bunun saçma olduğunu, konuşulacak bişey varsa ailemle konuşmalarının daha doğru olduğunu söyledim. muhtemelen annesi söyledi gelsin bi konuşalım diye, çok bastırdı çünkü ben konuştukça, gel diye. ama ben en sonda yüz göz olduğumuzda neler oldu gördük artık ne konuşulacaksa ailemleyken konuşulur beni bir daha o konuma sokma dedim
:KK43:

Konudaki hicbir şeyi net anlatmamışsın ki.

Babanın borçları var.Ama ne kadar ve ne sebeple yapıldı?ilerde sizi etkiler mi?

Ailesiyle neler yaşadınız mesela bir örnek yaz?

Bu arada ağırlığını koymalısın seni onların araması lazım.

Ayrıca kayınpederin mesaj atması da çok tuhaf.

Sen baş edebilecek misin bütün bunlarla.bak bunlar fragman benden soylemesi
babasının borçları bir iş kurmuştu vergi borcu şuan yapılandırmada

şimdi erkek arkadaşım aradı ve önüzümde ki hafta bize gel konuşalım dedi
neyi konuşucaz dedim işte neyi nasıl yaparız, sizde adetler neler vs dedi
bende bunun saçma olduğunu, konuşulacak bişey varsa ailemle konuşmalarının daha doğru olduğunu söyledim. muhtemelen annesi söyledi gelsin bi konuşalım diye, çok bastırdı çünkü ben konuştukça, gel diye. ama ben en sonda yüz göz olduğumuzda neler oldu gördük artık ne konuşulacaksa ailemleyken konuşulur beni bir daha o konuma sokma dedim

Bir kere o nasil kp de size mesaj atıyor valla bu olay bana cok saçma geldi. İkincisi siz neden kv adayınızı arayasiniz ki bu da gereksiz, aileler aralarinda siz de sevgilinizle halledin bu işi. Ve son olarak daha evlenmeden yaşadıklarıniza bakılırsa siz daha buraya cok konu açarsınız gibi ama umarim yanılırımo_O
dediğim gibi aile yapıları çok içli dışlı. babası allah var annesinden daha sıcak kanlı egosuz bir insan. iş ciddiye biniyo şu kıza bi yazalım deyip yazmışlardır diye düşünüyorum.
lütfen demeyin öyle :KK43:

sevgiliyken tavır, nişan hazırlıklarında tavır, düğün tarihi koyuldu tavır düğün hazırlıklarında tavır düğüne iki ay kala tavır sonuç ayrılık!

Simdiden sen sus ailemle beni karsi karsiya getirme onlar ne derse he de demeye getirmis bence ailenizle konuşun onlar istemiyorsa da çok zitlasmayin
Bence sevginin asamayacagi sey yok evet ama bunun icin iki taraflı bir caba gerekir yoksa bir kisi sen sus ailem ne derse idare et diyorsa orada sevgi degil cikar iliskisi vardir.

Ben katılıyorum
Bir KPnin geline mesaj atması bana çok saçma ve yakışıksız geldi. Bir aile babasının kaynana dırdırı şeklinde bir mesaj atması bana çok acaip geldi.

Çok takmışsın galiba hep onların adına düşünüyorsun kv ile o kadar büyük problemlerin varsa evlenme kendini de yıpratırsın onları da

Baştan yanlış olmuş bazı şeyler ama en azından sizin çalışıp borcunu ödeyeceğiniz evi sevgiliniz almasin şuan.
Madem ev alabiliyor ve siz ilk başta orada da oturmayacaksiniz evlendikten sonra alın.
Ailenizin ev isteğinden dolayı mı böyle düşünüyorlar yoksa başka sebeple mi bilmem ama nikah öncesi alınması mantıksız ve sizin zarariniza.

Bence sen önce konuyu ailene aç. Ayrı sandıkları için nasıl bir tepki verirler bilemedim.2 yıl iyi saklamışsın..bu sürede karşı tarafla da görüşme yoksa ailene karşı daha da yalancı durumuna düşeceksin. Önce ailen ne diyor ona bakalım.
Kazandığınız paraya sıra gelince,bence kimin az kimin çok aldığı önemli değil ama evlendikten sonra erkekler bunu dert yapıyor..bizzat arkadaşım yaşadı.erkek ezmeye çalışıyor.sonra eğitim konusunda yetersiz olduğunu düşünerek daha da baskı kuruyor.belki şimdi öyle birşey yok diyeceksin ama emin olma.
Çok içli dışlı olmaları beni biraz korkuttu.sonra maddi anlamda sizden beklenti içinde olurlar.hele hele sen iyi para kazanıyorken.
Bence aileni dinle.sen hesap kitap yapıyorsun ama evdeki hesap çarşıya uymuyor

Yanlış mı anladım ..evlenmeden önce sevgiliniz kredi çekip ailesi ile aynı yerde ev alacak ve siz bu borcu eşinizle evlendiginizde birlikte ödeyeceksiniz ve sevgilinizin ailesi size "ev alınacağını" mi konuşuyor su an evlerinde ?
hayır doğru okudunuz. evet ailesiyle aynı şehirde ev alacak ve evlenene kadar kendi evlendikten sonra birlikte düğün takılarıyla vs kapatıcaz
ev alınacağı da şu şekilde konuşuluyor. erkek arkadaşım bankalar emlakçılar vs gezdiği için aileside gün sonunda naptın bulabildin mi vs diye konuşuluyordur doğal olarak

Baştan yanlış olmuş bazı şeyler ama en azından sizin çalışıp borcunu ödeyeceğiniz evi sevgiliniz almasin şuan.
Madem ev alabiliyor ve siz ilk başta orada da oturmayacaksiniz evlendikten sonra alın.
Ailenizin ev isteğinden dolayı mı böyle düşünüyorlar yoksa başka sebeple mi bilmem ama nikah öncesi alınması mantıksız ve sizin zarariniza.
nikahtan önce ben bişey ödemeyeceğim zaten. bizde dairede oturmadığımızdan kiraya verilecek üstüne çok az bi miktar koyarak kendi ödeyecek. düğünden sonra takılarla, geri kalanı birlikte ödeyerek kapatıcaz ve evet ev erkek arkadaşımın üstüne olacak

hayır doğru okudunuz. evet ailesiyle aynı şehirde ev alacak ve evlenene kadar kendi evlendikten sonra birlikte düğün takılarıyla vs kapatıcaz
ev alınacağı da şu şekilde konuşuluyor. erkek arkadaşım bankalar emlakçılar vs gezdiği için aileside gün sonunda naptın bulabildin mi vs diye konuşuluyordur doğal olarak
Yarın bir gün ilişkinizde bir anlaşmazlık olursa size eşinizin bile "burasi benim evim sen git " diyebilecegi hamleler yapmayın lütfen.Sevgilinizin ailesi sizin alıp borcunu odediginiz evi " oğlumuza biz ev aldık" desin diye su an böyle bir hamle yapmayın derim.Nikah işlemlerinden sonra da alınabilir bu ev aceleye gerek yok.

Bence sen önce konuyu ailene aç. Ayrı sandıkları için nasıl bir tepki verirler bilemedim.2 yıl iyi saklamışsın..bu sürede karşı tarafla da görüşme yoksa ailene karşı daha da yalancı durumuna düşeceksin. Önce ailen ne diyor ona bakalım.
Kazandığınız paraya sıra gelince,bence kimin az kimin çok aldığı önemli değil ama evlendikten sonra erkekler bunu dert yapıyor..bizzat arkadaşım yaşadı.erkek ezmeye çalışıyor.sonra eğitim konusunda yetersiz olduğunu düşünerek daha da baskı kuruyor.belki şimdi öyle birşey yok diyeceksin ama emin olma.
Çok içli dışlı olmaları beni biraz korkuttu.sonra maddi anlamda sizden beklenti içinde olurlar.hele hele sen iyi para kazanıyorken.
Bence aileni dinle.sen hesap kitap yapıyorsun ama evdeki hesap çarşıya uymuyor
evet açıkçası bende merak ediyorum nasıl tepki vereceklerini. yarın konuşucam onlarla. ama erkek arkaadşımın bugün ki tavrı beni şaşırttı. çünkü biz yani en azından ben çok sıkıntı çektim ve sabrettim ilişki süresinde ve en son bizim tekrar biraraya gelmemizde ki neden de onun beni anladığını hissetmemdi. 'ailemin sıkıntılı olduğunu biliyorum, sana karşı kötü davrandıklarınıda biliyorum ama ben bunların farkındayım ve sizi artık elimden geldiğince yüz göz etmiycem açıcaz aarayı, buna bende dahil ' dediği için tekrar barışmıştım ve bugün ona telefonda da söyledim eğer benden iyi niyet yada bu olayları sineye çekmemi bekliyorsan daha bu süreçte beni desteklemiyorsan biz hiç girişmeyelim bu evlilik işlerine dedim.
bir süre daha uzatabilirim yani, emin olana kadar

Yarın bir gün ilişkinizde bir anlaşmazlık olursa size eşinizin bile "burasi benim evim sen git " diyebilecegi hamleler yapmayın lütfen.Sevgilinizin ailesi sizin alıp borcunu odediginiz evi " oğlumuza biz ev aldık" desin diye su an böyle bir hamle yapmayın derim.Nikah işlemlerinden sonra da alınabilir bu ev aceleye gerek yok.
ben mi yanlış anladım acaba
kendileri şuan şöyle söyliyim ev için nakit gerekti çıkıp 2 bin tl bile vermediler zaten. sizin söylediğiniz gibi oğlumuza ev aldık muhabbeti geçiremezler. he eğer siz bunlara rağmen düğünden önce alındığı için, aile kendi almış gibi havalara girerceğinden bahsediyorsanız küüçük büyük herkesin yanında cevabımı asla esirgemem

X