Evlilik ve aile ilişkisi

yel1z

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
2.044
3.545
Sen bilirsin ama sanma huzuru bulursun...bu seferde başka şeyler çıkacak...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Stardust07

All iz well
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.657
1.383
Sizlik bir durum yok. Insanlar haddini bilse ve size pozitif yaklassa siz neden mesafe koyacaksiniz. Esiniz annesi ile görüsmüyorsa veya mesafe koyuyorsa araya girmeyin. Ikna etmeye de calismayin. Siz onlari ona kötülemiyorsunuz, ama onlar sizi esinize kötüler.
Tek sorun bu zaten daha doğrusu temel sorun.Ne yapsam da hep ben kötüyüm.Yüzüme beni kötüleyemiyorlar çünkü kendimi savunurum.Ama eşime,komşuya,sülaleye herkese beni kökötülüy.Yok yani alıştım konuşmasına artık sorgulamıyorum ama sürekli biseyler duymak beni yoruyor

Stardust07

All iz well
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.657
1.383
Esiniz icin esinizin ailesiyle tekrar ayni duruma gelseniz bu sefer de siz uzulup mutsuz olacaksiniz demek ki. Esiniz gorusmek istemiyorsa siz ne yapabilirsiniz ki😔
Kimseye ayrıntılı anlatamıyorum.Böyle şeyleri konuşmak utandırıyor beni.Iste burdan gelecek yorumlarla kendimi toparlarım belki

Stardust07

All iz well
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.657
1.383
Mis gibi olmuş , eşin yakın zamanda ailesiyle görüşür zaten . Keşke herkes sınırını bilse , adaletli olsa , ölümün hemen yanıbaşımızda beklediğini unutmasa ama öyle olmuyor işte.
Sen vicdan azabı duyma , eşine de karışma kendi kararını kendi versin.
Ben de kendi ailemle çok sık görüşmem . İçimdeki sabır kabı kırılmış gibi hissediyorum. Bir 35 yıl daha yaşayacağımın garantisi yok diyorum ve beni yormayan insanlarla muhatap oluyorum .
Beni durduran da farkına varmami sağlayan düşünce de buna benzer.o kadar yıllık evliyim geriye dönüp baktığımda sadece kendimi ispat çabası,aman üzülmesinler düşüncesi.Ama benim kendim için yaptığım hiç bisey yok.Kararımın arkasında durabilirsem deneyeceğim

Stardust07

All iz well
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.657
1.383
Bu konuda fikrim net.
Bizler annelerimiz kardeşlerimiz koca koca insanlarız.
O nedenle iki kişinin ilişkisine üçüncüsünün müdahalesi saygısızlık bana göre.
Demem o ki, kimse kimse için bir başkasına küsmemeli.
Küsüyorsa tercih ediyordur ve bundan dolayı kazanılan kredi sahibinin başına dolanır.
Herkes bağımsız bireyler olduğunu hatırlamalı en başta.
Kocam beni ailesine savunmuyor diyenle kocam benim için ailesine küsüyor aynı şey benim için.
Ortada bi kukla, sürekli birisi için tutum belirliyor, saygım zedelenir açıkçası.

Gelelim size.
Sizin kocanızı doldurduğunuzu düşünmüyorum.
Ve eşiniz birşeylere kırılmış anlaşılan.
Kendi sorununu kendi çözsün.
Tavsiye isterse sizden verirsiniz, gerisi algı yönetimidir.
Tavsiye istemiyorsa bırakın tercihini yaşasın.
Yani sizi mesul tutmasın, her ne yapacaksa da.
Olumsuz yönden hicbir zaman fikir vermedim dediğim gibi üzer beni bu durum.Şimdilik gitmeme kararı var.Her türlüsüne saygı duyayım vicdan yapmayayım o zaman

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
12.989
51.790
Tek sorun bu zaten daha doğrusu temel sorun.Ne yapsam da hep ben kötüyüm.Yüzüme beni kötüleyemiyorlar çünkü kendimi savunurum.Ama eşime,komşuya,sülaleye herkese beni kökötülüy.Yok yani alıştım konuşmasına artık sorgulamıyorum ama sürekli biseyler duymak beni yoruyor

Vallaha ben onu duysam bir kere yüzlesirim. Yani benim hakkimda kötü konusmalari viz gelir, cünkü elaleme göre hayatimi seklendirmiyorum, lakin kendilerini ve ogullarini elalemin agzina sakiz yapmalarini da bir güzel suratlarina atarim. Ama siz zaten görüsmüyorsunuz. Su anda en sagliklisi o. Biz hayatimizi elaleme kendimizi kabul ettirmekle ugrassak ohooo. O enerjiyi daha verici islere yönetebiliriz.

Mrsduygusl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2017
1.340
1.848
Kimseye ayrıntılı anlatamıyorum.Böyle şeyleri konuşmak utandırıyor beni.Iste burdan gelecek yorumlarla kendimi toparlarım belki
Bende bazi seyleri kimseye anlatamiyorum. Sizin vicdan azabi duymaniza gerek yok esiniz istese napar eder gorusur hic degilse konusurdu. Ama sanmiyorum bunun uzun vadede olacagini bugun olmazsa yarin duzelirler. Size baski yapmasin yeter.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 149 gün geçti.

Stardust07

All iz well
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.657
1.383
Vallaha ben onu duysam bir kere yüzlesirim. Yani benim hakkimda kötü konusmalari viz gelir, cünkü elaleme göre hayatimi seklendirmiyorum, lakin kendilerini ve ogullarini elalemin agzina sakiz yapmalarini da bir güzel suratlarina atarim. Ama siz zaten görüsmüyorsunuz. Su anda en sagliklisi o. Biz hayatimizi elaleme kendimizi kabul ettirmekle ugrassak ohooo. O enerjiyi daha verici islere yönetebiliriz.
Malesef elalem değil ki eşimin ailesi.O anlattığı kişiler umrumda değil zaten onlar da beni kötü görmüyor.O açıdan sorun yok.Bir insan ne yapabilir de bu kadar kötü görülür ben ne yapmış olabilirim diye sorguladım kendimi.Enerjimi yönelteceğim çok güzel bir planımız var bu aralar zaten.Buraya konuyu yazayım da fikrim değişirse arara açıp yorumları okurum da kendime gelirim diye düşündüm

Stardust07

All iz well
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.657
1.383
Bende bazi seyleri kimseye anlatamiyorum. Sizin vicdan azabi duymaniza gerek yok esiniz istese napar eder gorusur hic degilse konusurdu. Ama sanmiyorum bunun uzun vadede olacagini bugun olmazsa yarin duzelirler. Size baski yapmasin yeter.
Umarım kendi araları iyi olur ve beni dahil etmezler.Bizim hayatımıza da burunlarını sokmazlar.Gerisi sorun değil benim için

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
19.358
69.132
Eşiniz ailesiyle zamanla gorusecektir bence, kirginlik omur boyu surecek degil. Eşim de bir defa benden dolayi ailesiyle bikac ay hiç goruşmemişti sonra biraz duzelmişti. Kendi haline birakin.

Ben de gorumcemin biriyle hiç gorusmuyorum uzun zamandir, eşim de pek goruşmez ama tamamen silmedi elbet, nadiren de olsa görüşürler. Annesiyle filan da ayda bir, belki 1 bucuk ayda bir gorusurduk pandemiden once.

Boylesi daha huzurlu oldu.

Stardust07

All iz well
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.657
1.383
Eşiniz ailesiyle zamanla gorusecektir bence, kirginlik omur boyu surecek degil. Eşim de bir defa benden dolayi ailesiyle bikac ay hiç goruşmemişti sonra biraz duzelmişti. Kendi haline birakin.

Ben de gorumcemin biriyle hiç gorusmuyorum uzun zamandir, eşim de pek goruşmez ama tamamen silmedi elbet, nadiren de olsa görüşürler. Annesiyle filan da ayda bir, belki 1 bucuk ayda bir gorusurduk pandemiden once.

Boylesi daha huzurlu oldu.
Kaynanamla görüşmeyi kestiğimde görümcemi de sildim.o hiç aklıma gelmiyor.Eşim de aslında bu defa ondan dolayı kırgın.Annesi ile barışacağını düşünüyorum da eskisi gibi olmayacak.Sanki ben kendi annemle küsmüşüm eşimin yerinde ben varım.O bile benim kadar düşünmüyor olabilir.Benim rahat olmam lazım

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
19.358
69.132
Herkes bağımsız bireyler olduğunu hatırlamalı en başta.
Kocam beni ailesine savunmuyor diyenle kocam benim için ailesine küsüyor aynı şey benim için.
Ortada bi kukla, sürekli birisi için tutum belirliyor, saygım zedelenir açıkçası.

Şu kısma yorum yapmak istedim.
Siz annenize, babaniza, eşinize kotu sozler soyleyen, arkasindan konuşan insanlarin yuzune gulup iyi olmaya devam edebilen bir insan olabilirsiniz lakin normalde insanlar sevdigi, deger verdigi insanlar uzulunce, cani yaninca kendisine yapilmiş kadar üzülürler ve ona gore tepki gosterebilirler. Biz bagimsiz bireyleriz O'na ne yaparlarsa yapsinlar banane kendi sorunu kafasi da bana normal gelmiyor.

umudum58

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
922
667
Bu açıdan hiç düşünmedim.Ama yaşadığım olaylari göz önüne alınca sanırım kısas yapacak duruma gelmez.Son damlaydı küsme sebebimix
Valla canım bende öyle düşünüyordum. annesi elinden gelen ne varsa yaptı şu gün olmuş hala beni orda burda kötülüyormuş. eşim bunları kulaklarıylada duyuyor ama sanırım aile bizlerden daha ön planda oluyor

vaveyla__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
3.084
7.907
Bence konuya hic mudahil olmayin. Git diye ısrarda etmeyin oturup annesinide boyle soyle diye kotulemeyin. Emin olun barısacaklar. Sonsuza kadar gorüşmemezlik yapmayacaklar. siz ikna etsiniz gitse erkenden barışsa kimse ah gelinimiz oglumuzu bize gonderdi demeyecek hatta sizi siclayacaklar her sey onun yuzunden oldu diye.

Sessiz kalın bekleyin. esiniz elinde sonunda gitmek isteyecek i zaman gitm dersiniz olur biter.

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
12.989
51.790
O açıdan sorun yok.Bir insan ne yapabilir de bu kadar kötü görülür ben ne yapmış olabilirim diye sorguladım kendimi.

Sorun siz degilsiniz ki. Kimse sizi sevmek zorunda degil, ama aile ici de olsa herkes birbirine saygi gösterecek. Onlar sizi yönetemediklerinden, istedigi sekille sokamadiklarindan arkanizdan atip tutuyorlarsa bu tamamen onlarin acizliginden. Bizim toplumun en büyük sorunlarindan biri (bana göre) insanlarin birbirinin hayatina ve yasam alanina saygi duymamasi. Hep bir beklenti, hep bir degistirme ve yönetme cabasi. Niye? Kendileri cok mu hoslanir, biri gelip devamli hayatlarina müdahele etmeye calissa? Hic zannetmiyorum. Isin kötü tarafi: Su es ailesinden muzdarip kadinlar bile gün gelir kendi gelinlerine böyle davranmasi..kafa acaba "ben cektim/yaptim oda yapmak zorunda" mi bilmiyorum