evlilik ve erkekler

esraral

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
127
15
45
Evlendikten sonra eşleri değişen arkadaşlar var mı?Çok merak ediyorum.Benim eşim mutasyona uğradı,şaşırıp kalmaya devam ediyorum.O ince,hassas,kibar,nazik adam gitti.Yerine hoyrat,kaba,bencil adam geldi.Bu durum çok canımı sıkıyor anlayacağınız.Ve merak ediyorum bir tek benimki mi değişen?

Evt cnm benımkı de deĞıŞtı hemde Çok
ama olumlu yÖnden
hıÇ beklemedıĞım Şeylerı dÜŞÜndÜĞÜmden ıyı yapıyor Çok ıyı anlıyor benı saolsun tabı kÖtÜ yÖnlerıde var ama aĞırlık olarak ıyı yÖnden gelıŞtı benımkı

benimkide değişti ama iyi yönde
daha çok üstüme düşmeye başladı :dance:

Benimkinin ailesi kıymete bindi. Çıkarken, sözlüyken,nişanlıyken sürekli ailesinden özellikle babacığından şikayet eden adam gittiiiii....yerine başkası geldi.

aaaaaaaa:) ayıp ettin bak şimdi değişmekmi ah kardelim benim kocam çoooooook kabalaştı..bencil biri oldu...ne yapsam yaranamadığım adam oldu..bekarken yaptığım herşey güzeldi evlendikten sonra bişeyi doğru yapmayan biri oldum birebirden..
bir tek senin başında değil canım...en etkili yöntem ne mi
umursamamak umursanmadığınıda göstermek....film falan seyrederken nazik adam denk gelirse
ayyy ne nazikmişşş de..
bazende
şimdi nazik olursunuz evlenince kaba bişey olursunuz (film seyrederken ama :) tv ile konuş yani )
kız seni kandırıyor inanma sakın de...
üstlerine alınıyorlar

nekadarlık evlısınz nekadar zamanda degısıolarmışki
:sinifsinif:

aslında insanlar evlenmeden önce değişirler,evlenince ise özlerine dönerler... yani kimse değişmiyor aslında ,MASKE ler çıkarırılıyor...artık kendini kabullendirmiş ve amacına ulaşmış olmanın rahatlığı alışkanlığa dönüyor...

insanların -kadın,erkek ayırımı yapmadan söylüyorum bunu-doğasında vardır sahip olduklarını bir süre sonra kanıksaaya başlamak..
-düşlediğiniz bir otomobiliniz olur,ilk zamanlar onu hergün yıkar,tozunu alır,gözünüz gibi bakarsınız örneğin,ama bu asla sonsuza kadar sürmez.adamına göre bir süre sonra o otomobil çamurlar içerisindedir de kılınızı kıpırdatmazsınız:)
-çok istediğiniz bir iş vardır,diyelim öğretmen olmak istiyorsunuzdur,uğraşır didinirsiniz o mesleğe girmek için ,sonunda başarırsınız,ama aradan çok geçmez ,çalışma koşullarınızdan,müdürünüzden,maaşınızdan,ücretinizden yakınmaya başlarsınız.. bu da böyle birşey ...

Son düzenleme:
öncede asıl yüzlerini göstermiyorlar
sonradan ortaya çıkıyor
birde önceden aşkın gözü kör oluyor sonradan acılıyor
olay bu değişen yok anlıcanız
onblar hep öylede biz kör aşıklarız

3 yıllık evliyiz.Gerçi değişiklikler balayında başladı.Ama bu yıl zıvanadan çıktı.Valla eşi olumlu değişen arkadaşlara özendim.Maşallah!Allah nazardan saklasın.

Benimki kadar hızlı değişim gösteren yoktur..

Ewlendiğimizin ertesi sabahı mutasyona uğradı sanırım..Ne kadar da şaşırıp kalmıştım,şimdi ne yaparsa yapsın abes gelmio..Kendine de diyorum , sanki 20 yıllık ewliymişiz gibi diye..

Halbuki daha 1.5 yıl oldu

beraeber yaşamaya başladığında da değişmedi evlendiğimizdede değişmedi...
bazen kadınlar büyük hüsrana uğruyor çok üzülüyorum benim şansım beraber yaşarken ne olduğunu gördüm de şok yaşamamak oldu evlenince...

degisen listesindeyim.kibar nazik adam gitti.kaba bencil umursamaz adam geldi.olumden donup kaza gecirdigim gunden bu gune tanisdigim adam dan bile daha ince biri oldu .keklik cantada olunca rahatlikta basliyor misali ama keklik cantadan cikinca kiymete biniyor

herkes mutlaka değişime uğrar hayatın gerçeği bu
ama ben şanslı gruptayım
olumsuz bir değişiklik olmadı

Bence esin degismedi arkadasim....hep böyle bir adamdi..

Ayni cati altinda yasamadan zaten tam olarak bir insanin huyunu suyunu karekterini ögrenemezsin...evlenmeden önce gecirdigniz zamanda sadece cikolata tarafini gösterdi sana...bu herkes icin gecerli...

Biz kadinlarda böyle degilmiyiz....Nisanli iken sevgili iken saatlerce aynanin karsisinda süslenip püslenip deli divane asik oldugmuz adama giderken nasildik....evlendikten sonra nasiliz.?

Degisen karekterler degil, sadece iliskinin boyutu....evliligin getirdigi sorumluluk, maddi zorluklar ve ailevi sorunlarida yabana atmamak lazim....bunlarda malesef evliligi ve kisileri cok yipratiyor...

Bu erkekler enteresan varlikla birde derlerki " kadilar anlasilmaz" ama erkekler kadar karisik varlik yoktur bence:bbo: adamlar kendileriyle celisiyorlar surekli:umursamaz: , bana kalirsa erkeklerin icinde gorunmez bir kopleks var ve kendilerini daha kuvvetli, daha saygin , daha itibar sahibi, yani akliniza gelebilecek ne kadar dahalar varsa hepsinden mis gibi gostermeye calisiyorlar ama ellerine yuzlerine bulastiriyorlar:umursamaz: "kadinin fendi erkegi yendi" bunu unutuyorlar, kadinlar cok zeki varliklar bir kadin istedimi oyle statejiler yapiyorki adamin ruhu duymuyorzemuszemus ama hala kendini herseymis gibi hisediyor akannehir

Benim evlendigimde esim ilk gece hic tanimadigim bir adam olarak cikti karsima:sinifsinif: ve sen ne yaptin slinn dedim:sinifsinif: eyvah cok pisman olmustum adam o gece beni sevecegine mutlu olacagina beni mutlu yapacagina , bana nasil bir gelin olmam gerektigini ,ailesine nasil davranacagimi , neler yapacagimi, neler yapmiyacagimi, ailesini nasil mutlu yapacagim onlari anlatdi butun gece :gitme: , bu sekilde 4 ay surdu ustelik ben evlenince yurt disina esimin ailesinin yanina gelmistim ve hic kimsem yoktu ve cok genctim(16yas) ne yapacagimi ne yapmayacagimi hic bilmiyordum sadece beni sevsinler ,bana kotu davranmasinlar, beni iclerine alsinlar diye cabaliyordum ama esimden zerre kadar sevgi goremiyordum bana asik diye dusundugum adamdi bu :sinifsinif: ama cok sukur 4 ayin sonunda adamin ailesi zoruyla bana bunlari yaptigini abisi , annesi ona neler yapmasi gerektigini soylemisler oda onlari dinlemis ve bana kotu davranmis dusune biliyormusunuz mantigi :kızgın: Allahima cok sukur ozunde cok iyi bir insan oldugu icin bu degisim cok surmemisti ama bu erkekleri ben senelerdir anlamaya calisiyorum ama cozemedim eger cozen biri varsa bizede anlatsin canlarimmmmyerim seniben

Ehhh dereyi geçtikleri için doğal olarak değişiyorlar.
Değişmeyenini görmedim şimdiye kadar.
Hepsi evlendikten sonra klasik birer hödük oluyorlar.

değişmeyen tek şey değişimdir:)
değişiyorlar evet iyi kötü karma bizimki...ama ben de değişiyorum anında o yüzden onun değişimi kısa sürüyor..

X