Evlilik ve Soru İşaretleri

Bana diş bilemeye başlayacağına şuan hiç inanamıyorum ama tecrübeli olan sizlersiniz belki de öyle olacak. Her zaman büyüklerimin sözüne kulak asarım yaşanmışlık vardır arkasında. Teşekkürler yanıtınız için
18 yıllık evli olan biri olarak diyorum ki asla inanmıyorum deme.
Hayat neler neler gösterecek.
Ayrıca açık öğretimden de bitirebilirdi.
Yeter ki istesin.
Yapmamış şimdiye kadar.

18 yıllık evli olan biri olarak diyorum ki asla inanmıyorum deme.
Hayat neler neler gösterecek.
Ayrıca açık öğretimden de bitirebilirdi.
Yeter ki istesin.
Yapmamış şimdiye kadar.
Biz tanıştıktan sonra bana söylemeden üniversite sınavına girmiş kazanmış, online olduğu için 1. sınıfı bitirmiş. Sonra yüz yüze eğitim başlayınca işini bırakıp gidememiş. Tabii bunları bana aslında üniversite mezunu olmadığını söylerken anlattı. Kontrol ettim gerçekten de öyle olmuş. Açıktan yazılacağına söz verdi. Bakalım süreç ne gösterecek.

Kafası çalışan biriyse o paraları kazanır önemli olan senin vizyonunda biri mi? Şimdi bilmem kaç tane mühendisi asgari ücretle çalıştıran ilkokul mezunu adamlar var Türkiye’de belli başlı okullardan mezun olmayanlar bence üniversite okumuş olmuyor. Ama bazı şeyler kökten gelir ve zor değişir istediğin sıcak kayınpeder kayınvalide sen evlendikten sonra da boşanabilir ona takılma. Yaşın küçük zaten evlilik hiç düşünmede ki bence bu kişiyle evlenmezsin. Sevgilinin hayallerine bak seninle paralelse evlenme ama ilişkine devam et. ( eğitim durumunu utandığı için yalan. Söyleyen insan bunun için çabalar zaten şartları zorlar diye düşünüyorum)
24 yaş aslında yaşıtlarının yeni mezun olup iş aradıkları , birçok lisans mezununun da iş bulamadığı bir yaş. Erken çalışmak ile belki de doğru yaptı. Yada lisans mezunu olsa daha iyi yerlere gelebilirdi bilmiyorum. Şuan asgarinin 10 bin üstü kazanıyor. Hiç umut yok değil yani ama yalan söylemesi üzdü beni. Sonuç olarak dün gece konuştuk ve her şey rayına girene kadar bekleme kararı aldık. Erken davranıp pişman olmaktan iyidir.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Aileme doğruyu söyleyemedim çünkü gerçeği ben de ilişkimizin 3. yılında öğrendim. Şuanda staj yapıyorum ve yazılım sektöründeyim. Tamamen düzenli bir kazancım olana kadar evlenmeyi düşünmüyorum. Fakat evliliğe doğru giden bir ilişki olduğu için burada konu açıp büyüklerime danışmak istedim. Dediğiniz gibi her hareketi gözlemliyorum fakat tık yok maddi ve manevi sorunlara rağmen kendini iyi yetiştirmiş diyebilirim. Tabii bu görünen kısmı ilerde ne olur bilemiyorum
Konuda yazdığın şeyleri düşünmekte çok çok haklısın. Ama bunlardan da önce asıl sorun sevgilinin eğitim konusunda yalan söylemesi ve bunu ilişkinizin 3. yılında öğrenmiş olman.

Ben bana bu konuda yalan söyleyen birinin başka konularda da yakan söylediğini düşünürdüm ve güvenim kirilirdi açıkçası. Hatta büyük ihtimalle ilişkiyi bitirirdim.

Konuda yazdığın şeyleri düşünmekte çok çok haklısın. Ama bunlardan da önce asıl sorun sevgilinin eğitim konusunda yalan söylemesi ve bunu ilişkinizin 3. yılında öğrenmiş olman.

Ben bana bu konuda yalan söyleyen birinin başka konularda da yakan söylediğini düşünürdüm ve güvenim kirilirdi açıkçası. Hatta büyük ihtimalle ilişkiyi bitirirdim.
Çok katıyım başka hatalarını yakalasam direkt ayrılırım. Yalancı biri olarak değil travmalarını görmeye çalıştım sanırım bundan affedebildim emeği çok üzerimde. Bazen ailemin bile arkamda durmadığı zamanlarda hep yanımdaydı çok güzel bir bağ var aramızda. Umarım bir daha hiç utandırmaz beni

İstediklerini almaya alışkın biri alamadığında aşk biter. Karşı taraf onu size vermediğinde ondaki de biter. Sonra yalanlar (-ki zaten baştan başlamış) , şiddet, yetememenin verdiği eziklik dolayısıyla aldatma ve kapanış.

22 yaşında gözü aşktan kör olmamış biri olmanız şu devirde mucize 🫣

Bence yol yakınken gerisi malum 🤷

X