Evlilikk

Geldiğimiz nokta çok tuhaf evet inanasım gelmiyor ikimizde çok seviyorduk güya ben seviyorum ondan emininde oda sevse arardı
Beklentilerin cok diye cocuk geri tutuyorsa kendisini. Malesef bizim insanlarimiz evliligin maddi durumunu erkege yuklemisler.
Sevgiline deseydin: beraber calisip beraber sade bir dugun yapariz. Evliligimizde beraber calisir beraber hayatimizi yasariz.
Ozaman ne olurdu sence?

Beklentilerin cok diye cocuk geri tutuyorsa kendisini. Malesef bizim insanlarimiz evliligin maddi durumunu erkege yuklemisler.
Sevgiline deseydin: beraber calisip beraber sade bir dugun yapariz. Evliligimizde beraber calisir beraber hayatimizi yasariz.
Ozaman ne olurdu sence?
Az önce bende bunu düşündüm aklımı okudun.ne cevap vereceğini kestiremiyorum belki de evliliği istemeyen kendisi

Ozaman ne olurdu sence?
Whatsap durumuna şuna yazmış;insan bir defa birine geç kalır ve bir daha kimse için acele etmez

Ben de bunu yazacaktım.

Konu sahibesi başından evlilik geçen biri, mutluluğun paraydı altındı eltiydi şuydu buydudan geçmediğini anlamıştır diye düşünüyorum. Konu sahibesi lakin hala erkek tarafı altın yapmalı diyor, yani başından evlilik geçmiş biri toplumun dayattığı bu ilkel düşünceye kapılmamalı diyorum. Evlenen kadınlar insan, satılık mal değil karşı taraf ederleri kadar para getirsin. Altın için kredi çekmek kusura bakmasın okuyanlar lütfen ayrıca aptallık... Düğünde takıp kocakarıları memnun etmek için dertsiz başına dert alıp kredi çekmek aptallık ciddi şekilde. Toplumun insanları finansal kararları üstünden bu kadar etki sahibi olması saçma ve çok şaşırtıcı.

Konuya geleyim konu sahibesi önce siz kendinizi boşanmış, 2.el kadın olarak görmeyi bırakın. Adamların gerçekten parası yok belki, belki diğer gelin gitti kredi çekti. Ama siz ben 2.elim diye düşünürseniz, yaptıkları her şeyi sizi horlamalarına yorarsınız. Önce kendinize saygınız olsun. neden hep bu cümleyi yazıyorum bugünlerde :KK51: Altındı, eltiydi, görümceydi gibi saçma hesapları da bırakın yaşınız 39 yazmışlar dedikodu haste peşinde koşmak yerine kendi hayatınıza odaklanın derim. Adamı cidden seviyorsanız evlenin ailesi de ne halt yerse yiyin umursamayın. Altın vermezlerse de vermesinler muhtaç değilsiniz ya. Mutluluklar dilerim.
Altin bana yeni nesil başlık parasi gibi geliyo, hele gorumceye yaptilar, bana niye yapilmadi muhabbeti gercek bir utanc vesilesi bana gore, herkes kendi ilişkisine evliligine odaklanmali, hele belli yasta birilerinden sunu bunu bekleyip evlenmek hepten fiyasko, kac yasina gelmis insanlar, maddi gucun neye yetiyosa onu yap.

Ben sizi hatırlıyorum hatta bana çok yardımlarınız olmuştu psikolojik olarak ☺️
Konuyla ilgili yorumuma gelecek olursam olmaz ablacım bu adamdan. Söylediklerinin arkasında durmaz. Zaten 15 gün konuşmamak aslında sonucu vermiş ama yine de medeni olarak konuşup bitirmekte fayda var.

Ben sizi hatırlıyorum hatta bana çok yardımlarınız olmuştu psikolojik olarak ☺️
Konuyla ilgili yorumuma gelecek olursam olmaz ablacım bu adamdan. Söylediklerinin arkasında durmaz. Zaten 15 gün konuşmamak aslında sonucu vermiş ama yine de medeni olarak konuşup bitirmekte fayda var.
O aramıyor bende aramadım.demek ki ayrıldık

ya bana 34 yasinda halimle 32 yasindaki erkekler cocuk gibi geliyor. Siz 39sunuz. Evet yas farki onemli degil de erkeklerin olgunlasma yasi 40lara falan cikti sanirim. Biraz daha mi dusunseniz acaba? Barisirsiniz yine de ilk isteginiz evlilik olmasin. Biraz gozlemleyin. Zaten bu her seyi mukemmel olayi bana pek inandirici gelmiyor artik. Olamaz yani hicbirimiz mukemmel olamayiz. Siz bence cok tanimiyorsunuz gibi.

Tek bildiğim bir erkek istiyorsa vazgeçmez. 15 gündür ses seda yoksa, sessizliğe bürünmüşse o adamdan fayda gelmez. Bulunmaz hint kumaşı değil. Zaten sizin evde oturulacakmis. Krediyi de siz odeyecekmissiniz. Buna rağmen kendini naza çekiyorsa üstüne para mı istiyor tobe tobe, bulunmaz hint kumaşı mı, bırakın Allah aşkına.

Yani sizin evinize eşya almak için siz kredi çekeceksiniz bu arada eltinize herşey yapılırken size yapılmayacak, oyalanacaksınız. Bu sırada kredi daha çekemeyecek kayıt dışı çalışan mükemmel sevgiliniz evlendikten sonra beni kovdular trendy ben evde oturayım derse ne olacak? Ben şu an çalışmadığım halde geçmiş sigortalarıma dayanarak 65bin tl kredi çekebiliyorum 34 yaşında. Eş adayınız ne yapmış bugüne kadar? Bir de üstüne mezhep farkı var. Hiç mantıklı gelmiyor bana bu iş. Başına iş alacaksın gibi geliyor. İlk baştan senle evlenmek istemesi çok aşk gibi gelmiyor bana kusura bakmayın.

Ben net olmayan şeyleri sevmem mesela yani bu konuda gurur da yapmam arar çatır çatır içimden ne geçiyorsa hakkında ne düşünüyorsam söylerim. En azından sonrasında bu belirsizlik beni rahatsız etmez
Ben aslında sürüncemede bıraktım suç bende.evliliğe hazır olunca gel şimdilik görüşmeyelim dedim.ama aradan aylar geçince gelirsen seni istermiyim orasını bilmiyorum dedim.ayrılalım desem onu da kabul ederdi muhtemelen o yüzden ayrıldık sayıyorum

Sadece bir tarih istedim mesela bir sene sonra gibi belirsizlik olması canımı sıktı.benim evim var benim evimde otururuz dedim sadece yatak odası yemek odası yenilecekti bu kadar dügünde istemedim
Bir tek ilk mesajınızı ve bunu okudum sadece. Bence mesele para değil de siz çok uyanık ve beleşçi bir adamla birlikte gibisiniz geldi. Ev hazır, eksik 1,2 mobilya var. E madem istiyorsunuz göstermelik 2 bilezik bile takılsa yeter. Bir insan diğerine de bu kadar yıkılmaz. 1 sene bekleyelim kredi çekeyim ya da para biriktireyim demek de bu kadar zor olmamalı. Resmen kapak atıyor. İnsanda azıcık gurur olur elini taşın altına koyar.

Bir tek ilk mesajınızı ve bunu okudum sadece. Bence mesele para değil de siz çok uyanık ve beleşçi bir adamla birlikte gibisiniz geldi. Ev hazır, eksik 1,2 mobilya var. E madem istiyorsunuz göstermelik 2 bilezik bile takılsa yeter. Bir insan diğerine de bu kadar yıkılmaz. 1 sene bekleyelim kredi çekeyim ya da para biriktireyim demek de bu kadar zor olmamalı. Resmen kapak atıyor. İnsanda azıcık gurur olur elini taşın altına koyar.
Haklısın bende aynı düşüncedeyim.Alışkanlık sevgi oluşturup bu hale getirmesi resmen dayatma.önce ümit verip sonra geri çekilmesi seviyor nasıl olsa irade gösteremez demek.madem durumun yoktu işi niye bu noktaya getirdin.bitir boşver ayrıl bunları bende biliyorum doğru olan bu zaten. ben kendi halimde yaşıyordum şimdi unutmak için mücadele verip acı çekiyorum

X