Evlilikte iletişim sorunu

Böyle mi görünüyor , böyle mi oluyor acaba sessiz ayrılıklar bilmiyorum ya. Ben her zaman eşime bana dürüst ol derim , bende soğuyup beni sevmeyebilirsin , yeterki benim gururumla onurumla oynama derim. Kimse vazgeçilmez değil ki. Teşekkür ederim. İlgimi odak noktamı eşimden alıp kendime hakettiği yere verme zamanı çoktan gelmiş

Aynen ole giyinin suslenin çocuğunuzu alın gezmeye gidin .. Kuaföre gidin saçınızı yaptırın madem çalışan bir bayansınız . önce kendimiz icin yasamasini bilmeliyiz..

Ben tam tersi olduğum için eşim şikayet ediyor. Giyinip süslenip işe gidiyormuşum. Ona fikrini sormuyormuşum. Kadınlık yapmıyormuşum. Onun gözünün içine bakıp her istediğini yapacakmışım. Yok yeaaa dedim. Sanki öyle yapanlara kıymet veriliyor mu verilmiyor.
Benim felsefem bu. Evde gülüp eğlenemediğim sürekli hizmet bekleyen biri varsa ben de onu görmezden geliyorum bazen. Kendi kendime mutlu olup onu sinir ediyorum

kendime değer veremiyorum , birşey yakıştıramıyorum , en son kuaföre ne zaman gittim hatırlamıyorum . 33 yaşındayım çalışan bir anneyim inanın koca yaz bir kere siyah bir elbisemi giyip işe gittim sadece bir kot bir tişört spor ayakkabı ile gidip geliyorum. İçimden gelmiyor. Güzel olmuş , yakışmış hoş görünüyorsun kelimelerini duymuyorum bile.
bu akşam yine böyle bir konuşamamazlık yaşadık , adliyeye gidebilirsin , çok istiyorsun gitmeyi dedi. Son iki haftadır olduğu gibi iki yabancı gibi evin içerisindeyiz.

Ben burdaki cümlelerin kilit cümleler olduğunu düşünüyorum. Eşinize dert yanmayı onu muhatap almayı bırakın. Öncelikle kuaför e gidin. Süslenip püslenin. Cinsel problemler varsa bir süre kendiniz idare edin, yani kendiniz görün işinizi. Eşinize annelik ebeveynlik ediyorsunuz. İlk önce kadınlığınızın yeniden farkına varıp çizginizi çekin.
BEN MUTLU DEĞİLİM SENİNLE. ŞU ŞU ŞUNLARI YAPMADIĞIN SÜRECE BU EVLİLİK ÇOCUK DA OLSA DEVAM ETMEYECEK
diyerek resti çekin. ama önce 1 ay filan onunla hiç ilginmeyip kendi sefanıza güzelliğinize çocuğunuza odaklanın. Sanki ondan bağımsız bir hayatta daha mutlu olursunuz gibi bu hissi karşı tarafa bir güzel vermeniz lazım.
Götüne tekme çakılacağını anlasın ve sizi garanti göremesin bundan sonra.
Çocuklar küser, yetişkinler küsmez. Karı koca arasında cinsellik, romantizm yoksa evlilik yürümez.
Benimki yürümedi.
Size tavsiyem evlilikte romantizm ve erotizm üzerine, eşlerin birbirine ebeveynlik yapmasının ne kadar zararlı olduğu, kadının erkeğin peşinden koşmaması gerektiği üzerine videoları bulunan çok değerli bir psikolog var. Kızı da psikolog. Sitede isim vermek filan yasak mı bilmiyorum ama yukarıda yazdığım şeyleri onların videolarından öğrendim. isterseniz bu süreçte hepsini her akşam bir iki tane izleyin ve inanın bana nerelerde yanlış yaptığınızı anlayacaksınız.
Mutluluklar

Neden eşinizin hayattan soğuduğunu düşünüyorsunuz ?

Kendi ailesiyle problemi var mı eşinizin?

Esiniz ilwtisim neden kurmak istemiyor sordunuz mu? Neden caba gostermiyor? Bu evliligi cocuk var diye mi surduruyor? Ya da evlilik umurunda degil de onun tek derdi karni doysun, camasirlari yikansin mi?
Hadi o boyle biri, o inzivaya cekildi diye siz neden hayattan baginizi kopariyorsunuz ki? Gezin tozun yiyin icin giyinin suslenin puslenin. Onun ruhunuzu yaşlandirmasina izin vermeyin. Cevrenizi genisletin, sosyallesin. Kilo verin, spor yapin. Kitap okuyun, film izleyin, makyaj yapin, saciniza yeni sekil verin varsin o farketmesin. Bunlari kendiniz icin yapin. Hayatla baginizi koparmayin. Bu adam hayata sizinle eslik mi etmek istemiyor? Eger oyleyse onu zorla tutmadiginizi soyleyin.

Baya iletişim sorununuz var acaba sorunlarınızı aktarirken daha farklı bir sekilde mi konussaniz çünkü erkekler en ufak şeyi hesap soruluyormus gibi algılıyor.Ayni evi paylasan iki kisi olmuşsunuz bu şekilde devam etmeniz zor.Evlilik terapisine gidebilirsiniz

Merhaba , yazdıklarınız benim için çok değerli .bana özel mesajda yazabilir misiniz psikoloğun ismini. Çok teşekkür ediyorum
Neden eşinizin hayattan soğuduğunu düşünüyorsunuz ?
Kendisi bunj söylüyor zaten böyle bir şehirde böyle bir işte böyle gürültülü sanayi tipi bir şehirde yaşamak istemiyor , o kadar çok istemiyordu ki ben bile artık hadi toplayalım eşyaları gidelim deydim sonradan. Yeter artık ya hayalin için bir adım at cesaret göster yoksa mevcut düzenimizde mutsuzluğun içerisinde yaşatma bizide kendinide demiştim .
Kendi ailesiyle problemi var mı eşinizin?
Annesinin vefatından sonra geride kalanlar sağlıklı düşünemeyip farklı hal ve hareketler içinde bulundular iletişim tabii ki kesilmedi ama eskisi gibide olamadılar
ona göre herşey normal ki , olması gereken bir çekirdek Türk ailesi. Böyle gördüğü için etrafında bşzimde böyle olmamız çok normal geliyor ona.
benim kendime dönmen lazım gerek hatta geçmiş bile. Sonrasında konuşma yapacağım bakalım ne ne kadar etkili olacak. Teşekkür ederim

Geçen akşam bu konuyu açmadan söylemiştim evlilik terapistine gitmeyi ama kabul etmedi kendisi . Kendimide tartıyorum yanlış zamanda mı yanlış kelimelerle mi konuştum ama karşında öyle bir hal alıyor ki tamam ben başedemiyorum seninle keşke kocaman bir ayna tutsamda görsen kendini belki o zaman beni anlarsın diye .
çok teşekkür ediyorum . Hepiniz tek tek benim kendimin farkıma varmamı sağladınız , çok sağ olun

Siz kendinize kiymet vermiyorsunuz ki.

Esinden deger görmek ister insan elbette, bu iliski yurumuyor demekte haklisiniz. Ama kocam iltifat etmiyor diye ne giyimimden ne bakimindan vazgecmem. Kendimi baskasindan etkilenip salamam.
Kocayi bosasam da benim hayatim devam edecek, kocam ölse de benim hayatim devam edecek. Siz önce kendiniz dimdik olun. Sonra bu adamla olmuyor derseniz ayirirsiniz yollari

Konu sahibi merhaba

Konunuzu üzülerek okudum.

Size tavsiyem Beyhan Budak videoları dinlemeniz.Dogru yolu bulmanıza çok yardımcı olacak.Ben iki ay boyunca dinledim.Baya iyi geldi.

İhtiyacınız olan konulardan seçip dinleme yapabilirsiniz.

Daha önce bende burda duymuştum adını.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…