Evlilikte İlk Gece

Valla bunca senedir sevisirim, hic oncesinde araştırmak aklima gelmemisti, tez mi yazcam sankim

ben anladım konu sahibini. buradaki üslubuna da bakınca çok mükemmelliyetçi biri bence ve asla hata istemediği için teoriyi çok iyi öğrenmek istiyor.
zehir gibi olan teoride pratikte %99 sallanır genelde ama neyse.

Yıllar önce bu forumdan neden soğuduğum aklıma geldi.
Ama artık eskisinden de beter olmuş burası.
Şurada beni linçleyenler eminim başka yerlerde kadın dayanışması vs diye nutuk atıyorlardır.
2-3 kişiden cevabımı aldım ben.
Konu kapanırsa sevinirim.
Yada arkadaşlar eğlenmeye devam etsin:))

TERCİH diye bir şey işte.
İşte diyoruz ki, bu işin kitabını yazmayacaksan, bu kadar araştırma. Sonra gram zevk alamazsın. İlk cinsel deneyimi ilk gece yaşamak bile alacagınız zevki fazlasıyla düşürüyor. Ne kadar hazırlık, o kadar az zevk. Ne kadar ani gelişim, o kadar fazla zevk. 🙆

daha once jinekolojik muayene olmadiysaniz olmanizi tavsiye ederim, ornegin ben ilk iliskimde direkt dalmistim ve hala da hatirlamak istemem cok agriliydi, fazla kanamam olmustu vs. daha sonra tabi jinekologa gittim, tanidigim da biriydi, keske daha once gelseydin en azindan bilgi alirdin, gerekirse egzersiz yapardin demisti.

sonrasinda duzeldim tabi ama o zaman daha kucuktum de yani ve hic aklima gelmemisti, siz ne guzel akil etmissiniz oncesinde arastirmayi, bence kesinlikle jinekologa gidin. imkan yoksa youtubeda onerilen videolari izlersiniz.

Korkum yok. Ama bununla ilgili öğrenebileceğim içerikler varsa onları merak etmiştim.
öğrenirsiniz elbet bir şeyler ama iş pratiğe geçince aynı olmaz, bu kadar takılı kalmayın. önemli olan korunma yöntemlerini falan öğrenmeniz, size en uygun olanı doktor önerir zaten. sizin şuan öğreneceğiniz şeyler çok havada kalabilir. partnerinizle birlikte keşfetmeniz lazım bazı şeyleri. yakınlaşma düzeyiniz nasıl, bazı tahminleriniz vardır elbet. teorik kısmını kafamda bitireyim sahada da pratiği hallederim olmaz sekste, çok kasmayın bence.

Korkum yok. Ama bununla ilgili öğrenebileceğim içerikler varsa onları merak etmiştim.
Mesela ben kendimden örnek vereyim ilk iliski de afersin içeri girdikten sonra ileri geri yapmadık o an hafif ağrım olmuştu orda bıraktık eşim zorlamak istemedi hafif lekeli şekilde kanamam oldu 3 gün sonra ki ilişkim daha ağrısız olmuştu

ayy neler yazmışsınız öylee :) ben gerçekten öncenizi merak ettim ön sevişme hiç yaşamadıysanız gerçekten ilk geceyi düşünmekte haklısınız...İlişkinizin süresi de bu noktada çok önemli...2-3 sene birliktelikte hiç ileriye gitmeyen çiftlerde ilişkiye girememe özellikle erkektee büyük problem çıkıyor kadında da vajinusmus vs. olabiliyor bu tarz şeylerden korkunuz varsa ön araştırma yapmakta haklısınız diye düsünüyorum...

+Kayganlaştırıcıya bence gerek olmaz ön sevişme yaşanıyorsa oral seks denen bir şey var :)

Herkese merhaba,

Uzun süredir Kadınlar kulübüne üyeyim. Baya uzun zamandır aktif olamamıştım.
Şimdi konuya gelirsem haziran ayında evleneceğim.
İlk ilişkim olacak.
Sorum şu ki evlenmeden önce bu konuda araştırmalar yaptıysanız nerelerden faydalandınız?
Faydalandığınız doktor içerikleri vs nelerdir?
Youtube vs gibi platformlardan izlediğiniz faydalı olan içerikler vs var mıydı?
Şimdien teşekkürler :KK200:
İlk gece için neden doktora ihtiyacınız var? Bir rahatsızlık ya da başka bir şeyimiz mi var?

Seksologlar vs boşuna var o zaman herhalde. Bunu araştıran da ilk benim sanırım. Herkes bodoslama dalıyor oluyor.
Hayatımda hiç seksolog tanımadım, görmedim, dinlemedim. Nasıl bir eğitimleri var bilmiyorum. Şahane bir jinekoloğum var ama aklıma takılan bir şey olursa sorarım. İlk ilişkim de sevgilimle oynaşırken hadi sevişelim bari diyerek oldu. Çok da güzel oldu, pıt diye 😉

Hayatımda hiç seksolog tanımadım, görmedim, dinlemedim. Nasıl bir eğitimleri var bilmiyorum. Şahane bir jinekoloğum var ama aklıma takılan bir şey olursa sorarım. İlk ilişkim de sevgilimle oynaşırken hadi sevişelim bari diyerek oldu. Çok da güzel oldu, pıt diye 😉
Iyk anatomisiz, manatomisiz kuru kuru seksologsuz.

Okul muduru sinifa girince dagilan ogrenciler gibi oldu.
Esim ve ben bazi hassasiyetleri olan insanlar oldugumuzdan bizim zamanimizda video vs yoktu o bi kitap evlilik ve cinsellik ilmihali gibi bir ismi vardi okumustu altini cizerek, sonrasinda ben de okudum.
Partnerle uyum, anlasma, iletisim cok onemli siz dur, yavas dediginizde empatisi yuksekse endiselenecek bi durum olmaz.
on sevisme kesinlikle olmali, yeterince hazir olursaniz zevk alir, aci duymazsiniz.

X