Evlilikte yaş farkı

Sorun şu ki bu her yaşta böyle olacak. Yani insan bu, elbet yaşlandıkça yeni şeyler tecrübe edecek. 60 yaşına gelse dahi 50 yaşında küçük olduğunu düşünecek.

Sanırım anlamadınız ne anlatmak istediğimi. Elbette ki her yaş tecrübe ama özellikle 25 yaş altı dönem insanın karakterinin en çok şekillendiği artık bir şeylerin yavaş yavaş oturmaya başladığı dönemdir. 18-20 yaş arasındaki 2 sene farkla 33-35 arasındaki 2 sene fark aynı olmuyor. 23 yaş olarak baz aldığımızda büyük bir yaş değil. Her yaşta insan kendini büyük hisseder sizin şu an ben kendime küçük gelmiyorum demeniz gibi ama küçüksünüz.

33 yaşındayım 29 umda evlendim. 20-25 yaş arası beğendiğim erkeklerin hiçbirisi bana göre değilmiş 😂İyi ki o yaşa kadar beklemişim

Gerçekten o kadar çok duyuyorum ki bu sözü. Lise bittiği gibi evlenen arkadaşlarımdan çocuğu olmayanlar hep maksimum 3 senede boşandı. Normal ama istekler, beğeniler değişiyor. Yapmak isteyip yapamadıkların içinde kalıyor. Lisede ölüp bittiğim bir çocuk vardı platonik aşıktım o da beni beğense belki o gözü karalıkla evlenicem diye tutturabilirdim. Üniversitede son sınıftayken bir kere görüştük denk geldi dedim ben neyini, nasıl beğenmişim. Allah’ım beni hangi ateşlerin içinden aldın 😅

Bana göre bir kurali yok evliligin asiri uç durumlar disinda. Mesela 15-20 yaş fark gibi, gerci o farkla bile mutluyum diyenler cikiyor az da olsa, bana gore degil ama
imkansizz degil yani.

Evlilikteki uyumsuzluk yaşla değil beklentilerle alakali bence.
Şu yaşta evlenilir, yaş farki da tam şu kadar olabilir diye bisey yok. Herkes kendi şartlarinda, kendi zamanini yaşar. Butun dunya ayni yaşlarda ayni kafada ve ayni şeyleri yapiyor olamayiz herkes kendini dogru kabul etse de. 😁

Ancak çok tanimadan kaptirip evlenmese iyi olur. Yaş maş hikaye, çok iyi tanisin yeter ki.

Eşimin pek umursamadigi ama benim çoook sevdigim film serisinin studyo turu için ulke degistirmek istedigimde ne işimiz var demedi mesela eşim. Biz motosikletle gunu birlik şehir degistirebilen insanlardik (pandemiden once)
Aramizda 8 yaş var, 12 yaş olsaydi yine eşimle evlenirdim bisey degismezdi. Ruh meselesi bunlar. Eşim sadece plan yapmayi sevmez herseyi ben ayarlarim 😂

Son düzenleme:
Merhaba ben 98 eşim 84lü 1.5 yılı geçti ve binlerce şükür çok çook güzel bir evliliğim var ilk başlarda zor oldu elbette çünkü o kadar zaman bekar hayatı ve aileye olan bağı zamanla konuşarak aştık her şeyi karakter meselesi umarım ablanız da çok mutlu olur ♥️😌

Akademisyenmiş müstakbel enişteniz yani 35 yaşında akademisyen adamın 23 yaşında kızla görücü usulü evlenecek olması fecaat benim için. Ablanıza kızamıyorum hani gözü açılmamış derler ya ne kendini tanıyor ne hayatı tozpembe bakması çok doğal. Sorun olmaması imkansız bakmayın erkek geç olgunlaşır masallarına 12 yaş jenerasyon farkı demek. Her anlamda sorun olur ama ablanız yaşayarak görecek gibi. Siz
müdahil olmayın. Ablanız da hepimizi şaşırtır mutlu olur inşallah.

Eşimle aramızda 13 yaş var. 24/37 yaşlarımızda evlendik. Hatta tanıştığımızda 20 yaşındaydım. 7yıllık ilişkimiz, 2,5yıldır evliyiz. Ben bu yaş farkından genel olarak memnunum. Tabii ki olumsuz yönleri de var ama bu evleneceğimiz herhangi bir için de geçerli olabilecek bişey. Olumlu/olumsuz yönler.

Öncelikle Hayırlı Ramazanlar..

Konu ablam. Ablam evlilik yolunda ilerliyor isteme oldu verildi söz oldu. Daha nişan olmadı. Ramazan sonu olacak galiba.
Ablam 98 li enişte bey 86 lı yaş farkı çok fazla. Kuşak farklı. Yani evlilikte sorun olurmu.. Ablam için endişeliyim. Yani anlaşmak tabiki en önemli olan ama insanın aklı kalıyor.. (Ablam 23 enişte 35)
Daha belki 1 aydır konuşuyor ablam bir arkadaşı vasıtası ile geldiler istediler bi nevi görücü usulü.. Ama ablam mesajlaşıyor konuşuyor gelip gidiyor oğlan falan.
Şuanlık ablam için herşey toz pembe. Anlaşıyor onun için herşey hoş. Ama ileride anlaşmazlıklar olursa diye endişeliyim..

Bu arada zorla bir evlilik değil görücü dedim de zaten ailem olumsuz bakarken ablam kendisi olumlu baktı. Yani son söz hep ablamdaydı..

Son olarak mesajlarını gördüm geçende ablamın. Okumak istemedim hemen çıktım ama bi kaç kelime gördüm bayağı kaç yıllık sevgili modunda konuşmalar. Ablam daha önce hiç sevgili yapmadı ve her isteyene hayır dedi.. Şimdi kendini kaptırdığını düşünüyorum. Herşey ona toz pembe. İlk kez yaşadığı için böyle şeyler hevesleniyor. Kaç defa dedim abla yaşı büyük.. Olsun ben olumluyum diyor 🤷🏻‍♀️ailemde dedi ama ablam istiyor. Yani bizde artık karışmıyoruz. Bazı şeyler kader çünkü önüne geçilemez. Tek duam mutlu olması. 🥀

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
Sen karışma derim iyi de konuşsan kötüde konuşsan anlamaz şu an sen kötü olursun

Ablanız ile aynı yaştayım. Kendimden 12 yaş büyük biri ile evlenmeyi bırakın, bu yaşta evlilik düşünmek saçma.
Zaten 1.5 senedir evdeyiz. Gezme tozma yok. Koronanın biteceği de yok :KK43:
Gezip tozmadan, gençliğin tadını çıkarmadan evlilik düşünülmemeli bence.

Sevgili meslektaşım, bu sitede 35 yaş altı küçük kabul ediliyor maalesef 😅 Benim de her seferinde garibime gidiyor 😅
Yaşıtlarım ikinci çocuğa hamile 🤭 evlenme arifesinde olan en az 3 yaşıtım var çevremde. Gerçekten ilginç bir kitlesel önyargı bu.

Yaşıtlarım ikinci çocuğa hamile 🤭 evlenme arifesinde olan en az 3 yaşıtım var çevremde. Gerçekten ilginç bir kitlesel önyargı bu.

Mesela benim de çevrem tam tersi. Evet 23 yaşımda paramı kazanıyordum arkadaşlarım sa benim gibiydi ama evlenen hiç görmedim gerçekten belki tek tük okumayan çalışmayan görmüşümdür. 33 yaşımdayım. İlk gebeliğim. Lise arkadaşlarımdan ilk kez çocuğu olacak benim. çevreden çevreye değişiyor demek ki.

ben 2006 da yani bundan 15 yıl önce

26 yaşında evlendim

adliye ve avukat çevremden düğün davetiyesi verdiğim nerede ise herkes çok erken evlendiğimi söyledi

30 yaşında anne oldum buna da erken diyenler vardı

arkadaşlarımın bir çoğu 30 civarı hatta üstü evlendi 35 civarı anne oldu

biz gençken 20-25 marjında kızlardan evlenenler okumamış olanlardı

okumuş işi gücü olanlar bir süre sonra evlenirdi

benim gibi üniversiteden kalan sevgilisi ile evlenenlerde dahi 25 altı evlenen düşündüm düşündüm bulamadım

ama ben de bu sitede gördüm 22 üstünde kendini asla evlenemeyecek hisseden kızları

bu arada ben 26 yaşında iken bekar iki görümcem vardı

29 yaşında olan görümceme herkes evlenemez, geç kaldı vs demişti

evet o hala bekar ve 44 yaşında, ablası 37 yaşında evlendi ama

Konu ablam. Ablam evlilik yolunda ilerliyor isteme oldu verildi söz oldu. Daha nişan olmadı. Ramazan sonu olacak galiba.
Ablam 98 li enişte bey 86 lı yaş farkı çok fazla. Kuşak farklı. Yani evlilikte sorun olurmu.. Ablam için endişeliyim. Yani anlaşmak tabiki en önemli olan ama insanın aklı kalıyor.. (Ablam 23 enişte 35)
Daha belki 1 aydır konuşuyor ablam bir arkadaşı vasıtası ile geldiler istediler bi nevi görücü usulü.. Ama ablam mesajlaşıyor konuşuyor gelip gidiyor oğlan falan.
Şuanlık ablam için herşey toz pembe. Anlaşıyor onun için herşey hoş. Ama ileride anlaşmazlıklar olursa diye endişeliyim..

Bu arada zorla bir evlilik değil görücü dedim de zaten ailem olumsuz bakarken ablam kendisi olumlu baktı. Yani son söz hep ablamdaydı..

Son olarak mesajlarını gördüm geçende ablamın. Okumak istemedim hemen çıktım ama bi kaç kelime gördüm bayağı kaç yıllık sevgili modunda konuşmalar. Ablam daha önce hiç sevgili yapmadı ve her isteyene hayır dedi.. Şimdi kendini kaptırdığını düşünüyorum. Herşey ona toz pembe. İlk kez yaşadığı için böyle şeyler hevesleniyor. Kaç defa dedim abla yaşı büyük.. Olsun ben olumluyum diyor 🤷🏻‍♀️ailemde dedi ama ablam istiyor. Yani bizde artık karışmıyoruz. Bazı şeyler kader çünkü önüne geçilemez. Tek duam mutlu olması. 🥀

Benim eşimle de aramda 12 yaş var. Ablan mutluysa onun adına sizde mutlu olun.

Mesela benim de çevrem tam tersi. Evet 23 yaşımda paramı kazanıyordum arkadaşlarım sa benim gibiydi ama evlenen hiç görmedim gerçekten belki tek tük okumayan çalışmayan görmüşümdür. 33 yaşımdayım. İlk gebeliğim. Lise arkadaşlarımdan ilk kez çocuğu olacak benim. çevreden çevreye değişiyor demek ki.
Iş arkadaslarimdan ikisi bu şekilde. Parasını kazanan insanlar. En yakın arkadaşlarımdan yalnizca bir tanesi evlenme yolunda. Bu saydıklarım hep okumuş parasını kazanan insanlar. Çevre derken gördüklerimden, gözlemlediklerimden bahsettim.

Ablaniz icin en hayirliai olsun oncelikle. Bencede yas farki fazlâ. Ama bence yani. Ben ablanizdan 5-6 yas kadar buyugum bana 35 yasinda birini soyleyince ahi gitmis vahi kalmistir diyorum.(icimden tabiki) Olgun birini de istesem insan bi hareket heyecan arar yani. Eniste adayinizin yasi olgun oldugundan ablanizla evlenmek icin elinden geleni yapiyordur diye duaunuyorum sevmese bile. Cunku o yasta biri artik evleniyim gozuyle bakiyo direk cevremde boyle insanlar var tamam iyi olsun diyo ama ask aramiyo. InsaAllah hemen evlenmez tanisin 1 2 ay cok kisa sureler. Belki cok iyi biridir ama bu devirdeki erkekler biraz kurnaz capkin ne cikacaklari belli olmaz. Siz ablanizi dugune ozendirin soyle yapalim boyle olsun diye. Korona bitsin evlen falan diyin heveslensin dugun olayina belki biraz erteler. Yapacak tek seyiniz dua etmek cok ustune gitmeyin inada biner daha da baglanir huylarini goremez. Moralinizi bozmadim insaAllah ama gercekler.

33 yaşındaydım benden 12 yaş büyükler yani şu an 45 yaşında olan insanlar bana hala çok büyük geliyor. Benim bir arkadaşım (erkek) kendinden 9 yaş küçük biri ile evlendi. Şu an çok sorun yaşıyorlar, keşke Kendi yaşımda biri ile evlenseydim diyor ama tabii her evlilik farklı. Aileniz ablanızla konuşsun derim ben.
Aynen anlasmada sorunlar oluyor genelde. Kadin cok kucuk olunca erkekler de cocukla evlenmis gibi hissediyorlarmia. Olgun degiller diye duyuyorum.

Ablan daha 30 olmamisken eşi 40 yaşında olacak yaş farkı çok fazla. Evlilik hayatı içerisine girince anlasacagini çok düşünmüyorum

Adamın ömrü okumakla geçmiş sürekli üstünü okumuş durmuş. Kendi öyle dedi. Ve evlenmek için bekleme sebebini sordu ablam.
atanmayı kadro almayı beklemiş oda bu senelerde olmuş galiba.
Bazilari oyle kariyer pesinde hele bi 30 oluyum siyorlar ama sonrada karsina cikmiyo iyi biri iste. Yas da zaten cok cabuk ilerliyo malesef

X