Fazla kilolar, spor, b-fit...

LaTahzenInnallaheMeana

Elhamdulillahi alâ külli hâl...
Kayıtlı Üye
1 Mart 2015
203
237
Iyi akşamlar hanımlar
24 yasindayim. Oldum olası balık etli biriyim. Çok gaza geldigim Belli zamanlar dışında zayıflama cabam pek olmadı. Çok kafaya takmiyodum kiloyu. Ama şimdi işler değişti.

Yaklaşık 7 aylık evliyim. Evlenmeden önce gelinlik giyicem hevesiyle bile doğru düzgün gayret edip diyet vs yapmadım. Takmiyodum çünkü. Boyum 1.70, 78 kilo ile evlendim. İlk aylar sıkıntı yoktu. Evliligimin 3. Ayında 7 haftalik hamileligimde bebeğin kalbi durduğu için kürtaj oldum. Nolduysa ondan sonra oldu.

Kurtajdan sonraki 2 ayda 9 kilo aldim ciddi şekilde gayret etmeme rağmen son iki ayda sadece 2 kilosunu verebildim.

Doktora gittim tahlil vs yaptırdım guatrdan dolayı metabolizmam yavaşmış. Yani normal şartlarda benim durumumda bi insan (hareketli bi işim var) günde 2000 - 2200 kalori arası alması gerekirken benim en fazla 1500 kalori almam lazım ki az da olsa zayiflayabileyim. Tabi bunun yanında spor.

Bende bugün itibari ile b-fit e başladım. Ölçüm yaptılar yaşım 24 ama metabolizma yaşım 34 çıktı :KK43:(

Şimdi sizlerden ricam daha önce b-fit e gidenler tecrübelerini paylasabilirler mi. Birde metabolizma yaşım değişmez mi acaba hızlandırmak için bişeyler yapamaz mıyım? Son olarak kilo vermek için başlangıç olarak tavsiye edeceğiniz bişeyler varmı mesela detoks vs gibi.

Not: Eşim kiloyu dert etmiyo sadece sağlığına zararlı diyo kendisi de balık etli zaten. Bende en çok (bebek istediğim için) tekrar hamile kalmadan kilo vermek istiyorum...

öncelikle cok gecmis olsun bir sürü sey atlatmissiniz
b-fit hakkinda cok bilgim yok ama cardio agirlikli calismalar oldugunu duymustum
kesinlikle beslenme düzeninize degistirmelisiniz karatay diyeti veya dukan diyeti tarzi bir sistem gelistirmelisiniz kendi sagliginiz icin
islenmis gidalardan, market ürünlerinden kacinmaya calisin
Günde 1 saatinizi spora ayirabilirseniz ne mutlu
Guatr biraz kilo vermenizi yavaslatacak ama metabolizma yasinizi kendi yasiniza cekmeniz imkansiz degil bence düzen ,disiplin,sabirli olmak cok önemli .

Evet ben gitmiştim.
Çok da güzeldi 30 dk spor sadece kadınlarla aynı zamanda muhabbet. Eğleniyordum yani. Ayrıca her ay ölçüm yapıyorlArdı bu da çok motive edici.
Ben diyet yapmamama rağmen inceliyordum sen diyet de yapacaksın güzel olur...

öncelikle cok gecmis olsun bir sürü sey atlatmissiniz
b-fit hakkinda cok bilgim yok ama cardio agirlikli calismalar oldugunu duymustum
kesinlikle beslenme düzeninize degistirmelisiniz karatay diyeti veya dukan diyeti tarzi bir sistem gelistirmelisiniz kendi sagliginiz icin
islenmis gidalardan, market ürünlerinden kacinmaya calisin
Günde 1 saatinizi spora ayirabilirseniz ne mutlu
Guatr biraz kilo vermenizi yavaslatacak ama metabolizma yasinizi kendi yasiniza cekmeniz imkansiz degil bence düzen ,disiplin,sabirli olmak cok önemli .

Çok teşekkür ederim. Dukani düşünmüştüm bi ara ama uygulaması çok zor. Karatayi araştırayim bakalim uygulanabilirse denerim inşallah.

Evet ben gitmiştim.
Çok da güzeldi 30 dk spor sadece kadınlarla aynı zamanda muhabbet. Eğleniyordum yani. Ayrıca her ay ölçüm yapıyorlArdı bu da çok motive edici.

İlk günüm iyiydi çok şükür çok fazla da zorlanmadim. İnşallah istikrarlı bi şekilde devam edebilirim.

Yeşil çay tarcın maydonoz ve sütsz şekersiz kahveler metabolizmayı hızlandırıyor özellikle spordan önce yeşil çay içmelisin . Bol bol kuru gıda tüketmelisin mesela ÇİĞ badem kuru üzüm kuru incir kuru kayısı bunlar tatlı krizini bastırıyor ve to tutuyor yanında bulundur sürekli umarım verebilirsin

Yeşil çay tarcın maydonoz ve sütsz şekersiz kahveler metabolizmayı hızlandırıyor özellikle spordan önce yeşil çay içmelisin . Bol bol kuru gıda tüketmelisin mesela ÇİĞ badem kuru üzüm kuru incir kuru kayısı bunlar tatlı krizini bastırıyor ve to tutuyor yanında bulundur sürekli umarım verebilirsin

İnşallah. Çok teşekkür ederim denicem hepsini tatlı krizi çok fazla oluyo zaten bende :KK43::KK43:

Evet ben gitmiştim.
Ben bir yılı geçti gidiyorum b-fit e. istediğim kiloya ulaştım. Fakat spor yaparken hem eğelniyor hem de zamandan kazanıyorum.

merhaba..Ben 29 yaşındayım ama 104 kiloyum 3 çock annesiyim.3 üde iki yıl arayla ve sezaryenle oldu kilom aldı başını gitti :KK14:oğlum bir yaşını doldurdu artık harekete geçme vakti.dışarda spora gitme imkanım yok.koşu bandı aldm nasılkullanmalıyım öneriniz yokmu:KK52:diyet sözü ağır geliyo bana.ekmeği kestm kendimce yemeklerimi azalttm başka ne yapabilirim off tamamen çökmüş durumdayım tartıda bi 70 kiloyu görseydiiiimm:KK47::KK17::KK61:

X