Ferroven 20 mg ( demir iğnesi ) kullanan var mı ?

PapatyamsiHatun

Dum spiro spero
Kayıtlı Üye
19 Mart 2015
2.114
1.829
Selam KK nın sevgili hatunları.
Yakın zamanda bu iğneyi aldım ( kan testi yaptırmıstım demir eksikliğim vardı ve beni aşırı etkiliyordu yorgunluk bitkinlik halsizlik gibi)
Bende eczaneye gidip iğne istedim çünkü ileri derecede reflüm var oral yolla demir hapı kullanmaya korkuyorum.
Eczacı bana haftada 1 vuracağını söyledi. Daha öncede hiç demir iğnesi kullanmamıştım. Sadece 1 kere ferinject kullanmıştım damardan vermişlerdi serum gibi.
Demir iğnesiyle beraber aynı zamanda B12 iğneside yazdırdım. Birini kalçamın bi tarafından, ötekini önür tarafından vurdular aynı anda 🤣🤣
Şimdiii sorum şu ki; dün yaptırdım iğneyi, kan iğnesinin yapıldığı kısma dün yatamadım, sabah azcık kendine gelmisti ama hala sağ bacağımı hareket ettirdiğimde o bölgenin ağrısı hissediliyor. Ayrıca bugün hiç doymadım ben. ( pms deyim aynı zamanda ondan mı oldu acaba bilemiyorum. ) bu kan iğnesini kullanıpta iştahı açılan var mı ? Yoksa acaba B12 iğnesi mi iştah açıyor ? ( benim bildiğim kadarıyla b12 iğnesinin böyle bir yan etkisi yoktu, haplarının vardı)
İkisininde prospektüsünde iştahla alakalı bi yan etki yazmıyor bu arada.
eveeeettt iğneyi kullanan hanımlar, bu iğneyle alakalı tecrübeleriniz nelerdir ? Ne sıklıkla vurdular size bu iğneleri ? ( kutu içinde 5 iğne var )
Nasıl yan etkileri oldu ? Ciddi bir problemle karşılaştınız mı ?
Ve son olarak kan değerlerinize etkisi nasıl oldu ?

Merhaba bende o demir iğnesjnden kullandim içinde 5 adet var doktorum 1er gün arayla vurunmami söyledi ama iğne öyle ağır ki bitane vurundum ve 4 5 gündür bacağım ağrıyor bunu sordum doktoruma çok normalmiş iğne çok güçlü bir igneymis yani sanırım sizinde o yüzden ağrı yaptı b12 de kullandım çok ağrısı olmadı hatta hiç diyebilirim vok geçmiş olsun Allah şifa versinnn

X