Fikrinize ihtiyacım var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklısınız. Yanlış bir hedefe kilitlenmek aslında..

Onun ev hanımlığı ile pek bir ilgisi yok. 2.eş çoğu zaman daha kıymetli oluyor. Erkeğin daha olgun daha işini gücünü oturtmuş daha ekonomik olarak yeterli zamanına denk geliyor; adam ders almış oluyor, yaş aldıkça o eski toyluk kalmıyor, anası yaşlanıp elini ayağını üstünden çekiyor, kıymetli ailesi tarafından beklemediği yerden kazıklar yediğini ayıkmış oluyor, bakıyor kimseden hayır yok, anasının doğurduğunun bile bir yanı el olmuş, kapıyı kapadığında çekirdek ailesi kalıyor elinde. Eski eşler bu yüzden takıyor işte, bana yaptığı hiçbir ayılığı yenisine yapmıyor diye çok dert yanan gördüm sırf burda bile. Birçok kadın bu yüzden boşanmıyor, benim burnumdan getirdi yenisine pamuk gibi olur diye.

Evet. Ben onun mutlu hayatina giden bir basamaktim dusuncesi nerden baksan insani deli eder. Ama aksi de cok takintili ya sal gitsin basamaksan basamaksin.

Evet. Ben onun mutlu hayatina giden bir basamaktim dusuncesi nerden baksan insani deli eder. Ama aksi de cok takintili ya sal gitsin basamaksan basamaksin.
Yıllarca çekmeyeceksin işte, Allah'ın hakkı üçtür diye üçüncü hayvanlığında basıp gideceksin, o bulur er geç gideceği kapıyı, sen ömrünü yedirmemiş olursun.

Peki sizin payınıza ne düştü ? Kız tarafı ne aldı, erkek tarafı ne aldı ?

Doktora eğitimime devam ettiğim için kpss çalışmadım bu zamana kadar. Doktoram bitti fakat bir üniversitede kadro bulana kadar kpss çalışacağım. Elimden geldiği kadar çalışmaya devam edeceğim
Bransiniz ne hocam doktorayi ne kadar hızlı bitirmişsiniz tebrikler

Fakat nişanlım sürekli sen de iş bul, ben ne yapabilirim diyerek deyim yerindeyse işi sürüncemede bırakıyor.

Hayir, mantikli olani yapıyor. Seviyorsaniz sabreder is buldugunuzda evlenirsiniz, sevmiyorsaniz bırakın adami sizi beklemesin bosuna.

Katip söylediklerine katılıyorum. Bazen aklıma takılıyor bu ilk eşlerine kötü davranıp 2. eşe paspas olan adamlar ilk kadına haksızlık yaptım diye düşünüyorlar mı acaba?

Kesinlikle ekonomik zorluğun ben de farkındayım. Fakat benim çalıştığım iş kolları da belli, kurs açmak ücretli öğretmenlik yapmak vs.

Hayatınız boyunca çalışmayacak mısınız yani? Lisansüstü eğitimle uğraşana kadar keşke yeni bir lisans bölümü okusaydınız o zaman. 30 yaşındasınız daha mesleğiniz en önemli parçalarından biri olan KPSS sınavını denememişsiniz bile. Bu devirde tek maaş ile ev geçindirmek çok zor. Nişanlınızı geçtim kendiniz için çalışıp kendi paranızı kazanmanız lazım

Katip söylediklerine katılıyorum. Bazen aklıma takılıyor bu ilk eşlerine kötü davranıp 2. eşe paspas olan adamlar ilk kadına haksızlık yaptım diye düşünüyorlar mı acaba?
Umurlarında olduğunu sanmıyorum, bi şekilde mutlularsa aklına bile gelmiyorsun ya. Kendini koruyacaksın, ömrünü yedirmeyeceksin, yediren değil yiyen yaranıyor.

İlk eşe yaptıklarını kötülük olarak gördüklerini bile sanmıyorum.
Ah evet işte bu. İlk eşler ruh hastasıdır hep zaten, takıntılıdır, manyaktır, paragözdür, adam canını dar atmıştır ilk evliliğinden, bunlar klasik. İşin kötüsü kadınlar da yiyo bunu ahahah.

Umurlarında olduğunu sanmıyorum, bi şekilde mutlularsa aklına bile gelmiyorsun ya. Kendini koruyacaksın, ömrünü yedirmeyeceksin, yediren değil yiyen yaranıyor.

O zaman adamların akılları başlarına gelince bazı şeyleri yapmıyor. Anladığım kadarıyla çıkarları neyi gerektiriyorsa ona göre davranıyorlar.

Ne yani iş bulmasanız bu adam sizinle evlenmiyecek mi?

Gerçekten şimdi ki erkeklerine ne oluyor böyle.

Ev kiraları olmuş bir maaş. Nasıl geçinecek ev. Adamlar evde yatmıyor ki. Fırsatçı ev sahipleri 30 senelik evlerine 1 asgari ücretten fazla istiyorlar.

İkinci eşler de ilk eş ne kadar kötülenirse, ne kadar az sevildiği üzerine laflar edilmişse o kadar tatmin oluyorlar katip.
Biri de yahu bu adam kaç yıllık eşine, çocuğunun annesine o kadar lafı ediyor, var bunda bir bit yeniği demiyor.
Kötü şeyler duymak mutlu ediyor bir nevi kadınları.
Erkeklerde nabza gire şerbet veriyor. Tek başına onlara kızamıyorum bu konuda.

Mazareti ise şu, ben geçen yıl yapacaktım siz istemediniz. Bu sene de herşey çok pahalandı. O halde bekleyeceksiniz yada sen iş bulacaksın demeye getiriyor

Haksız mı?
Eğer birbirinize kıymet veriyorsanız sabredeceksiniz ve yuva kurmak için elinizi taşın altına koyacaksınız.
Bu sitede nişanlılık dediniz mi gayet tecrübeli birisiyim bu noktada o yüzden sevginizi kontrol ederek hareket edin. Zaten borç harç bitmiş bu da artı bir olay.

Fakir erkeğin kahrıda hiç çekilmiyor.
Kesinlikle derdi de kahrı çekilmiyor ki bu zamanda , Allah gençlere yardım etsin evlenmek büyük lüks haline geldi, en iyisi evlenmemek galiba , bu yeni cağdaki gençlere çok üzülüyorum kendi yağlarında dahi kavrulamayacaklar sistem buna asla izin vermiyor, herkes ancak kendi boğazını geçindirebiliyor ..

Burda bazı yorumlarda hep şey deniliyor işte örnek vermek için biz eşimle her şeyimizi kendimiz aldık yavaş yavaş ödedik vs.

Maalesef günümüzde bunun olabileceğini sanıyorlar iki kişi çalışıp tüm evin borçlarını ödeyecekte birde üstüne barınacak ve beslenecek. Çok zor gerçekten

bence siz ayrilmalisiniz .simdi is bulsaniz bile cocuk oldugunda bu maasa calismayayim diyeceksiniz karsi taraf calismanizi isteyecek . 30 yasina kadar hic calismadiginiz icin calisma hayatina duskun olmadiginizi varsayiyorum.ikiniz de kendinize uygun insanlarla evlenirseniz daha mutlu olursunuz gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…