Fiziksel şiddet

Bence önce kafanızı güzel bi dağıtın bir süre ailenizde kalın. Güzel terbiye veririm ben bu yuvayı bozmam diyorsanızda bunun için güzel bi süründürün. Asla acitasyon yapmadan yapın. O hıncını sizden çıkarmış zaten olay kıyafet değil yoksa öyle direkt çıkarmazdı evden. Dediğim gibi süründürme işleminde başarılı olurum diyorsanızda ailenize bahsetmeyin derim çünkü siz sineye çekersiniz onlar çekmez,kinlenir.

Kocanız korkağın teki. Gidip kavga etseydi o zaman. Neler sayardım da, ailenizde şiddet var mı ya da normalleştirilen bir şey mi bilmiyorum fakat değilse lütfen ailenizle konuşun. Bunun mutlaka arkası gelir.

aynı şekilde canını acıt, illa vurmana gerek yok kelimeler sessizlik bile bazen insanı mahvedebilir ciddiyim ben canımı sokakta mı topladın deseydin. evliyken hiç unutmuyorum bende dayak yemiştim taşla kafasını yarmıştım hıncımı alamayıp hastanelik olmuştu şiddeti önermiyorum asla ama benim eski eşim konuşmaktan anlamayan bi adamdı kıttı yani.

Ayrılmayacaksanız öyle bir ders verin ki bir daha böyle bir şey yapmaya cesaret edemesin. Evinize gitmeden önce dışarıda buluşun ve kıyametleri koparın. Süründürün eşinizi ailenize söyleyin ailenizde konuşsun onun ailesine söyleyin. Tabi sakin bir şekilde değil yani ortalığı ayağa kaldırın öyle barışın. Bir daha yapmaya cesaret edemesin

Ayrılmayacaksanız öyle bir ders verin ki bir daha böyle bir şey yapmaya cesaret edemesin. Evinize gitmeden önce dışarıda buluşun ve kıyametleri koparın. Süründürün eşinizi ailenize söyleyin ailenizde konuşsun onun ailesine söyleyin. Tabi sakin bir şekilde değil yani ortalığı ayağa kaldırın öyle barışın. Bir daha yapmaya cesaret edemesin
Aileme söyleyince gülüyorlar. Ah ah.

Merhaba hanımlar, yine karmaşık duygular içinde çaresizce buraya yazıyorum. Bugün akşam üstü ben eşim ve bebeğimiz bebek arabasıyla pazara indik, üstümde hamilelikten kalma pentinin biker şortu ve çok geniş uzun kalçalarımı kapatan salaş bir tişört vardı, şort da dizime geliyor, neyse pazarda adamın biri beni süzdü gibi oldu sanırım eşim de gördü, bi kaç adım öndeydim ben, bana sinirlenmeye başladı bunu bi daha asla giymeyeceksin diye, ısrarla beni duyuyor musun dedi, ben de seslenince efendim dedim ama dediği şeye evet hayır bişey demedim, pazar yapıyorduk önemsemedim, densizin biri baktıysa benim ne kabahatim var sonuçta. birden arkamdan bebek arabasıyla ayak bileğime öyle bi vurduki neye uğradığımı şaşırdım, şok oldum. Bilen bilir çok acıtır o kısmı yürüteç vurması gibi. Hiçbi şey diyemedim, gözümden bi anda yaşlar süzüldü, her şey bi yana arkamdan saldırıya uğramak o kadar canımı acıttı ki öyle boşluğuma geldi ki. Bi süre bekledim hatta yanlışlıkla yaptım hızlı gittim falan demesini , diyemedi, anladımki bilerek yapmış, bi süre bişey diyemedi sonra neden dilediği belli olmayan bi özür diledi. Ben konuşmadım , eve geçince de bi kaç parça bişey alıp anneme geldim, kız kardeşim de gelmişti zaten il dışından bi kaç gün kalayım diyorum, ne yapacağıma karar vermek için. Akıl verin lütfen bana
Bakana değil bakılana saldıracak kadar koca yürekli (!) Kocanız varmış. Adamı dövseymiş ? Sizin ne suçunuz var

Süründürün. Boşanın diyeceğim ama yapmayacaksanız süründürün. El kalktığı vakit inmiyor.

Adama yapmak yemezdi bence..

Acıtınca kendilerini ekstra erkek sanıyorlar sanırım.

Kavga ettiren sen oluyorsun yani öyle mi? Evden çıkarken seninle değil miydi bu adam? Evden çıkarken sorun etmediği kıyafet başkası hayvan gibi bakınca sorun oluyorsa burada sorun olan şey senin giyimin değil sapıkça seni süzen kişi. Gitsin ona çatsın sana niye vuruyor. Allah cezasını versin karısına şiddet uygulayan adamların. Erkekliğin neresine sığıyor bu? Erkek yapısal olarak daha güçlü, kadını koruması gerekirken eziyor ise kendine erkeğim/kocayım filan demesin. Ailenize bundan bahsedin derim.
Evden çıkarken de niye giyiyorsun bunu dedi aşırı sıcak bu çok rahat dedim, memnun değildi ama ilk defa da giydiğim bir şey değildi, önceki gün annesine gitmiştim aynı kıyafetle. İpleri çok eline vermek istemediğim için aşırı yükselmediği şeyleri giyiyorum. Bi de giyecek yazlık çok bir şeyim yok aslında. Rahat denecek üç altım var, bir kirlilerdeydi. Diğerine de bebeğim elini yemekle sürmüştü bu kalmıştı

Merhaba hanımlar, yine karmaşık duygular içinde çaresizce buraya yazıyorum. Bugün akşam üstü ben eşim ve bebeğimiz bebek arabasıyla pazara indik, üstümde hamilelikten kalma pentinin biker şortu ve çok geniş uzun kalçalarımı kapatan salaş bir tişört vardı, şort da dizime geliyor, neyse pazarda adamın biri beni süzdü gibi oldu sanırım eşim de gördü, bi kaç adım öndeydim ben, bana sinirlenmeye başladı bunu bi daha asla giymeyeceksin diye, ısrarla beni duyuyor musun dedi, ben de seslenince efendim dedim ama dediği şeye evet hayır bişey demedim, pazar yapıyorduk önemsemedim, densizin biri baktıysa benim ne kabahatim var sonuçta. birden arkamdan bebek arabasıyla ayak bileğime öyle bi vurduki neye uğradığımı şaşırdım, şok oldum. Bilen bilir çok acıtır o kısmı yürüteç vurması gibi. Hiçbi şey diyemedim, gözümden bi anda yaşlar süzüldü, her şey bi yana arkamdan saldırıya uğramak o kadar canımı acıttı ki öyle boşluğuma geldi ki. Bi süre bekledim hatta yanlışlıkla yaptım hızlı gittim falan demesini , diyemedi, anladımki bilerek yapmış, bi süre bişey diyemedi sonra neden dilediği belli olmayan bi özür diledi. Ben konuşmadım , eve geçince de bi kaç parça bişey alıp anneme geldim, kız kardeşim de gelmişti zaten il dışından bi kaç gün kalayım diyorum, ne yapacağıma karar vermek için. Akıl verin lütfen bana
Gün yüzü görmemiş sinkaflı cümleler biliyorum ama demeyecem ulan bu sefer demeyecem. Sen haklısın bacım 👍

Kız kardeşine mi söylesem acaba diyorum, benim kardeşimden daha fazla beni tutar

Erkekler neden duygularını kontrol etmekte bu kadar zorlanıyor?
İlkel mağara ayıları gibi davranıyorlar.
yoo, hiç de zorlanmıyorlar aslında. işlerine gelince çok iyi biliyorlar öfke kontrolünü.

burada bir sürü konu açılıyor, "kocam, sevgilim öfkesini kontrol edemiyor" diye. bu, asla öfkesini kontrol edemeyen errrrkekler patronunu dövüyor mu mesela? iş arkadaşına sinirlenince bir tane çarpıyor mu? akrabalarına elleri kalkıyor mu?
gitsin çok öfkeliyse karısına bakan adamı dövsün, andaval herif. ama işte sinirlenip evde karısına, çocuğuna şiddet uyguluyor. bu ilkel mağara adamları güçlerinin yetebildiğine "öfkelerini kontrol edemiyor".

konu sahibi, anlattığınızı okurken ne kadar gururunuzun kırıldığını hissettim. pazarda değil de yalnız olsanız bence doğrudan size şiddet uygulayacaktı. insanların içinde başkalarına çaktırmadan size zarar verebileceği tek yol buydu, ondan bunu yaptı. karar verirken bunu da göz önünde bulundurun.

yoo, hiç de zorlanmıyorlar aslında. işlerine gelince çok iyi biliyorlar öfke kontrolünü.

burada bir sürü konu açılıyor, "kocam, sevgilim öfkesini kontrol edemiyor" diye. bu, asla öfkesini kontrol edemeyen errrrkekler patronunu dövüyor mu mesela? iş arkadaşına sinirlenince bir tane çarpıyor mu? akrabalarına elleri kalkıyor mu?
gitsin çok öfkeliyse karısına bakan adamı dövsün, andaval herif. ama işte sinirlenip evde karısına, çocuğuna şiddet uyguluyor. bu ilkel mağara adamları güçlerinin yetebildiğine "öfkelerini kontrol edemiyor".

konu sahibi, anlattığınızı okurken ne kadar gururunuzun kırıldığını hissettim. pazarda değil de yalnız olsanız bence doğrudan size şiddet uygulayacaktı. insanların içinde başkalarına çaktırmadan size zarar verebileceği tek yol buydu, ondan bunu yaptı. karar verirken bunu da göz önünde bulundurun.
Hem gururum kırıldı, hem şimdi ne olacak soruları geçti içimden, hem de çok acı ama küçükken aynen bu şekilde arkamdan babamdan sırtıma yumruk yemiştim ve sebebini hiç öğrenemedim o zaman da, asla unutamadığım bi anıydı, beni o ana götürdü

X