Fiziksel şiddet

Evden çıkarken de niye giyiyorsun bunu dedi aşırı sıcak bu çok rahat dedim, memnun değildi ama ilk defa da giydiğim bir şey değildi, önceki gün annesine gitmiştim aynı kıyafetle. İpleri çok eline vermek istemediğim için aşırı yükselmediği şeyleri giyiyorum. Bi de giyecek yazlık çok bir şeyim yok aslında. Rahat denecek üç altım var, bir kirlilerdeydi. Diğerine de bebeğim elini yemekle sürmüştü bu kalmıştı
Alın o zaman. Aylarca çalışıp ödesin terbiyesiz herif. Hem eşlerine harcama yapmazlar hem de konuşurlar böyle

Hem gururum kırıldı, hem şimdi ne olacak soruları geçti içimden, hem de çok acı ama küçükken aynen bu şekilde arkamdan babamdan sırtıma yumruk yemiştim ve sebebini hiç öğrenemedim o zaman da, asla unutamadığım bi anıydı, beni o ana götürdü

Onunla konuşmanız dahi uzun bir süre samimi olmayın.

Siddetin hicbir sekli kabul edilemez, edilmemeli.
ben bana zarar veren adamla ( ilk kez olmasının hiçbir onemi yok) birlikte olmaya devam etmem.
Geçmiş olsun.

Anneme söyledim, eşimi savundu hatta övdü gülerek, kıskanan adam severim falan saçmaladı, önce bi ona da alıklaştım offf çok zoruma gitti, sonra hiç yadırgamadım çocuklarını savunduğu bişey görmedim zaten, yazıklar olsun anne dedim sadece, canımın acısı bile seni etkilemedi
Anneniz de bir manyak, kusura bakmayin ama. Insan hem fiziksel hem duygusal cani yanan evladina bunu der mi?

Anneniz de bir manyak, kusura bakmayin ama. Insan hem fiziksel hem duygusal cani yanan evladina bunu der mi?
Eski nesilde şiddet çok da önemsenen bir şey değil. Annemle de bunu konuşmuştuk bir seferinde. Bir tokat bile atsa bırakıp giderim dedim. Annem şaşırdı nasıl ya diyor bir tokat için bırakalır mı, ne halt edeceksin sonra falan. Ben de yahu sen beni hep başım dik dursun diye okutmadın mı? Ben niye çalışıyorum? İyice şaşırdı, ne yani baban bana tokat atarsa bırakmalı mıyım, tabii dedim. Ben sana bakarım. Kimsenin şiddetine katlanamayiz. Asla bir tokatla kalmaz bu falan dedim. Nasıl ya dedi. Aklına yatmadı hâlâ şaşırdı. Yahu dedim hadi ben affetsem sen kızına vuran birini nasıl affedeceksin olur mu böyle sey. Tabii olmaz dedi ama yine de tam aklına oturmadı. İçip içip iyice hastanelik edene kadar dövse, kumar oynasa ancak o zaman boşanılırmıs. 🤦🏻‍♀️

Eski nesilde şiddet çok da önemsenen bir şey değil. Annemle de bunu konuşmuştuk bir seferinde. Bir tokat bile atsa bırakıp giderim dedim. Annem şaşırdı nasıl ya diyor bir tokat için bırakalır mı, ne halt edeceksin sonra falan. Ben de yahu sen beni hep başım dik dursun diye okutmadın mı? Ben niye çalışıyorum? İyice şaşırdı, ne yani baban bana tokat atarsa bırakmalı mıyım, tabii dedim. Ben sana bakarım. Kimsenin şiddetine katlanamayiz. Asla bir tokatla kalmaz bu falan dedim. Nasıl ya dedi. Aklına yatmadı hâlâ şaşırdı. Yahu dedim hadi ben affetsem sen kızına vuran birini nasıl affedeceksin olur mu böyle sey. Tabii olmaz dedi ama yine de tam aklına oturmadı. İçip içip iyice hastanelik edene kadar dövse, kumar oynasa ancak o zaman boşanılırmıs. 🤦🏻‍♀️
Benim annem de eski nesildir ama, boyle değil. Bu düşüncenin farkli bir aciklamasi olmali.
ödü kopar mutsuz olacağım diye.
Elinden geleni de yapar.
Ki esimi cok sever ama yine de bazi zamanlar beni resmen sorguya cekerek iyi misiniz bi sorun yok dimi falan kurcalar.
Bak mutlu değilsen.... diye de devam eder.
Belki de annemin bana gereğinden fazla düşkünlüğündendir, bilemiyorum.
Siddet vs yasasam, ne yapacagini kestiremem bile, saldirganlasir...

Benim annem de eski nesildir ama, boyle değil. Bu düşüncenin farkli bir aciklamasi olmali.
ödü kopar mutsuz olacağım diye.
Elinden geleni de yapar.
Ki esimi cok sever ama yine de bazi zamanlar beni resmen sorguya cekerek iyi misiniz bi sorun yok dimi falan kurcalar.
Bak mutlu değilsen.... diye de devam eder.
Belki de annemin bana gereğinden fazla düşkünlüğündendir, bilemiyorum.
Siddet vs yasasam, ne yapacagini kestiremem bile, saldirganlasir...
Olması gereken bu. Evlense de evlat evlattır. Her koşulda mutluluğunu ve iyiliğini düşünmeliyiz. Annem gibilerde ne yazık ki beyazla girdin beyazla çıkarsın düşüncesi hâkim. Kocadır ne yaparsa yeridir düşüncesi baskın. Aman adınız çıkmasın, aman elalem ne der. Elalem elalem diye diye büyüdük. Sonra baktım şu elalem benim canımı çok sıkacak belli. Bizim buralı biriyle evlenirsem başım çok agriyacak, uzaktan biriyle evlendim. Bambaska bir şehirde yaşıyorum karışanım görüşenim yok. Kafam rahat.

Olması gereken bu. Evlense de evlat evlattır. Her koşulda mutluluğunu ve iyiliğini düşünmeliyiz. Annem gibilerde ne yazık ki beyazla girdin beyazla çıkarsın düşüncesi hâkim. Kocadır ne yaparsa yeridir düşüncesi baskın. Aman adınız çıkmasın, aman elalem ne der. Elalem elalem diye diye büyüdük. Sonra baktım şu elalem benim canımı çok sıkacak belli. Bizim buralı biriyle evlenirsem başım çok agriyacak, uzaktan biriyle evlendim. Bambaska bir şehirde yaşıyorum karışanım görüşenim yok. Kafam rahat.
benim düğünümde cocuklarim vardi, o kadar diyim sana, ben ozamanlar diyordum ki su su akrabayi çağırmayalim, niye cagirmayacak misiz diye kızardı bana.
Kimseye de bi laf ettirmedi.
Gerçekten aile şans işi.

benim düğünümde cocuklarim vardi, o kadar diyim sana, ben ozamanlar diyordum ki su su akrabayi çağırmayalim, niye cagirmayacak misiz diye kızardı bana.
Gerçekten aile şans işi.
ama ben cagirmadim yine de, o sebeple değil, sevmiyorum dedim.
🤣

Gerçekten aile şans işi.
Bizim orası küçük yer, köy zaten. Akrabalar da öyle fesat, öyle lanet. Ben de kardeşim de en sevdiklerimizi çağırdık kutlamalarımıza mis 😅

Yıl olmuş 2023 kıyafete karışmak ne demek ya. Yaz sıcağında ne giymenizi bekliyordu acaba? İyi sessiz kalmışsınız ben olsam o pazarı başına yıkardım aciz herifin.
Burnunu sürtmeden dönmeyin dönecekseniz de. Evrimini tamamlayamamış adama bak. Eve gelince güzel güzel hayatım kıskandım vs diyip sizi onure edeceğine zorbalık yapmış.

Korkak.
Yiyorsa bakan adama dellenseydi,ona vursaydı arabayı.
Ne giyerseniz giyin bakan birileri olacak ama sokak ortasında bunu asla giymeyeceksin diye şarlayıp sonra arabayı vurmak mı gerekiyor.
Kıyafetinizi beğenmediyse bile evde konuşulur bu konu,atıyorum bu tayt hatlarını çok belli ediyor vs diye güzellikle söylenir,sinirini sizden niye çıkarıyor.
Hiç yüz vermeyin bence zira bunu affederseniz hep yapacak aynını,dersini alsın.

X