Gastrit ve reflü diyeti

oznesra

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
3
1
27
Merhaba. 2 yıldır reflü ve gastrit şikayetim var. İlaç kullanıyorum ama malesef tam etki ettiğini söyleyemiyorum. (Kantaron , kudret narı , tahin de kullandım)
Beslenme düzeni olarak çok karbonhidrat tüketmiyorum , tatlı-çikolata çok sevmeme rağmen yemiyorum.
Şimdi gastrit ve reflü diyetini duydum. Daha önce uygulayan ve iyi gelen var mıdır acaba?

Özel diyetini bilmiyorum. Bende reflu vardı. Zararlı şeyleri bir yıl hic yemedim diyebilirim. Çok kötüydüm çünkü. Bunun için degil ama kilo vermek için zayıfladım. Reflu problemim yok. Zayıflamak çok iyi geldi bana. Herşeyi yiyorum şimdi.

Ben gerçek zeytinyağı içerek bu problemi 1 haftada bitirdim. Hataydan zeytinyağı getirttirdim. Derecesi falan oluyor. Orta dereceli zeytinyağı al. Her sabah aç karnına 1 çay bardağının 4/1 i kadar içersen gastrit ve reflü problemi yok oluyor. Şimdi çok rahatım. Kesinlikle tavsiye ederim.

20 gün önce endoskopi yapıldı. Antral gastrit tanısı koyuldu. En büyük şikayetim öksürük. Sanırım yemek borusu ile mide arasındaki kapakçık hasar gördüğü için mide asidim sürekli nefes borusuna ve akciğerime kaçıyor. Öksürmekten uyku uyuyamıyorum. Tam bir kabus. Hatta bu mide asidi yüzünden 10 gün önce bronşit geçirdim.

Sadede geleyim. Şu anda aç karnına kudret narı, bala karıştırılmış çam sakızı kullanıyorum ama bana en iyi gelen şey lahana oldu. Kaynayan suya lahana yaprağı atıp 30 saniye kaynatıp altını kapatın, demlensin. Bu suyu içiyorum. Ayrıca lahana kaynatıp blenderdan geçirerek çorba yaptım. Öksürüğüm çok azaldı.

X