Gebeliğe Hazırlık Gebe Kalmak İçin Tedavi Sorunsalı ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Amh ın 1 in üstünde bir suru bu sekilde konu var arastirabilirsin sakin moralini bozma yumurta rezervinin sana yeter artar.
Doktor amh hakkında regl gününde çekinmen gerekirdi demesinden anlaşılıyor ne kadar doğru oldugu!!
Amh ı her zaman baktirabilirsin.
Onemli olan yumurta kalitesi e2 nin etkisi vardır elbet ama fsh in gayet iyi görünüyor aslinda LH ta bakilsa ikisinin oranına bakılarak kalite hakkında yorum yapılabiliyor.
Tavsiyem omega 3- Propolisli karisim- hergun 1 avakado - mutlaka icinde Larginine selenyum ve co10 olan bir vitamin takviyesine baslaman en az 3 ay kullanman.
Merhaba, Fsh ile lh oranı nasıl olmalı?
Onemli olan yumurta kalitesi e2 nin etkisi vardır" demişsin, açar mısın E2 nin fonksiyonu nedir?

regl dönemim yılbaşına denk geldi nöbetçi doktorlarla uğraşmak istemediğim için gidemedim, beslenmeme dikkat etmeye, östrojen hormonumu dengeleyecek besinler tüketmeye çalışıyorum şu an
Merhaba, Ostrojeni desteklemek neden önemli?

T
Lh baktırıldı yazmayı unutmuşum. Lh: 5,22
Önümüzdeki ay özel bir doktora gitmeyi düşünüyorum. Şu anlık için hormonları dengelemek için tohum rotasyonu yapıyorum, östojeni dengeleyecek besinler tüketiyorum. Folat, Omega-3, Demir, D-vit kullanıyorum. C10u bir ay kullandım. Birde içindeki bitkisel karışımdan dolayı ablam c-life önermişti onu kullanıyorum.
Merhaba, Tohum rotasyonu bı emriyolog bayanın sayfasında vardı, o mu?
Tam olarak neye fayda içinmiş?

Olmaz olur mu , en önemli belirtilerinden otoritenin azaldıkça malesef bundan haber veriyor google de detaylı bilgi var bakabilirsiniz.
Fsh amh ve e2 birlikte değerlendiriliyor.
Merhaba,
Bunu açar mısın canım? Bu değerlerin birbiriyle bağlantısını.

Arkadaşlar moralim çok bozulsa da toparladım erken menepozu beklemiyordum
Doktor erken menopoza giriyorsunmu dedi verdiği ilaçlar neydi banada öyle dedi doktor tüp bebek doktoruna danistim hemen ilaçları birak dedi biraktim ve 8 ay sonra gebe kaldim kendiliginden

Bir ilaç kullanmıyordum, amh ve estradiol değerim düşüktü. Başka bir doktora gittim ve bana amh degerimin cok düşük olmadığını, estradiolün tek başına düşük olmasının da birsey ifade etmediğini söylemişti. Şu an gittiğim doktor da erken menepozda değilsin dedi.
Doktor erken menopoza giriyorsunmu dedi verdiği ilaçlar neydi banada öyle dedi doktor tüp bebek doktoruna danistim hemen ilaçları birak dedi biraktim ve 8 ay sonra gebe kaldim kendiliginden

Yok bende bir sorun olmadi. Cok uzun bir zaman da yapmadim zaten
Bi arkadaş da bende yapmadı dedi, boyle beslenmeye devam ettin mi? Yumurta kalitesi için bilinen tavsiyeler disinda (omepaq 10, arı sütü polen propolis) dışında ne yapılabilir dersin?

Erken menepoz olabilirsin demişlerdi. Estradiol değerim düşüktü. O yüzden desteklemek icin çabalıyordum. Zaten yanlış teşhis ve yönlendirme yapılmış
Yapma ya, insanı üzüp döküyorlar böyle boşuna işte.
Amh, fsh kaçtı? Alttan kaç folikül görüyordu Dr?

Olmaz olur mu , en önemli belirtilerinden otoritenin azaldıkça malesef bundan haber veriyor google de detaylı bilgi var bakabilirsiniz.
Merhaba,
Bunu açar mısın canım?
Bu değerlerin birbiriyle bağlantısını.

Merhaba,
Bunu açar mısın canım?
Bu değerlerin birbiriyle bağlantısını.
Merhaba canım, açıkcası bilgilerim pek tazr değil o dönem uzman doktor gibi yerli yabancı bir çok kaynak araştırıyordum 😅. Hatırladığım kadarıyla söyleyeyim.
Fsh amh ve e2 erken menepoz için bilgi verebilir bu 3ü birlikte değerlendiriliyor , yalnızca 1 tanesinin değerlenmesi doğru sonuç vermiyor.
Ben tüp bebek tedavisi ile bebeğime kavuştum, eşimde morf 1 di harekette azdı benim ise fsh lh e2 iyiydi fakat amh 1.0 ve 2.66 iki farklı yerde farklı sonuçlar çıktı ikiside çok iyi laboratuvardı Hangisi doğru bilemiyorum.

Ama ben tüp bebekten önce yumurta kalitesi için çok şey yaptım ve faydasını gördüğü mü düşünüyorum tedavide 8 yumurtam toplandı küçük 10 mm olandan bile sağlıklı yumurta çıktı 8 i de doluydu ve 6 sı döllendi 5. Güne 5 tanesi geldi rabbime şükür.
Oyuzden benim tecrubem hormon değerleri iyiyse fsh özellikle amh düşük olsa bile kaliteli olursa yumurta oluyor inşallah 🙏🏻

X