Gebelik Haftasına Göre Beta -Hcg Değeri Kaç Olmalı?

Kucuk prensesim

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2016
788
398
25
Kizlar son adet tarihine gore suan 6+5im dun sabah betam 43 bindeydi dun aksam tekrar bakildi 15bine dusmus neden olabilir bu degerler normal degil mi acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-01-2022

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

suzannaz

Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2021
201
124
22
Kızlar merhaba idrar testi ile hamile olduğumu öğrendim yarın doktora gideceğiz hem kan tahlili için hem ultrason kese görünür mü sizce ? Son adetim 20 Nisandı.

mor_leylak

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2021
440
399
30
Kızlar merhaba idrar testi ile hamile olduğumu öğrendim yarın doktora gideceğiz hem kan tahlili için hem ultrason kese görünür mü sizce ? Son adetim 20 Nisandı.
Benim de sat 20 nisandi pazartesi kese daha görünmüyordu. Beta-hcg 1200lere cikinca görünür dedi doktor. Henuz o degerlerde degil bende hcg

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-01-2022

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

hapiness_123

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2016
395
307
30
Kızlar selam bende son adetimin 1. Günü 19 nisandı mayısta hamileliğimi öğrendim adetim daha 2 gün gecikmişti test pozitif cıktı sonrasında kan tahlili verdim beta hcg 40 cıktı 2 gün sonra jinekologa gittim 85 çıktı bu rakamlar normalmi sizde demi bu sekilde ilerledi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-01-2022

Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Kelebekmadam

Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2020
302
145
25
Kızlar selam bende son adetimin 1. Günü 19 nisandı mayısta hamileliğimi öğrendim adetim daha 2 gün gecikmişti test pozitif cıktı sonrasında kan tahlili verdim beta hcg 40 cıktı 2 gün sonra jinekologa gittim 85 çıktı bu rakamlar normalmi sizde demi bu sekilde ilerledi
Canıım bende bat günü 40 çıktı son adetim 21 Nisan aynıyız senle cuma günü kan verdim pazartesiye kaldı benim sonuçlar :KK43:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-01-2022

Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

hapiness_123

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2016
395
307
30
Canıım bende bat günü 40 çıktı son adetim 21 Nisan aynıyız senle cuma günü kan verdim pazartesiye kaldı benim sonuçlar :KK43:
İnsallah güzel ilerler doktor normal dedi cok yeni hamilelik olduğu icin dedi ama bilmiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-01-2022

Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Kelebekmadam

Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2020
302
145
25

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-01-2022

Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

Dzgslu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2018
172
264
30
Merhaba benim de bugün yani regle 6 gün kala öylesine yaptığım bir erken gebelik testinde hayalet çizgi çıkınca ardı ardına iki test daha yaptım. Diğer ikisinde de silik çizgiyi gördüm. Kan verdim hcg 5.7 çıktı sizce hamile olabilir miyim?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-02-2022

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 117 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin cilt görünümünde değişiklikler olacaktır. Şu anda bebeğinizin cildi kırışmış durumda. Bebeğinizde daha fazla yağ biriktikce ve daha fazla kas geliştikce bebeğiniz daha yumuşak hatlı gözükmeye başlayacaktır. Hamilelikte bulanık görme ve kanama tehlike işaretidir. Bu durumlarda hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

didemy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
101
14
38

Gebelikte Beta Hcg Değeri​

Beta değeri hamile olmak için 50 ila 200mUi HCG civarında olmalıdır. Bu değer 400mUI’yi geçerse, aynı haftada ikiz gebelik olabilir olabilir. Bende 50 olması gerekirken 120 çıkmıştı ve ikiz bebeklerim oldu.

Son düzenleyen: Moderatör: