Gebelikte kontrol altında kilo alımı 🤰🤩 hadi insAllah 🤲

Hay MasAllah bilerek mi dikkat ettin yoksa zor bı hamilelik mıydı cnm 5 kilo çok çok az aslında ilk aylar kilo verip ondan sonra mı aldn

Çok kilo almak istemiyordum zaten tatlım 5 ay boyuncada kustum çok dikkat ettim
Zaten çok kilo almaninda ne bizim icin ne de bebekler için faydasi yok..o 5 ay boyuncada komada gibi yattım sadece doktor kontrolunde dışarı çıkabildim..doktorumun muayenehanesinde bile yattım yani..elimde poşet baliciler gibi gezdim durdum..

Sizin adınıza çok sevindim başka bir topik de konuşmuştuk görünce yazmak istedim sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah ❤
yaa Allah razı olsun cnm amin insAllah teşekkür ederim
öyle tabi çok kilo almak bebege de bize de yaramıyor sağlık olsun öncelik çok zor geçmiş senin Rabbim evladınızla sağlıklı nice günler görmenizi nasip etsin insAllah emzirme döneminde nasıldı iştahın kilo durumun
Limonlu suyu tuvaletini yapabilmene yrdımcı olsun diye önermiştir herhalde. Kabızlık sorunun var mıydı?
yoo aslında çok yoktu normalde kabızlık problemim ama geçen haftalarda bı kaç gün oldu

Aç durmıycak sadece dengeli beslenicek. Aç kalmayı kimse desteklemiyo, ama gebelik şekeri ya da tansiyonu nedeniyle katı diyet yapmak zorunda olanlar da var,bunun bebeğe zararı değil faydası var.
Kilolu hamilelerin gebelik şekerine yatkınlığı oluyo ve baştan dikkatli beslenmeleri gerekir.
Canım çekti diyip önüne geleni yiyen hamilelerin bebekleri süper sağlıklı olmuyo ki, anca şişiyolar. Keşke öyle bişey olsa hem her şeyi yesek hem bebekler toraman olsa

Şuanda 50 kiloyum tatlım doğumdan sonra 2 kilo aldım 48 kiloydum doğumdan birkac gun sonra..hiç emmedi kızım maalesef hep mamayla büyüdü..suanda 10,5 aylık yine devam ettim öyle çok fazla yemedim yani..hiç çatlagımda yok mustela ve organik hindistan cevizi yağı kullan

MaşAllah ne güzel vala insAllah bende gzuel bı hamilelik geçiririm ve sonrasinda kilo verebilirim çatlak benim hamilelikten ziyade kilo alıp verdiğim için var ama denerim yine de teşekkür ederim

karamelmakiyato canım tamamen listeye uydun mu peki ben henüz bı ayar tutturamadım çok karbonlu şekerli şeyler yememeye çalışıyorum ama öğünler kaçıyor zaman olarak
Mesajı şimdi gördüm. Evet listeye uyuyorum. İşyerime sefertaslarıyla yemek götürüyorum. Sadece hafta sonları ara öğünleri kaçırıyorum. Zaten çok az ölçüyü kaçırsam hemen şekerim 140 ı geçiyor. Yemekteki patatesi bile yiyemiyorum. Son zamanlarda haşlanmış ve çok az yağ katılmış sebze yemeği , kızartılmamış köfte, sossuz salata ve yoğurttan başka bişey yediğim yok nerdeyse .

Anladım canım afiyet olsun bende yeni yeni dikkat ediyorum şu anlık hala sabitim bklm

Ayın ilk gününde tartıldım şimdilik 83.5 kilom kendimi çok şiş hissediyorum ama ya adet olmadığım için snrm kızımda çok geç çıkmıştı göbeğim şimdi hafif çıktı göbek mi bebek mi bilemem
Su çok içemiyorum snrm ödem var

54 kilo ile hamile kaldım ilk üç - üç buçuk ay hiç birşey yiyemedim bulantılar beni mahvetti 50 kiloya düştüm . Şuan 24 haftalığız 58 kiloyum ... iştahım açık ama dengelemeye çalışıyorum kendimi kilo almaya yatkın bir vücüdum var sizce hızlı mı olmuş artış ??

Normal sanki cnm bundan sonra dikkat edersen 10-12 kilo normal bence hamile kaldgn kiloya gore

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…