Gebelikte kontrol altında kilo alımı 🤰🤩 hadi insAllah 🤲

Evet kızlar benim gibi kilolu hamile kalanlar kaç kilo aldı kaç kiloyla doğuma girdi tecrübesi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim aslında ilk gebeligim değil ama kızımda çok bilinçsizce yediğim için dengesiz beslenme durumum başladı toplamda 12-13 arası kilo almıştım kızımda şimdi ilk öğrendigm gün 84 tu kilom bklm ne kadar alicam diyetisyene gittim geçen hafta listemi aldm geldim bklm 7 aralığa kadar ne olacak durumumm
Bugün kahvaltımı yaptım güzelce 😋😃 hedefim başlarda biraz kilo vermek sonrasında da 7-8 kg almak 🤲
Merhaba. Benim de 3. Sezeryan olacağı icin doğum tarihlerimiz aşağı yukarı ayni olacak gibi görünüyor. 9 aylık bebeğim var çalışıyorum ve 3. yolda :) ben de boyu kiloau bir olanlardanım. Kilo vermeyi emzirme sonrasina bırakmışken simdi hamileliğimi öğrenince sonraya kaldı. Kahvaltıyı ihmal etmemek lazım. Kendi ekmeğimi yapıyorum. Tatlıdan uzak durarak öğünde 1 dilim ekmekle patates ve pilavdan uzaklaşarak işe başladım. Bakalım nasıl olacak..

Merhaba. Benim de 3. Sezeryan olacağı icin doğum tarihlerimiz aşağı yukarı ayni olacak gibi görünüyor. 9 aylık bebeğim var çalışıyorum ve 3. yolda :) ben de boyu kiloau bir olanlardanım. Kilo vermeyi emzirme sonrasina bırakmışken simdi hamileliğimi öğrenince sonraya kaldı. Kahvaltıyı ihmal etmemek lazım. Kendi ekmeğimi yapıyorum. Tatlıdan uzak durarak öğünde 1 dilim ekmekle patates ve pilavdan uzaklaşarak işe başladım. Bakalım nasıl olacak..
Yaa ne güzel sende yeni hamilesin başında dikkat etmek en güzeli tabiki sağlıkla kucağına alırsın insAllah 🤲🤗 Allah bağışlasın evlatlarını da benim ikinci b olacak nasipse

Aç durmıycak sadece dengeli beslenicek. Aç kalmayı kimse desteklemiyo, ama gebelik şekeri ya da tansiyonu nedeniyle katı diyet yapmak zorunda olanlar da var,bunun bebeğe zararı değil faydası var.
Kilolu hamilelerin gebelik şekerine yatkınlığı oluyo ve baştan dikkatli beslenmeleri gerekir.
Canım çekti diyip önüne geleni yiyen hamilelerin bebekleri süper sağlıklı olmuyo ki, anca şişiyolar. Keşke öyle bişey olsa hem her şeyi yesek hem bebekler toraman olsa :KK70:

Şekerin olmadığı diyetten degil karbonhidratin ekmegin makarnanin olmadigi diyetten bahsettim. Hatta bununla ilgili bir yazi paylastimm ama bahsettigimi anlamadan sırf yorum yapmak icin yapmissiniz

Şekerin olmadığı diyetten degil karbonhidratin ekmegin makarnanin olmadigi diyetten bahsettim. Hatta bununla ilgili bir yazi paylastimm ama bahsettigimi anlamadan sırf yorum yapmak icin yapmissiniz
Hayır öyle olmadı. Siz anlamadan yorum yapmış olmalısınız çünkü yemek listesine bakarsanız görürsünüz diyette yeterince karbonhidrat da var. Hamileye uygun diyet veriliyor, kafasına göre yapmıyor diyetisyen kontrolünde zaten.
Siz belki yorumunuzu yanlş yere yapmışsınız. Eleştireceğimiz diyetler uygulayanlar da tabi vardır ama bu durum o durum değil..

Merhaba kızlar. Ben de ideal kilomun biraz üstünde bir kiloda hamile kaldım. Hem polilistik overim hem insülin direnci yüzünden 53 kilodan 60a çıktım ve bebeğime de tüp bebek tedavisiyle hamile kalınca ilaçlar vs derken 62 ile hamile kaldım. Boyum 160 ve 7 haftalık hamileyim ben de kontrollü kilo almak istiyorum. Bunun için gebelik beslenmesiyle ilgili bir diyetisyenle görüşmeyi düşünüyordum ki bulantılarım başladı şuanda bana verilecek herhangi bir listeye sadık kalamayabilirim☺️ Belki burda birbirimizi motive edip faydalı bilgiler paylaşabiliriz diye aranıza katılmak istedim ☺️

Merhaba kızlar. Ben de ideal kilomun biraz üstünde bir kiloda hamile kaldım. Hem polilistik overim hem insülin direnci yüzünden 53 kilodan 60a çıktım ve bebeğime de tüp bebek tedavisiyle hamile kalınca ilaçlar vs derken 62 ile hamile kaldım. Boyum 160 ve 7 haftalık hamileyim ben de kontrollü kilo almak istiyorum. Bunun için gebelik beslenmesiyle ilgili bir diyetisyenle görüşmeyi düşünüyordum ki bulantılarım başladı şuanda bana verilecek herhangi bir listeye sadık kalamayabilirim☺ Belki burda birbirimizi motive edip faydalı bilgiler paylaşabiliriz diye aranıza katılmak istedim ☺
Hg canım öncelikle sağlıkla ilerler sağlıkla kucağına alırsın insAllah bebeğini 😉 benim de yeni yeni bulantılarım başladı ne yiyecegimi bilemiyorum açıkçası insAllah birbirimize faydalı oluruz 🤭

Mrblar kızlar bugün diyetisyen kontrol günüydü
(9 Kasım) 83.4 kg - 30.5 kg yağım vardı
(15 Kasım) 82.2 kg - 30 kg yağ
(7 Aralık) 82.8 kg - 30.1 kg yağım varmış yani ikinci kontole göre 600 Gr almışım ama yağ kas oranım aynıymış göbekten büyüme olmuş o da çok normal dedi listemi gözden geçirdik eve geldim

Günaydın kızlar bu aralar iştahımın olmaması etkendir sanırım bugün tartıda eksi gördüm yine 82.2 çıktım şu ana kadar kaybım -1.8..
16-20 haftalık olana kadar bı 2-3 kg daha versem 79-80 yeterli olur sanırım sonrasında geri alırım bebişim kendini belli ediyor şimdiden zaten pantalonlarim sıkıyor biraz ..
Bugün gebelik uygulamasindn okudum protein ağırlıklı beslenen kişilerde bolca karbonhidrat içeren tatlı yeme isteği ya da karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde protein bakımından zengin besinler yeme isteği görülebilir diyor ben hamile kalmadan önce tatlı olmasa da bolca karbonhidrat tüketen biri olarak sanırım ters tepti su an hamur işi tatlı abur cubur hiç canım istemiyor

Günaydın kızlar bu aralar iştahımın olmaması etkendir sanırım bugün tartıda eksi gördüm yine 82.2 çıktım şu ana kadar kaybım -1.8..
16-20 haftalık olana kadar bı 2-3 kg daha versem 79-80 yeterli olur sanırım sonrasında geri alırım bebişim kendini belli ediyor şimdiden zaten pantalonlarim sıkıyor biraz ..
Bugün gebelik uygulamasindn okudum protein ağırlıklı beslenen kişilerde bolca karbonhidrat içeren tatlı yeme isteği ya da karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde protein bakımından zengin besinler yeme isteği görülebilir diyor ben hamile kalmadan önce tatlı olmasa da bolca karbonhidrat tüketen biri olarak sanırım ters tepti su an hamur işi tatlı abur cubur hiç canım istemiyor
Canım ben 12+1 deyim 5 6 7 8 haftalar cidden kusuyor midem bulanıyor tuksiniyordum bişey yemek istemiyordum kilom sabit kaldı ama 2 3 haftadır bulantim ve azaldı daha iyiyim istahim arttı ama bu defa yemek fazla yiyince mide yanmasi yaşıyorum 1 kilo almışım ama dikkat edicem bende milletin doğum yaptığı kiloda hamile kalmak cidden zor allaha şükür tabi verdiği bu hediye icin

Canım ben 12+1 deyim 5 6 7 8 haftalar cidden kusuyor midem bulanıyor tuksiniyordum bişey yemek istemiyordum kilom sabit kaldı ama 2 3 haftadır bulantim ve azaldı daha iyiyim istahim arttı ama bu defa yemek fazla yiyince mide yanmasi yaşıyorum 1 kilo almışım ama dikkat edicem bende milletin doğum yaptığı kiloda hamile kalmak cidden zor allaha şükür tabi verdiği bu hediye icin
Önceliğimiz tabiki sağlığımız canım insAllah sağlıkla kucağına alırsın bebisini ilk 3 ayda 1 kg güzel bence çokta kötü değil yediklerini dengelemeye çalışırsan bence kendine alırsın kiloyu çok şükür elbette biz de bu bebiş için gözüne baktık Rabb'im nasip etti 🤲😍 hamilelik kadar zaten emzirme dönemi de önemli ben şu an diyetisyenimin verdiği listeye uyamıyorum iştahım olmadığı için ama bulantılar geçtikten sonra insAllah uyarim

7haftalık
Merhaba kızlar. Ben de ideal kilomun biraz üstünde bir kiloda hamile kaldım. Hem polilistik overim hem insülin direnci yüzünden 53 kilodan 60a çıktım ve bebeğime de tüp bebek tedavisiyle hamile kalınca ilaçlar vs derken 62 ile hamile kaldım. Boyum 160 ve 7 haftalık hamileyim ben de kontrollü kilo almak istiyorum. Bunun için gebelik beslenmesiyle ilgili bir diyetisyenle görüşmeyi düşünüyordum ki bulantılarım başladı şuanda bana verilecek herhangi bir listeye sadık kalamayabilirim☺️ Belki burda birbirimizi motive edip faydalı bilgiler paylaşabiliriz diye aranıza katılmak istedim ☺️

Yaa sanki ben yazmışım 😄 bende agustos ta 53 kılo İle evlendım sonra hunharca yemeye basladım hayatımda ilk defa 60 kiloyu gördüm ve hamıle oldugumu öğrendiğimde 62 kiloydum. Şuan 7 haftalık hamileyim hala 62 kiloyum. Beni tek endişelendiren hayatımın en fazla kılosuyla hamıle kalmak oldu :KK43: umarım cok almayız.
Bu arada konu sahibinin diyet listesinde bitki çayı var. Ben hamılelıkten tehlıkeli dıye bıliyorum.adaçayı özellikle

7haftalık

Yaa sanki ben yazmışım 😄 bende agustos ta 53 kılo İle evlendım sonra hunharca yemeye basladım hayatımda ilk defa 60 kiloyu gördüm ve hamıle oldugumu öğrendiğimde 62 kiloydum. Şuan 7 haftalık hamileyim hala 62 kiloyum. Beni tek endişelendiren hayatımın en fazla kılosuyla hamıle kalmak oldu :KK43: umarım cok almayız.
Bu arada konu sahibinin diyet listesinde bitki çayı var. Ben hamılelıkten tehlıkeli dıye bıliyorum.adaçayı özellikle
Sağlıkla kucağınıza alın insAllah şimdi benim gibi daha yüksek kilolarda hamile kalanlari düşünürsek siz gayet idealsinz aslında 😁 bu arada listede adaçayı vs başka bitki çayı yok tek bitki çayı rezene var ki onun da gebelikte de emzirme döneminde de faydası var tabi bı kupa olmak şartıyla

Herkese günaydın.Arkadaslar inşallah bizde ikinci çocuğumuzu düşünüyoruz.Cslismalar yaptık.Bakalim henüz çalışmalardan 4 gün geçti henüz var mı yok mu demek için erken.Ben oğlumda yani 11 yıl önce 65 kilo ile hamile kaldım .Hiç dikkat etmedim hatta o zamanlar çalışıyordum da .Ama çok kilo aldım.Cunku hamilelik şekerim vardı.Doguma 87 ile girdim .Şimdi ise 67 kilodayım.Bir türlü 59 kiloya inemedim.Ama artık dikkat ediyorum.Sadece yemek yiyorum hamur işlerinden ve hamurlu tatlılardan uzak duruyorum.İnsallah bebegimiz olursa çok kilo almak istemiyorum.Cunku vermesi cokkk zor .

Herkese günaydın.Arkadaslar inşallah bizde ikinci çocuğumuzu düşünüyoruz.Cslismalar yaptık.Bakalim henüz çalışmalardan 4 gün geçti henüz var mı yok mu demek için erken.Ben oğlumda yani 11 yıl önce 65 kilo ile hamile kaldım .Hiç dikkat etmedim hatta o zamanlar çalışıyordum da .Ama çok kilo aldım.Cunku hamilelik şekerim vardı.Doguma 87 ile girdim .Şimdi ise 67 kilodayım.Bir türlü 59 kiloya inemedim.Ama artık dikkat ediyorum.Sadece yemek yiyorum hamur işlerinden ve hamurlu tatlılardan uzak duruyorum.İnsallah bebegimiz olursa çok kilo almak istemiyorum.Cunku vermesi cokkk zor .
Rabb'im sağlıkla ikinci evladınızi naisp eder insAllah 🤗🤲 aynen öyle alması kolay ama vermesi çok zor oluyor

Fit mutlu anne Fit mutlu anne benı hatırladın mı:)hamıleyımmm:)bemde kıloma dıkkat etmek ıstıyorum bu surede cok guzel bır konu açmıssın canım takıpteyım:) lıstende neler var paylasabılır mısın:)
Hatırlamam mi kız biliyorum hamile olduğunu çok şükür Rabb'im sağlıkla kucağımıza aldırsin insAllah 🤲🤗
Senin gebelik başlangıç kilon kaç cnm ben henüz almadm şükür eksideyim

X