Gebelikte kontrol altında kilo alımı 🤰🤩 hadi insAllah 🤲

Selam kızlar bende 53 kilo ile hamile kaldım. Bulantım olmadığından iştahım çok açıktı ve ilk 3 ayımda 2.5 kilo aldım (hatta son 1 haftadır tartılmadım 3 kiloyu geçmiş olabilirim) :KK47: Şuan için kilom fazla değil ama böyle gidersem çok fazla kilo alımı ile tamamlayacağımdan çok korkuyorum. Hedefim 12-15 arası kilo alımıyla bitirmek. Birbirimize destek olalım :)

Selam kızlar bende 53 kilo ile hamile kaldım. Bulantım olmadığından iştahım çok açıktı ve ilk 3 ayımda 2.5 kilo aldım (hatta son 1 haftadır tartılmadım 3 kiloyu geçmiş olabilirim) :KK47: Şuan için kilom fazla değil ama böyle gidersem çok fazla kilo alımı ile tamamlayacağımdan çok korkuyorum. Hedefim 12-15 arası kilo alımıyla bitirmek. Birbirimize destek olalım :)
Aleyküm selam tebrikler sağlıkla kucağına alırsın insAllah öncelikle hedef kilonun üzerine çıkmadan sağlıkla bitirirsin insAllah hamileliğini

Haftalık kilo takibi
Geçen hafta: 81.5
Bu hafta: 81.4
Fark: -100 hala ekside olmak güzel bebişim büyüyor yanlız karnım git gide büyüyor ❣️🤗

Bugün diyetisyen kontrolu vardı 7 Aralıktaki kontrolde 82.8 çıkmıştım bugün tartıda 80.6 çıktım -2.200 kilo kaybım var bunun 1.200 u yağdan gitmiş 600 Gr kastan dedi çok güzel bı sonuç benim için karın yağı yüzdesi%8 den %7 ye düşmüş yağ yakıcı çorba tarifi verdi listemde pek değişiklik olmadı artık yavaştan yürüyüşe de başlarsam tadından yenmez 🤩 durumlar böyle kaç haftaya kadar kilo verebilirim dedim dengeli beslendigin sürece bebek sağlıkla büyür sende kilo vermeye devam edebilirsin dedi hadi hayırlısı bklm

Bugün diyetisyen kontrolu vardı 7 Aralıktaki kontrolde 82.8 çıkmıştım bugün tartıda 80.6 çıktım -2.200 kilo kaybım var bunun 1.200 u yağdan gitmiş 600 Gr kastan dedi çok güzel bı sonuç benim için karın yağı yüzdesi%8 den %7 ye düşmüş yağ yakıcı çorba tarifi verdi listemde pek değişiklik olmadı artık yavaştan yürüyüşe de başlarsam tadından yenmez 🤩 durumlar böyle kaç haftaya kadar kilo verebilirim dedim dengeli beslendigin sürece bebek sağlıkla büyür sende kilo vermeye devam edebilirsin dedi hadi hayırlısı bklm
Ay listenizi paylaşabilir misiniz ? Maşallah bu arada, bende 70 kilo ile hamile olduğumu öğrendim. şuan 6. haftadayım henüz almadım yediklerime dikkat ediyorum besin değeri yüksek fakat az kalori tüketmeye çalışıyorum. Ama başarabilir miyim bilmiyorum

Ay listenizi paylaşabilir misiniz ? Maşallah bu arada, bende 70 kilo ile hamile olduğumu öğrendim. şuan 6. haftadayım henüz almadım yediklerime dikkat ediyorum besin değeri yüksek fakat az kalori tüketmeye çalışıyorum. Ama başarabilir miyim bilmiyorum
Paylaşıyim cnm hayrli olsun hamileliğin sağlıkla ilerler insAllah 🤲🤗 istersen başarırsın aslında listeden ziyade ciddenn abur cubur ve fazla kalorili şeyler yemediginde dengelerin ben her zmn listeye uyamıyorum cunki pasta börek tatlı cipss vs yemiyorum hiç

Paylaşıyim cnm hayrli olsun hamileliğin sağlıkla ilerler insAllah 🤲🤗 istersen başarırsın aslında listeden ziyade ciddenn abur cubur ve fazla kalorili şeyler yemediginde dengelerin ben her zmn listeye uyamıyorum cunki pasta börek tatlı cipss vs yemiyorum hiç
teşekkür ederim seninde hayırlı olsun, Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin :) Ben zaten normalde de abur cubur sevmem, eşim urfalı antepte büyümüş yemek kültürü çooook geniş, o yüzden kilo aldım :KK70: Şimdi daha dikkatliyim tabi, ama en azından 6. ayda falan 70 olmak istiyorum

teşekkür ederim seninde hayırlı olsun, Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin :) Ben zaten normalde de abur cubur sevmem, eşim urfalı antepte büyümüş yemek kültürü çooook geniş, o yüzden kilo aldım :KK70: Şimdi daha dikkatliyim tabi, ama en azından 6. ayda falan 70 olmak istiyorum
Anladım canım olur insAllah sağlık olsun amin insAllah 🤗

Diyet için doğru zamanin hamilelik olmadığını düşünüyorum sadece. 4.ayin içindeyim simdiden 5 kilo aldım umurumda değil bebegim iyi olsun sağlıklı olsun da onu emzirirken peşinden koşarken ya da dogumdan sonra diyetle verilir evel Allah. Siz bence emzirirkenki beslenmenize dikkat edin. Şeker süt yapıyor diye yanılmayın. Şeker su içirdiği için süt yapıyor asıl orda kilo alınıyor
sizin aldığınız kilolar bebeğiniz için ekstra faydalı bi durum değil ya da az kilo alarak, hiç almayarak gebeliğini tamamlayanların bebekleri sağlıksız olur diye bir durum da yok. sağlıklı beslendikten sonra bebek her türlü beslenir. ablam ilk gebeliğinde 3 kilo vererek tamamladı gebeliğini ve çocuğu 4 kilo doğdu. bayanın kastettiği aç kalmak değil sağlıklı ve bilinçli beslenmek, gebeyim nasılsa dur tıka basa yiyeyim zihniyeti en çok anneye zarar veriyor. ilk gebeliğimde 20 kilo aldım emzirirken 10 kilo daha aldım gebelik sonrası hemen de verdim, vermek benim için sorun değil ama vücudumda birçok şey bozuldu eskisi gibi sağlıklı değilim reflü miras kaldı gitmiyor mide sorunları bağırsak sorunları 36 bedene düşsemde bitmedi

12. Haftadayim 70.8 ile hamile kalmıştım, şuan 70.9um. Bulantılar ve mide yanmasından düzgün yiyemiyorum bisey ne yapacagimi şaşırdım 😞
Yavaş yavaş azalır artık insAllah bulantın canım ilk aylar bende doğru düzgün bişey yiyemedim şimdi düzeldi sağlıkla ilerler insAllah 🤗

Günaydın kızlar bugün 21+0 haftalık olduk 22nin içindeyiz yani tartilayim dedim 84le başlangıç yapmıştım güncel 85 im +1 kiloyla devam ediyorum bklm kaç olarak tamamlayacagim sizlerde durumlar nasıl kızlar BBlair BBlair su00 su00 kucukbikadin kucukbikadin Tansu tanyeli Tansu tanyeli

22 haftada sadece 1 kilo mu aldin😳😳😳 yoksa baslarda mide bulantisindan kilo verip tekrar 85 e mi ulastin. Benim durumlar cok fena😂😂 30. Hafta 15 kilo😂😂

X