Gece gece yine babam beni sinirden çatlama noktasına getirdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ortalamam 3.20 ales yds 80+. Vakıf üniversitesi yüksek lisanslarında kim ücretsiz eğitim görüyor? Zaten şuan ben Türkiyede yüksek lisans defterini kapattım. Yine de kabul almadım devletten çünkü alanım şuan çok gözde.
Evet ankara üniversitesinde uzaktan eğitim seçeneği var.

Konu sahibi, kimse sana burada kötü niyetle yazmıyor. Ya da seni kötüleyip, aileni yüceltmiyor. Ne yazalım sana, kendini odana kapat, böyle sızlanmaya devam et mi? İnan bana oturup ağlaman hiçkimsenin umrunda olmaz. Burada sadece elimizden geldiğince iyiliğini düşünüp tavsiye vermeye çalışıyoruz.

Psikolojinin iyi olmadığı belli ama yazdıklarında saçmalık ve mantıksız şeyler taşıyor. Tr'de kapattım konuyu demişsin, eee yurtdışı için şartlarına da bakmamışsın. Kendi kendini süründürüp duruyorsun.

Konu sahibi, kimse sana burada kötü niyetle yazmıyor. Ya da seni kötüleyip, aileni yüceltmiyor. Ne yazalım sana, kendini odana kapat, böyle sızlanmaya devam et mi? İnan bana oturup ağlaman hiçkimsenin umrunda olmaz. Burada sadece elimizden geldiğince iyiliğini düşünüp tavsiye vermeye çalışıyoruz.

Psikolojinin iyi olmadığı belli ama yazdıklarında saçmalık ve mantıksız şeyler taşıyor. Tr'de kapattım konuyu demişsin, eee yurtdışı için şartlarına da bakmamışsın. Kendi kendini süründürüp duruyorsun.
Ya babam az önce gelmiş bana sanki ben yine umursamıyorum gibi bak senden küçükler askere gidiyor sen hala bir şey olmadın dedi 🤣🤣 kendi anne babam böyleyse sizin yorumlarınıza üzülmemem lazım sanırım. haklısınız zaten ama Begüm9987 sen bana yaptığın yorumlara bir baksana ne kadar ağır ve kırıcı konuşmuşsun. Tamam gece gece sinir duygu patlaması yaşayıp burda yazdım belki saçma sapan şeyler yazdım aynı şeyi defalarca tekrarladım kimse bunları okumak zorunda değil ama yazdığın şeyler sence doğru mu? bana hiçbir şey için çaba göstermiyorsun konfor alanından çıkmıyorsun yok öylesin böylesin diye tanımadan yargılayıp durmuşsun. Evet belki kimse benim duygu patlamamı okumak zorunda değil ama burası böyle bir forum. Her seferinde cevap veriyorum olmayacak durumları anlatıyorum. Keşke olsa ben zaten mutlu değilim ki. Saçma ve mantıksız olduğunu düşünmüyorum ama sana öyle gelmiş olabilir. Ne yapacağımı bilmiyorum evet. Zaten beni de yoran bu herkesin hayatı rayında bir ben böyleyim gibi hissediyorum ve hiçbir şey yapmamak beni iyice yıpratıyor üstüne ailem hiçbir şekilde anlayış göstermiyor. Evet farkındayım ama bana diyorsun ki taksit yapabilirsin e geçen sene asgarî ücret ne kadardı hiçbir aile desteği almadan nasıl o tola girebilirdim ki. Ailemle kavga kıyamet dövüş alırdım ancak para gerçekten buna da artık gücüm kalmadı. zaten ailem de diyor çok isteseydin bizi ikna ederdin yüksek lisans için onların ayaklarına kapanmamı beklediler resmen. Şimdi de iş işten geçmiş bana tamam yap. E ne yapayım yüksek lisans için ayrılayım mı. Dubai'de yüksek lisans yapma fikri zaten benim için çok yeni bir düşünce aralıkta düğünü bu sene yapma kararı aldık o zaman ben giderim orda çalışırım en azından param birikir dönünce(ki 2-3 yıl kalmayı planlıyoruz) istediğim gibi türkiyede eğitime devam ederim diyordum. 26-27 yaşında başlamış olsam önümde uzun çalışma hayatı var beni geriye atmaz diye kendimi motive ediyordum. Kendi kendime veri öğrenmeye çalışıyordum boş durmamak için. Yani daha bu ay yüksek lisans yapma fikri kafama yattı yurtdışında. Onda da eğitim danışmanı ile konuştum bunu da söyledim. Ama hayat ne plan yaparsak yapalım bir şekilde kendi istediği gibi oluyor işte bu yüzden ben artık gelecek kaygısı yüzünden kendimi bunaltmama kararı aldım ama ailem sanki bana düşman gibi sanki ben hiç üzülmüyorum gibi davranıyor. Saç rengini konuşuyorsun geleceğini konuşmuyorsun diyen babam var ya bunu diyen adama sabah ben arkadaşını ara staj için görüş belki kabul ederler demiştim tamam tamam diyip aramamıştı. Psikolog olduğum için muhteşem iyi ruh sağlığına sahip olmak zorunda değilim her doktor çok sağlıklı değil terzi kendi söküğünü zaten dikemez. Elbette haklı olduğunuz konular var ne istediğimi ben bilmediğim için zaten bu durumdayım. En çok yoran içimi kemiren durum da zaten bu düşün düşün bulamıyorum ben de akışına bıraktım zaten.

Son düzenleme:
Mune Mune konumu kapatabilir misiniz gerçekten laf anlatmaya gücüm kalmadı çünkü. Okuyan insanlar kusuruma bakmasın yaşadığım duygu yoğunluğunu buraya yansıttım. Çok fazla önyargılı acımasız yargılayan insanlar olduğu sürece burda konu açmanın nasıl bir mantıksızlık olduğunu bir kere daha gördüm yazan arkadaşlarım üstünüze alınmayın lütfen yazdığınız için bana destek olmaya çalıştığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Şuan akışına bıraktım artık hayat önüme ne getirirse onu yaşayacağım düşünmenin bana verdiği zarardan başka bir şeyi yok. Ailem de artık ne yaparsa yapsın onları değiştiremiyorum mecbur katlanıyorum. Bu da son mesajım olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X