Geçmişe dönmek ister miydiniz?

Cicek kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
4.079
11.266
Ben 28 yaşimdayim ve yaş konusuna o kadar takilmiyorum aslinda 40a kadar yolu var. 40 olmasa da bir 5 sene daha cocuk yapmayi kesin ve net dusunmuyorum. 🙄 5 sene sonra tekrar bir gözden geciririz herhalde.

Valla benim cevremdekileri disariya karşi hep cocuk kendilerini hiç etkilememiş imaji ciziyorlar ve ben kendi kendime kuruyormuşum gibi davraniyorlar. 🙄
Gerci gorumcemde oyle davraniyordu 10 senelik evlilerdi cocuktan sonra ilk yıl boşandilar.
Arkadaşlarım şöyle söylüyor, iyiki erken çocuk sahibi olmuşuz, zaman geçtikçe insan daha çabuk yoruluyor çocukla ilgilenmek bile yorucu geliyor. Yorgunuz, uykususuz ama iyiki doğurmuşuz, bi gülüşuyüyle herşeyi unutuyoruz diyorlar. Ama konu sahibi gibi kişilerin konusularını görunce diyorum ki, kendi hayatım olmayacak, sadece çocuk. Tek hayatımız cocuk olacak. Ne zor seymiş cocuğa karar vermek.

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
20.441
75.185
Arkadaşlarım şöyle söylüyor, iyiki erken çocuk sahibi olmuşuz, zaman geçtikçe insan daha çabuk yoruluyor çocukla ilgilenmek bile yorucu geliyor. Yorgunuz, uykususuz ama iyiki doğurmuşuz, bi gülüşuyüyle herşeyi unutuyoruz diyorlar. Ama konu sahibi gibi kişilerin konusularını görunce diyorum ki, kendi hayatım olmayacak, sadece çocuk. Tek hayatımız cocuk olacak. Ne zor seymiş cocuğa karar vermek.

Kesinlikle oyle. 🙁

Cicek kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
4.079
11.266
Eğer çocuğa sadece kendiniz bakıcaksanız evet zor sonuçta bir insan yetiştiriyorsunuz en büyük sorumluluklardan biri, çocuk yapmak zorunda değilsiniz ama hayatınızın geri kalanında da pişmanlıklar peşinizi bırakmaz, bunlar geçici süreçler aslında, şu an 13 aylık bir oğlum var.
uyku yok, hayatımızda düzen müzen kalmadı ama onu her şeyden çok seviyorum o masumluğu içimi eritiyor bir şeyler öğrenmesi büyümesi hayatta en haz aldığım şey bu sevginin aşkın yerine hiçbir şeyi koyamam imkansız en sevdiğinizi düşünün bu hayatta onun sevgisi bile bir hiç kalıyor evlat sevgisinin yanında
Çocuk aşığı bi insan degilim ama şuan değilse bile ilerleyen donemlerde mutlaka bir çocugum olsun istiyorum. Sonra düsünuyorum bebek istedigimiz an olan birşey değil ki ya olmazsa ya pisman olursam keşke daha öncede deneseydim diye.
O kadar karmakarışığim ki. Keske yaşim 25 olsaydi onumde daha cocuk düşunmek çook var diyebilseydim 😔

Mommy shark

🖇🤍
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2019
512
1.969
Çocuk aşığı bi insan degilim ama şuan değilse bile ilerleyen donemlerde mutlaka bir çocugum olsun istiyorum. Sonra düsünuyorum bebek istedigimiz an olan birşey değil ki ya olmazsa ya pisman olursam keşke daha öncede deneseydim diye.
O kadar karmakarışığim ki. Keske yaşim 25 olsaydi onumde daha cocuk düşunmek çook var diyebilseydim 😔
Nasip 30 yaş çok değil çocuk için ama artık vücut alarm vermeye başlayabilir biyolojik saat geçiyor diye, arkadaşım 33 yaşında yeni evlendi hemen hamile kaldı ama 25 yaşında kuzenim 3 yıldır hamile kalamıyor zamanı vardır sizin içinde

Fairy18

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2015
263
513
Öyle mi oluyor gerçekten? Umarım biraz sakinleşir çok yorucu oluyor
evet gerçektende öyle oluyor. benim kızımda 30 aylık haftasonu kahvaltı harici doğru düzgün bi şey yediremedim. bugün işe geldim akşam sorucam pilavlar tavuklar yoğurtlar sayıcak bana bir bir yediklerini eminim. bazen bende çok güzel yediriyorum ama çoğu zaman bir yolunu buluyor naz niyaz yemiyor. Ama babaannesinde öyle değil. kayınvalidemde arada der bugün yediremedim diye kadının bile morali bozuluyor. yemesi güç çocuklar gerçekten zor anlıyorum sizi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1000 gün geçti.

Cicek kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
4.079
11.266
Nasip 30 yaş çok değil çocuk için ama artık vücut alarm vermeye başlayabilir biyolojik saat geçiyor diye, arkadaşım 33 yaşında yeni evlendi hemen hamile kaldı ama 25 yaşında kuzenim 3 yıldır hamile kalamıyor zamanı vardır sizin içinde
Bencede çok değil, normalde etrafa kulaklarımı kapatir kimseyi umursamam ama herkes aynı seyi soylemeye baslayinca bi durup düşundüm, ne zaman menapoza girecegimizi bilemiyoruz belki hic bir problem olmamasina ragmen yıllarca cocuk olmayacak vs vs. Bi süre bu tarz konusan kişilerle iletişimi bir süre kesiyim en iyisi psikolojimi kötü etkilemişler suan onu farkettim

bucebuse

Mutluluk yakın
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2011
613
369
Offfffff yol gosteremiyorum. 6 bucuk yillik evliyiz ve cocugumuz yok, hep kafamda olan basimiza gelmesinden korktugum seylerin hepsini yaşamişsiniz işte siz.
Disardaki herkes bebek mucize, harika yapin yapin diye başimin etini yiyorlar ama internette forumda o "cocugumu çok seviyorum"larin ardindan bu şekilde paragraflarca dert geliyor.

Ama disarda tanidiklarim sanki cocuk onlari bir gram etkilememiş gibi davraniyorlar, bosuna korkuyormuşum gibi...

Ahhh kendi derdime boğdum konunuzu. Umarim buyudukce duzelir. 😞😞😞😞
Her çocuk farklı oluyor daha uyumlu çocuklarda vardır herhalde

bucebuse

Mutluluk yakın
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2011
613
369
valla benim kızım daha az sorunlu ona rağmen çalışmak çok iyi geldi çünkü bi ortam değişti nefes aldım açıkçası. yine geceleri kalkıyoruz, uykusuzuz ama gündüz en azından 2 farklı insan görüyorum kızıma tahammülüm arttı. 2 yaş sendromu için de belki psikoloğa gitseniz farklı bir öneri verebilir bilemiyorum.
Beni gece uykusuzluğu çok korkutuyor işim çok yorucu masa başı değil iş yerinde dinlenmem imkansız

bucebuse

Mutluluk yakın
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2011
613
369
Kızınız için bir diyetisyenden destek alın. Durum yazdığınız gibiyse malnutrisyon çıkma olasılığı var ve enteral beslenmesi gerekecek.

Diğer şeyler zamanla düzelecek. Şükür sağlıklı bir bebek. Rabbim beterinden saklasın.
Yiyemiyor değil çok falza seçici gastrolojisinden alerjisine bütün bölümlere gönderdi doktorumuz testler ultrasonlar bi sorun çıkmadı. Anneme gidince orda bir elinde pide bir elinde havuç salatalık hiç itiraz yok bizim evde eşimle bana kök söktürüyor fazla nazladık şimdide bizi takmıyor

bucebuse

Mutluluk yakın
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2011
613
369
Annenizin bakması ya da kreş size çok iyi gelecek inanın.. kızımda işe başlamak bana vicdan azabı çektirmişti ama çok da iyi gelmişti bana.. mutlu anne=mutlu çocuk demek..
Evet haklısınız mutsuzken günü bile bitirmek çok zor

bucebuse

Mutluluk yakın
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2011
613
369
Bende tam olarak 6.5 yıllık evliyim, bi ara etrafimdakiler susmustu ne güzel ama simdi basladılar yaşın geçiyor yapın bitane pisman olacaksınız ilerde diye.
Yaşım 30.. bi tarafım istiyor ama bi tarafım rahatlığa çok alıştı. Bu tarz konulari okudukça iyice karamsar oluyorum çocuk konusunda. Arkadaslarıma bakıyorum zombi gibiler, uykusuz ac yorgun mutsuz. Çok kararsızım çok, siz ne düsünuyorsunuz yaş mevzu sizide düşündüruyor mu? Etrafımdaki sağlıkçilar bile gec kalıyorsun demeye basladi 😔 kendim gibi birini bulmuşkan sormadan edemedim, konu sahibi kusura bakmayin nolur
Yok estağfurullah. Ben 28 yaşımda anne oldum bazen keske erken yapsaydım diyorum insan yaş aldıkça sakinliğe daha çon ihtiyaç duyuyor

bucebuse

Mutluluk yakın
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2011
613
369
Merak etmeyin çok hızlı büyüyorlar . Bebeklerin en güzel yanı bu . Ben iki tane büyüttüm biliyorum . Ama her ne kadar iki kat yorgunluk olsa da çalışmak iyi gelirdi bana . Benim bakıcı derdim vardı sürekli . Onları nazlardım, 100 TL için beni bıraktılar vs vs .
Ama kafanı dağıtman gerekiyor. Herkesten yardım al . Temizlik , ütü vs işlerde , büyüklere hafta sonu bırak , bakıcıya gerekirse 300 fazla ver , iş çıkışı otur bir yerlere uğra .
Bakıcı da zordur Allah kolaylık versin annem bakacak o konuda içim rahat herkes ne çabuk büyüyorlar diyor unutuyor insan heralde büyüdükçe:)