gelin olamadan boşanıyorum ona güvenmiştim

babamda beyfendiliğini bozmayip, bizim o evi döşüyecek dururumuz yok, biz kızımıza ceyizini hazırladık evinde bir kac parcasini anca alabiliriz dedi,

kendini zengine yamamaya çalışmışsın, yurdışı hayalleri kurmuşsun diyenlere cevabım, benim ailemin maddi durumu çok iyi herhangi bir yamanmaya ihtiyacım yok

Basbayağı yamanmışsınız işte. Tüm bu rezilliklere rağmen evlenmişsiniz. Hayırlısı olsun ne diyeyim🙂

Sevgili mavi
Bir iki güncel ve mutsuz detay verirsin de kendi bk gibi giden evliliğim için içten içe şükür filan ederim diye bekledim durdum ama yazıp yazıp sildigini düşünmekteyim.

Silme bence olduğu gibi yaz.seni samimi buluşum ilk yazdığın konularda bile eğip bukmeden doğru olduğunu düşündüğün şeylerin arkasında durmandi.

bir süredir gözlemlediğim kadarıyla açılan konularda üyelerin "en haklı sensin" mesajını alabilmek için yazılarını fayans döşer gibi dosemelerine pek anlam veremiyorum.taninmamak için yer, kişi isim değişikliklerinden bahsetmiyorum

Güldük eğlendik ama senin mutsuzLugunla mutlu olacak degiliz
Umarım biseyler yolunda gitmiştir.dort yılin sana çok şey kattığını düşünüyorum
En azından eskiden dert ettiğin şeylerin ( maddi şeylerin senin değerini olctugunu düşünmen gibi) güncel hayatta bir karşılığı olmadığını ogrenmissindir umarım

Yazmak yada yazmamak senin tasarrufun
Güzel bir hayatın olmasını diliyorum ( sakalarima umarım alinmamissindir) 🌼

Sevgili mavi
Bir iki güncel ve mutsuz detay verirsin de kendi bk gibi giden evliliğim için içten içe şükür filan ederim diye bekledim durdum ama yazıp yazıp sildigini düşünmekteyim.

Silme bence olduğu gibi yaz.seni samimi buluşum ilk yazdığın konularda bile eğip bukmeden doğru olduğunu düşündüğün şeylerin arkasında durmandi.

bir süredir gözlemlediğim kadarıyla açılan konularda üyelerin "en haklı sensin" mesajını alabilmek için yazılarını fayans döşer gibi dosemelerine pek anlam veremiyorum.taninmamak için yer, kişi isim değişikliklerinden bahsetmiyorum

Güldük eğlendik ama senin mutsuzLugunla mutlu olacak degiliz
Umarım biseyler yolunda gitmiştir.dort yılin sana çok şey kattığını düşünüyorum
En azından eskiden dert ettiğin şeylerin ( maddi şeylerin senin değerini olctugunu düşünmen gibi) güncel hayatta bir karşılığı olmadığını ogrenmissindir umarım

Yazmak yada yazmamak senin tasarrufun
Güzel bir hayatın olmasını diliyorum ( sakalarima umarım alinmamissindir) 🌼
Böyle bir mesajla karşılaşmak içimi ısıttı, çok teşekkür ederim :)) 4 yıl bana çok şey kattı evet, hala gencim 24 yaşındayım ama yaşadıklarım beni olgunlaştırdı.

Evet kızlar merhaba ben geldim, ilgililere selam 👋🏻
En son nerde kalmıştım nereye kadar anlatmıştım hiç hatırlamıyorum üstünden 4 yıl geçtiği ve çok şey yaşandığı için detayları hatırlamakta zorlanıyorum. Biraz üstünden geçeyim, olayın sonunda evet evlendim (bravo salak 👏🏿) evlenmemin sebebi; sevgilimin hep bunlar geçicek evlenince kapıyı kapatıcaz, kimse bişey diyemicek kimseyle ilgilenmicez, şimdi mecburen herkes herkesle muhattap gibi umut verici konuşmalarıydı, zaten nikahımda kıyılmış büyük bir nişanla ve nikahla yedi cihan beni evlenmiş olarak bildiği için zaten daha evlenmedim nerden dönsem kardır şeklinde bitirmeye istekli olmadım, evlendim biraz zaman geçsin anlaşamazsam ayrılırım dedim çünkü zaten dünyada birbiriyle anlaşan 2 insanın birbirini bulması çok zorken tamamen ailelerin anlaştığı bir evlilik imkansız geliyordu bana, aileme yapılan hiç bişeyi kabul etmedim misliyle karşılık verdim ama ayrılmadım da siz ne kadar maddi sebepler yüzünden desenizde ben o kişiyi gerçekten sevdiğim için her seferinde şans verdim bu işin psikolojik kısmıydı gelelim olaylara.

Bazı şeyler sorulmuş öncelikle onları cevaplıyım, ben üniversitem bitince evlendim, boşandım ikinci üniversitemi de okudum eğitimsiz biri değilim. Biz isteme kısmında şöyle maddiyat hakkında şöyle konuştuk; herhangi bir altın konusu konuşulmadı (ki bizim ailemizde kat-i suretle istenen, istenilmezse kızın kusurlu göründüğü biz zihniyet varken) benim ailem böyle bir muhabbete girmedi, erkeğin babası siz kızınızın çeyinizi düzmek istiyorsanız düzün bizde evin eşyalarını hallederiz dedi, bizde eve herhangi bir mobilya almayacağımız için ailemin bana ayırdığı bütçenin hepsini çeyize harcadık. Düğüne 2 hafta kala erkek tarafı eşyaları siz düzün dediğinde; o zaman babamın işleri doların bir anda yükselmeyle batmıştı ve kına yapamayacak duruma düşmüştük o yüzden maddiyatımız yeterli değil dedik, kaldı ki zaten bunu alacak olanlar onlardı, başta kendileri zaten evi alıcaz dediler, e birisi sana bişeyi alıcam dediğinde aldın mı? Diye sormak neden bu kadar ayıplaştı sizin için anlamadım. O zaman herkes herşeyi yapacağını söylesin yapmasın sorduğumuz için biz kabahatli olalım böyle şey olur mu…

Madem sen 20 yaşındaydın farkında değildin ailen niye uyarmadı seni maddiyat için onlara yamamaya çalıştı diyenlere cevabım; ailem bu evliliği en başında istemedi ama ben onları mecbur bıraktığım için kabullendiler, belki de hergün bu iş olmaz bunlardan adam olmaz diye beni vazgeçirmeye çalıştılar, hiç öyle yamamak gibi dertleri olmadı, sanki köyde yaşayan bir kızken şirket ceosuna köyden kız veren aile imajı geldi galiba aklınıza ama durum öyle değil. Hatta annem ev muhabbetini erkek tarafı vazgeçsin işi bozsun diye bilerek yaptıklarını söylediler, ben vazgeçmeyince böyle düşünmüşler, ailemden yana kaygım yok tüm hata benimdir. Düğün günü bile annem bırak gidelim kızım senden kıymetli değil hiçbişey bunlar sana insan gibi davranmıyor dedi, yamamaya çalışsa sus otur derdi.

Madem sen 20 yaşındaydın farkında değildin ailen niye uyarmadı seni maddiyat için onlara yamamaya çalıştı diyenlere cevabım; ailem bu evliliği en başında istemedi ama ben onları mecbur bıraktığım için kabullendiler, belki de hergün bu iş olmaz bunlardan adam olmaz diye beni vazgeçirmeye çalıştılar, hiç öyle yamamak gibi dertleri olmadı, sanki köyde yaşayan bir kızken şirket ceosuna köyden kız veren aile imajı geldi galiba aklınıza ama durum öyle değil. Hatta annem ev muhabbetini erkek tarafı vazgeçsin işi bozsun diye bilerek yaptıklarını söylediler, ben vazgeçmeyince böyle düşünmüşler, ailemden yana kaygım yok tüm hata benimdir. Düğün günü bile annem bırak gidelim kızım senden kıymetli değil hiçbişey bunlar sana insan gibi davranmıyor dedi, yamamaya çalışsa sus otur derdi.
sonuç olarak 20 yaşındaymışsınız o zamanlar.hata da yapabilirsiniz.şu an boşandınız mı eşinizden?umarım bundan sonraki hayatınız çok daha güzel olur

Asıl kaosa geliyorum :) çok detaylı değil önemli başlıkları vermeye çalışacağım. Düşünün daha detaylarıda var yani.:))) Biz düğün için ilgili şehre gittiğimizde tartışmalar başladı erkek tarafı aileme evde kaba davrandı, üstüne dini nikah alt dairede kıyılırken kayınpederim; kız tarafı dini nikahta olmaz diyip teyzemleri ve annemi kovdu daireden kovdu; babamla dedemler yukarda hiç bişeyden haberleri yokken adam iki arada bi dere nikah kıymaya kalktı, aileme böyle davranılınca bende kayınpederimle kavga ettim sinir krizi geçirdim, bu olay orda eşimin ve annemin beni sakinleştirmesiyle kapandı, annem gidelim dedi eşim yalvardı ben o an bi karar vermek zorundaydım ve basiretim bağlandı denir ya aynı o şekil nikaha devam ettik, bu olaydan sonra herkesin tadu tuzu kaçtı, ertesi gün düğün vardı.

Ertesi gün düğün günü yapılmasını istediğim tüm düğün detaylarının değiştirildiğini gelinliğimle salona girerken farkettim, kayınpeder kişisi hiç bir dekoru beğenmemiş kendi istediğine göre değiştirtmiş, eş kişisi de bana senin istediğin gibi olcak diye yalandan seçtirmiş, baştan beri babasının istediğini yapmışlar davetiyeye kadar:))) düşünün benim istediğim davetiyeymiş gibi olsun diye bana davetiye gösterip babası başka davetiye bastırıp dağıtmış. Bunlar sonraki yaşadıklarımdan sonra devede kulak, hatta hiç bişey.

Asıl kaosa geliyorum :) çok detaylı değil önemli başlıkları vermeye çalışacağım. Düşünün daha detaylarıda var yani.:))) Biz düğün için ilgili şehre gittiğimizde tartışmalar başladı erkek tarafı aileme evde kaba davrandı, üstüne dini nikah alt dairede kıyılırken kayınpederim; kız tarafı dini nikahta olmaz diyip teyzemleri ve annemi kovdu daireden kovdu; babamla dedemler yukarda hiç bişeyden haberleri yokken adam iki arada bi dere nikah kıymaya kalktı, aileme böyle davranılınca bende kayınpederimle kavga ettim sinir krizi geçirdim, bu olay orda eşimin ve annemin beni sakinleştirmesiyle kapandı, annem gidelim dedi eşim yalvardı ben o an bi karar vermek zorundaydım ve basiretim bağlandı denir ya aynı o şekil nikaha devam ettik, bu olaydan sonra herkesin tadu tuzu kaçtı, ertesi gün düğün vardı.
Belliydi ve mavi
nezaketten bı haber az ünlü kayınpeder den de bu beklenirdi zaten
Umarım intikamını almissindir 👹

Evlendik ohh şükür herkes herşey geride kaldı derken, düğünün olduğu şehirde bir otelde balayı kaldık, eş kişisiyle sözde ikimizin hayali olan yurtdısında bir ülkeye balayına gidecektik oda yalanmış, yalandan ayarlamış, o olmayınca burda bi otelde 3 gün kalalım dedi, bunları gerçekten hiç sorun etmedim, çünkü bir aksilik çıktı oyüzden yapamado diye düşünürken sonradan baştan sona yalan olduğunu farkettim. Düğünümüzün olduğu otelde ilk gecemizi geçirdik. Bu detayları gerçekten ne kadar kötü günler yaşadığımızı bilmeniz için anlatıyorum. İlk gece birlikteliğimizde ben çok acı çektiğim için ilişkiye giremedik. Saatlerce uğraştık. Sonunda oldu ama benden herhangi bir kanama geldi. Bunu gören eş kişisi ilk gece hiç bişey söylemedi, ertesi gün tamamen tavrı değişti, bende çok acı çektiğim için hastaneye gidelim bir sorun mu var çözelim dedim, oda deliye döndü, seni bana kakaladılar, allah bilir kaç kişiyle beraber oldun, bana yalan söyledin, kandırdın, seni herkese rezil edicem gibi aşağılık sözler söyledi. Hasteneyr gidicez bana kanıtlıcaksın bakire olduğunu dedi, ağlaya ağlaya götürdü beni. Bende sana bunu kanıtlıcam ama boşanıcam senden utanıcaksın bu yaptıklarına dedim, hastaneye gittik doktor hanım beni rezil etti herkesin içinde bağırdı, zaten ağlıyorum adam zorluyor bide doktordan namus ayarı yedim, adama doktor bana bakmıyor diyince yalan söylüyosun başka doktora gidicez dedi adli tıp doktoruna girdik, orda doktor benim bakire olduğumu esnek olduğumu kanamanın ilerde olabilceğini ama hiç olmayabilceğini de söyledi, eş kişinini içi rahatladı, bana bir yalvarmalar, bir pişmanlıklar, affetmedim tabi seni boşucam dedim. Ama bu meseleye kalmadan büssürü mesele olduğu için arada kaynadi; onlarıda anlatıyorum

Bu bakirelik davası yaşanırken bir yandan babası gelin elimi öpün diye diretiyor, ulan balayındayız ne el öpmesi adam taktı el öpmeye, bunca kavganın gürültünün içinde gidemedik, adamda gitmediğimiz için bize düğünde takılan altınları vermiceğini söyledi🤣 düğünde akrabalarının taktığı bilezikleri bana değil oğullarının üstüne taktırdılar, bazı akrabaları boş bulundu benim kurdeleye taktılar ve tüm altın ve bilezikleri bize vermediler, bana ailemin 3 ve onların taktığı 3 bilezik kaldı. Hayatımda ilk kez bir düğünde bileziklerin erkek kurdelesine takıldığını gördüm oda bana kısmetmiş

Balayından sonra, yaklaşık 2 hafta geçirdik. Bu olaylar iki haftada yaşanıyor. erkek tarafından 3-4 ailenin bir evde kaldığı yerde bizde onlarla kaldık. Yurtdışına gitmeye daha vardı. Her gün evde akrabalarıyla otur kalk, hergün birileriyle ilgilen, komşularla sarma sar derken, burama kadar geldi, hergün bavul topluyorum hergün gitme diye yalvarıyor, sonra mobilyaları aldığımız yer beni aradı, mobilyaların parası hala ödenmedi kocanızı arıyoruz günlerdir açmıyor iptal ediyoruz dedi, meğer kayınpederim mobilyaları iptal etmiş, ev almışlardı onu almamışlar yada iptal etmişler bilemiyorum ortada ev yok, beni eşimin bekar evine götürecekler 😄 bu konuda eşimin babasına diş geçirememesi dışında bi suçu olmadığı için ona yüklenmedim çünkü maddi durumlardan çok bana yaptığı hakareti sindiremiyordum. Birgün yine akrabalarının yoğun olduğu bir günün aksamında canım tatlı çekiyor gel asagidaki pastanede yiyelim dedim (hamileymişim o sırada) oda çok yorgunum gidemem diyince bende gidip ben alırım ozaman dedim bir triple çıktım evden aşağı indim burda 2-3 dk sonra peşimden gelip gittiğim yerden beni sürükleye sürükleye küfürler eşliğinde eve soktu. Benim o saatte (saat9) dışarda tek başıma ne içim varmış ben orospuymuşum gibi söylemlerde eve getirdi. Odada kavga ediyoruz, bana vuruyor canımı yakıyor bağırıyorum gelin yardım edin diye ailesinden bi kişi gelip şu kıza vurma demedi. Karışmadılar bende bi güzel hırpalamalı dayak yedim.

İlk 3 haftada hamile olduğunuzu anlayıp nasıl asermeye basladiniz 🙄 oluyor mu boyle seyler

ay okurken icim sisti. tek diyecegim su;

yuz verdik ayiya, geldi s.cti haliya. 🙁

Oha!
Bekaret testi mi? O gün bırakıp gidecekmişsiniz.
Bir de üstüne hamile kalıp dayak yemişsiniz. :KK57:
Evin tutulmaması, eşya alınmaması, balayının iptali, akrabalarının üstünüze çöreklenmesi vs. yukarıda yazdıklarımın yanında devede kulak kalır. Ki normal insanlar için bu devede kulak dediklerim bile boşanma sebebi oluyor genelde.
O dayaktan sonra da gitmediniz di mi?

X