gelin olamadan boşanıyorum ona güvenmiştim

Bu dayak meselesinden sonra kulağımın zarı hasar gördü tokat attığı için, bir gün halasına ziyarete giderken eczaneye ilaç almaya indiğinde telefonunu kurcalıyım dedim birde ne göreyim, benimle resmi nikah kıydığı zamanlarda bir kızla konuşmuş, kıza çikolata götürmüş birbirine fotoğraflar atmışlar flörtleşmişler. Bildiğiniz aldatılmışım,herşey üstüste yaşanıyor ben artık sağlıklı düşünemiyorum aileme bişey anlatamıyorum üzülmesinler diye, ama sürekli bir öteleme gidiceksen yarın bırakırım ama gitme, yalvarmalar geçicek düzelecek demeler ve asla bırakmıyor bazı erkekler git der ya o bana hiç git demedi gitmeme izin vermedi bende her seferinde beni seviyor galiba dedim (canım kafam) :) neyse bu olaylar olmaya devam ederken istanbula gittik, ailemin yanına gitmek istedim, burun kırın etti, yurtdışına çıkıcaz gitmeden görüyim dedim nişanlıyken istersen her hafta aileni görmeye uçakla gidersin diyen adam, dibindeki aileme gitmek için saatlerce yalvarttı, ailemin yanına gittiğinde yine bişey çaktırmadım, yurtdışına giderken yolda bir pet şişesini çöpe atmadım diye sinir krizi geçirip direksiyonu yumrukladı, eve girdik, çekmecelerde eski sevgililerine aldığı hediyeler, kutular, kızlarla fotoğraflar, payvon kartvizitleri… görünce şok oldum. Tartışmalarımız bitmedi. Ben onun bekar evini 2-3 gün gece gündüz temizledim, burada yaşıcaz dedim yerleşmeye güzelleştirmeye çalıştım. Her tartışmamızda ailesinden birilerini arayıp onlardan akıl alıyordu, biz iki kişi + telefondaki kişi olarak tartışıyorduk. Bu resimleri görünce hazırlandım gidicem dedim havalimanına gittk, e dil bilmiyorum bugün uçak yok diye kandırıp eve geri getirdi. Bunun üzerine babası bize gelin konuşucaz neymiş sizin sorununuz dedi. gitmek istemesemde gittik, babası bana, aileme öyle haraketler ettiki, sen kürtsün bize yalan söyledin, senin babannen çingene, annen ucuz, sen peş para etmezsin, ben seni hiç istemedim oğlum sende me bulduysa sen diye diretti almak zorunda kaldım, artık ailenle görüşmüceksin senin ailen biziz, diyip pasaportumu elimden aldılar kasaya kitlediler, belki 2 saat ağlayarak haraket dinledim, en son rest çekip arabaya indim, eve dönerken içime doğdu hamilelik testi aldım, pozitif çıktı, eş kişisi deliye döndü ben aileme durumu anlatmak zorunda kaldım çok çıkmaza girdim, annem olanları duyunca hemen türkiyeye geliyosun pasaportunu veriyolar elçiliği arıyorum polis göndercekler dedi o korkuyla bunlar pasaportumu verdi.

Ailem bana gel diye diretirken pasaportumu almış olsamda, ben seni götürmüyorum gidebiliyosan git dedi, dil yok, para yok, telefon yok(daha hat çıkartmamıştım watsaptan iletişim kurabiliyodum, hiç bi halt yapamadım, bi yandan annemi sakinleştiriyorum, annem biz sana adam ayarlıcaz ya buraya dönersin yada dönersin dedi, eşimi arıyorlar eşim açmıyor, çocuk meselesine sevinemedik, aileme söylediğim için eş kişisi çılgına döndü yüzümü yumrukluyor heryerime yastık tutuyorum, bu sırada on yılda bir kullandığım beynim çalıştı ve ses kaydını açtım, (bu delil davayı kazanmama yaradı) herşeyi kaydettim. Yarın hastaneye gidicez bu konuyu halledicez dedi. Halletmekten kastı neydi bilmiyorum ama ayrılmaya kesin gözüyle baktığım için çocuğu istemedi. Ailemle konuştum, onlar birini ayarladılar, eşim peşime düşmesin diye onla barışmış numarası yaptım, sabah o işe gidince ailemin ayarladığı adam geldi beni havalimanına götürdü, uçak beklerken farkedip gelmesin diye içimden kaç dua ettim bilmiyorum. Uçak akşam olduğu için bekledim, oda eve gelmiş beni hastaneye götürmek için. Eşyalarım olmadığı için gittiğimi anlayıp havalimanına geliyorum bekle konuşcaz diye mesaj attı, bende bi an önce uçağın yolcu kısmına geçsem gelmeden diye endişeleniyorum. Velhasıl kelam; yetişemedi bende uçağa binip gittim.

Son düzenleme:
Ailem bana gel diye diretirken pasaportumu almış olsamda, ben seni götürmüyorum gidebiliyosan git dediği için, dil yok, para yok, telefon yok(daha hat çıkartmamıştım watsaptan iletişim kurabiliyodum, hiç bi halt yapamadım, bi yandan annemi sakinleştiriyorum annem biz sana adam ayarlıcaz ya buraya dönersin yada dönersin dedi, eşimi arıyorlar açmıyor, çocuk meselesine sevinemedik, aileme söylediğim işin eş kişisi çılgına döndü yüzümü yumrukluyor heryerime yastık tutuyorum, bu sırada on yılda bir kullandığım beynim çalıştı ve ses kaydını açtım, (bu delil davayı kazanmama yaradı) herşeyi kaydettim. Yarın hastaneye gidicez bu konuyu halledicez dedi. Halletmekten kastı neydi bilmiyorum ama ayrılmaya kesin gözüyle baktığım için çocuğu istemedi. Ailemle konuştum, onlar birini ayarladılar, eşim peşime düşmesin diye onla barışmış numarası yaptım, sabah o işe gidince ailemin ayarladığı adam geldi beni havalimanına götürdü, uçak beklerken farkedip gelmesin diye içimden kaç dua ettim bilmiyorum. Uçak akşam olduğu için bekledim, oda eve gelmiş beni hastaneye götürmek için. Eşyalarım olmadığı için gittiğimi anlayıp havalimanına geliyorum bekle konuşcaz diye mesaj attı, bende bi an önce uçağın yolcu kısmına geçsem gelmeden diye endişeleniyorum. Velhasıl kelam; yetişemedi bende uçağa binip gittim.
Uçaktan inince darp raporu da almışsındır inşallah

Sonrasında yaklaşık 10 gün bekledim belki yazar arar diye, çünkü ortada bir çocuk var, pişman olur dedim ama direkt boşanma davası açmış, benle muhatap bile olmadı, ben gittkten sonra babası büyük ihtimal bu kızı bi daha kabul edersen seni men ederim dedi, oda bu korkuyla karısına bi kere bile yazmadı. Ona ve ailesine güvenim olmadığı için, çocuğun belki ondan olduğunu bile sorgulayıp başıma iş açacaklar diye düşündüm. Eşimle sadece bir kez ilişkiye girdik ve ilk gecemizde olmuş, bebek 2 haftalıktı. Ne onunla ne ailesiyle uğraşmak istemediğim için çocuğu aldırmak zorunda kaldım. Babası zamanında annesini hamile bırakıp ayrılmış, eşim doğuyup belli bi yaşa gelincede annesinden alıp yurtdışına getirmiş damızlık gibi kullanmış kadını. Aynısını bana da yapacaklar asla rahat vermeyecekler ve dava süreçleri hiç bitmeyeceği için ömür boyu pişmanlık duyacağım bir duyguysa çocuğu aldırmak zorunda kaldım, böyle bir adamı baba yapmak istemedim, hem de kendimde anne olacak psikolojiyi o an hissetmedim. Bu konuda lütfen yazılarınız ölçülü olsun. Kimse bunu sevinerek yapmaz sadece mecbur olduğu için yapar.

Sonrasında yaklaşık 10 gün bekledim belki yazar arar diye, çünkü ortada bir çocuk var, pişman olur dedim ama direkt boşanma davası açmış, benle muhatap bile olmadı, ben gittkten sonra babası büyük ihtimal bu kızı bi daha kabul edersen seni men ederim dedi, oda bu korkuyla karısına bi kere bile yazmadı. Ona ve ailesine güvenim olmadığı için, çocuğun belki ondan olduğunu bile sorgulayıp başıma iş açacaklar diye düşündüm. Eşimle sadece bir kez ilişkiye girdik ve ilk gecemizde olmuş, bebek 2 haftalıktı. Ne onunla ne ailesiyle uğraşmak istemediğim için çocuğu aldırmak zorunda kaldım. Babası zamanında annesini hamile bırakıp ayrılmış, eşim doğuyup belli bi yaşa gelincede annesinden alıp yurtdışına getirmiş damızlık gibi kullanmış kadını. Aynısını bana da yapacaklar asla rahat vermeyecekler ve dava süreçleri hiç bitmeyeceği için ömür boyu pişmanlık duyacağım bir duyguysa çocuğu aldırmak zorunda kaldım, böyle bir adamı baba yapmak istemedim, hem de kendimde anne olacak psikolojiyi o an hissetmedim. Bu konuda lütfen yazılarınız ölçülü olsun. Kimse bunu sevinerek yapmaz sadece mecbur olduğu için yapar.
Doğru olanı yapmışsın, üzücü ama gerçek maalesef.

Boşanma davasından sonra bana başka bir dava daha açtı, çocuğu ondan izinsiz aldırdığım için, bana tazminat ve nafaka davası açtı, dava hala sürüyor. Defalarca kez adli tıpa gidip kürtajdan emare bulmaları için muayne oldum, çok zor zamanlardı. Bi kez arayıp niye gittin geliyim konuşalım çocuk var demeyen koca, çok kahrolduğu için ve çocuğunun ilerde yaşlanınca ona bakacağı maddi destekten onu mahrum bıraktığım için bana dava açtı. Çocuk umrunda bile değil önemli olan beni süründürmekti. Boşanma davası 8 ay sürdü çekişmeli oldu ve tamamen ben haklı bulundum nafaka istemedim ama tazminat talep etmiştim hatrı sayılır bir miktar kazandım. Darısı diğer davanın başına:) Onu terkederken yazdığım mektubu delil olarak göstermiş, bana bunları bunları yaptın, sen bana olmayı haketmiyorsun dememi kanıt göstermiş

Boşanma davasından sonra bana başka bir dava daha açtı, çocuğu ondan izinsiz aldırdığım için, bana tazminat ve nafaka davası açtı, dava hala sürüyor. Defalarca kez adli tıpa gidip kürtajdan emare bulmaları için muayne oldum, çok zor zamanlardı. Bi kez arayıp niye gittin geliyim konuşalım çocuk var demeyen koca, çok kahrolduğu için ve çocuğunun ilerde yaşlanınca ona bakacağı maddi destekten onu mahrum bıraktığım için bana dava açtı. Çocuk umrunda bile değil önemli olan beni süründürmekti. Boşanma davası 8 ay sürdü çekişmeli oldu ve tamamen ben haklı bulundum nafaka istemedim ama tazminat talep etmiştim hatrı sayılır bir miktar kazandım. Darısı diğer davanın başına:) Onu terkederken yazdığım mektubu delil olarak göstermiş, bana bunları bunları yaptın, sen bana olmayı haketmiyorsun dememi kanıt göstermiş
Bebeği zaten istemediğini söylemiştin, bunlar aldığın ses kayıtlarında yok mu, hamile kaldığım için beni dövdü desen falan, ama çok uzun zaman geçmiş, bu fasılları geçmişsinizdir sanırım

Yanlış hesaplamışım pardon 2 hafta sonra ayrımdım, 1 hafta sonra çocuğu aldırdım çocuk yaklaşık 3 haftalıktı doktor kese tam oluşmadığı için BETAHCG değerlerine bakarak tahminde bulundu 2-3 haftalık diye. Şimdi bu konuyada illaki kötü tahminde bulunan olur diye söylemek istedim.

İyi de bebek için "halledeceğiz" demiş ya adam. Bu ses kaydında yok muydu?
Bunu delil olarak sunamaz mısınız?

Yanlış hesaplamışım pardon 2 hafta sonra ayrımdım, 1 hafta sonra çocuğu aldırdım çocuk yaklaşık 3 haftalıktı doktor kese tam oluşmadığı için BETAHCG değerlerine bakarak tahminde bulundu 2-3 haftalık diye. Şimdi bu konuyada illaki kötü tahminde bulunan olur diye söylemek istedim.
Birlikteliğiniz yumurtlama dönemine denk gelmiş, nokta atışı, şansa bak

Bebeği zaten istemediğini söylemiştin, bunlar aldığın ses kayıtlarında yok mu, hamile kaldığım için beni dövdü desen falan, ama çok uzun zaman geçmiş, bu fasılları geçmişsinizdir sanırım
Evet hepsi mevcut delillerde. Zaten beyefendi avukat parasını ödemediği ve avukatın telefonlarını açmadığı için, avukatı davayı bırakmış 🤣 avukatıda dolandırmış yani.

Gerçekten arkası yarın kuşağı gibi oldu böyle okuyunca. Umarım şimdi hayatınızı yoluna koymuşsunuzdur

İnsanın kendine ettiğini başkası edemiyormuş gerçekten. Bela gümbür gümbür geliyorum demiş oralı olmamışsınız. Ne koca merakıymış sizdeki. Hayır bir de aracı sayesinde tanışmışsınız, neyini övdüler bu adamın? Konuda da sürekli bir evlendim vurgusu ama siz zaten nikahı kıymışsınız yani evliymişsiniz. Düğün şart değil evli sayılmak için.

Adam sizi bekaret testine götürmüş affetmedim tabi yazmışsınız ama gayet affedip tıpış tıpış aynı eve dönmüşsünüz. Adam dayak atmış ertesi gün misafirliğe halasına gitmişsiniz. Ailenize gitmek için yalvartmış sizi ordan koluna girip yaşadığı ülkeye gitmişsiniz. Hep bir gidicem gidicem blöfü, anca lafta. Adamı güya terk etmeye gidiyorsunuz, yanınızda terk edeceğiniz kocanız. Adam anlamış onu ne yaparsa yapsın bırakmayacağınızı istediği gibi at koşturuyor.

Yani konuyu nerden tutsak elde kalıyor. Yaş 20 gayet büyük bir yaş. Elinizde internet var, üniversite mezunusunuz, dil bilmeniz de şart değil, gitmek isteyen bir şekilde giderdi ya neyse. Sonunda kurtulmuşsunuz ama hala belki yazar arar diye beklemeniz hayret edilesi. Eski eşinize teşekkür edin bence size boşanma davası açtığı için. Siz bu kafayla asla boşanmazdınız.

Bebeği aldırmanız doğru karar olmuş, konuda akıllıca davrandığınız tek şey ne yazık ki bu.

Adam seni bekaret testine götürmüş,dövmüş,aldatmış sen hala yok altın,yok ev yok şu yok bu boş boş mevzuları dert etmişsin kendine.
Ya bi kere tanımadığın yüzünü bile görmediğin adamla 5 ay içinde evlenip,birde yurtdışı bu başka bi şehir falanda değil,yurtdışına nasıl gittin sen ya? Hadi sen toydun,gençtin bilmem ne ailen nasıl izin verdi ben ona şaşıyorum.

Kusura bakma ama ne sizde iş var ve adamlarda iş var.Damat zaten adam bile değil o ayrı mevzuda.Mesela ev istemedik diyosun,ama adamlar ev alıcaz dedi diye,alttan alttan adamlara onu ima ederek evi istemiş oluyosunuz zaten.Araba istemedik diyosun sonra arabanın imasınu yapıyosunuz.Altın istemedim diyosun alınan altınları beğenmemişsin falan.Bir şeyleri istedim diyebilmek için illa açık açık istiyorum demeye gerek yoktur.Adamlara üstü kapalı demişsiniz zaten diyeceklerinizi.

Damat tarafı apayrı bir dünya.Onlarda da kabalık,kendini üsten görme var.Para var insanlık yok.Ama şeyde haklı mesela adam,1 kere istemeye gelmiş zaten neden 2.ye tekrar çağırıyosunuz adamı,su yolu mu bu adam zırt pırt gelsin.Zaten baban ne diye naza çekmiş onuda anlamadım,vermeyecek olsa hiç yüzünü görmediği,yurt dışındaki yeni tanıdığı insanların istemeye gelmesine bile müsaade etmezdi zaten.Ağırdan satalım demişsiniz ama onuda yapamamışsınız.

Ben yinede üzüldüm ama senin adına yalan yok.Yaşlarımız aynı.Kendimi 20 yaşında bunları yaşarken hayal edemiyorum.Ama konunda sana olsun,ailene olsun o kadar kızdığım nokta var ki.Neden yani neden bu evlilik merakı neydi apar topar görmediğin biriyle? En güzel zamanlarını elin hödüğüne harcamak niye? Sen 20 yaşında bu saçma işlerle uğraşırken ben gezip,tozuyodum,eğleniyodum.Seninde bunları yapman gereken çağda sen gidip saçma sapan bir evlilik yapmışsın.

Gözünü seveyim önce geleceğini kurtarmaya bak ve bir daha evlenirsen tanımadan etmeden parası var şusu var diye atılma.Yok adetlerimiz şöyledir,yok adetlerimiz böyle ağırdır falan boş işler bunlar.Para gerçekten mutluluk getirseydi bunları yaşamazdın zaten.Sana kafam kadar altında taksalar,en kral arabayı,evide alsalar sonuç ne? Sıfır.Yani bu adetlerin,altınların,bohçaların hiç bir anlamı olmadığını anlamamışsındır umarım.Önemli olan önce gönüllerin bir olması.Umarım bu yaşadıkların ileriki hayatında doğru kararlar vermene yardım eder.

Son düzenleme:
Gerçekten arkası yarın kuşağı gibi oldu böyle okuyunca. Umarım şimdi hayatınızı yoluna koymuşsunuzdur

İnsanın kendine ettiğini başkası edemiyormuş gerçekten. Bela gümbür gümbür geliyorum demiş oralı olmamışsınız. Ne koca merakıymış sizdeki. Hayır bir de aracı sayesinde tanışmışsınız, neyini övdüler bu adamın? Konuda da sürekli bir evlendim vurgusu ama siz zaten nikahı kıymışsınız yani evliymişsiniz. Düğün şart değil evli sayılmak için.

Adam sizi bekaret testine götürmüş affetmedim tabi yazmışsınız ama gayet affedip tıpış tıpış aynı eve dönmüşsünüz. Adam dayak atmış ertesi gün misafirliğe halasına gitmişsiniz. Ailenize gitmek için yalvartmış sizi ordan koluna girip yaşadığı ülkeye gitmişsiniz. Hep bir gidicem gidicem blöfü, anca lafta. Adamı güya terk etmeye gidiyorsunuz, yanınızda terk edeceğiniz kocanız. Adam anlamış onu ne yaparsa yapsın bırakmayacağınızı istediği gibi at koşturuyor.

Yani konuyu nerden tutsak elde kalıyor. Yaş 20 gayet büyük bir yaş. Elinizde internet var, üniversite mezunusunuz, dil bilmeniz de şart değil, gitmek isteyen bir şekilde giderdi ya neyse. Sonunda kurtulmuşsunuz ama hala belki yazar arar diye beklemeniz hayret edilesi. Eski eşinize teşekkür edin bence size boşanma davası açtığı için. Siz bu kafayla asla boşanmazdınız.

Bebeği aldırmanız doğru karar olmuş, konuda akıllıca davrandığınız tek şey ne yazık ki bu.
20 yaş maalesef çok genç ve cahil bir yaş, bir de bulunulan çevre dar kafalıysa durumun içinden çıkmak çok zor. Muhtemelen konu sahibi gücünü yetirebilme ihtimalini denemiş ki süre çok uzun değil. 2 hafta sonunda ailesinin yanına dönmüş. Bu muamelelere yıllarca dayanan insanlar var bu forumda. Çok çok ucuz atlatmış kanımca

X