Gelinlik bunu mu gerektirir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Normalde karakteri nasıl? Herkese böyleyse bir şey diyemezsiniz öyleyse öyledir herkes gülüp sosyalleşmek zorunda değil. Yok tek size karşı böyleyse de iki seçenek var ya getçekten memnuniyetsiz biri ya da siz fark etmeden onu kırıyprsunuz

Her ay bana örnek geldi.
İki ayda olabilir bu.
İlla her ay farz gibi degildir.
Anlattığı eş ve ailesi ideal geldi bana.
Sevgi aşk dolu bir evlilik izlenimi verdi bu tarz aile her ay diye de zorlamaz.
Eşi zorluyorsa orada zaten sorun var
Bana da tam tersi süreyi daha kısa tutuyorlar demiş. 3-4 hafta diyor. Bazen bir ayı bile beklemiyorlar yani

Bazen insan haftasonunu sadece yatarak bile geçirmek isteyebilir. Ama her ay görev gibi kayınailesine gidiyor kadın. 4. Hafta gitmese bir sorunmu var denilir sonra hesap ver. 😒
Varsayımda bulunuyorsunuz ama doğru değil. Kimsenin kimseye hesap sorduğu yok zaten. Sık geliyorlar bence de. Ama cumartesi gelip pazar öğlen dönüyorlar. Ve bunları planlayan biz değiliz. Gelmediklerinde kimseye hesap sorulmaz emin olun.

Ailemizin gelini bizler tarafından ciddi anlamda el üstünde tutuluyor. Şehir dışından annemlere geldiklerinde odaları her şeyiyle hazırlanır, hiçbir iş beklenmez. Gelsin yemek yapsın bulaşık yıkasın evi temizlesin gibi beklentiler sıfır. Bunu anormal bulduğum için yazmıyorum gelinden iş beklemeyi ailece olması gereken bir şey olarak görmüyoruz.
Ayrıca evlendikleri günden beri bir şeylerine karışalım diyen insanlar da olmadık. Mesafeli saygılı bir ilişki içinde olmaya çalışıyoruz. Fakat gel gelelim ki gelin hanımın yüzü asla gülmüyor. Devamlı bir şekilde memnuniyetsiz tavırlar içinde. Biz de haliyle ona gösterdiğimiz hassasiyeti, inceliği fazla bulmaya başladık.
Haketmediğini düşünüyoruz ama yine de her türlü hizmet sınırsız. Direkt söylediği bir cümle olmasa da asık suratlılığı bizi ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. Cidden aramızda en ufak bir şey geçmiş olsaydı bu tavrının bir sebebi olduğunu düşünürdüm en azından. Ama bir sebep bulamıyorum ve gördüğü inceliklere karşı gösterdiği tavra sinirleniyorum. Ama onun yüzüne değil kendi içimden.
Benzer şeyler yaşayanlar varsa fikirleriniz benim için çok değerli teşekkür ederim şimdiden:)
Iliski turunun onemi yok. Her tur ikili iliski karsilikli cabayla ilerler. Sadece sizin vermenizle ilerleyen iliskinin zarari olur faydasi olmaz. Ben olsam bi gun acikca sakin sakin sirardim yuzun neden hic gulmuyo diye. Sebebine gore yol alirdim. Muhtemelen sizi sevmiyo esinin zoruyla geliyo. O yuzden de yuzu gulmuyo. Erkek kardesinizle konusun zorunda tutmasin. Herkes kendi ailesine gidebilir.

Varsayımda bulunuyorsunuz ama doğru değil. Kimsenin kimseye hesap sorduğu yok zaten. Sık geliyorlar bence de. Ama cumartesi gelip pazar öğlen dönüyorlar. Ve bunları planlayan biz değiliz. Gelmediklerinde kimseye hesap sorulmaz emin olun.
Hesap ver derken kastettiğim şuydu: elbette anneniz kaşlarını çatıp neden gelmediniz bakayım diye sormaz ama illaki merak eder. Her ay geliyorlardı bu ay niye gelmediler acaba diye? Yanlış anlaşılma olmasın diye de insan mecburen açıklama yapmak yani bana göre hesap vermek zorunda kalıyor.

Normalde karakteri nasıl? Herkese böyleyse bir şey diyemezsiniz öyleyse öyledir herkes gülüp sosyalleşmek zorunda değil. Yok tek size karşı böyleyse de iki seçenek var ya getçekten memnuniyetsiz biri ya da siz fark etmeden onu kırıyprsunuz
Çok güleryüzlü bir insan değil genel olarak gördüğüm. Bir insanı hiç konuşmadan kıramazsınız sanırım. Çünkü iletişime tamamen kapalı. Neredeyse hiç muhabbetimiz yok. Başlarda muhabbet kurmaya çalıştık ama konuşma ilerlemiyor. Zamanla o da bitti zaten.

Ben hayatım boyunca fazla verici olupta yaranabilen bir kişi bile görmedim. Eve yatılı gelen kişi elbette işin ucundan tutmalı. Aynı şekilde bir yere kalmaya gidildiyse de işe yardım edilmeli. Gelininiz belki gelmek istemiyordur ama bu kocasıyla çözmesi gereken bir durum, size yansıtması doğru değil.

İnsanın ayda bir kendi ailesine gitmesi neden bu kadar yadırgandı anlayamadım. Yakın sehirlerdelermiş. Gelin hanım da gelmek istemiyorsa eğer bir zahmet kocasına yapsın suratı diğer insanlara değil.
Her kadın kocasına karşı dik duramıyor maalesef. Burada karısının isteklerini ve duygularını hiçe sayan, ona söz hakkı bile tanımayan ve kadının eli kolu bağlı olduğu kaç hikaye okuduk. Konu sahibi sözüm meclisten dışarı 😌

Hesap ver derken kastettiğim şuydu: elbette anneniz kaşlarını çatıp neden gelmediniz bakayım diye sormaz ama illaki merak eder. Her ay geliyorlardı bu ay niye gelmediler acaba diye? Yanlış anlaşılma olmasın diye de insan mecburen açıklama yapmak yani bana göre hesap vermek zorunda kalıyor.
Size annemi şöyle tanımlayayım. Kendi kaynanası ona iyi davranmıyordu. Annem ben çektim o da çeksin anlayışında olmadı. Kötü kaynanalara benzememek hayat amacı hâline geldi. Kendinden aşırı veriyor. Çok yoruluyor sanki hizmetçi gibi davranıyor. Karşılığında görmek istediği güleryüzü bile göremiyor ama. O yüzden annem "kötü kaynana" olmamak için "her ay geliyordunuz bu sefer niye gelmediniz?" bile demez o kadar söyleyeyim.

Her kadın kocasına karşı dik duramıyor maalesef. Burada karısının isteklerini ve duygularını hiçe sayan, ona söz hakkı bile tanımayan ve kadının eli kolu bağlı olduğu kaç hikaye okuduk. Konu sahibi sözüm meclisten dışarı 😌
Kv'sine bu kadara açık soğuk davranan birinin kocasına bir şey söylemeye cekinmesi bana absürt geliyor açıkçası. Kocası da illa sorar çünkü neden annelere böyle davranıyorsun diye.

Size annemi şöyle tanımlayayım. Kendi kaynanası ona iyi davranmıyordu. Annem ben çektim o da çeksin anlayışında olmadı. Kötü kaynanalara benzememek hayat amacı hâline geldi. Kendinden aşırı veriyor. Çok yoruluyor sanki hizmetçi gibi davranıyor. Karşılığında görmek istediği güleryüzü bile göremiyor ama. O yüzden annem "kötü kaynana" olmamak için "her ay geliyordunuz bu sefer niye gelmediniz?" bile demez o kadar söyleyeyim.
Anlıyorum, anneniz için üzgünüm. Gelin hanım soğuk mizaçlı, kimseyle fazla içli dışlı olmak istemeyen ve olamayan biri olabilir. Bazı mizaçler kalabalık ortamlarda hiç rahat edemezler çok rahatsız olurlar, yalnızlığı sevdikleri için. İsterseniz yengenize açık açık sorabilirsiniz, belki size içinizi döker ☺️

Kendimden düşünüyorum da onun için benim aileme 1 gidiyorsan eşimin ailesini 2 mesela. Sırf kavga etmemek için uğraşmıyorum. Suratta asmıyorum alıştım artık. Öyle bir durum varsa ondan olabilir diye düşündüm

Kendimden düşünüyorum da onun için benim aileme 1 gidiyorsan eşimin ailesini 2 mesela. Sırf kavga etmemek için uğraşmıyorum. Suratta asmıyorum alıştım artık. Öyle bir durum varsa ondan olabilir diye düşündüm
Abimin öyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Hatta kendi ailesine de abim demeden pek gitmezmiş. Çok aile sevmiyor herhalde

Abimin öyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Hatta kendi ailesine de abim demeden pek gitmezmiş. Çok aile sevmiyor herhalde
O zaman yapısı öyle demek ki. Siz siz olduğunuz gibi davranın 😊 zaten siz sadece geline hazırlık yapmıyorsunuz abiniz ve yeğenlerinize de yapıyorsunuz

Çok güleryüzlü bir insan değil genel olarak gördüğüm. Bir insanı hiç konuşmadan kıramazsınız sanırım. Çünkü iletişime tamamen kapalı. Neredeyse hiç muhabbetimiz yok. Başlarda muhabbet kurmaya çalıştık ama konuşma ilerlemiyor. Zamanla o da bitti zaten.
Bu dediğiniz insanlardan çevremde o kadar çok varki.Benim komşumun gelini böyle.Komşumun tek oğlu ev aldılar onlara tek toruna baktılar yazın tüm tatilde toruna bakarlar, maddi manevi elleri çocukların üzerinde (eğitimli emekli ).Komşumu biliyorum çok tatlı lafı sözü belli komşuluk yapacağınız bir kadın yapıyoruz da.Gelinin suratsız olduğunu görür soramazdım.Bir gün sordum.Komşum, yapısı böyle ilk zamanlar şaşırıyor üzülüyordum.Şimdi artık takmamaya çalışıyorum onu öyle kabullendim dedi.Biz oğlumuz ve torunumuz için yapıyoruz.İnşallah görür bir gün dedi.

Sizin gelinde mutsuzluktan beslenen birisi belli.Bazı insanlar böyledir.Asla değişmezler.Bazılarında şöyle bir kafa yapısı vardır.Ne olursa olsun erkek ailesine yüz vermeyecek sevgi vb güleryüz göstermeyeceksin (KK da da var bu bakış bu kafalardan)Yoksa tepene çıkarlar.Aslında çıkmayacağını yıllar içinde öğrenmişlerdir.Ama onlar dediğim gibi kötü ruhlu oldukları için bunu aşamazlar.Bir de şöyle vardır.Bazı kız anneleride kızları kışkırtır yapma sevme vb diye.(terside vardır tabi)
Yapabilecekleriniz.
Evladım mutsuz gözüküyorsun farkında olmadan seni kırdık mı.Buraya geldiğinizde biz sizi elimizden geldiği kadar en iyi şekilde misafir etmeye çalışıyoruz.Yinede farkında olmadan yapılan bir şey varsa söyleyebilirsin.Biz bunlardan alınmayız ama bilmek isteriz.
Veya oğlunuza oğlum, eşin lütfen gelmeyi sık buluyorsa daha azalt eşini mutsuz etme diyebilirsiniz.Bakalım cevapları ne olacak...
Son olarak yine bu insanlar değişmez işiniz zor...Takmamaya görmemeye çalışacaksınız.Tabi kolay değil.

Ailemizin gelini bizler tarafından ciddi anlamda el üstünde tutuluyor. Şehir dışından annemlere geldiklerinde odaları her şeyiyle hazırlanır, hiçbir iş beklenmez. Gelsin yemek yapsın bulaşık yıkasın evi temizlesin gibi beklentiler sıfır. Bunu anormal bulduğum için yazmıyorum gelinden iş beklemeyi ailece olması gereken bir şey olarak görmüyoruz.
Ayrıca evlendikleri günden beri bir şeylerine karışalım diyen insanlar da olmadık. Mesafeli saygılı bir ilişki içinde olmaya çalışıyoruz. Fakat gel gelelim ki gelin hanımın yüzü asla gülmüyor. Devamlı bir şekilde memnuniyetsiz tavırlar içinde. Biz de haliyle ona gösterdiğimiz hassasiyeti, inceliği fazla bulmaya başladık.
Haketmediğini düşünüyoruz ama yine de her türlü hizmet sınırsız. Direkt söylediği bir cümle olmasa da asık suratlılığı bizi ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. Cidden aramızda en ufak bir şey geçmiş olsaydı bu tavrının bir sebebi olduğunu düşünürdüm en azından. Ama bir sebep bulamıyorum ve gördüğü inceliklere karşı gösterdiği tavra sinirleniyorum. Ama onun yüzüne değil kendi içimden.
Benzer şeyler yaşayanlar varsa fikirleriniz benim için çok değerli teşekkür ederim şimdiden:)
Belki de gelin hanim her sene size gelmek yerine tatile gitmek istiyor, belli ki zorla geliyor. Bunu düşündünüz mü?
Yıllık izinde tatil yapmak yerine kocasının ailesine sürüklenen gelinlere üzülürüm ben.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X