Gelinlik bunu mu gerektirir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kadın size geldiğinde sesini çıkarmadan, gülmeden oturuyor. Oturup ağlıyor mu? Sizlere söylenip, laf mı sokuyor? Belliki kadının karakteri böyle, iki senedir böyleymiş. Siz konu açmadan konu açmıyor demekki. Siz ona nasıl davranıyorsunuz anlamadım ama eğer siz konu açtığınızda, onun halini sorunca "iyiyim sağol" "iyi gidiyor, aynı" gibi laflar ediyorsa mesafeli olmak istiyordur. Bu kadar basit.

O da belki siziler için "beni evlerine misafir diye çağrıyorlar, bir oturup güzelce konuşmuyorlar, bana el kızı gibi davranıyorlar" diyordur.

Kayinvalideme gittigimde bana sürekli sen karışma, sen dokunma, sen otur derlerse ben de surat asarım ya. Gerçi ben bir süre sonra gitmem de.
İş yapmayı sevmesem ve benden büyük insanların bana hizmet etmesini sorun etmesem bu durum hoşuma giderdi.
Bir de şöyle bir şey var ki her ay evime gelip surat asan birine derdin nedir, hem geliyorsun hem suratın iki karış, ya gelme ya da benim keyfimi kaçırma derdim. Konuşmak bir çok şeyi çözer: Ya ilişkiler biter kurtulursunuz ya da ilişkiler düzelir kurtulursunuz. Konuşmadan sikayet etmek yararsız.

Yok artık, hal hatır bile sormuyor mu? Merhaba deyip sadece surat asık şekilde oturuyor mu? Tamam yapın soğuk olabilir falan ama bu da fazla yahu. İnsanlar o kadar seni güzel ağırlamak için çaba sarf ediyorlar. Yalandan da olsa iki gülümsemeyle, nasılsın iyi misin demekle incileri dökülmez kimsenin. Benim karşımda tüm iyi ağırlamaya çalışmama rağmen biri böyle davransa çokta emek vermem açıkçası. Zorla olmaz, oğlumla veya abimle konuşur zorluyorsa da gelini zorlamamasını söylerim. Tek kendi gelsin kadın istemiyorsa. Gelinde zorunda değil.
Ayrıca ben yapısı böyle deyip kabullenmeyi de doğru bulmuyorum. Gelip tüm gün sahte şekilde gülümsemesin tabi ama nezaket kuralları gereği en azından hal hatır sor dimi? Ellerine sağlık desin, iki lafa atılıp sohbet etmeye çalışsın.
Ben şaşırdım yorumlara, belki yapısı böyledir kabullenin diyenlere.

Son düzenleme:
Bunun hizmetle ilgisi yok ki. Benim de kv görümce sizin gibidir bana hiç iş düşürmez. Ama ben zaten nemrut bir insanım ve kv ailesi pek benim kafadan değil. Yani onlarla sohbet edecek güleryü gösterecek çok ortamım yok şahsen. Belki onlar da sizin gelininiz için düşündüklerinizi benim için düşünüyorlardır ama asık suratlı olmanın evin işiyle ilgisi yok, ondan gocunmam çünkü. Karışık anlattım ama inşallah açıklayabilmişimdir

Bazı insanlar gerçekten memnuniyetsiz oluyor ne olursa olsun koca tarafını sevmiyor yüzleri gülmüyor, annemler 4 elti bayramda seyranda toplanılıyor amcalar yengeler kuzenler… en küçük yengem her girdiği ortamda bize günü zehir ediyor sürekli suratı asık sürekli memnuniyetsiz sürekli tartışma çıkarıyo artık onunla aynı ortama girmek istemiyoruz gerçekten keşke hiçbir buluşmaya gelmese..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…