Genel bir iç döküş/çöküş

Bence bebek olduktan sonra biraz eşinizin dengesi bozulmuş. Çünkü siz çalışan ve eve para getiren bir kadınmışsınız ki hala üretiyorum diyorsunuz eve destek sağlıyorsunuz. Ev işleri, yemek, bebek bakmak zaten çok zor işler. Ve genel olarak bence dışarda çalışmaktan da zor. Dışarıda çalıştığınızda en azından karşılığını alıyorsunuz. Eğer imkanınız varsa dışarıda çalışın bebeğinizi annenize ve kayinvalidenize bırakın. Eğer bakabileceklerse. Böylece siz evden olmayınca bakalım eşiniz hala dert yanacak mi merak ediyorum ben
Bence de oyle aslinda. Bizim aileler baska sehirlerde yasiyor, ondan benim bu sekilde evde olmam aslinda avantaj kime birakicaz bebegi😩 onun gibi gidip gelmemi istiyor sanieim ya da derdi cocuk kiskancligi. Ama her kosulda sukursuz bir insan😩

Bence de oyle aslinda. Bizim aileler baska sehirlerde yasiyor, ondan benim bu sekilde evde olmam aslinda avantaj kime birakicaz bebegi😩 onun gibi gidip gelmemi istiyor sanieim ya da derdi cocuk kiskancligi. Ama her kosulda sukursuz bir insan😩
Ben ikiz bebeklerimi kaybettim hamileyken. Ve eşim çok etkilendi bu durumdan benim çektiğim acılardan. Şuan bana diyor ki sen evde dur çocuğumuz olursa ona bak senin paranı asla istemiyorum diyor. Bence eşinize bu tarz örnekler verin ve bir bebeği olduğu için kusursuz bir eşi olduğu için şükretmesini sağlayın. Birkaç ay kendi annen birkaç ay kayinvaliden gelse ne güzel olur aslında. Böylece eşiniz kiymetinizi de anlar.

Ben ikiz bebeklerimi kaybettim hamileyken. Ve eşim çok etkilendi bu durumdan benim çektiğim acılardan. Şuan bana diyor ki sen evde dur çocuğumuz olursa ona bak senin paranı asla istemiyorum diyor. Bence eşinize bu tarz örnekler verin ve bir bebeği olduğu için kusursuz bir eşi olduğu için şükretmesini sağlayın. Birkaç ay kendi annen birkaç ay kayinvaliden gelse ne güzel olur aslında. Böylece eşiniz kiymetinizi de anlar.
Basiniz sagolsun. En kisa zamanda gonlunuze gore olsun insallah. Esiniz ne kadar merhametliymis masallah.
Kv misafir gibi geldi birkac sefer o da bir gunlugune, annem de cok cok zorlandigimda ya da acil bisey oldugunda geldi ama gelemiyorlar. O kadar ozendim ki ailesiyle cocuk buyutenlere.

Yazik size ya cidden uzuldum. Siz calismiyorsunuz diye boyle davraniyor olabilir mi?
Bence siz bir bakici bulun yeniden ise donun adam resmen karninizi ben doyuruyorum aksama kadar yatiyosun diyerek cocuk bakmayi ve ev islerini kucumsuyor. Yeriniz de olsam yaptiklarini hakaret sayarim kariyerime donerim. Tatili bile cok goruyor ne haksa
Size ozel degil tabi tercih sizin ancak cocuk yaptim kafasiyla kariyerini bitiren kendini evde kalmaya zorlayan esinin geliriyle hayatini idame ettirmeyi dusunen bir zihniyet var son donem de. Kendi isine donmeyen kadinlar erkekler tarafindan hor goruluyor aslinda anne olunca bize coken rehavet yorgunluk yeniden kariyerimize odaklanmamamizin sebebi. Silkelenip kendimize gelemiyoruz. Siz de boyle bir yorgunluk olabilir mi

Bence kendisi icin calisiyor. Belki benim de toleransim kalmamis olabilir, ters bisey dediginde ters cevap veriyorum denebilir. Aslinda ev hanimi degilim, ben de sadece evde oturarak mutlu olmam ama bir sirkette calismadigim icin de bu kadar mi sorun oluyor yahu.
Bazıları home office durumunu bir türlü anlamaz. Sanırlar ki evde çalışıyorsa boş zamanı da çoktur. Çoğu için iş dedin mi sabah 8 akşam 5 evde olmamak demek. Büyük ihtimal eşiniz de öyle görüyordur. Eve katkı yapmanız gozukmuyordur onun gözüne.
Bir müddet ters konuşmayın bakın ölçün tartın. Sonra alın karşınıza konuşun. Yaptıklarınızı güzel dille anlatın. Daha dikkatli davranmaya başlarsa ne ala.

Yazik size ya cidden uzuldum. Siz calismiyorsunuz diye boyle davraniyor olabilir mi?
Bence siz bir bakici bulun yeniden ise donun adam resmen karninizi ben doyuruyorum aksama kadar yatiyosun diyerek cocuk bakmayi ve ev islerini kucumsuyor. Yeriniz de olsam yaptiklarini hakaret sayarim kariyerime donerim. Tatili bile cok goruyor ne haksa
Size ozel degil tabi tercih sizin ancak cocuk yaptim kafasiyla kariyerini bitiren kendini evde kalmaya zorlayan esinin geliriyle hayatini idame ettirmeyi dusunen bir zihniyet var son donem de. Kendi isine donmeyen kadinlar erkekler tarafindan hor goruluyor aslinda anne olunca bize coken rehavet yorgunluk yeniden kariyerimize odaklanmamamizin sebebi. Silkelenip kendimize gelemiyoruz. Siz de boyle bir yorgunluk olabilir mi
Ben bir is yerinde calisma fikrini aklimdan silmistim cunku cok mutsuzdum. Kendimi kisitlanmis hissediyordum. Ama dediginiz gibi oluyor iste. He karnimiza da o doyurmuyor ama pasama yaranamayiz tabi. Simdi o mutlu olsun laf etmesin diye tekrar o donguye girmek istemem 🥹 ama cocugumuz buyuyor cok sukur daha aktif olabilecegim bir is duzenim olsa belki gozune gireriz😅

Aman olurse olsun ya ne ihtimali kimin nezaman olecegini kim bilebilir oda siz olebilirsiniz diye kiymet bilsin ozaman safmisiniz? Dunyada tek calisan kendisiymis gibi davraniyor sizde gelir elde ediyorum demissiniz adama yuz vermis tepenize cikarmissiniz cocuguyla bile hicbir bagi olusmamis neden uzuluyorsunuzki gitsin psikolojik terapi alsin sizde sesinizi cikarin ezdirmeyin kendiniz

Aman olurse olsun ya ne ihtimali kimin nezaman olecegini kim bilebilir oda siz olebilirsiniz diye kiymet bilsin ozaman safmisiniz? Dunyada tek calisan kendisiymis gibi davraniyor sizde gelir elde ediyorum demissiniz adama yuz vermis tepenize cikarmissiniz cocuguyla bile hicbir bagi olusmamis neden uzuluyorsunuzki gitsin psikolojik terapi alsin sizde sesinizi cikarin ezdirmeyin kendiniz
ezdirmiyorum tabi de sıkıntı yaşıyoruz işte huzursuzluk yok yere. dedikleriniz doğru.

X