­čîáG├Âk Kap─▒lar─▒n─▒ Titreten Dua­čîá

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775
Ya┼čanan bir hadisenin ├╝zerine Allah'a(c.c) bu duayla dua eden bir m├╝mine Cebrail Aleyhisselam ┼č├Âyle dedi :
"Dua eden falan m├╝min'i kim kurtaracak?" ben talep ettim de g├Ârevlendirdiler Ey Allah├╝ Teala'n─▒n M├╝min Kulu iyi bil ki senin yapt─▒─č─▒n bu duay─▒ kim yaparsa Allahu Teala onun s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒ giderir ona yard─▒m eder.

Dua genelde sevgi ve muhabbet i├žin okunur bu y├╝zden sevdi─čine kavu┼čmak aile i├žinde sevgiyi artt─▒rmak niyetiyle okumak daha fazla tercih edilir.
Fakat dua Cebrail Aleyhisselam'─▒n da belirtti─či gibi her t├╝rl├╝ istek ve s─▒k─▒nt─▒ i├žin okunabilir.

­čöćG├Âk Kap─▒lar─▒n─▒ Titreten Dua­čöć

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Ved├╗d! Ya Ved├╗d! Ya ZeÔÇÖl-ar┼čiÔÇÖl-mecid! Ya M├╝bdiÔÇÖ, Ya MuÔÇÖid! Ya FeÔÇÖaal├╝n lima y├╝rid! EsÔÇÖel├╝ke bi-nuri vechikellezi meleÔÇÖe erkane ar┼čike ve esÔÇÖel├╝ke bi-kudretikelleti kadderte biha halkake ve bi-rahmetikelleti vesiat k├╝lle ┼čeyÔÇÖin. La il├óhe ill├ó ente. Ya Mu─čis, e─čisni! Ya mu─čis, e─čisni! Ya mu─čis, e─čisni!
(Amin)

­čöćDuan─▒n T├╝rk├že kar┼č─▒l─▒─č─▒ ┼č├Âyledir­čöć

ÔÇťEy Ved├╗d! Ey Ved├╗d! Ey y├╝ce Ar┼č─▒n Sahibi! Ey k├óinat─▒ hi├žten ve benzersiz bir ┼čekilde yarat─▒p bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir ┼čekilde s├╝sleyen M├╝bdiÔÇÖ! Ey varl─▒klar─▒ ├Âl├╝m├╝nden sonra yeniden in┼ča edip dirilten Mu├«d! Ey diledi─či her ┼čeyi yapan! Ar┼č─▒n─▒n r├╝k├╝nlerini dolduran Z├ót─▒n─▒n n├╗ru h├╝rmetine; yaratt─▒─č─▒n b├╝t├╝n varl─▒klara h├╝kmeden kudretin h├╝rmetine ve her ┼čeyi kaplayan rahmetin h├╝rmetine istiyorum. Senden ba┼čka hi├žbir il├óh yoktur. Ey kendisinden yard─▒m isteyene yard─▒m eden! Bana yard─▒m et. Ey g├╝├ž durumda olanlara yard─▒m eden ve ummad─▒klar─▒ yerlerden ihtiya├žlar─▒n─▒ ellerine veren Mu─č├«s! Bana yard─▒m et!ÔÇŁ

Bu dua vesilesiyle hay─▒rl─▒ istek ve s─▒k─▒nt─▒lar─▒m─▒z─▒n ├ž├Âz├╝lmesi niyetiyle bir dua grubu olu┼čtural─▒m diye d├╝┼č├╝nd├╝m k─▒zlar. Herkesin niyetine ki┼činin duas─▒yla beraber 1 tane olucak ┼čekilde okunucak. Ki┼či say─▒s─▒n─▒n fazlal─▒─č─▒na g├Âre verilen s├╝reyi de uzat─▒r─▒z b├Âylelikle okumalar─▒n─▒z s─▒k─▒┼čmam─▒┼č olur. Okumalar─▒m─▒z─▒ di─čer dua grubumuzdaki okumalar tamamland─▒─č─▒nda ba┼člat─▒ca─č─▒m (13.05.21) o zamana kadar kat─▒l─▒m sa─člayabilirsiniz. ­čĄŚ

ÔČç´ŞĆListemizÔČç´ŞĆ
Harlofia Harlofia Ôťöokumalar─▒n─▒ bitirdiÔťö
A arkadasimes Ôťöokumalar─▒n─▒ bitirdiÔťö
Nana929 Nana929
HejaR12 HejaR12
Oriana Oriana Ôťöokumalar─▒n─▒ bitirdiÔťö
burcusami burcusami Ôťöokumalar─▒n─▒ bitirdiÔťö
Z zinciriye Ôťöokumalar─▒n─▒ bitirdiÔťö
LarkeTanner LarkeTanner
gecenin_resmi gecenin_resmi
U umuthepolmaliaslinda
U umuthepolmaliaslinda (karde┼či)

ÔČç´ŞĆDUALARIMIZÔČç
Harlofia Harlofia
Bismillahirrahmannirrahim. Elhamd├╝llillahirabbilalemin Elhamd├╝llillahirabbilalemin Elhamd├╝llillahirabbilalemin Ya Allah Ya Rahman Ya Rahim Ya Kavi Ya kadir sen sare kuluna ve ailesine sa─čl─▒kl─▒ huzurlu bir hayat─▒ ya┼čamay─▒ nasip eyle sare kuluna hedeflerine ula┼čabilmesi i├žin ├žal─▒┼čma azmi ve sab─▒r nasip eyle . G├Ânl├╝ndeki ki┼čiyle aras─▒ndaki bildi─či bilmedi─či t├╝m engelleri kald─▒r aralar─▒na sevgi ve muhabber nasip eyle . Onlara senin yolunda hay─▒rl─▒ birliktelik nasip eyle ve g├Ânl├╝ndeki ki┼činin sevgisini kazand─▒r─▒cak ameller ilham eyle g├Ânl├╝ne. Sev bizi Allah ─▒m sevindir bizi Allah ─▒m dualar─▒m─▒z─▒ kabul eyle Allah ─▒m burda birbiri i├žin dua eden karde┼člerimin dualar─▒n─▒ da kabul eyle Allah ─▒m . ─░mtihanlar─▒m─▒z─▒ zorla┼čt─▒rma kolayla┼čt─▒r Allah ─▒m Allah├╝mme salli ala seyyidina muhammed sen peygamber efendimizi dualar─▒m─▒z─▒n kabul olmas─▒ i├žin ┼čefaat├ži k─▒l Allah ─▒m aminn

Nana929 Nana929
Allah ─▒m sen bu kuluna hay─▒rl─▒s─▒yla bir ev nasip eyle. ├çocuklar─▒n─▒ hem bu d├╝nyal─▒k hem ahiret i├žin en g├╝zel ┼čekilde b├╝y├╝tmeyi yeti┼čtirmeyi bu kuluna nasip eyle ailesine bolca sevgi sa─čl─▒k ve huzur nasip eyle sen bu ailenin evinden huzuru eksik etme Allah ─▒m

burcusami burcusami
Rabbim sen bizim bilerek bilmeyerek isledigimiz g├╝nahlar─▒m─▒z─▒ affeyle.. Rizana uygun yasamayi nasip eyle.. Can─▒m kizim elifimle cennette kavu┼čmay─▒ nasip eyle. Onun bize ┼čefaat├ži olmas─▒n─▒ nasip eyle.. Ya ┼×afi isminle tum hastalar─▒na sifa, dertlilere deva, bor├žlulara edalar nasip eyle.. Evimize huzur bereket nasip eyle rabbim.. Tum isteyenlere bende dahil sa─čl─▒kl─▒ hay─▒rl─▒ evlatlar nasip eyle.. Bu m├╝barek g├╝nlerin h├╝rmetine sen bizim dualar─▒m─▒z─▒ kabul eyle..

U umuthepolmaliaslinda
Euz├╝billahimine┼č┼čeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim El-hamd├╝ lillahi Rabbil-alemiyn. Vesselat├╝ Ves-selam├╝ ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiyn. Ey her┼čeyi yoktan var eden, diledi─čini diledi─čine veren Rabbim! Allah im sen af edicisin, af etmeyi seversin. Beni ve t├╝m musluman karde┼člerimizi af et. Her t├╝rl├╝ ecel ve kabir azabindan koru bizlere cehennem y├╝z├╝ gostermeden onun korkusunu yasatmadan cennetlik kullar─▒ndan olmay─▒ PEYGAMBER efendimiz (s.a.v.) kom┼ču olmay─▒ nasip eyle. Bu d├╝nya ve ahiretimiz i├žin ├Âmr├╝m├╝z boyunca en hay─▒rl─▒ insanlarla kar┼č─▒la┼čt─▒r bizleri. K─▒z─▒m─▒ imanla g├╝zel ahlakla b├╝y├╝tmeyi nasip eyle. Okulunda, derslerinde ├žok ba┼čar─▒l─▒ ve istekli olsun. Birbirimizi hep ├žok severim, aram─▒z hep ├žok iyi olsun. Ileride ├žok iyi mutlu huzurlu hay─▒rl─▒ bol kazancli olacagi bir mesle─čiml olsun. Babas─▒n─▒n g├Ânl├╝ne merhamet ve ├žocu─čuna kar┼č─▒ muhabbet ile doldur. Aralari hep iyi olsun. Cumlemizden hanemizden sa─čl─▒─č─▒ mutlulu─ču huzuru eksik etme Rabbim. Bana hem benim hem evlad─▒m i├žin olabilecek en hay─▒rl─▒ insan─▒ e┼č nasip eyle. G├Ânl├╝mden buna dair ve her ge├žen dualar─▒, c├╝mlemizi de dualar─▒n─▒, isteklerimizi hay─▒rl─▒s─▒yla kabul eyle, duama amin diyen t├╝m dua karde┼člerinin de g├Ân├╝llerinden ge├žen dualar─▒n─▒ hay─▒rl─▒s─▒yla kabul eyle. Bugun araba kazasina ugramis olan kardesimin anlatt─▒─č─▒ o kuluna ve t├╝m hasta kullarina ┼čifa, dertli kullarina deva ver Rabbim..Amin Subhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifun ve selamun alel-m├╝rseliyn velhamd├╝lillahi Rabbil alemiyn el Fatiha measalavat"

Oriana Oriana
Bismillahirrahmanirrahim. Rabbim , Merve Nur kuluna yeniden sa─čl─▒kl─▒ s─▒hhatli hamile kal─▒p hamileli─činin sa─čl─▒kl─▒ s─▒hhatli ilerleyip evlatlar─▒n─▒ sa─č salim kuca─č─▒na al─▒p yeti┼čtirmeyi nasip eyle. Sa─čl─▒kl─▒ s─▒hhatl─▒ evlatlar─▒ olsun Ona da annelik duygusunu En k─▒sa zamanda hay─▒rl─▒ya d├Ând├╝rerek ya┼čat AllahÔÇÖ─▒m. Verdi─či emeklerin etti─čimiz dualar─▒n okudu─čumuz kurÔÇÖan ─▒ kerimin y├╝z├╝ suyu h├╝rmetine e┼činde ve kendisinde bildi─čimiz bilmedi─čimiz bebek olmas─▒na engel ne durum varsa sen ┼čafi isminin h├╝rmetine onlara ┼čifa ver anne bana olmalar─▒n─▒ nasip et ya Rabbim. Amin

Z zinciriye
Bismillahirrahmanirrahim

Esta─čfirullah Esta─čfirullah Esta─čfirullah

Elhamdulillah

Allahhumme salli ala seyyid├«na Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed ├Ś3
Allah'─▒m sen affedicisin,c├Âmertsin,affetmeyi seversin benide affet. Bilerek yada bilmeyerek i┼čledi─čim g├╝nahlardan sana s─▒─č─▒n─▒r─▒m rabbim. Sen dualar─▒m─▒n kabul olmas─▒n─▒ engelleyen t├╝m g├╝nahlar─▒m─▒ rahmetinle af ve ma─čfiret eyle ve bu g├╝nahlardan sak─▒nacak iradeyi bana nasip eyle.
Rabbim yuvama huzur,bereket ,sa─čl─▒k ver . E┼čimin ve benim g├Ânl├╝m├╝zdeki darl─▒klar─▒ ayd─▒nl─▒─ča ├ževir. Yuvam─▒z─▒ her t├╝rl├╝ musibetten ,k├Ât├╝ insanlardan ve nefisden koru .Anneme sa─čl─▒k s─▒hhat hay─▒rl─▒ ├Âm├╝r ver Allah─▒m sen onun ac─▒lar─▒na ,hastal─▒klar─▒na ┼čifa ver.
Allah'─▒m senin kap─▒na geldim ellerimi a├žt─▒m, ruhum dilenci g├Ânl├╝m evlat hasreti ile yanmakta . Nolur Allah'─▒m sen bize bedenen ,ruhen ,zihnen sa─čl─▒kl─▒ , annesine ,babas─▒na ,vatan─▒na,milletine ve dinine hay─▒rl─▒ evlatlar ver rabbim . Evlat hasretiyle senin emanetini bekleyen t├╝m karde┼člerime ve bana bekledi─čimiz annelik duygusunu ya┼čat ve bizi evlatlar─▒m─▒za kavu┼čtur Allah'─▒m . Sen evlat sahibi olmam─▒z─▒ engelleyen bilinen bilinmeyen e┼čimle benim ne s─▒k─▒nt─▒m─▒z varsa ┼čafi isminle ┼čifa ver rabbim . L├╝tfen Allah'─▒m l├╝tfennn Sen ol de olsun.

Sen bize hay─▒rl─▒ r─▒z─▒klar ve bol bereketler ver. Hay─▒rl─▒ ┼čekilde en k─▒sa s├╝rede faize bula┼čmadan ev almam─▒z─▒ nasip eyle .

Allahhumme salli ala seyyid├«na Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed ├Ś3
Amin amin amin

LarkeTanner LarkeTanner
Benim duam g├Ânl├╝mdeki ki┼či ile g├╝zel bir yuva kurmak
Allah dualar─▒m─▒z─▒ kabul etsin

A arkadasimes
Dileklerimin m├╝jdeli haberlerini almaya ve beni mutlu edecek t├╝m g├╝zelliklerin hayat─▒ma gelmesini niyet ediyorum bu duaya katilanlar─▒n da dileklerinin sevin├žlerini ya┼čats─▒n Allah─▒m

HejaR12 HejaR12
benim i├žinde her┼čeyin hay─▒rl─▒s─▒n─▒ dileyip, evime huzur sa─čl─▒k bereket nasip etsin Rabbim, Evlatlar─▒m─▒z─▒ bize ba─č─▒┼člas─▒n, yeniden bebek sahibi olmay─▒ nasip etsin Rabbim sa─čl─▒kla hay─▒rla, buradaki arkada┼člar─▒m─▒n da dualar─▒n─▒ hay─▒rl─▒s─▒yla kabul etsin Rabb┼čm­čĄ▓

Son d├╝zenleme:

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ald─▒nda.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 67 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 164 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :42 Kg. ┼×imdiki Kilom :43 Kg.

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775

Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 67 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.

Morrmeneksee

Pop├╝ler ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
7 Temmuz 2018
7.438
14.183
Ya┼čanan bir hadisenin ├╝zerine Allah'a(c.c) bu duayla dua eden bir m├╝mine Cebrail Aleyhisselam ┼č├Âyle dedi :
"Dua eden falan m├╝min'i kim kurtaracak?" ben talep ettim de g├Ârevlendirdiler Ey Allah├╝ Teala'n─▒n M├╝min Kulu iyi bil ki senin yapt─▒─č─▒n bu duay─▒ kim yaparsa Allahu Teala onun s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒ giderir ona yard─▒m eder.

Dua genelde sevgi ve muhabbet i├žin okunur bu y├╝zden sevdi─čine kavu┼čmak aile i├žinde sevgiyi artt─▒rmak niyetiyle okumak daha fazla tercih edilir.
Fakat dua Cebrail Aleyhisselam'─▒n da belirtti─či gibi her t├╝rl├╝ istek ve s─▒k─▒nt─▒ i├žin okunabilir.

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Ved├╗d! Ya Ved├╗d! Ya ZeÔÇÖl-ar┼čiÔÇÖl-mecid! Ya M├╝bdiÔÇÖ, Ya MuÔÇÖid! Ya FeÔÇÖaal├╝n lima y├╝rid! EsÔÇÖel├╝ke bi-nuri vechikellezi meleÔÇÖe erkane ar┼čike ve esÔÇÖel├╝ke bi-kudretikelleti kadderte biha halkake ve bi-rahmetikelleti vesiat k├╝lle ┼čeyÔÇÖin. La il├óhe ill├ó ente. Ya Mu─čis, e─čisni! Ya mu─čis, e─čisni! Ya mu─čis, e─čisni!
(Amin)

ÔÇťEy Ved├╗d! Ey Ved├╗d! Ey y├╝ce Ar┼č─▒n Sahibi! Ey k├óinat─▒ hi├žten ve benzersiz bir ┼čekilde yarat─▒p bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir ┼čekilde s├╝sleyen M├╝bdiÔÇÖ! Ey varl─▒klar─▒ ├Âl├╝m├╝nden sonra yeniden in┼ča edip dirilten Mu├«d! Ey diledi─či her ┼čeyi yapan! Ar┼č─▒n─▒n r├╝k├╝nlerini dolduran Z├ót─▒n─▒n n├╗ru h├╝rmetine; yaratt─▒─č─▒n b├╝t├╝n varl─▒klara h├╝kmeden kudretin h├╝rmetine ve her ┼čeyi kaplayan rahmetin h├╝rmetine istiyorum. Senden ba┼čka hi├žbir il├óh yoktur. Ey kendisinden yard─▒m isteyene yard─▒m eden! Bana yard─▒m et. Ey g├╝├ž durumda olanlara yard─▒m eden ve ummad─▒klar─▒ yerlerden ihtiya├žlar─▒n─▒ ellerine veren Mu─č├«s! Bana yard─▒m et!ÔÇŁ

Bu dua vesilesiyle hay─▒rl─▒ istek ve s─▒k─▒nt─▒lar─▒m─▒z─▒n ├ž├Âz├╝lmesi niyetiyle bir dua grubu olu┼čtural─▒m diye d├╝┼č├╝nd├╝m k─▒zlar. Herkesin niyetine ki┼činin duas─▒yla beraber 1 tane olucak ┼čekilde okunucak. Ki┼či say─▒s─▒n─▒n fazlal─▒─č─▒na g├Âre verilen s├╝reyi de uzat─▒r─▒z b├Âylelikle okumalar─▒n─▒z s─▒k─▒┼čmam─▒┼č olur. Okumalar─▒m─▒z─▒ di─čer dua grubumuzdaki okumalar tamamland─▒─č─▒nda ba┼člat─▒ca─č─▒m (13.05.21) o zamana kadar kat─▒l─▒m sa─člayabilirsiniz. ­čĄŚ
Bu duan─▒n 3 gunluk b─▒r uygulamas─▒ varr d─▒e hat─▒rl─▒yorum ya vedud esmad─▒yla yap─▒l─▒yordu hatta. O sek─▒ldede yapabilirs─▒n─▒z cn─▒m. Ben Yapm─▒st─▒m daha once ordan B─▒ld─▒m. Bu duay─▒ okuduktan snra ya vedud esmas─▒ ├žekiliyordu birde. Tab─▒ bu benim B─▒ld─▒─čim

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775
Bu duan─▒n 3 gunluk b─▒r uygulamas─▒ varr d─▒e hat─▒rl─▒yorum ya vedud esmad─▒yla yap─▒l─▒yordu hatta. O sek─▒ldede yapabilirs─▒n─▒z cn─▒m. Ben Yapm─▒st─▒m daha once ordan B─▒ld─▒m. Bu duay─▒ okuduktan snra ya vedud esmas─▒ ├žekiliyordu birde. Tab─▒ bu benim B─▒ld─▒─čim
Genelde sevdi─čine kavu┼čmak i├žin uygulanan bir dua bahsetti─činiz uygulama da benim bildi─čim kadar─▒yla o niyetle yap─▒l─▒yor

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775
Kat─▒lmak ister misiniz bu arada

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775

HejaR12

GamzeLimÔŁĄBoncukG├ÂzL├╝m
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Ocak 2008
6.012
3.253
Bende kat─▒l─▒r─▒m in┼čallahÔŁú´ŞĆ

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775
Yok cnm s─▒md─▒l─▒k tesekkur eder─▒m okumalar─▒m cok fazla.. Ism─▒ azama b─▒le baslayamad─▒m daha ­čĄş
Tamam siz bilirsiniz 13 may─▒sta ba┼člayacak zaten fikrinizi de─či┼čtirirseniz yazabilirsiniz

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775

Oriana

Ve g├╝n gelecek "Bu da ge├žti Hamd olsun" diyece─čiz
├ťyelik ─░ptali
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
14 Haziran 2019
9.748
36.495

Bismillahirrahmanirrahim
(Amin)

Ben kat─▒l─▒r─▒m can─▒m­čĄŚ

burcusami

Cennet Ku┼čum Elifim, Icimde B├╝y├╝yen Minik Oglum
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 Kas─▒m 2015
9.091
11.567
32
Bende kat─▒l─▒r─▒m

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 16-02-2022

Hamileli─čimin 24. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 112 g├╝n kald─▒.

Bu andan, bebe─činizin beklenen do─čum tarihine kadar olan s├╝rede bebe─činizin ayaklar─▒ yakla┼č─▒k iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye ├ž─▒kacakt─▒r.Baz─▒ anneler do─čum ├Âncesi prova niteli─čindeki Braxton Hicks kas─▒lmalar─▒ (do─čum ├Âncesi kas─▒lmalar─▒) ya┼čayabilirler. Daha ├Ânce gebe kalm─▒┼č kad─▒nlarda daha erken ba┼člar ve daha ┼čiddetli olur. Gebelik s─▒ras─▒ndaki ba┼č d├Ânmelerine kar┼č─▒ yan taraf─▒n─▒za yatman─▒z size faydal─▒ olacakt─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 640 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 30.1 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n