­čîáG├Âk Kap─▒lar─▒n─▒ Titreten Dua­čîá

umuthepolmaliaslinda

Kullan─▒c─▒ ├╝yeli─čini pasifle┼čtirmi┼čtir.
├ťyelik ─░ptali
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2014
682
417
Bana dualar─▒n─▒z─▒ ├Âzelden yaz─▒n arkada┼člar
Ramazan bayraminiz m├╝barek olsun Size az once dua ile ilgili msjmi attim birde ├Âzel g├╝nde okunurmu diye sordum. Bir an once gorun diye burdada acik acik sordum kusura bakmay─▒n. Beklemiyordum bugun geldi de :KK43:

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
657
769
Ba┼člayabiliriz arkada┼člae. Kusura bakmay─▒n hastanedeyim hastam var ilgilenemedim buralarla

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ald─▒nda.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 67 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 164 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :42 Kg. ┼×imdiki Kilom :43 Kg.

umuthepolmaliaslinda

├ťyelik ─░ptali
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2014
682
417
Ba┼člayabiliriz arkada┼člae. Kusura bakmay─▒n hastanedeyim hastam var ilgilenemedim buralarla
O zaman herkesin niyetine diye okuyacagiz degilmi? Sonucta kimin ne istedigini bilmiyoruz ya simdi? Sonucta niyetlerimizi isteklerimizi zaten Rabbim biliyor. Dualar─▒n─▒ en do─čru ┼čekilde kabul eyle diye dua edece─čim ben. Mahsuru yoktur sanirim. Ama ben kendi duam─▒ buraya ekleyebilirim yinede. Bende okumalara bugun en gec yarin baslarim insallah. Bugun biraz yogunum malesef:KK43:

umuthepolmaliaslinda

├ťyelik ─░ptali
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2014
682
417
Benimde

Benim de duam ┼č├Âyle arkada┼člar. Uzun oldu ama hakk─▒n─▒z─▒ helal edin.

Euz├╝billahimine┼č┼čeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim El-hamd├╝ lillahi Rabbil-alemiyn. Vesselat├╝ Ves-selam├╝ ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiyn. Ey her┼čeyi yoktan var eden, diledi─čini diledi─čine veren Rabbim! Allah im sen af edicisin, af etmeyi seversin. Beni ve t├╝m musluman karde┼člerimizi af et. Her t├╝rl├╝ ecel ve kabir azabindan koru bizlere cehennem y├╝z├╝ gostermeden onun korkusunu yasatmadan cennetlik kullar─▒ndan olmay─▒ PEYGAMBER efendimiz (s.a.v.) kom┼ču olmay─▒ nasip eyle. Bu d├╝nya ve ahiretimiz i├žin ├Âmr├╝m├╝z boyunca en hay─▒rl─▒ insanlarla kar┼č─▒la┼čt─▒r bizleri. K─▒z─▒m─▒ imanla g├╝zel ahlakla b├╝y├╝tmeyi nasip eyle. Okulunda, derslerinde ├žok ba┼čar─▒l─▒ ve istekli olsun. Birbirimizi hep ├žok severim, aram─▒z hep ├žok iyi olsun. Ileride ├žok iyi mutlu huzurlu hay─▒rl─▒ bol kazancli olacagi bir mesle─čiml olsun. Babas─▒n─▒n g├Ânl├╝ne merhamet ve ├žocu─čuna kar┼č─▒ muhabbet ile doldur. Aralari hep iyi olsun. Cumlemizden hanemizden sa─čl─▒─č─▒ mutlulu─ču huzuru eksik etme Rabbim. Bana hem benim hem evlad─▒m i├žin olabilecek en hay─▒rl─▒ insan─▒ e┼č nasip eyle. G├Ânl├╝mden buna dair ve her ge├žen dualar─▒, c├╝mlemizi de dualar─▒n─▒, isteklerimizi hay─▒rl─▒s─▒yla kabul eyle, duama amin diyen t├╝m dua karde┼člerinin de g├Ân├╝llerinden ge├žen dualar─▒n─▒ hay─▒rl─▒s─▒yla kabul eyle. Bugun araba kazasina ugramis olan kardesimin anlatt─▒─č─▒ o kuluna ve t├╝m hasta kullarina ┼čifa, dertli kullarina deva ver Rabbim..Amin Subhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifun ve selamun alel-m├╝rseliyn velhamd├╝lillahi Rabbil alemiyn el Fatiha measalavat"

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
657
769
O zaman herkesin niyetine diye okuyacagiz degilmi? Sonucta kimin ne istedigini bilmiyoruz ya simdi? Sonucta niyetlerimizi isteklerimizi zaten Rabbim biliyor. Dualar─▒n─▒ en do─čru ┼čekilde kabul eyle diye dua edece─čim ben. Mahsuru yoktur sanirim. Ama ben kendi duam─▒ buraya ekleyebilirim yinede. Bende okumalara bugun en gec yarin baslarim insallah. Bugun biraz yogunum malesef:KK43:
─░lk sayfada payla┼čt─▒m can─▒m herkesin duas─▒n─▒ ben

Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 67 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
657
769
ÔČç´ŞĆDUALARIMIZÔČç
Harlofia Harlofia
Bismillahirrahmannirrahim. Elhamd├╝llillahirabbilalemin Elhamd├╝llillahirabbilalemin Elhamd├╝llillahirabbilalemin Ya Allah Ya Rahman Ya Rahim Ya Kavi Ya kadir sen sare kuluna ve ailesine sa─čl─▒kl─▒ huzurlu bir hayat─▒ ya┼čamay─▒ nasip eyle sare kuluna hedeflerine ula┼čabilmesi i├žin ├žal─▒┼čma azmi ve sab─▒r nasip eyle . G├Ânl├╝ndeki ki┼čiyle aras─▒ndaki bildi─či bilmedi─či t├╝m engelleri kald─▒r aralar─▒na sevgi ve muhabber nasip eyle . Onlara senin yolunda hay─▒rl─▒ birliktelik nasip eyle ve g├Ânl├╝ndeki ki┼činin sevgisini kazand─▒r─▒cak ameller ilham eyle g├Ânl├╝ne. Sev bizi Allah ─▒m sevindir bizi Allah ─▒m dualar─▒m─▒z─▒ kabul eyle Allah ─▒m burda birbiri i├žin dua eden karde┼člerimin dualar─▒n─▒ da kabul eyle Allah ─▒m . ─░mtihanlar─▒m─▒z─▒ zorla┼čt─▒rma kolayla┼čt─▒r Allah ─▒m Allah├╝mme salli ala seyyidina muhammed sen peygamber efendimizi dualar─▒m─▒z─▒n kabul olmas─▒ i├žin ┼čefaat├ži k─▒l Allah ─▒m aminn

Nana929 Nana929
Allah ─▒m sen bu kuluna hay─▒rl─▒s─▒yla bir ev nasip eyle. ├çocuklar─▒n─▒ hem bu d├╝nyal─▒k hem ahiret i├žin en g├╝zel ┼čekilde b├╝y├╝tmeyi yeti┼čtirmeyi bu kuluna nasip eyle ailesine bolca sevgi sa─čl─▒k ve huzur nasip eyle sen bu ailenin evinden huzuru eksik etme Allah ─▒m

U umuthepolmaliaslinda
Euz├╝billahimine┼č┼čeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim El-hamd├╝ lillahi Rabbil-alemiyn. Vesselat├╝ Ves-selam├╝ ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiyn. Ey her┼čeyi yoktan var eden, diledi─čini diledi─čine veren Rabbim! Allah im sen af edicisin, af etmeyi seversin. Beni ve t├╝m musluman karde┼člerimizi af et. Her t├╝rl├╝ ecel ve kabir azabindan koru bizlere cehennem y├╝z├╝ gostermeden onun korkusunu yasatmadan cennetlik kullar─▒ndan olmay─▒ PEYGAMBER efendimiz (s.a.v.) kom┼ču olmay─▒ nasip eyle. Bu d├╝nya ve ahiretimiz i├žin ├Âmr├╝m├╝z boyunca en hay─▒rl─▒ insanlarla kar┼č─▒la┼čt─▒r bizleri. K─▒z─▒m─▒ imanla g├╝zel ahlakla b├╝y├╝tmeyi nasip eyle. Okulunda, derslerinde ├žok ba┼čar─▒l─▒ ve istekli olsun. Birbirimizi hep ├žok severim, aram─▒z hep ├žok iyi olsun. Ileride ├žok iyi mutlu huzurlu hay─▒rl─▒ bol kazancli olacagi bir mesle─čiml olsun. Babas─▒n─▒n g├Ânl├╝ne merhamet ve ├žocu─čuna kar┼č─▒ muhabbet ile doldur. Aralari hep iyi olsun. Cumlemizden hanemizden sa─čl─▒─č─▒ mutlulu─ču huzuru eksik etme Rabbim. Bana hem benim hem evlad─▒m i├žin olabilecek en hay─▒rl─▒ insan─▒ e┼č nasip eyle. G├Ânl├╝mden buna dair ve her ge├žen dualar─▒, c├╝mlemizi de dualar─▒n─▒, isteklerimizi hay─▒rl─▒s─▒yla kabul eyle, duama amin diyen t├╝m dua karde┼člerinin de g├Ân├╝llerinden ge├žen dualar─▒n─▒ hay─▒rl─▒s─▒yla kabul eyle. Bugun araba kazasina ugramis olan kardesimin anlatt─▒─č─▒ o kuluna ve t├╝m hasta kullarina ┼čifa, dertli kullarina deva ver Rabbim..Amin Subhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifun ve selamun alel-m├╝rseliyn velhamd├╝lillahi Rabbil alemiyn el Fatiha measalavat"

Oriana Oriana
Bismillahirrahmanirrahim. Rabbim , Merve Nur kuluna yeniden sa─čl─▒kl─▒ s─▒hhatli hamile kal─▒p hamileli─činin sa─čl─▒kl─▒ s─▒hhatli ilerleyip evlatlar─▒n─▒ sa─č salim kuca─č─▒na al─▒p yeti┼čtirmeyi nasip eyle. Sa─čl─▒kl─▒ s─▒hhatl─▒ evlatlar─▒ olsun Ona da annelik duygusunu En k─▒sa zamanda hay─▒rl─▒ya d├Ând├╝rerek ya┼čat AllahÔÇÖ─▒m. Verdi─či emeklerin etti─čimiz dualar─▒n okudu─čumuz kurÔÇÖan ─▒ kerimin y├╝z├╝ suyu h├╝rmetine e┼činde ve kendisinde bildi─čimiz bilmedi─čimiz bebek olmas─▒na engel ne durum varsa sen ┼čafi isminin h├╝rmetine onlara ┼čifa ver anne bana olmalar─▒n─▒ nasip et ya Rabbim. Amin

Z zinciriye
Bismillahirrahmanirrahim

Esta─čfirullah Esta─čfirullah Esta─čfirullah

Elhamdulillah

Allahhumme salli ala seyyid├«na Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed ├Ś3
Allah'─▒m sen affedicisin,c├Âmertsin,affetmeyi seversin benide affet. Bilerek yada bilmeyerek i┼čledi─čim g├╝nahlardan sana s─▒─č─▒n─▒r─▒m rabbim. Sen dualar─▒m─▒n kabul olmas─▒n─▒ engelleyen t├╝m g├╝nahlar─▒m─▒ rahmetinle af ve ma─čfiret eyle ve bu g├╝nahlardan sak─▒nacak iradeyi bana nasip eyle.
Rabbim yuvama huzur,bereket ,sa─čl─▒k ver . E┼čimin ve benim g├Ânl├╝m├╝zdeki darl─▒klar─▒ ayd─▒nl─▒─ča ├ževir. Yuvam─▒z─▒ her t├╝rl├╝ musibetten ,k├Ât├╝ insanlardan ve nefisden koru .Anneme sa─čl─▒k s─▒hhat hay─▒rl─▒ ├Âm├╝r ver Allah─▒m sen onun ac─▒lar─▒na ,hastal─▒klar─▒na ┼čifa ver.
Allah'─▒m senin kap─▒na geldim ellerimi a├žt─▒m, ruhum dilenci g├Ânl├╝m evlat hasreti ile yanmakta . Nolur Allah'─▒m sen bize bedenen ,ruhen ,zihnen sa─čl─▒kl─▒ , annesine ,babas─▒na ,vatan─▒na,milletine ve dinine hay─▒rl─▒ evlatlar ver rabbim . Evlat hasretiyle senin emanetini bekleyen t├╝m karde┼člerime ve bana bekledi─čimiz annelik duygusunu ya┼čat ve bizi evlatlar─▒m─▒za kavu┼čtur Allah'─▒m . Sen evlat sahibi olmam─▒z─▒ engelleyen bilinen bilinmeyen e┼čimle benim ne s─▒k─▒nt─▒m─▒z varsa ┼čafi isminle ┼čifa ver rabbim . L├╝tfen Allah'─▒m l├╝tfennn Sen ol de olsun.

Sen bize hay─▒rl─▒ r─▒z─▒klar ve bol bereketler ver. Hay─▒rl─▒ ┼čekilde en k─▒sa s├╝rede faize bula┼čmadan ev almam─▒z─▒ nasip eyle .

Allahhumme salli ala seyyid├«na Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed ├Ś3
Amin amin amin

H Haziransever
Benim duam g├Ânl├╝mdeki ki┼či ile g├╝zel bir yuva kurmak
Allah dualar─▒m─▒z─▒ kabul etsin

A arkadasimes
Dileklerimin m├╝jdeli haberlerini almaya ve beni mutlu edecek t├╝m g├╝zelliklerin hayat─▒ma gelmesini niyet ediyorum bu duaya katilanlar─▒n da dileklerinin sevin├žlerini ya┼čats─▒n Allah─▒m

Bu ┼čekilde yeniden payla┼č─▒y─▒m arkada┼člar ilk sayfada var zaten ordan da bakabilirsiniz

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
657
769
Nana929 Nana929 Oriana Oriana U umuthepolmaliaslinda Z zinciriye H Haziransever burcusami burcusami HejaR12 HejaR12 gecenin_resmi gecenin_resmi A arkadasimes k─▒zlar hepinizin niyetine bu duay─▒ okuyarak dua ettim kendimde bana g├Ânderdi─činiz dualardan do─ča├žlama yaparak sizlere kendi duam─▒ da katarak ettim dualar─▒m─▒ . Bana dualar─▒n─▒ ula┼čt─▒rmayan arkada┼člara da i├žimden geldi─či gibi genel ettim dualar─▒m─▒ Allah dualar─▒m─▒z─▒ kabul eylesin muradlar─▒m─▒n─▒z─▒ ger├žek eylesin beni de dualar─▒n─▒za katarsan─▒z ├žok sevinirim ­čśŐÔÖą´ŞĆ

zinciriye

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 Kas─▒m 2017
414
522
T├╝m listedeki arkada┼člar i├žin okudum rabbim dualar─▒m─▒z─▒ kabul eylesin ve oldu mutlulu─čunu ya┼čats─▒n bize in┼čaAllah­čĄ▓­čĆ╗

Haziransever

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 A─čustos 2020
649
594
30
K─▒zlar ben iki g├╝nd├╝r okuyordum dualar─▒ hepimiz i├žin . Her g├╝n okuyamazsak sorun olur mu arada mesela baz─▒ g├╝nler okuyamazsak ? Ka├ž g├╝n okuyaca─č─▒z bir de ?

HejaR12

GamzeLimÔŁĄBoncukG├ÂzL├╝m
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Ocak 2008
5.921
3.075
K─▒zlar bu duay─▒ bir kere mi okuyoruz nas─▒l olacak duay─▒ okuyup arkada┼člar─▒n niyetlerini mi okuyaca─č─▒z Harlofia Harlofia

burcusami

Cennet Ku┼čum Elifim ve ─░├žimde B├╝y├╝yen MinikMucizem
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 Kas─▒m 2015
7.384
9.394
32
1 tane mi okuyoruz herkese ve s├╝resi var mi?

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 16-02-2022

Hamileli─čimin 11. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 203 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin cildi art─▒k daha kal─▒n ve daha az ┼čeffaf duruma geldi. K─▒z bebeklerde vajina geli┼čmeye ba┼člad─▒. Erkek bebeklerin penisi art─▒k ay─▒rt edilebiliyor. 1 hafta gibi k─▒sa bir s├╝rede bebe─činizin a─č─▒rl─▒─č─▒ iki kat─▒na ├ž─▒kt─▒. Bebe─činiz yakla┼č─▒k 7,6 gr. a─č─▒rl─▒─č─▒nda. Hamile anneler daha fazla oksijene ihtiya├ž duyarlar, bundan dolay─▒ hamilelik boyunca nefes darl─▒─č─▒ hissedebilirsiniz.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 8 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 31 mm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n